Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ufakdan bakım...yeni motorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    vz 800 marauder oldu :)
    arkadaşlar bugün vz 800 marauderin satışını aldık kazasız belasız...
    Alete aşığım resmen,oğlum gibi oldu valla ,bi kere torkk manyağı gazı biraz fazla verince arka teker direk patinajda,sesi on numara yanlız kısa dönüşlerde çok zorlanıyorum,o da acemilikden heralde..kafamda ufak bi iki şey var,selede yırtık var dikiş yerlerinde yıkamaya verdim bugun ordaki ''kamil'' dayı kurutucam diye kompresörle havayıda üfleyince iyice açıldı :(.zincir biraz gevşek-yağsız arka fren balatası kazık gibi olmuş,büyük ihtimalle çamur ve yağdan bide bu havada bile zor marş alıyor ısınana kadar arada stop ediyor,onun nedeninide çok anlamadım jigleyi açınca biraz düzeldi gibi.. biraz kafa şişirdim kusura bakmayın..aşağı yukarı bu bakım bana kaça patlar ha bide radyatör suyunuda değiştirsem biraz içim rahatlıcaz malum yaza göre antifiriz vs...
    herkeze iyi geceler.
    zavallı şeytan..bana ne verebilirsinki?-faust

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ooo viraGOO
    karbüratör hava ayarı kaçıktır ondan stop eder

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim!
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör hava ayarı kaçıktır ondan stop eder

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim!
    biz yapabilirmiyiz ayarını? bide diğerleri nasıl olacak ? :D

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Alkolica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün vz 800 marauderin satışını aldık kazasız belasız...
    Alete aşığım resmen,oğlum gibi oldu valla ,bi kere torkk manyağı gazı biraz fazla verince arka teker direk patinajda,sesi on numara yanlız kısa dönüşlerde çok zorlanıyorum,o da acemilikden heralde..kafamda ufak bi iki şey var,selede yırtık var dikiş yerlerinde yıkamaya verdim bugun ordaki ''kamil'' dayı kurutucam diye kompresörle havayıda üfleyince iyice açıldı :(.zincir biraz gevşek-yağsız arka fren balatası kazık gibi olmuş,büyük ihtimalle çamur ve yağdan bide bu havada bile zor marş alıyor ısınana kadar arada stop ediyor,onun nedeninide çok anlamadım jigleyi açınca biraz düzeldi gibi.. biraz kafa şişirdim kusura bakmayın..aşağı yukarı bu bakım bana kaça patlar ha bide radyatör suyunuda değiştirsem biraz içim rahatlıcaz malum yaza göre antifiriz vs...
    herkeze iyi geceler.
    koltuk ıcın elıne bır derı uzun bez alıp ıkıye katlayıp guzelce dıkıp koltuk uzerı marset seklınde gecirebılırsın cokda guzel olur ( koltuk kaplanmayacak sadece ortasından ıp gıbı kalınca gecırılecek ) zıncır ııcnde wd 40 onerebılırım sana buyuk boyu 10 -12 tl hem pas soker hemde zıncırını guzelce yaglar. bırde guzel zıncır ayarı yaptın mı tamamdır. bu arada camur ve yaglanmıs yerler ıcın bımden yag sokucu sprey al 2,45 tl bak sana fıyatını bıle tam soyluyorum :D guzelce yaglanan yerlere sık ( nıkelaja zarar vermez ama boyayı bozabılır ) guzelce spreyle sık yaglı yerlere fırca yardımıyla temızle sonra hemen su dok uzerınde kalmasın arıdındanda sılıver gitsin. karburator ayarı ıcınse eger bu ayarı bılmıyorsan kendın ograsma pısman olursun helede bırde teksen ıyıce kafayı yerın bı ustaya goster yada bır kac gun duzenlı sekılde kullan ole bak . belkıde sorun senden once kullananın motoru uzun sure yatırma sebebi olabılır.

Motosikleti
    çok teşekkürler,daha yapıcak çok işim var pff,en iyisi bu perşembe izinliyken bizim burdaki garajı ziyaret etmek :D

Motosikleti
    ooo viraGOO
    biz yapabilirmiyiz ayarını? bide diğerleri nasıl olacak ? :D
    Yapıcam derken daha çok kaçırmak var işin ucunu bi usta eli değse daha iyi olur
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    çok teşekkürler,daha yapıcak çok işim var pff,en iyisi bu perşembe izinliyken bizim burdaki garajı ziyaret etmek :D
    eger 800cc bır motora bınıyorsan cıdden yapacak ok seyın vardır =))) buyuk motorlar bakımları geregı benı hep korkutmustur o yuzden 250 mct mı sevıyorum =)

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanımlar dilerim.garaja kaya abinin yanına bir uğra senin motoru bir bakıma alsın.
    temsilen bir foto atayım bari sonra sen canavarın resmini atarsın
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    evet benim oğlum budur :D,bu gün resimleri atıcam inşallah,dediğin gibi abi bi kaya abinin yanına uğrayalım

Motosikleti
    CBR 600F
    bostancı sanayide kaplama yapan bir yer var... benim motorun da koltuğunda yırtık var ben de gitcem tam yerini bilmiyorum gerçi bi arkadaş bahsetmişti bana da.... hatta koltuğun arka kısmını kaymayan bi zeminle kaplatmayı düşünüyorum... 600f benimki de fren yapınca artçı fena sıkıştırıyo beni :D allahtan kız arkımdan başkasını almıyorum :D

bulayım nerde yapıldığını tekrar yazarım buraya..

