Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

YBR 125 vs TVS APACHE 150 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    ybr al pişman olma...bu kadar insan ne diye ybr alıyor bi düşün...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr al pişman olma...bu kadar insan ne diye ybr alıyor bi düşün...
    vala forumda en aktif sayfa ybr125 sayfası değil die biliyorum bu forumdakilerin en çok aldığı commuter o değil en iyisi o mudur bilmem ama şahsen benim aklıma ybr 125 dendiğinde sınıfının en uzun ömürlü motoru geliyor diyer konularda sınıfının lideri olduğuna inanmıyorum konfor olsun hız olsun ben 50.000km geçicem diyosan ybr al yok geçmeden satarım okadar surmem diyosan CBF-YBR-TVS almısın fark etmez hepsinde mutlu olursun :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala forumda en aktif sayfa ybr125 sayfası değil die biliyorum bu forumdakilerin en çok aldığı commuter o değil en iyisi o mudur bilmem ama şahsen benim aklıma ybr 125 dendiğinde sınıfının en uzun ömürlü motoru geliyor diyer konularda sınıfının lideri olduğuna inanmıyorum konfor olsun hız olsun ben 50.000km geçicem diyosan ybr al yok geçmeden satarım okadar surmem diyosan CBF-YBR-TVS almısın fark etmez hepsinde mutlu olursun :D
    50.000 ni de geçse,biraz kullanırım bir üst kategoriye geçmek için tecrübe kazandıktan sonra satarımda dese yamaha hariç hepsinden zararlı çıkar (honda hariç) :D ( www.sahibinden.com )a bir baksın en çok hangisinin ilanı var,ybr de her gün 50 belki 100 yeni ilan veriliyor sitede..diğerlerinde ise 3-5 i geçmiyor...

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    motosiklet alirken kullanicinin beklentileri secimi belirler.
    beklentin; konfor, saglamlik, ekonomi, sorunsuzluk, uzun yillar kullanim ve kolay elden cikarma ise kesinlikle ybr 125.

yok eger tek beklentin 10 km daha hizli gitsin ise, o zaman tvs al. tvs'nin tek fazlaligi iste bu; 10 km/h daha hizli. onun disinda bir de benzin tasarrufu ybr ile ayni belki cok azcik daha ekonomik olabilir, belki yani.

yani kisaca 10 beklentiden sadece 1 tanesi var tvs'de. sirf süret ise beklentin tvs al. bir de sunu eklemek istiyorum. ybr sinifinin tartismasiz lideridir. bunu ben degil wikipedia söylüyor.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50.000 ni de geçse,biraz kullanırım bir üst kategoriye geçmek için tecrübe kazandıktan sonra satarımda dese yamaha hariç hepsinden zararlı çıkar (honda hariç) :D ( www.sahibinden.com )a bir baksın en çok hangisinin ilanı var,ybr de her gün 50 belki 100 yeni ilan veriliyor sitede..diğerlerinde ise 3-5 i geçmiyor...
    Hondada cıkmaz pek dicektim ama parantez içinde belirtmişsin :D arkadaşım beklenti ve zevk meselesi yanılıyormuyum öle değilmi ?
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet alirken kullanicinin beklentileri secimi belirler.
    beklentin; konfor, saglamlik, ekonomi, sorunsuzluk, uzun yillar kullanim ve kolay elden cikarma ise kesinlikle ybr 125.

yok eger tek beklentin 10 km daha hizli gitsin ise, o zaman tvs al. tvs'nin tek fazlaligi iste bu; 10 km/h daha hizli. onun disinda bir de benzin tasarrufu ybr ile ayni belki cok azcik daha ekonomik olabilir, belki yani.

