Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI

paylaşım için tşk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125ZN
    Selin Hanım hoşgeldiniz yazılarınızı büyük bir zevkle takip edeceğiz
    We believe in freedom

MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı *OnuR* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selin Hanım hoşgeldiniz yazılarınızı büyük bir zevkle takip edeceğiz
    Teşekkür ederim.

Hazır siz bunu söylemişken, foruma sitem etmeyi borç bilirim!

Son yazıya daha çok kaza anısı bekliyordum. Forumda neredeyse her gün bir kaza duyurusu olduğu gerçeğinden yola çıkarak ???

Kaza anılarını paylaşmak isteyenleri acilen beklerim

Söz konusu yazı: http://blogs.voanews.com/turkish/sel...labilir-miyiz/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    [QUOTE=MK America;2311908]Şu anda litresine 1 dolar (Yerel birim para hesabıyla düşünürseniz 1 lira sayalım bunu) verdikleri benzine "pahalı" diyen Amerikalıları topluca şoka sokmamı istiyorsunuz yani

bloga da beklerim.

Bloğa olmaaaazzz gelemen
    bizde ileri demokrasi var ve bunun gereği olarak bizde bloklar yassah
    sadece tarikat blogları ve siteleri serbest bizde
    çok çok ileri demokrasilerde böyle imiş
    siz bilmessiniz

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    [QUOTE=ZIPPIRMAN;2312370]
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda litresine 1 dolar (Yerel birim para hesabıyla düşünürseniz 1 lira sayalım bunu) verdikleri benzine "pahalı" diyen Amerikalıları topluca şoka sokmamı istiyorsunuz yani

bloga da beklerim.

Bloğa olmaaaazzz gelemen
    bizde ileri demokrasi var ve bunun gereği olarak bizde bloklar yassah
    sadece tarikat blogları ve siteleri serbest bizde
    çok çok ileri demokrasilerde böyle imiş
    siz bilmessiniz
    Blogumda siyaset yok Buna ne dersiniz?

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Süperrrr! Süperr fotoğraflar geliyor. Ah bir de şu Türkiye'yle aradaki saat farkı olmasa... Bloga yeni birşey koyduğumda ya siz mışıl mışıl uyuyor oluyorsunuz ya da sabahın cin saati oluyor.

Neyse... Haftanın Paylaşılası Fotoğraflarında bu hafta Türk motorcuların ezici üstünlüğü var.

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...imani-suruyor/

Bakalım resimler sizi de "başka diyarlara gaz açmaya" teşvik edebilecek mi?

Bahar geldi, daha fazla resim beklerim. Tamam tembeller için sesli yazılarım sürecek ama siz resim konusunda tembellik etmeyin

Adınızı da eklediğiniz resimler için adresim: motosikletlikiz@gmail.com

Katkı veren, blogu saran sarmalayan, anıları ve fikirleriyle güzel paylaşımlarda bulunan -vee zaman zaman beni şımartan (itirazım yok gerçi ama ) herkese bir kez daha teşekkürler...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Aramıza hoşgeldiniz. İlk motosiklet tecrübeniz ile alakalı yazınızı okudum

Bu arada madem ABD'de ikamet etmektesiniz. Orada Benzinin litre fiyatı nedir acaba?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldiniz. İlk motosiklet tecrübeniz ile alakalı yazınızı okudum

Bu arada madem ABD'de ikamet etmektesiniz. Orada Benzinin litre fiyatı nedir acaba?
    Benim yaşadığım ve çalıştığım eyaletlerde litresi 1 dolar civarında. Biraz daha altında gibi hatta. Birim para hesabıyla 1 TL ya da yaklaşık 1.3 TL falan ediyor galiba. En kaba hesapla...

Çok ucuz yani. Burgman 400'ümü benzinin son yükselişinden önce 5.5 dolara falan dolduruyordum İnanılır gibi değil tabii eski bir İstanbullu olarak!

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    bizde yaklaşık 3 dolar litresi
    Kazasız yolculuklar dilerim

ve sanırım marmarislisiniz, 10 yıl bulundum (datça/marmaris de), aksaz donanma komutanlığını bilirsiniz belki

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde yaklaşık 3 dolar litresi
    Kazasız yolculuklar dilerim

ve sanırım marmarislisiniz, 10 yıl bulundum (datça/marmaris de), aksaz donanma komutanlığını bilirsiniz belki
    Maalesef çok pahalı Türkiye'de. Ben buraya geldiğimde daha da ucuzdu aslında. Bir dolara yakın arttı galon başına. Bu kadar ucuz olmasa buradaki arabaların hiçbirine binilmez. Beygir gücü yüksek dev gibi SUV'ler (Cipler) her yerde.

Marmarisli değilim aslında ama çok severim. Çok da özledim Turunç'u, İçmeler'i... Aksaz'ı da bilirim ;)

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Maalesef çok pahalı Türkiye'de. Ben buraya geldiğimde daha da ucuzdu aslında. Bir dolara yakın arttı galon başına. Bu kadar ucuz olmasa buradaki arabaların hiçbirine binilmez. Beygir gücü yüksek dev gibi SUV'ler (Cipler) her yerde.

Marmarisli değilim aslında ama çok severim. Çok da özledim Turunç'u, İçmeler'i... Aksaz'ı da bilirim ;)
    Yapıcak bir şey yok, alıştık artık bu fiyatlara
    okudum da küçücük 14-15 yaşında ki çocukların altında dediğiniz cipler den varmış Amerika da

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Amerika'da ekonomik kriz geride kaldı derken şimdi de devlet dairelerinin kapanması gündemde! Amerika'da iki siyasi parti var. Birisi Demokratlar, birisi de Cumhuriyetçiler. Bu iki parti bir süredir bütçe konusunda uzlaşamadığı için hükümet işleri geçici bütçeyle yürüyor. Şimdi geçici bütçenin de süresi doluyor. Bu gece sona erene kadar vakit var.

