Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Zorunlu Trafik Sigortası %100 Zamlandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar zorunlu trafik sigorta süresi bitince çoğu firmaları dolaştım ve uygun fiyatlar almaya çalıştım...

bu arada motoru ilk aldığımda (2007) AXA Oyaktan yaptırmıştım...26 liraydı...

2008 38 lira...AXA ..

2009 42 lira..AXA...

2010 biten poliçem yine 42 liraydı...

ama şimdi ALIANZ hariç tüm firmalar 80 ve 83 lira civarında rakamlar verdi...

ALIANZ acentası 65 lira (aslında 61 lira ama %5 1 günlük gecikme cezasıyla birlikte..)

Yapı Kredi Sigorta 96 lira rakam verdi...

yani rakamlar uçuşa geçmiş...nedeni hakkında bilgisi olan var mı...

ne yani risk oranları mı arttı...sigorta şirketleri uyandı galiba...

kararım Alıanzdan yana oldu...bilgilerinize sunarım...

...................................

bu arada ...

İllere Göre Zorunlu Trafik Sigorta Ücretleri
    Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında 01.01.2011 Tarihinden İtibaren Uygulanması Tavsiye Edilen Trafik Sigortası Rehber Tarifesi

http://www.tsrsb.org.tr/sites/defaul...ber_Tarife.xls

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğin 15 inci Maddesine Göre, Birlikçe Herhangi Bir Bağlayıcılığı Olmamak Üzere Hazırlanmış Bulunan ve 01.01.2011 Tarihinden İtibaren Uygulanması Tavsiye Edilen "Trafik Sigortası Rehber Tarifesi."

2011 Trafik Sigortası Tarifesini İndirmek için tıklayınız.

Bu ücretler Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği internet sitesinde halka açık sayfalarda 01.01.2011 tarihli duyurudan alınıp derlenmiştir. Sentaks ve yazılım hatalarından sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu fiyatlar tavsiye edilen ücretler olup , her bir sigorta şirketinin ve acentenin sigorta tutarlarında %10 aşağı, %20 yukarı oynama hakkı kanunen vardır. Araç Sigorta ücretleri senelik ödenir. Zorunlu trafik sigortası adından da anlaşılacağı üzere zorunludur. Aksi halde tarfikte seyir halinde trafik cezası uygulanır.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Daha yeni yaptırdım..... An125 e ...29 tl...
    Zammı nerenden çıkardın?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ben 33liraya yapıkrediye 1hafta önce yaptırdım

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ben gecen sene 83 önceki seni 46 ödemiştimbu sene bilmiyorum

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    İstanbuldaki arkadaşlar bayağı fazla ödüyomuş
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Uyandılar desek yeridir :D Risk oranı yüksek oduğu için önceki seneler sigorta şirketleri birazcık zarara uğramış

en son anadolu sigortaya yaptırdım 97,46 TL
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Metehan abi 65 TL ye hopluyorsun,

demekki bizi fena hoplatmışlar

2007 model An 125 / istanbul
    Anadolu Sigorta 78,91 TL

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Ben de bugün yaptırdım ergo'dan 74 tl. Niye bu kadar arttı diye sordum, "motorsiklet kazaları arttığı için" gibi bir cevap aldım.
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

Motosikleti
    Çok yakında...
    Dostlar bu sigortayı ucuz olan başka bir ilde yaptıramıyormusunuz, yani illa istanbulmu olması gerekiyo
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bu sigortayı ucuz olan başka bir ilde yaptıramıyormusunuz, yani illa istanbulmu olması gerekiyo
    aradaki fark yaptırdığın acentadan kaynaklanan bir fark değil. Farkı yaratan istanbul plaka ve istanbulda ikamet etmen.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakan 34 ise fiyatlar böyle
    bn bursadan aldım geldim İstanbula eski motorunkini 5 ay kalmıştı bitmesine onu iptal edip üstüne 10 TL verdim bu yılı kapattık
    Toplamda 44lira.Anadolu Sigorta
    İstanbul Herşeyde Pahalı memleket

Motosikleti
    Çok yakında...
    Tomass ve Casillas00 Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için Allah kolaylık versin diyelim oradakilere Ben muğladayım , geçen yıl 21 TL civarı bir şey vermiştim bakalım bu yıl kaç olmuş...Ama şu var benzin her yerde eşit

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    eee motor eskidikçe risk artıyor

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha yeni yaptırdım..... An125 e ...29 tl...
    Zammı nerenden çıkardın?.....
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi 65 TL ye hopluyorsun,

demekki bizi fena hoplatmışlar

2007 model An 125 / istanbul
    Anadolu Sigorta 78,91 TL
    aradaki farka bak arkadaş
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradaki farka bak arkadaş
    Aradaki fark ;

Dünyayı kurtaracağını sanan insanların himayesinde yönetilen ve devasa bir ticaret/ekonomi şehri olması için tüm çalışanların at gibi koşturulmaya çalışıldığı,

hayat koşturmacasına düşüp manevi değerlerini yavaş yavaş kaybeden bireylerin yaşadığı,

sosyal hayatın ikili ilişkilerden kayıp A.V.M. gezmek ve lüzumsuz para harcamak olduğu,