yani kisaca 10 beklentiden sadece 1 tanesi var tvs'de. sirf süret ise beklentin tvs al. bir de sunu eklemek istiyorum. ybr sinifinin tartismasiz lideridir. bunu ben degil wikipedia söylüyor.
    harfi harfine katılıyorum...
    Birde bazı topiklerde bahsediliyor belki burdada mevzusu geçmiş olabilir...''Yamaha artık çinde üretiliyor,kalite düştü'' diye...
    Arkadaşlar dünyada en ucuz hammadde,işçilik ve enerji ücretleri kayıtsız çinde tabiki.Fakat yamaha;üretim,kalite,ve hammedde standartlarını kendisi belirliyor,çindeki fabrika bu standartların altında kaliteyi düşürecek şekilde üretim yapamaz,yamaha denetiminde herşey...japonyada bir işçinin aylık maaşı 3.000-4.000 dolarken çinde bu rakam 250 dolara düşüyor.işçilik maliyetini 15 kat aşağıya çekiyorlar ve daha fazla kar-kazanç olarak yamahanın kasasına giriyor aradaki fark.Enerji ve hammadde maliyetlerininde bu şekilde düştüğünü hesap edersek ortaya deli rakamlar,çıkıyor tabiki vergi düzenlemeleride var...Gönül isterki aradaki bu farkı yamaha ürün satışında indirim olarak müşteriye yansıtsa daha çok satar daha çok kazanır...Kapitalizmin gözü kör olsun bunu yapmıyorlar işte....Sonuç;üretimin çinde yapılması kaliteyi düşürürmü?Çin ekonomisi daha çok büyümek,küresel pazara daha çok hakim olmak için ilk ivmelenme döneminde her alanda üretim saldırısı yapmıştı...fakat ucuz ve kalitesiz ürünlerinin birer tüketim çöplüğü olduğunun farkına vardılar.baktılar ki olmuyor 1kere alan bin pişman bir adaha almıyor,ürettikleri kalite testlerini geçemiyor,bazı ülkelerin gümrüğüne takılıp içeri giremiyor ..kalite anlayışını yavaş yavaş yükseltmeye başladılar...İşçiliğin ucuz olması,adamlar kaç milyar nufus,nasıl doyuracak okadar insanı,gelir dağılımını gelişmiş ülkeler gibi dağıtamaz...çin toprak olarak dünyanın en büyük ülkelerinden olduğu için birçok hammeddeyi kendi kaynaklarında elde ediyor buda hammedde maliyetlerinin düşmesine neden oluyor,toprakları geniş olduğu için zengin petrol kaynaklarına sahiptir buda enerji maliyetlerini düşürüyor...yani bu sqaydıklarım ucuza kaliteli ürün üretme imkanlarını arttırıyor...japonya,amerika ve diğer gelişmiş ülkeler bunu başka gelişmekte olan ülkelerde yaptılar,mesela ülkemizde...bridgestone-lassa,pirelli,goodyear,ford,honda,toyota,bosh,siem ens,vs.vs.vs. gibi markalar ülkemizde üretildiği için kalitesi düşüyormu..ki ülkemiz son 10 yılda ekonomik olarak küresel piyasada yer almaya başladı...bu saydığım markalar ise 10 yıllar önce ülkemize yatırım olarak geldiler,zamanında ülkemizde işçi,enerji,hammedde,vergi maliyetleri yatrımcı ülkelere çok cazip geliyordu....çok ucuzdu çünkü...üretim maliyetlerinin düşmesi kaliteyi düşürebileceği gibi arttırabilirde....kullanılan hammedde o ülke topraklarınından çıkıyorsa( jeolojik yapı,iklim,enlem,boylam,gibi doğal etkenlerle hammeddenin kalitesi düşer yada artabilir)işte kaliteyi etkileyecek nokta burasıdır....