Peki bunları niye mi anlattım? Çünkü biz de burada devlet memuruyuz. Bu gece itibariyle ofisler kapanırsa sevgili blogum ne olacak???
    (http://blogs.voanews.com/turkish/selin/

Yazıp yayınlayamayacak mıyım?

Aslında muhtemelen biz işlerimize devam edeceğiz. Çünkü medya mensuplarını "birincil derecede önemli" memurlar arasına sokacakları söyleniyor.

Sizin de canınızı çok sıkmadan sıradaki yazımda sizin yazdığınız kaza anıları ile Amerikalı arkadaşlardan dinlediklerimi birleştirip bir de arasına çok güleceğiniz bir video koymayı planladığımı duyurayım dedim.

Demek ki neymiş?

1. Türkiye'de devlet dairelerinin kapanmıyor olmasına şükretmek gerekmiş.

2. Kaza geliyorum demezmiş ama kazaları konuşmak belki işimize yararmış

Görüşmek üzere...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu konuya fena kıl olmaya başladım ama ben birileri geziyor tozuyor

benim çocuk serviste yatıyor bakımda gerekli parçaları değişti ama göremedim daha :(
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu kadar ucuz olmasa buradaki arabaların hiçbirine binilmez. Beygir gücü yüksek dev gibi SUV'ler (Cipler) her yerde.
    Çok olmasa da burada da o araçlardan var ama ufak bir detay haricinde. Bizdeki yüksek hacimli arabaların neredeyse hepsi dizel, oradaki insanlar dizel kavramına biraz uzak utanmasalar kamyonları da benzinli yapacaklar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yorulmadın mı sen hanım abla...yorar bizim MT...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok olmasa da burada da o araçlardan var ama ufak bir detay haricinde. Bizdeki yüksek hacimli arabaların neredeyse hepsi dizel, oradaki insanlar dizel kavramına biraz uzak utanmasalar kamyonları da benzinli yapacaklar
    Yoo, artik eskisi gibi "benzin sudan ucuz" olmadigindan burada hibrit (melez) araclar cok gözde. Hatta yönetim bu araçlar daha çok çevre dostu olduğu için üreticilere teşvik de sağlıyor.

Ama özellikle Türkiye'den ilk geldiğimde çılgın gibi geziyordum arabayla. Motorsuz geçirdiğim o günlerde () birçok yere arabayla gittim. Herkese sürekli "benzin ne ucuz yaa" dedikçe milletin "yok canım. Eskiden litresi 50 centten bile düşüktü" demesini çok züppe buluyordum hatta
    Şimdi ben de alıştım. Ben de 3 litresi 3 doları bulunca mızıklandım birara

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:44 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya fena kıl olmaya başladım ama ben birileri geziyor tozuyor

benim çocuk serviste yatıyor bakımda gerekli parçaları değişti ama göremedim daha :(
    Kaza falan mı yapmıştın? Neden serviste?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yoo, artik eskisi gibi "benzin sudan ucuz" olmadigindan burada hibrit (melez) araclar cok gözde. Hatta yönetim bu araçlar daha çok çevre dostu olduğu için üreticilere teşvik de sağlıyor.
    Bizim yönetimimiz utanmasa bu arabada 2 tane motor var 2 katı vergi alalım diyecek

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bizim yönetimimiz utanmasa bu arabada 2 tane motor var 2 katı vergi alalım diyecek
    Ben bulunduğum eyalette sadece alış fiyatı üzerinden vergi ödedim mesela. Diyelim 10 bin dolara bir araba aldınız, yaklaşık 200 küsur dolar vergi var. Bir seferlik. Bilmiyorum Türkiye'ye kıyasla yüksek mi? Unutmaya başladım çünkü yavaş yavaş fiyatları falan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben bulunduğum eyalette sadece alış fiyatı üzerinden vergi ödedim mesela. Diyelim 10 bin dolara bir araba aldınız, yaklaşık 200 küsur dolar vergi var. Bir seferlik. Bilmiyorum Türkiye'ye kıyasla yüksek mi? Unutmaya başladım çünkü yavaş yavaş fiyatları falan...
    Biz burada "diyelim" "mesela" gibi örnek verme amaçlı kurduğumuz cümlelerde dahi 10 bin dolara araba alamıyoruz. Anca 10 yaşında ikinci el Onun için hiç hesap yapmaya gerek yok.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Biz burada "diyelim" "mesela" gibi örnek verme amaçlı kurduğumuz cümlelerde dahi 10 bin dolara araba alamıyoruz. Anca 10 yaşında ikinci el Onun için hiç hesap yapmaya gerek yok.
    Güldürdünüz beni Ah, doğru aslında. Diyorum ya geldiğimde mucize gibi gelen şeylere şimdi alıştım galiba. Ağzımdan kolay çıkıyor. 10 bin dolara 3-4 yaşlarında, 50 bin kilometreyi geçmemiş 2.4 bir coupe araç alınabiliyor burada. Ya da 11 bin civarına yine yüksek kilometrede (burada düşük kilometreli ve birkaç yaşında araç bulmak neredeyse imkansız) bir Honda CRV, Toyota Highlander vs bulunuyor.

Acı ama...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler