Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

en iyi çin malı hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan
    en iyi çin malı bence lifan adamlar çinde otobüs kamyon araba jeneratör üretiyolar ve kesin olan birşey var adamların sadece 1 sene içerisindeki ihracat geliri 1.5 milyar $ türkiyede üretime geçtiler birçok büyük motosiklet markanında motor aksamını bu adamlar çinde yapıyor gerçi şimdi türkiyede fabrika açtılar yerli yedek parçalarda takıyorlar motorlara burada seri üretim yapıyolar birde bütün motorları 2010 model euro 3 standartlarında
    [COLOR="Red"][B]---LIFAN---[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Marka olarak : Modenas (malezya) Kymco (tayvan) Keewey (macar ama 2010 lar çin)
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

Motosikleti
    '10 CBR125 R Tricolor
    keeway kullandım.bildigim kadarıyla macaristan-çin ortak yapımı.ufak tefek sorunları dışında sorun yaşamadım.servisini yamaha bayisi yapıyordu bundan cok memnunum.çin malı motosikletler arasında bunu önerebilirm.ama nihayetinde çin =)

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keeway ve MZ demek istedin heralde.
    ayrıca mz değil artık kanuni oldu.

keeway de çin malı
    Keeway çin malı değil kardeşim bu konu forumda tartışılmıştı. Macar malı

Motosikleti
    Artık Yok...
    keeway halis mulis çin malıdır macaristanda toplanır tıpkı kanuni mondial gibi kanuni ne kadar türk malıysa keewayde o kadar macar malıdır..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    En iyi çin ölü çin
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyi çin malı yedek parça ve servisi ucuz ve bol olan çin malıdır Kanuni - Mondial gibi..
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunuzun cevabı içinde saklı mz yerli diyorsunuz sonra 90 model almanı bende de vardı diyorsunuz..

burda firmanın menşe-i kökeninden bahsediyoruz üretim stratejileri taktikleri o firmanın kendi bünyesinde kendini kapsar pegeout örneği de bir örnekdir pegeout isim hakkını vermişdir türkiyede j9 üretiliyordur olabilir..

bu o arabayı başka bir marka yapmaz isterse o araba döküntü hurda olsun önde pegeout nun amblemi varsa pegeoutdur. pegeout firması o amblemi o ismi o j9 denen aracın önüne konmasını göze almışsa o onların biliceği bir kalite politikasıdır..

bu kadar basit tartışılıcak bir konu yok bu konuda ..

siz o j9 du almanyaya götürüp bir almana satarsanız alman ona türkmalı demez alman ona hacı murat demez alman ona pegeout der neden önde pegeoutnun amblemi var ruhsatta pegeout yazıyor pegeoutunun servisine bakıma sokuyor adam o aracı pegeoutdan alıyor..
    türkiyede üretilmesi adi olması dandik olması o almanı bağlamaz oda ucuz olduğu için yada şeklini beğendiği için bir nedenden alıyordur..

bu almanya örneği italya içinde geçerli ispanya içinde geçerli o j9 un satıldığı her ülke için geçerli o j9 gören pegout der.. elin avrupalısı otokarı falan tanımaz bilmez anlamaz onlar gördükleri ambleme markaya bakarlar..

bu ybr 125 içinde geçerli cbr 125 içinde geçerli..

not: bu arada j9 un dünyada hiç bir yerinde satılmadığını biliyorum sadece örnekleme amaçlı verdim... yani markanın üretildiği yerin hiç önemi olmadığını markanın üstündeki kendi isminin marka değerinin önemli olduğunu belirtmek için bu örneği verdim..
    dostum 2010-2011 model j9 larda pegeot yazmıyor en azından ben hiç bir yerinde göremedim peugeot amblemi

esas konuya gelirsek bencede en kaliteli çin lifan güzel cruser modelleri var ama ona görede fiyatalrı diğer çinlilere göre yüksek ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı ama bence en iyi değil en ucuz ve yaygın yedek parça servise sahip motoru alman oada mondial diğerlerine göre biraz daha kurumsal bir firma arkasaındaki