bende ybr 125 var memnunum uzun yol yapmıyorum uzun yol hız istiyorsan apachi al hızlı gider performansı yüksektir hatta son modelleri dijital göstergeli suzukinin yan ürünü apachiden sözediyosun bu arada değilmi kısa yol felan yapıyorsan ybr125 tavsiye ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 r
    Arkadaşlar. Dizaynı çok güzel. YBR 125 gerçekten güzel motor. Fakat ben APACHE ' yi çok sevdim. GÜnde 3-5 kilometre yol yapacağım. TVS ' yi gerçekten beğendim. Sonuçta Suzuki'nin yan ürünü. Bu yıl kendini gösterecek. Belki 2. el satımı kolay olur. İstanbul'da kuryeceiler bu motorları kullanmaya başladılar.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı franscin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Dizaynı çok güzel. YBR 125 gerçekten güzel motor. Fakat ben APACHE ' yi çok sevdim. GÜnde 3-5 kilometre yol yapacağım. TVS ' yi gerçekten beğendim. Sonuçta Suzuki'nin yan ürünü. Bu yıl kendini gösterecek. Belki 2. el satımı kolay olur. İstanbul'da kuryeceiler bu motorları kullanmaya başladılar.
    Suzukinin yan ürünü değil... Sadece 2001 yılına kadar TVS Suzukiye parça üretmiş. Şuan 2011 deyiz ve Suzuki ile alakası kalmadı. Apache yeni yeni keşfedilmeyi bekleyen bir marka. Çok çok çok iyi demek yanlış olur. Fakat Yamaha,Honda,Suzuki gibi markalar karşısında hiç şansı yok. Örneğin Kymco, Kymco yıllardır var,Çok sağlam,Çok kaliteli,Ekonomik bir marka ama insanlar pek fazla tercih etmiyor. Sadece görünüş için TVS yi tercih ediyorsun :S Pişman olabilirsin. ( Günde 3-5 km yapacağım demişsin ama motosikletin üzerine oturduğun anda işin rengi değişiyor. 3-5 km olarak düşünme)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 r
    Okul var. Dershane var. Ehliyet yok. Marmaris'de polis var Hava soğuk olacak. Sence kötü bir motor mu apache. Kullanıcıları çok beğenmişler

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı franscin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okul var. Dershane var. Ehliyet yok. Marmaris'de polis var Hava soğuk olacak. Sence kötü bir motor mu apache. Kullanıcıları çok beğenmişler
    apachiye şartlanmışsın,buda diğer alternatiflerin olumlu özelliklerini ıskalaman ve yablış tercihte bulunmanı sağlar....arkadaşım ehliyetinde yok zaten,tecrübe ise hiç yok, birde başlangıç motorun olacak,allah korusun motor işi şakaya,havaya cıvaya gelmez,bilinç,tecrübe,duyarlılık ve eğitim ister...ben şahsen başlangış seviyesinde vitesli motor önermem yeni başlayanlar için.sana tavsiyem 18 ine gir önce ehliyetini al sonra bütcen ve imkanların elverdiği ölçüde motor konusunda eğitim alman.ve kesinlikle vitesli motor alma,2. el bi scooter al 3-5 ay motoru,trafiği,kendi potansiyelini bir tanı..vites nerde debriyaj nerde frenmi yapayım gazmı açayım debriyajlamı uğraşayım derdin olmaz,gözün kulağın sürekli çevrende olur motor tecrübende daha hızlı gelişir...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş ben 2 motosikleti kullanan bi arkadaşa sahibim tvs ye bindim adamda önceden ybr varmış o güçsüz gelmiş satmış sonra tvs almış sonuç ise yamaha kalitesi açık ara önde eğer yıllar boyu sorunsuzca bi motosiklete binmek istiyorsan ybr den şaşma diyor güç falan filan hikaye diyor adam gibi bakılan ybr normal kullancıyı en az 125000 km götürür diyor benden demesi evet tvs şekil güç itibari ile güzel fakat 2.el yavaş marka bilinirliği az servis sorunlu parça sorunlu hem 4000tl ver hem bu sorunlarla uğraş iş mi şimdi bu al ybr bak keyfine
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)