Motosikleti
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bostancı sanayide kaplama yapan bir yer var... benim motorun da koltuğunda yırtık var ben de gitcem tam yerini bilmiyorum gerçi bi arkadaş bahsetmişti bana da.... hatta koltuğun arka kısmını kaymayan bi zeminle kaplatmayı düşünüyorum... 600f benimki de fren yapınca artçı fena sıkıştırıyo beni :D allahtan kız arkımdan başkasını almıyorum :D

bulayım nerde yapıldığını tekrar yazarım buraya..
    her ne kadar ankaralı olsamda bostancı kozyatagı ıcerenkoy taraflarını ıyı bılırım bostancı sanayıde kozyatagına dogru gıderken soldan yokustan assagı ınerken solda bır kaplamacı vardı cıdden ıyı bır usta ama dukkan adını su anda ne yazıkkı hatırlayamadım. mutlaka yanına bır ugra baktır derım.

Motosikleti
    tay200
    Hayırlı olsun cok guzel bı motor aldıgın bende motorumu beklıyorum 10 gunu kaldı tay200
    sankım safak sayıyorum

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi bakalım hayırlı olsun. Garaj'a gel de tanışalım artık.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    bu perşembe gelicem işi olmayan gelirse mutlu olurum.

Motosikleti
    bu perşembe gelicem işi olmayan gelirse mutlu olurum.
    yahu bu garaj neyin nesi :D

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    600f benimki de fren yapınca artçı fena sıkıştırıyo beni :D allahtan kız arkımdan başkasını almıyorum :D

bulayım nerde yapıldığını tekrar yazarım buraya..[/QUOTE]

bende'de aynı sıkıntı var o yüzden pek artçı almam arkama,heleki yabancı birini hayatta almam

bostancı sanayide Niyazi usta vardı döşemeci çok güzel döşeme yapıyordu ama Taksim'de varmış sadece Motosiklet koltuk-depo döşemesi yapan bir usta onun yerini öğrenip bir uğramak lazım.geçenlerde Berk arkadaş bana tarif etmişti ama pek dinlememişimki nerde oldugunu unuttum tekrardan sormalı.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    ya bugün bi yatırdım motoru jeepin biri önüme kırdı gidonda sanki yamulma var gibi düz giderken hafif sağda duruyor,bide bu çıkdı başımıza nazarlık diyip geçicez ama nasıl düzelir bilen varmı?

Motosikleti
    ya bugün bi yatırdım motoru jeepin biri önüme kırdı gidonda sanki yamulma var gibi düz giderken hafif sağda duruyor,bide bu çıkdı başımıza nazarlık diyip geçicez ama nasıl düzelir bilen varmı?
    dostum kızma ama en ıyısı yenısını alarak duzelır cevabını verıcem eger pahalı bırseyse bır ustaya goster bu tarz ıslerden anlayan bırı baksın belkıde o duzeltır.

Motosikleti
    yeni alırsam uzun t alırım onlarda bakmıştım 220 -400 arası değişiyordu.. :(

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bu garaj neyin nesi :D
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...03-2011-a.html

yukarıdaki başlığı incelemeni tavsiye ederim. Özetlersek cruiser seven bir kaç arkadaş kendi motosikletlerinin bakımını yapabilmek için ufak bi yer tuttu ve ara sıra buluşup hem sohbet edip hem de motosikletlerinin ihtiyacını görüyorlar. Yaptığımız işlerde genelde yağ değişimi, karbüratör ayarı gibi basit işler olup, geçenlerde Türkiye'de daha önce denenmediğini sandığımız GV 650 nin kayış kasnak takımını dişli ve zincirle değiştirmek de vardır.

Bostancı sanayiye yakınız.

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...0.967942,29.11

Eskiden Cumaları yaptığımız geleneksel buluşmalarımızı Perşembeye kaydırdık. Onun dışında da Kaya abi devamlı orada uğramak isteyenlerin başımızın üstünde yeri var.

Bu akşam 7 gibi toplanmaya başlayacağız mekanda bekleriz. Pazar günü Keramet kaplıcaları gezisi var katılmak isteyenlere duyurulur.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)