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 2010-2011 model j9 larda pegeot yazmıyor en azından ben hiç bir yerinde göremedim peugeot amblemi

esas konuya gelirsek bencede en kaliteli çin lifan güzel cruser modelleri var ama ona görede fiyatalrı diğer çinlilere göre yüksek ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı ama bence en iyi değil en ucuz ve yaygın yedek parça servise sahip motoru alman oada mondial diğerlerine göre biraz daha kurumsal bir firma arkasaındaki
    altta not: diyede yazdım zaten o sadece arkadaş yazınca pegeout j9 örneği onun örneği üstünden gittim yoks bu örneği çeşitlendirip çoğalta bilirisz misal fiorino da türkiyede üretiliyor tüm dünyya burdan satılıyor yada transitler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mondıal...............

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    En iyi çinli Regal Reptor dur....
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hayır en kaliteli çinli YBR dir
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    1- Birinci sınıf markalar: Honda, Yamaha, Suzuki, Vespa vb.
    2- İkinci sınıf markalar: Piaggio, SYM, Kymco vb.
    2- Üçüncü sırıf markalar : Geriye kalan adı az duyulmuş veya duyulmamış tüm dandık Çin markaları.

Özetle bu üçüncü gurupta sayılanların adı sanı ne olursa olsun kalite açısından birbirlerinden bir farkı yok.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    alayına KYMCO YETER TAYVAN MALI ..ÇOKK SAĞLAM..)
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Hortlatayım istedim.Son postun üstünden neredeyse 7 sene geçmiş.Çin malları hakkındaki durum ve düşüncelerinizde değişiklik oldumu?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Abi hortlamış ya :D yorumu değiştirdim.

Motosikleti
    Café Racer
    Lifan (On Karakter)

Motosikleti
    Artık Yok...
    çinliden vitesli motor alıcak olsam kesinlikle çift silindir v motordan başka bir motor almam.. v motor yapısı gereği hem verimli istikrarlı hemde vibrasyonsuz çalışır.. benim binip sürdüğüm en son nesil çinlilerde dahil hepsinde az yada çok vibrasyon vardı.. vibrasyon demek bir motorun hasta olduğu anlamına gelir devamlı titreşim az yada çok farketmez motorun metal aksamınada şaşesinede iyi gelmez.. işte vida gevşemesi yada metal aksamlardaki deformasyon genelde bu tür şeylerden olur..

mesela rx3i evo mondial 250 lik 30 beygirlik bir v motorla getirtseydi kesinkez almışdım bir tane.. çünkü bilirdimki hem seri hem vibrasyonsuz bir makine olurdu.. şu anki satışlarından bile iki misli fazla satardı.. rx3i'de de 120-130 lara çıkdınmı ayağının altında az az tatlı tatlı vibasyonu hissediyorsun.. kısa yolda mühim değilde uzun yolda can sıkar..

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinliden vitesli motor alıcak olsam kesinlikle çift silindir v motordan başka bir motor almam.. v motor yapısı gereği hem verimli istikrarlı hemde vibrasyonsuz çalışır.. benim binip sürdüğüm en son nesil çinlilerde dahil hepsinde az yada çok vibrasyon vardı.. vibrasyon demek bir motorun hasta olduğu anlamına gelir devamlı titreşim az yada çok farketmez motorun metal aksamınada şaşesinede iyi gelmez.. işte vida gevşemesi yada metal aksamlardaki deformasyon genelde bu tür şeylerden olur..

mesela rx3i evo mondial 250 lik 30 beygirlik bir v motorla getirtseydi kesinkez almışdım bir tane.. çünkü bilirdimki hem seri hem vibrasyonsuz bir makine olurdu.. şu anki satışlarından bile iki misli fazla satardı.. rx3i'de de 120-130 lara çıkdınmı ayağının altında az az tatlı tatlı vibasyonu hissediyorsun.. kısa yolda mühim değilde uzun yolda can sıkar..
    mondial bucanner var senin dediğin şekilde

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    safkan çinli olanlardan zongshen, lifan
    melezler sayılıyorsa artık benelli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler