Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

az önce emniyetten geldik.tam bir fiyasko

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Memur var memur var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zaten görevlerini sadece savunmasız insanlara karşı yapıyorlar adamın ağzı var dili yok ona kes cezayı çazgır biri olursan devam et hemşerim neden taksici münibüscü dolmuşcu furyasına neden kimse birşey yapmıyor onların yollarda ki yaptıkları kanunlarda yasak değil sanırım?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha isiniz bitmemis abicim.
    Daha motosikletin sahibine de bir o kadar geçirecekler.
    Yani dua edinde o film bitmesin.
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    Polisi de eleştirelim ama biz önce yaptığımız saçmalıkların bilincinde olalım.
    Daha bu akşam haberlerde vardı, Manisa'da apaçiler arabayla ters yöne kaç km. gittiler, nasıl bir beyinleri varsa kendi yüzlerini filan çekip internete koymuşlar.Şimdi polis ben olsam, bunlara o şekilde denk gelsem, allah o arkadaşların yardımcısı olsun.
    Polis artık o kadar bıkmış ki bu tarz insanlarla uğraşmaktan üstüne bir de madalya takacak hali yok.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    iyi bari motorun tekerleri varmış :D ya o da olmayaymış?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Öncelikle geçmiş olsun ama arkadaşınızın yaptığı şey de pek normal değilAyrıca memur var,memur var.Ben arabayla kaza yaptığımda kaza tutanağını almaya gitmiştim,polisler gayet efendi davranmışlardı.Geçmiş olsun deyip,kafamdaki sargıya bakarak önemli bir şeyiniz var mı demişlerdi.Yani durumu polise bağlamamak lazım,genellikle masa başında çalışan tüm memurların mesai sendromu...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirteyim memur demek bir işi yapmakla görevli kimse demektir.
    Şimdi bu olayda memurlar işlerini yapmışlar. Güzelce cezalarını yazmışlar. Burada şikayet edilen konuyu tam olarak anlayamadım aslında memur arkadaşlar film syerediyorum arkadaşlar geldiklerinde biri demişki sen yap öbürü demişki hayır sen yap, sonra biri kalkmış yapmış. Öflemiş püflemiş yavaş yapöış falan. Neticede işini yapmış. Şimdi konuyu açan arkadaş diyorki 20 dakikalık işi bir saatte yaptı. Evet ama sende polisten kaçıp ehliyetsiz ruhsatsız motosiklet sürerek adama iş çıkarttın. Kurallara uysaydın bir saat seninle uğraşmak zorunda kalmayacaktı. Hem suçlu hem de güçlü olmayalım.

Bende devlet memuruyum senin gibi ağız burun dağıtmaya kalkanlarıda hergün görüyorum. Sana söyleyeceğim tek bir şey var herkes kendi işini yapsın, sende kendi işini yap düzgün yap. Ben öyle yapıyorum, başka bir devlet dairesine gittiğimde de herkesin işini yapmaya çalıştığını görüyorum. Hayatında bir gün bile devlet için çalışmadıysan fazla ileri geri konuşmayacaksın o zaman.

O paralar polislerin cebine mi giriyor Allah aşkına?

Her yerde kendini bir halt zannedenler çıkıyor naparsın?

Bende memurum sabahtan akşama kadar çalışıyorum. Bazen öğle arasına kadar tuvalete gidemeyip tuttuğum oluyo. Akşam eve gidince sırtımın ağrısından kendime gelemiyorum. Kendini bilmez bir sürü insanla uğraşmaktan antidepresan ilaç kullanmaya başladım. Eve gelip çocuğuma tahammül edemiyorum. Bu şekilde çalıştığım için devlette beni heryıl madalyayala ve 400 metrekaraelik havuzlu lüks villa ve son model Mercedes otomobille ödüllendiriyor. Tabik ağlamıyorum çok mutluyum gülüp oynuyorum. Bu yüzden sen memurun eline düşme en iyisi...
    Dostum memur zihniyeti denen birşey sende olmadığı için Türkiye çok şanslı....üzerine alınacak bir durum yok kimseyi korumanda gerek yok.Bizde okuyoruz,devlette işimiz oluyor.Bunları burda söyleyip polemiğe girmeye gerek yok ama sen sanırım yöneticisin,hatta fahri konsolos dahi olabilirsin.Kapsam dışı yda 399 sayılı KHK ye bağlı olarak istihdam edilen bir istisnada olabilirsin.Ben zaten standart ve standartın üzerine işini gören herkeze onlarca kez teşekkür eden bie insanımdır. Türkiye'deki her memur senin 3'te birin kadar olsa burası CENNET olurdu.tşkler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Evet ama sende polisten kaçıp ehliyetsiz ruhsatsız motosiklet sürerek adama iş çıkarttın. Kurallara uysaydın bir saat seninle uğraşmak zorunda kalmayacaktı. Hem suçlu hem de güçlü olmayalım.
    diğer yazdığın yazılara katılıyorum ama buna değil. adama iş çıkarttınız ne demek? polisin işi ne? kimse suç işlemeseydi ne olacaktı peki. o polis memuriyet hayatı boyunca orada televizyonmu izleyecekti yoksa polislik diye birşeymi olmayacaktı.