her türlü iğrençliğin yaşandığı

DÜNYA ŞEHRİ GÜZEL İSTANBUL un bize attığı gözle görülen bir KAZIK. :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aynı zamanda yapılmış sigortalardaki uçuk fiyat farkları farklı ilde olmalarından kaynaklı. Ama son 2-3 senede trafik sigortası fiyatları sadece motosiklet için değil araba için de çok fazla arttı. Ama sanıyorum bundan sonra tekrar normal artışıyla devam eder. Son yıllarda bu fiyatların katlanarak artmasının sebebi sigorta dolandırıcılığı. 2008 den beri kazalarda tutanakları artık polis değil biz tutuyoruz. Çok zeki vatandaşlarımız da bunu fırsat bilip hasarlı aracını bir arkadaşının/tanıdığının arabası çarpmış gibi gösterip karşı tarafın sigortasından aracını para vermeden tamir ettiriyor. Arkadaşına verdiği zarar sadece gelecek yılda yaptıracağı sigortasındaki ufak bir artış olacağı için anlaşmaları pek zor olmuyor. Sonra bu çok zeki dolandırıcıların yaptığı bize, 2 sene önce 100-150 Liralık araba trafik sigortası 350 TL, 20-30 Liralık motor trafik sigortası 100 TL olarak geri dönüyor. Yani aslında bu kadar zam yapan sigorta şirketlerinin pek suçu yok. Sonuçta kar yapmaları lazım. Yani çoğu şeyde olduğu gibi biz yine ne zarar görüyorsak kendi milletimizden görüyoruz.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Mapfre sigortadan 106 TL. %10 gecikme cezası dahil. Geçen sene 60 TL civarlarındaydı. %100 olmasa bile hayvan gibi artmış, doğru.

Sigortacı arkadaş "çarpanlar değişti" gibi bir şeyler söyledi. (Hep biz çarpılıyoruz anasını satayım!)
    Ağır metal insanı...

İstanbul da oto park parayla,kiralar euroyla,arazi metrekareleri mafya nazıyla,müdürlerin havuzları da dolunca suyla fiyatlar bu hale geliyor.10 milyon insanı kıtalar arası kilit noktada iki köprüyle (ücretli geçiş)ayrılmış bir şehre sokarsanız ve hala tokilerle(şehrin iki uc tarafında konuşlandırıp)planlı şehirleşme adı altında sırf rant sağlamak ,sözde ekonomiye can vermek için ,daha çok nüfus daha çok çocuk ve daha çok vergi için mesken peydahlar sanız felaketiniz çok yakındır uyarırım........................İstanbul dan anadolu ya ,trakya ya yolculuğa çıktığınızda nekadar boş arazi oldugunu hepimiz görmüyor muyuz.Bu kadar boş arazi varken(Bu kadar boş yer varken imar planları hep rant olan yerlere çıkar.kaçımızın tapulu bir tabutluk yeri var,Allah ın ecnebisi bile elinde yüzelli yıllık tapuyla cıkıp hak iddia edebiliyor biz haso vatandaşımıza tapu verirken Çin işkencesi yapıyoruz.İstanbulun %80 i imarsız tapusuz ) eğer tarım ve hayvancılık yaparsak halkın cebi,şehirleşip sanayii ve tüketim toplumu olursak tabiki zamlarla birlikte onların cebi dolacak.Hemen anti tez sunacaklara söyleyeyim 38 senelik İstanbullu yum:dikili bir ağacım yok .Davar gütseydim belki bi çomak sokardım yaylanın birineEnflasyon iddia ediyorum %80 lerde.Ve dolayısı ile trafik sigortasına gelen zam çok normal.Yaşasın hükumet.Çok yaşa padişahım.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Uçuşa geçmeyen birşey var mı" diyerek geri pası çakmak istiyorum müsadenle Meydanı boş buldular iyice çokunu çıkartıyorlar işin. Bence akıllı olsunlar, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra örnek alan Tunus ve Mısır'da neler oluyor biraz görsünler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Slayerrr
    Bugün, 01:16

Aynı zamanda yapılmış sigortalardaki uçuk fiyat farkları farklı ilde olmalarından kaynaklı. Ama son 2-3 senede trafik sigortası fiyatları sadece motosiklet için değil araba için de çok fazla arttı. Ama sanıyorum bundan sonra tekrar normal artışıyla devam eder. Son yıllarda bu fiyatların katlanarak artmasının sebebi sigorta dolandırıcılığı. 2008 den beri kazalarda tutanakları artık polis değil biz tutuyoruz. Çok zeki vatandaşlarımız da bunu fırsat bilip hasarlı aracını bir arkadaşının/tanıdığının arabası çarpmış gibi gösterip karşı tarafın sigortasından aracını para vermeden tamir ettiriyor. Arkadaşına verdiği zarar sadece gelecek yılda yaptıracağı sigortasındaki ufak bir artış olacağı için anlaşmaları pek zor olmuyor. Sonra bu çok zeki dolandırıcıların yaptığı bize, 2 sene önce 100-150 Liralık araba trafik sigortası 350 TL, 20-30 Liralık motor trafik sigortası 100 TL olarak geri dönüyor. Yani aslında bu kadar zam yapan sigorta şirketlerinin pek suçu yok. Sonuçta kar yapmaları lazım. Yani çoğu şeyde olduğu gibi biz yine ne zarar görüyorsak kendi milletimizden görüyoruz.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1CMxYEELg
    Doğru tespit.Fakat vatandaş bunu niye yapıyor????.Biriktirdigi üç kuruşla ailesini tıklım tıkış herkesle akraba olabileceği toplu taşıma araçlarına bindirmeyip mağduriyetden kurtarabilmek için bir araç alıyor.Fakat daha aracı alırken,yakıtı koyarken ve yedek parçada vede bakımda kdv ile öyle bir öpülüyorki toplu taşımada herkesle akraba olmadığına neredeyse pişman oluyor.Sonra bakıyorki asıl akrabası devlet onu devamlı öpüyor oda ne yapsın yakın akrabası zannedip sigorta şirketini öpmeye kalkıyor.Bu iş aynı askerlik gibi hırssızlık yok yalnızca öpülen yanaklar ara sıra değişiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)