Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

İrc Nasıl Bir Lastiktir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende irc kullanıyorum. lastik o kadar yumuşakki arka lastiğe 32 hava bastığım halde yinede parmaklarım lastiğin içine gömülüyor bastırınca.

kuru ve sıcak asfaltta iyi kayıyor. yağmurda kayma oranı sıcak kuru asfalta göre daha az tespit ettiğim kadarıyla. lastik fena değil ama bunu alıp öyle yatırmayın, nede olsa bu bir mişlel kalitesinde değildir gerek fiyat olsun gerek kullanılan nylon malzeme olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

michelin - mişlen - mişlel... bide evrim yok derler
    naylon lastikten korkmayın ya. naylon dediğiniz şey, çapraz katlı diye tabir edilen lastiklerin gövde katlarında kullanılır. küçük büyük bütün şamniyelli lastikler naylonludur. karışım oranı çekeceği yüke göre değişir. onun için lastiğin üstünde nylon yazması veya yazmaması hiçbir anlam ifade etmiyor.
    fatih.met, berkcigdem, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    hafif kaygan asfaltta drıftcılere tas cıkarırsınız
    nerede kayacagını bıldıgım ıcın nınja 300de 25bın km sıkıntı yasamadım
    sımdı rossı ıı var
    kaydıramıyorum
    burada kaymaz dedıgım yerde az daha yapıstırıyordu benı
    guven vermesının dezavantajı da var

Motosikleti
    honda cb500f
    Islak zemin de kotu performasi var. Kuru zemin idare eder.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı erkan3420 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naylon lastikten korkmayın ya. naylon dediğiniz şey, çapraz katlı diye tabir edilen lastiklerin gövde katlarında kullanılır. küçük büyük bütün şamniyelli lastikler naylonludur. karışım oranı çekeceği yüke göre değişir. onun için lastiğin üstünde nylon yazması veya yazmaması hiçbir anlam ifade etmiyor.
    michelin diye yazılıyor bir an unuttum google bakmayada üşenince yeni bir model ürettim kendi kendime. şöyle söyliyim 3. viteste 55 km civarı hızla giderken 2. vitese düşürdüm ve virajı drift yaparak aldım ama sağolsun motor toparladı kendini hemen.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Kuruda diğer kaliteli lastiklerden 1 tık düşük.
    Islakta ise suyu uzaktan gördüyse vay halinize görmeyle kaydırması bir oluyor ilginç şekilde.
    İrc japon malıdır ama ülkemizde üretilir.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kötüdür. ama ucuzdur. ben caracalda kullanıyorum. memnun değilim ama bunlar bitince yine irc alıcam. ucuz ve koruma demirine kadar yatırarak viraj dönmüyorum. spor motora gelmez
    bu kendimden alıntıladığım mesajı, irc ile ilk ayımda yazmışım bu başlığa. şimdi lastik 2. yılını doldurdu ve 30000km'de evet tek lastikle 30000km. bu şekilde kullanmaya devam etsem 60000km olur, dişler sapasağlam, zamandan ötürü değiştirmem lazım. ve fikrimi değiştirdim, tekrar irc almam
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    tıger s 250
    abi para varsa metzeller yoksa ırc rahat ol

Motosikleti
    yamaha cryptone
    konuyu açalı 5 sene olmuş vay be ömürden yiyoruz.

o yıllarda irc micheline yakın kalitede idi. ancak son birkaç yıldır irc anlas filan gibi birşeyler çıkınca acaip derecede kalite düştü. yani günümüzde sattıkları lastikleri kesinlikle tavsiye etmiyorum.

ne yapın edin michelin veya bilinen iyi kalitede lastikler alın. ben michelin taktırdım inanın ön arka irc taktırsaydım arada 100 lira fark ediyordu. 100 lira bu konuda hiçbir şey değil. çünkü kalitesi kıyaslanamaz. ıslak zeminde basıyorsun frene zınk diye yapışıyor. eski ircler iyiydi şimdi kim üretiyor insanların canıyla oynuyorsa esaslı bir tüketici tepkisi ile kendine getirilmeli...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsun aslında. Nedense bu açıdan düşünmemiştim
    Neyse alayım lastikleri de, patlamazsam tecrübelerimi yazarım buraya
    abi cbr kullanıyorum ben; kuru performansından çok memnun kaldım. arkanın ani frenlerde kayması gibi bir durum hiç olmadı. herkes diyordu "motoru alınca lastiği değiştir" diye. yağmurda da motor sürmeyen birisi olmadığım için ıslak performansını bilmiyorum
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    motoru dimdik, hiç yatırmadan kullanacaksan ve ani fren yapmayacaksan iyi lastik

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    İki hafta önceki istanbuldaki yağmurda arka teker kitledi kaydı ve düştüm hızım fazla yoktu,bende bir şey yok motordada yok ama sağlam düştüm ilk dusmem son 10 yıldır düşmemistim kardeşimi arayıp hacı dikkat et yollar hep çamur düştüm dedim,tam 3 saat sonra bilader aradı bende düştüm diye fren yok viraj yok dümdüz yolda 70 km hızda bilin bakalım lastikleri neydi michelin sporT motor pulsar yani bazen lastik değilde bu işler olacağı varsa oluyor yağmurda michelin ve metzeller de olsa dusebiliriz dikkat etmek ve yavaş olmak lazım bilader de full koruma motorda ve kendinde bur şey yok yeni top case dışında hasar yok çok şükür ben irc den memnunum islakta dikkat et yeter...bence ama imkan varsa metzellerden şaşmayın derim

Motosikleti
    tvs
    Islak zeminde ani fren yapmaz san fiyat / fayda bakımından ırc iyidir

Motosikleti
    Yamaha R25
    Motosikletim yok.

Fakat 2.el bir honda cbr 125 r almaya gittik irc lastik takılıydı bildiğin beton lastik acayip sertti viraj felan zor okadar kaliteli lastik olsa michelin takmazlar avrupa şampiyonalarında okadar testlerden geçerek geliyor o michel yani e kötü metzeler tak derim az çok bilgim var lastik hakkında son olarak 3 kuruş kar için senin cigerini yakacak firmalar neden irc taksın iyi olsa

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka olarak yorum yapamam, ama motorun üzerinde gelen orjinal lastik ise her motorlu taşıtta olduğu gibi beş para etmez, ama gidip para verip IRC markasının bir modelini alacaksan yada alındıysa başta da dediğim gibi yorum yapamam mutlaka güvenilir kaliteli bir modeli vardır

küçük ama önemli bir uyarı: ıslak zemin performansı... pardon performansı dedim yok öyle bişey suyu görünce kaçıyo lastik bence sen de kaç
    sizin mantığa göre ktm'nin üstünde gelen pirelli de beş para etmez ozmn

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Ninjama r25 ten çıkma irc roadwinner taktım maddi sıkıntılarım olduğu için idareetsin yeter diye düşünmüştüm. Viraj bile yapıyorum bununla gayet memnunum beklentimin üstünde

Motosikleti
    Dominar D400
    Hakikaten evrim var: şambrel-şampiyer-şamniyel...
    üçe-beşe bakmadan kendini kanıtlamış, bilinen, alabildiğiniz en iyi lastiği alın, avuç içi kadar bir alanda yere temas ediyorsunuz ve bu temas noktasında tutunma ve yağmurda kullanıyorsanız yağmuru yahliye performansı önemli, özellikle ülkemizin dandik asfaltlarında.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yaw haalen okuyup gülüyorum nerden akıl ettin bunu :D
    mgora bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ırc anlas yerlı malı olup yurtdısına ıhrac edılen lastıklerdır
    suan xmaxlerde sanırım kullnılıyor
    ben gts 250 ye almıstım grıpın cok mennun kaldım gercı sattım o motoru ama suan aladıgım joymaxın uzerındekı lastıklerı de degıstırp anlas almak nıyetındeyım

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ırc anlas yerlı malı olup yurtdısına ıhrac edılen lastıklerdır
    suan xmaxlerde sanırım kullnılıyor
    ben gts 250 ye almıstım grıpın cok mennun kaldım gercı sattım o motoru ama suan aladıgım joymaxın uzerındekı lastıklerı de degıstırp anlas almak nıyetındeyım
    değişmediyse X-Max, Michelin City Grip kullanıyor.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değişmediyse X-Max, Michelin City Grip kullanıyor.
    ben ırc anlasın resmı web sıtesınde anlas lastıkler yamahada gıbı gorsel reklam gormustum
    bu ıtıbarla yazdım kı sımdı cek ettım halen bu tanıtım sıtede yer almakta

http://www.anlas.com.tr/default.asp#prettyPhoto

tournee lastıgın modelıkı benım gts ye taktıgım lastık de bu ıdı

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)