+1
    Geçen yil bizim arkadalar Izmir taraflarinda biraz gazlamislar.
    Bir kaç motor,gazlamayi videoya da almislar.
    Polis arkadasa dur çekiyor.
    Fakat arkadas çok hizli.
    Polis basliyor arkadan ates etmeye.
    Videolarda net bir sekilde dehset içinde seyrettik.
    Hatta merak ederseniz, arkadastan izin alip asayim buraya.
    modlar silerler. öm at bana:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum memur zihniyeti denen birşey sende olmadığı için Türkiye çok şanslı....üzerine alınacak bir durum yok kimseyi korumanda gerek yok.Bizde okuyoruz,devlette işimiz oluyor.Bunları burda söyleyip polemiğe girmeye gerek yok ama sen sanırım yöneticisin,hatta fahri konsolos dahi olabilirsin.Kapsam dışı yda 399 sayılı KHK ye bağlı olarak istihdam edilen bir istisnada olabilirsin.Ben zaten standart ve standartın üzerine işini gören herkeze onlarca kez teşekkür eden bie insanımdır. Türkiye'deki her memur senin 3'te birin kadar olsa burası CENNET olurdu.tşkler.
    4B sözleşmeli memurum (diğer memurlara benziyor ama biraz daha az maaş alıp ssk ya tabi oluyoruz ve tayin falan gibi haklarımız yok binevi 2. sınıf köle statüsünde memur yani...) Elbette benim işimi yaparken özen göstermem çocukluğumda verilen terbiyeden geliyor. Mesleğimi buraya yazmayacağım ama insanla uğraşıyorum ve insanların iyi şeylere layık olduğunu düşünüyorum. Senin dediğini bir benzerini annem şöyle söylemişti ; evladım sizi bu kadar efendi yetiştirdiğime pişmanım hayatta eziliyorsunu, az daha yırtık yetiştirmek lazımmış, diye.
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer yazdığın yazılara katılıyorum ama buna değil. adama iş çıkarttınız ne demek? polisin işi ne? kimse suç işlemeseydi ne olacaktı peki. o polis memuriyet hayatı boyunca orada televizyonmu izleyecekti yoksa polislik diye birşeymi olmayacaktı.
    Elbette polisin işi bu ama bu tip suçlar olmasa belki daha büyük suçlarla uğraşırlar. Benim söylemek istediğim hem suçu işleyip hemde polisin tavrından yakınmaya hakkınız yoktur.

Ne diyorsun, abimle kavga ettik bu yüzden polise gittim şikayet ettim. Çocuk şube ilgilendi hatta yaşım 18'den küçük olduğu için avukat bile geldi gece yarısı 1 gibi.. Direkt yazıyorum, çünkü şikayet edeceğim bu polisi ! Gültepe Polis Amirliği'ne gitmesi gerekiyordu abimin şikayetimi geri çektim ama yine de ifade vermesi gerekiyormuş. Herneyse gitti. Ardından ben de gittim, polis bana diyor, adın ne LAN senin? Argo bile kullanamaz bu kişi, bir daha abini şikayet edipte bizi uğraştırma, çık dışarıya şimdi diyerek bağırdı. Kendilerini ne sanıyorlar Allah aşkına. Dışarıda beklerken gözüme çarptı, 13 - 14 yaşında ya var ya yok, mondial 150 rs kullanan bir çingene çocuk girdi sokağa, çıkarken arkasına da 2 arkadaşını almış polis karakolunun önünden geçiyor. Ne sorumsuz insanlar ya ! Allah düşürmesin ! İyi polis olarak orada 3 tane ya var, ya yok. Geçen ifade konusu için annem de gitmişti, sonrasında bizi İlçe emniyet müdürlüğü arayıp sordu, sizinle iyi ilgilendiler mi vs vs .. Şimdi yeni oldu bu olay, keşke o zaman olsa şikayet ederdim. İEM sitesinden şikayet dilekçesi yazacağım, çok sorumsuz insanlar!

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşım ehiyetsiz ruhsatsız motor kullanmış.polisin dur itarına karşı gelmiş ama zola yakalamışşlar bunu herneyse konu bu deği.sadece ceza kesmişler cezalar şöyle

ehliyetsiz motosiklet kullanma 750 tl
    2 günlük otopark ve çekici ücreti 250 tl
    yanlış hatırlamıyorsam sigorta veya onun gibi bir ücret içinde 450 tl kesilmiş

son olarak 66 yada 70 lira da park cezası gibi bişey kesmişler onu da hatırlayamadım.

asıl komedi şurda başlıyor biz gittik 2 kişi emniyete trafik bölümüne girdik .2 memur var biri filim izliyor diğeri geziniyor inernette.abi dedik böyle böyle motor falan var bizim . o dedi sen yap öbürü dedi sen yap of püf biri aldı 20 dakikalık işi 1 saatte yaptı diğeri aralıksız filme devam etti. SAĞOLSUN POLİSİMİZ 10 NUMARA
    ya arkadaşım memurun yabtığına değilde ben senın arkadaşını kınıyorum örnek davranmamız gereken bizler yanı bu forum sitesininn bireyleri bizler bunun gibi davranışlarda bulunub bide memura laf mı konuşalım hangi açıdan haklısınızkı memura laf diyeceksiniz bence önce kendimize bakalım
    evrak kask hak getire sonrada buradan laf koyma bence bu konuyu açman dahi hatalı idi arkadaşını hizaya getirmeni tavsiye ederim sadece
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    +1
    Geçen yil bizim arkadalar Izmir taraflarinda biraz gazlamislar.
    Bir kaç motor,gazlamayi videoya da almislar.
    Polis arkadasa dur çekiyor.
    Fakat arkadas çok hizli.
    Polis basliyor arkadan ates etmeye.
    Videolarda net bir sekilde dehset içinde seyrettik.
    Hatta merak ederseniz, arkadastan izin alip asayim buraya.
    O arkadaş mermi gibi gidiyorsa poliste yarıştırmak istemiştir. Bakalım benim mermiyi geçebilecekmi diye.
    Yani mahkemeye çıksa öyle savunma yapar.
    Hakim bey ben argadaşla iddaya girdim. Ama kazandım. Bemin mermim daha hızlı çıktı. Yohsa kötü bir niyetimiz yoktu.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Kanuni Elite 100
    Geçmiş olsun.
    Bir arkadaşım polisten kaçarken polis arkadan hafif dokunup düşürmüş motosiklette maddi hasara arkadaşımda hafif yaralanmalara sebep olmuştu.
    Bazı memurlar gerçekten insafsız oluyor yani kazasız belasız kurtulmuşsunuz ceza ödenir önce can
    Ayrıca polisten kaçtığı için de ceza yiyecek.

YÜRÜTMEYİ ELEŞTİREBİLİRSİNİZ AMA DEVLETE MİLLETE LAF YOK...
    [B]"Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin."[/B] [B][COLOR="DarkRed"]Mustafa Kemal ATATÜRK[/COLOR][/B]

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim söylemek istediğim hem suçu işleyip hemde polisin tavrından yakınmaya hakkınız yoktur.
    Elbette vardır. Polis işini doğru yapacak, suçu işleyen de cezasını kanunlarda öngörüldüğü şekilde çekecek. Hangi kanunda yazıyor, polis suç işleyen kişiye karşı istediği gibi davranabilir, haklarını ihlal edebilir diye?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ...Hayatında bir gün bile devlet için çalışmadıysan fazla ileri geri konuşmayacaksın o zaman.
    Yazdıklarınız doğru ancak bu söylediğiniz laf çok saçma. Maksadınızı anlıyorum ancak söyleminiz çok çok yanlış. Siz devlet için çalışıyorsunuz da biz(devlet memuru olmayanlar) ne için çalışıyoruz??

Ben özel sektördeyim, nedir yani ben ermenistanın yada bulgaristanın faydasına mı çalışıyorum...! Hepimiz bu ülke için çalışıyoruz, devlet memuruyum diye ,bir çok rütbeli askerdeki ülkeyi sahiplenme mantığı gibi, sadece kendinize pay çıkartarak devleti sahiplenme düşüncesinde değilsinizdir umarım...
    #sürenadam

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polıs gorevını gaz ve sıddet kullanarak zaten yapıyor adamların gorev anlayısı bu

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki kaçan birisine polis sizce nasıl davranmalı arkadaşlar?
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınız doğru ancak bu söylediğiniz laf çok saçma. Maksadınızı anlıyorum ancak söyleminiz çok çok yanlış. Siz devlet için çalışıyorsunuz da biz(devlet memuru olmayanlar) ne için çalışıyoruz??

Ben özel sektördeyim, nedir yani ben ermenistanın yada bulgaristanın faydasına mı çalışıyorum...! Hepimiz bu ülke için çalışıyoruz, devlet memuruyum diye ,bir çok rütbeli askerdeki ülkeyi sahiplenme mantığı gibi, sadece kendinize pay çıkartarak devleti sahiplenme düşüncesinde değilsinizdir umarım...
    +100000000000

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)