Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ne Gerek Var Motosiklet Eğitimine.....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Eğitim şart diyorum, tamda bugun aklımdan eğitim almak geçiyordu, yazayım dedim

Hondanın eğitimi için İstanbula gittim. Ama eğitim yetersiz katılımdan ötürü iptal oldu.

İçimde ukte kaldı yahu.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Mustafa Kemal Atatürk

ölümlü kaza oranlarının yüksek bir çoğunluğu eğitimsiz motor sürücüleri olduğunuda eklemek isterim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc üstü motosiklet kullanan arkadaşlar motosikleti geri geri iterek 40m. gidip gelmeyi denesinler bakalım motosiklete ne kadar hakim olabiliyorlar. Hatta direksiyon sınavındaki 4-5 duba arasında geri geri yapsınlar bu uygulamayı, hala o motosikleti hakettiklerini düşünecekler mi?..
    Ben bu yorumu anlayamadım hiç. Geri geri giderken motora hakim olamıyorsak "motorun hakkını veremiyor"(ne demek ise) muyuz yani??
    #sürenadam

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Bu sefer kesin banlanıcam hissediyorum
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

Dip not ileri düzeyde eğitim diye bir eğitim yoktur,daha ilerisi ölümdür...
    ''Carpe Diem''

Motosikleti
    Alıntı alone base adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Duygu,

Yanlış düşünüyorsun , eğitimin sonu yoktur aldığın her eğitim seni kazalardan uzaklaştıracaktır.
    Sonuçta bunlar güvenli ve ileri sürüş eğitimleridir , daha hızlı nasıl gidilir eğitimleri değil.

Sevgilerimle

İşte bende tamda onu dedim Türkiye de bu isim çok kullanılıyo ''İsim olarak'' ama ileri sürüş tekniği varmı tartışılır.eğitime karşı bir insan değilim sürüş eğitimi dikkat dönüş kalkış,vs vs ,ama adını böyle süsleyerek ileriiii düzeyde eğitim yok öle bi eğitim diyorum ve ısrar ediyorum sayın oocan
    ''Carpe Diem''

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    aslında cidden bende bir eğitim alsam diyorum bu konuda.
    sonuçta 10 bin kilometre çok çok az bi tecrübe.
    What goes around, Comes back arround...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    yılların demir bükey' i yalan mı şimdi..

evet ileri düzeyde eğitim yoktur ama ileri sürüş teknikleri eğitimi vardır...

bencede ileri sürüş tafsiye ediliyo :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

ama her hoca bu tekniği farklıda anlatır parasına göre teknik değişir mesela dımı ileri sürüş tekniği varsa tek bir teknik olmalı değilmi ?
    ''Carpe Diem''

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Trafikte önünde giden aracın sinyal yakmadığı halde dönüş yapacağını ve dönüş yapacağı yönü kestirmesi yeteneğini hangi eğitim motor sürücüsüne verir çok merak ediyorum
    Büyükşehir trafiğinde hayatta kalma diye bir eğitim yok diye bildiğim kadarıyla. 5 yıl trafikte araç kullanmış ama motorla yoğun trafiğe yeni çıkan A2 ehliyetli eğitimsiz biri, A2 ehliyetini yeni almış 17-18 yaşında fakat ileri sürüş eğitimi almış genç delikanlıdan çok daha az tehlike yaşayacaktır trafikte, her türlü iddia ediyorum.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    tek bir doğru neden olsun..öyle olsa neden sürüşlerde ekoller olsun...örneğin hala frene basarken debriyaja basılmalı mı basılmamalı mı tartışması yapılıyo..her iki tarafında haklı yöneri var ama net bir görüş yok ortada..

demek istediğimi anlayan olduğuna sevindim
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte önünde giden aracın sinyal yakmadığı halde dönüş yapacağını ve dönüş yapacağı yönü kestirmesi yeteneğini hangi eğitim motor sürücüsüne verir çok merak ediyorum
    Büyükşehir trafiğinde hayatta kalma diye bir eğitim yok diye bildiğim kadarıyla. 5 yıl trafikte araç kullanmış ama motorla yoğun trafiğe yeni çıkan A2 ehliyetli eğitimsiz biri, A2 ehliyetini yeni almış 17-18 yaşında fakat ileri sürüş eğitimi almış genç delikanlıdan çok daha az tehlike yaşayacaktır trafikte, her türlü iddia ediyorum.
    ''Carpe Diem''

Motosikleti
    demek istediğimi anlayan olduğuna sevindim
    Sevgili Kardeşim ,

Seni birisi anladı ve oda yanlış anladı . Bahsi geçen durum içinde nasıl önlem alacağınızın eğitimi var, hiç eğitim almamış kardeşlerimin sanki verilen eğitimi her detayı ile biliyormuş gibi eleştirmelerini hayretle izlemekteyim.

Bilmediğiniz birşeyi nasıl eleştirebilirsinizki ? ? ? ?

Buraya sayfalarca eğitim aleyhine yazsanız beni ikna etmeniz mümkün değil ,ben eğitim aldım ve faydalarını biliyorum ama iddiaya girerimki ben sizlere tek bir gün dilim döndüğünce birşeyler anlatıp gösterebilsem konu hakkında çok farklı düşüneceksiniz

Sevgilerimle

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

Sevgili Kardeşim,

Hiç eğitim aldınmı veya ileri sürüş eğitimine misafir olarak dahi katılma fırsatın oldumu ?. Bilmediğin birşey hakkında bu kadar kesin yargıya nasıl varabiliyorsun ?

Sevgiler

---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek bir doğru neden olsun..öyle olsa neden sürüşlerde ekoller olsun...örneğin hala frene basarken debriyaja basılmalı mı basılmamalı mı tartışması yapılıyo..her iki tarafında haklı yöneri var ama net bir görüş yok ortada..
    Sevgili Kardeşim,

Elbette ekoller arasında fark var , uzakdoğu ekolü kalabalık ve yoğun trafikte yüksek kıvraklığa dayalı eğitim verir , Avrupa ekolü ise daha çok bizim trafiğimize benzeyen düşük yoğunluklu trafik için çözümler üretir. Zaten topu topu iki ekol vardır ikisinde öğren zararını görmezsin

Önemli Not: Bizim trafiğimiz için düşük yoğunluklu ifadesini kullanmama itiraz edecek arkadaşlar aşağıdaki videoya bir göz atıversinler

http://www.youtube.com/watch?v=yCvtEjML6QU

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı şey otomobil olarakta geçerlidir...
    motosiklet içinde geçerli ve şarttır!
    ileri sürüş eğitimide (pro) ya girer.
    (allah aşkına sn.OOCAN, japonyada ki eğitimlerden haberiniz varsa bahsedin lütfen!!!)

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şey otomobil olarakta geçerlidir...
    motosiklet içinde geçerli ve şarttır!
    ileri sürüş eğitimide (pro) ya girer.
    (allah aşkına sn.OOCAN, japonyada ki eğitimlerden haberiniz varsa bahsedin lütfen!!!)
    konu bizim için geçerli sen üzerine alınma , baksana motosiklet eğitimi diyor , küçük bir servetten bahsetmiyorlar ,
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    İlginç bir yaklaşım olmuş.İleri sürüş teknikleri adından da anlaşılacağı gibi motosiklet anatomisi ,davranışları,doğası ile alakalıdır.Tabi ki trafik deneyimi kişisel gelişime girer.Gözlem yeteneği ve algı açıklığı ile şekillenerek kişiye olağan tehlikeleri daha önceden önsezileme yetisi ve tecrübesi verir.Ama altında ki güçten bir haber nasıl gözlemlediğin etkiye ani ve ''en az hatalı''tepkiler verebiliriz.Motosiklet eğitimi çok önemlidir arkadaşlar.Çünkü;''trafikte yaşayıp gördükten sonra öğreneceğiniz olağan yanlışlar ve tehlikeleri simule ederek canınız yanmadan heyecan yapmadan test edip reflekslerinize aktarmanıza yardımcı olur''Okan abi'nin yazdığı her cümle doğru.Ayrıca şöyle birşey de söylemek istiyorum.İnsanlar hayatların da mecbur kalmadıkları taktirde uçurumun kenarında hissine kapılmak istemezler.İnsan doğasında realist kararlar hiçbir zaman yumurtanın kaşıntısını hissetmeden gelmemiştir.Hayatta yeni sayfalar karakter kuvveti ile çok ender gelir .Mutlak travma yada ani bilinç yansıması ile yeni bir sayfa açarız hayatımız da kendimize.Yani mecbur kalmadıkça hiç bir kapıyı kapatıp diğerine girmeyiz.Bu eğitim pahalı ,kurumsal eğitim standartları gibi tartışma kelamları gülünç oluyor.Bura da hepimiz motosiklet kullanan insanlarız.Ben eğitimlere katıldığım da ''aa eğitim varmış ben de şu 275 TL 'yi nereye harcasam acaba ''demedim!!Kendinizi sevin önem sırasını şaşırmayın lütfen eğitimlerin eleştirilecek hiç bir yanı yoktur.Çoğu eğitmen ve kurumla sohbetlerim tanışıklığım ,katılmışlığımdan geldiğinden konuşup görüşüp araştırıp anladık.Cidden düşünüldüğü gibi bir para beklentisi ürünü yada icadı değil.Kendini anca çeviren bir departman bu kurumlar firmalar içerisin de.Başka söyleyecek birşeyim yok iyi düşünün lütfen.

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    53 yaşındayım gençliğimden beri motor sürerim . hağla herşeyi bilmediğimin farkındayım . kısacası EĞİTİM ŞART
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)