Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10 adet Kitap Bağışlayana Fuar Bileti Bedava

Motovento
    REKLAM ALANI
    nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Engin abi ben davetiye buldum fuardan sonra adresine yollasam kargoyla olurmu?Ya da yollarım yarın öbür gün kitapları ya
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal olsun !
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi biraz önce koliyi hazırladım yarın kargoya veriyorum.
    x2'de benden geliyor ;)
    Eyvallah Sercan'cım ne diyeyim

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin hocam pazar günü yardımcı olabilirim, yeterki kitap gelsinde.
    birde benden yeni ansiklopedilerde gelicek, bilet istemem, sevabına
    Valla ansiklopedi en büyük ihtiyaçlardan aslında Koray'cım, memnun olurum. Teslim edeceğin yeri biliyorsun zaten.

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güncel
    seni tekrar tebrik ederim Engin
    güzel bir uygulama ve teşvik edici olmuş bilet olayı.
    Tamerco, tebrik edip kaçmakla olmaz, toparla dsi tayfasından sende birşeyler, memur adamın evinde olur üç beş roman
    Beni bulamazsan bile dürümcüye bırak onlar haber verirler ben oradan alırım..

Alıntı nere.f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin abi ben davetiye buldum fuardan sonra adresine yollasam kargoyla olurmu?Ya da yollarım yarın öbür gün kitapları ya
    Olur olur. Fuar sonrası da olur. Zaten kitapları toparlamam ancak fuar sonrasına kalacak gibi görünüyor.

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun !
    Hiç anlamam, senin İstanbul'da olduğunu biliyorum, seni de elinde kitaplarla görmek isterim valla Görkem'cim. Söz sana 5 kitap ta getirsen bilet vereceğim

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kitapları seçme aşamasındayım.bilet bahane çalışma şahane.
    ben sana ulaştırırım kitapları bir şekilde.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    10 adet fuar davetiyesi ayarladı - 100 kitap daha bekliyoruz.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    10 adet kitap getireceğim fakat Engin'le buluşabileceğim bir vakit yaratamadım kendime bir türlü
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    osbourne 20 kitap ayarlarım ben fuara gelincede veririm, bilet rezervasyonu yapabiliyor musun? :-)

Motosikleti
    Var
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 adet kitap getireceğim fakat Engin'le buluşabileceğim bir vakit yaratamadım kendime bir türlü
    Yav git dürümcüye bırak sen ben olmasam da alır oradakiler, gider oradan alırım ben bulutçum.

Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne 20 kitap ayarlarım ben fuara gelincede veririm, bilet rezervasyonu yapabiliyor musun? :-)
    Valla rezervasyonu bırak şuanda elimde kendim ve arkadaşımın gireceği davetiye bile yok. Ne var ne yok dağıttım. KEndime bulayım önce
    Şaka bir yana pazar günü saat 12 de orada olacağım bende, dediğim gibi. O gün ilk gelen alır mantığında oalcağım zira başka yolu yok.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @Osbourne

10 küsür bilet daha ayarlayabildim Yarın MT standına bırakmaya çalışırım, onların işi daha az

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç anlamam, senin İstanbul'da olduğunu biliyorum, seni de elinde kitaplarla görmek isterim valla Görkem'cim. Söz sana 5 kitap ta getirsen bilet vereceğim
    Olsam neden olmasın fakat yaklaşık 15 gün önce döndüm ben artık Istanbul'da değilim ne yazıkki ... Başka sefere diyelim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Var
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Osbourne

10 küsür bilet daha ayarlayabildim Yarın MT standına bırakmaya çalışırım, onların işi daha az
    Tamamdır, Skull'da 1o tane ayarlamış galiba, elimdekileri de ekleyince ucu ucuna yetecek sanırım, açıkta kimse kalmaz

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsam neden olmasın fakat yaklaşık 15 gün önce döndüm ben artık Istanbul'da değilim ne yazıkki ... Başka sefere diyelim.
    Anladım, gelince görüşelim mutlaka, selam buralardan sana

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    10 kitaba 2dürüm olsa fena olmazdı ...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlıyorsunuz. Ben kendi okulumdan bahsetmiyorum. Benim okulum, yani ben, kitap toplanması işini organize ediyor, ihtiyaç sahibi anadolu okullarına ulaştırma görevini üstleniyorum.
    Kitap bankasının fiziki yeri bizim okulda yani.
    kitap defter toplamanız çok güzel takdir ediyorum ama 38 yaşındayım ve ben ilkokuldayken kırsal bölgelerdeki okullarada kitap yardımı yapılırdı aradan 30 yıl geçti gene kitap bence aşın bu kitap işini tabi en basiti kitap olduğu için kurumlarda kitap yardımı yapıyorlar... ihtiyaç artık kitap değil projeksiyon cihazları - bilgisayar fotokopi cihazları - satranç oyun takımları - masa tenisi takımları v.s... kurumsal bir iş yapıyorsunuz madem bırakın artık kitap işini dediklerimi toplayıp etkinlik yapın şahsınızda çalıştığınız kuruma bilgilerimi sunarım...ARTIK UZAKTAKİ VATANIMIZIN KUZULARINADA TEKNOLOJİYİ TANIŞTIRMA ZAMANI...
    moto

Motosikleti
    Var
    Alıntı muratgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitap defter toplamanız çok güzel takdir ediyorum ama 38 yaşındayım ve ben ilkokuldayken kırsal bölgelerdeki okullarada kitap yardımı yapılırdı aradan 30 yıl geçti gene kitap bence aşın bu kitap işini tabi en basiti kitap olduğu için kurumlarda kitap yardımı yapıyorlar... ihtiyaç artık kitap değil projeksiyon cihazları - bilgisayar fotokopi cihazları - satranç oyun takımları - masa tenisi takımları v.s... kurumsal bir iş yapıyorsunuz madem bırakın artık kitap işini dediklerimi toplayıp etkinlik yapın şahsınızda çalıştığınız kuruma bilgilerimi sunarım...ARTIK UZAKTAKİ VATANIMIZIN KUZULARINADA TEKNOLOJİYİ TANIŞTIRMA ZAMANI...
    Merhaba,
    Malesef ne acı ki 30 yıl öncesiyle bugün arasında sandığınız kadar büyük bir fark yok..

Konunun acemisi olmadığımı belirtmek üzere demek isterim ki; ben bu kitap bağışı organizasyonlarını sadece motosiklet.net çerçevesinde yapmıyorum. Şuan çalıştığım kurumda ve önceki çalıştığım yerlerde olmak üzere yaklaşık 8 yıldır Anadolu'daki çağrıda bulunan ve kütüphane oluşturmak isteyen öğretmenlere kulak vermeye çalışıyorum. Çünkü hepsi nazarımda meslektaşlarım olmalarının ötesinde birer eğitim neferidir.

Bir kaç noktada bilgi vermek isterim.
    Öncelikle, kitap harici teknolojik donanım yardımını yapabilmeniz için bakanlık onayı gerekiyor. Yani ihtiyaç sahibi okul bunu dilekçeyle bakanlığa iletmeli, süreç sonucunda bağış için onay çıkmalı ve okul ondan sonra bağışı alabilecek hale geliyor. İStediğiniz anda fotokopi makinaları, projeksiyon cihazları bağışlayamıyorsunuz yani. Kaldı ki bu tür ekipmanların sarf malzemeleri, slaytları var, yani alt yapı ve kullanmak için de para harcanması gereklilikleri var.

İkinci nokta ise masa tenisi raketleri veya satranç takımları yerine, yıllardır, sadece bilgiye ulaşma adına işe yarayacak materyallerin yardımını yapmak gibi bir görüşüm var.

Ve en önemlisi, binlerce TL lik fotokopi makinesi ya da projeksiyon cihazı bağışlamak için ne bu sitede ne de başka bir sosyal ağda para toplamanız çok ama çok zordur. Kaldı ki yasal da değildir.

İnternet demişsiniz lakin; (1) internet güvenilir bir kaynak değildir, (2)bilginin kağıtta olması, kaynak olarak elle tutulur bir obje olması güvenilirliği bağlamında çok önemlidir, (3) Kitaptaki bilgi alelade değildir, taraflı ya da tarafsızdır belki ama tamamen yanlış oluşu düşük ihtimaldir, zira okul seviyesindeki kaynak kitaplar (ki toplamaya çalıştıklarımız bunlardır) editör/yayın kurulu gözetiminden geçmiş değerli birer bilgi depolarıdır ve (4)köylerde internete erişim (malesef hala) sandığınız kadar kolay değil.

Kitap ölmeyen bir değerdir. Bir kitabın çöpe atılması, geri dönüşüme yollanması tamamen kültürel bir intihardır gözümde. Bundan 100 yıl sonra da 500 yıl sonra da hala kitaplar olacak, bu bir zorunluluk.

Bu noktadan çıkışla bunun gibi kitap kampanyalarına destek vermenizi temenni ederim.

Selamlar.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    muratgun esas itibari ile haklı lakin usülden kaybediyor.

aslında bulsam linkini ekleyecektim fotoğrafçı bir emmi dünya çapında kütüphanalerin fotoğraflarını çekmiş ve kitaplaştırmıştı. ah bir ele geçse de bizim ile kıyaslayabilesek o zaman neden halen kitap toplanması gerektiğini daha iyi anlatabilirdim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratgun esas itibari ile haklı lakin usülden kaybediyor.

aslında bulsam linkini ekleyecektim fotoğrafçı bir emmi dünya çapında kütüphanalerin fotoğraflarını çekmiş ve kitaplaştırmıştı. ah bir ele geçse de bizim ile kıyaslayabilesek o zaman neden halen kitap toplanması gerektiğini daha iyi anlatabilirdim.
    Haklı olduğu nokta, "memlekette neden hala kitap kampanyaları düzenleniyor?" sorusu. Bu, ülkenin bir ayıbı çünkü.
    Haksız olduğu nokta, kitap ile herhangi başka bir özneyi karşılaştırması.
    Üsluplara boşvermeye alışmak zaten mesleğin getirisi, onu boşver, önemi yok

Bende geçen yaz gittiğimiz Ağrı'daki okulun fotoğrafları olacaktı, bulunca atarım buraya. Ağrı'nın merkezinde bir işadamının bağışıyla yaptırılan modern ötesi bir okul düşün, her türlü projeksiyon cihazları, tepegözler, konferans salonları vs. var. Ama kütüphanesi bomboş. Elle tutulur bir eğitim materyali hiç yok. İçi boş bir fındık gibiydi okul. Okul müdürü ve il milli eğitim müdürü resmen ağlıyorlardı. "Kitap, kitap" diye..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    *Tozlu raflarda okunmayı bekleyen kitaplar...Ah ah...
    *Memleketimin okuluna projeksiyon cihazı alındı konuldu hiç kimsede neden bu yardımı yaptınızda projeksiyon cihazını koydunuz demedi...Zati hali hazırda kurumsal yardım topluyorsunuz (okulunuzun reklamınıda güzelce yaptınız)
    *Vatanımın kuzucuklarını 30 yıldır kitap kampanyalarıyla kandırmayalım.
    moto

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı muratgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Tozlu raflarda okunmayı bekleyen kitaplar...Ah ah...
    *Memleketimin okuluna projeksiyon cihazı alındı konuldu hiç kimsede neden bu yardımı yaptınızda projeksiyon cihazını koydunuz demedi...Zati hali hazırda kurumsal yardım topluyorsunuz (okulunuzun reklamınıda güzelce yaptınız)
    *Vatanımın kuzucuklarını 30 yıldır kitap kampanyalarıyla kandırmayalım.
    Yaşınıza saygı duyup ağır yazmamaya çalışacağım.

Git işine be adam! Burada bir öğretmen çaba sarfediyor, kitap isteyen okullara kitap gönderiyor, sen hala gelmiş bıdıbıdı ediyorsun! Hocam o biletleri bulabilmek için cebinden para harcayıp nerelere gitti, kaç kişiye bel bağladı haberin var mı? Beğenmediğin işten bir gram çıkarı olduğunu mu zannediyorsun? Kaç firma o kampanyaya blet verdi ama adını söylemedi haberin var mı? Engin hocam gibiler bana hala adam gibi adamların var olduğunu hatırlatıyor, senin gibilerse insanlığın kokuşmuş yanlarını! Beğenmiyorsan kes sesini, otur oturduğun yerde!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınıza saygı duyup ağır yazmamaya çalışacağım.

Git işine be adam! Burada bir öğretmen çaba sarfediyor, kitap isteyen okullara kitap gönderiyor, sen hala gelmiş bıdıbıdı ediyorsun! Hocam o biletleri bulabilmek için cebinden para harcayıp nerelere gitti, kaç kişiye bel bağladı haberin var mı? Beğenmediğin işten bir gram çıkarı olduğunu mu zannediyorsun? Kaç firma o kampanyaya blet verdi ama adını söylemedi haberin var mı? Engin hocam gibiler bana hala adam gibi adamların var olduğunu hatırlatıyor, senin gibilerse insanlığın kokuşmuş yanlarını! Beğenmiyorsan kes sesini, otur oturduğun yerde!
    Bi de agir yazsan ne olacakti valla korktum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi de agir yazsan ne olacakti valla korktum.
    Khutuck arkadaşın yazdıkları biraz ağır olmuş olmasına da... Pek haksız olmamış Biz elimize üç beş kitap alıp gidiyoruz. Görevimizi yaptık ya, huzuru buluyoruz. Rahatız.

Engin arkadaşın yaptığı az iş mi? Ne kadar koşturmaca, ne kadar emek... Biraz saygıyı hak ediyor bence.

Son olarak bir de şunu söylemek isterim. Lütfen kitabın değerini hafife almayın muratgun arkadaşım. Projeksiyon cihazının kitaptan daha önemli bir ihtiyaç olarak algılandığı bir dünyada yaşamak istemezsiniz, emin olun.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)