Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Zorunlu Trafik Sigortası %100 Zamlandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zihniyet iyi değil.... Eğer ben aracımı sigorta yaptırıyorsam bu sigortanın karşı tarafınkini değil kendi aracımınkini de karşılamasını beklerim... Diyceksinki kasko yap o zaman....
    İşte mantıksızlık orda başlıyor...
    Karşı tarafın masrafını tam olarak hatırlamıyorum ama 10000 tl ye kadar olan hasarını 25-50 liralık sigorta karşılıyorsa 2 katına çıkart pirimleri... Kendi aracımızıda karşılasın...
    Sırf bunun için arada uçurumlar olan kasko bedelini almaya ne gerek var?..
    Arkadaşın dediği doğru...
    Yaralanmalardada bi halta yaramıyor... Alttan girip üsten çıkılıyor kimse bişey ödemiyor...
    Siz yaralandıysanız hepten .oku yediniz.. Hele tek başına yolda kaza yapmışsanız...

Bulsunlar şu işin orta yolunu.... 50 değil 150-200 verelim tam verelim.... Ama sonuna kadar sigortalı olalım... 1000-2000 vermenin ne mantığı var kaskoya?...
    Cılkını çıkardılar işin...
    Trafik sigortası gereksiz birşey olarak algılanıyor ama yanlış düşündüğünüze inanıyorum,bakın kısaca şöyle özetleyelim,
    Şuan ben 40 lira vermiş olduğum trafik sigortam ile;
    Kişi başına ÖLÜM / SAKATLIK için 200 bin tl
    Kaza başına ÖLÜM / SAKATLIK için 600 bin tl
    Kişi başına TEDAVİMASRAFI için 200 bin tl
    Kaza başına TEDAVİMASRAFI için 600 bin tl
    Araç başına MADDİ ZARAR 20 bin tl
    Kaza başına MADDİ ZARAR 40 bin tl
    teminatı satın almış oldum..
    Arkadaşlar kaza beklenmeyen bir durumdur ve her zaman bu risk vardır,bu sebeple yukarıda satın almış olduğunuz teminatlara bakarak 40 liranıza acımayın.Ya aniden önünüze çıkan yayaya çarparsanız ne yapacaksınız? Bunları göz önünde bulundurun..
    Diyorsunuz ki neden kaskoya 1000-2000 tl para veriyim 150-200 tl ye yapsınlar.. Sigorta işide bir ticarettir ve foruma bakarsanız (en basit örnekle açıklamak gerekirse) hergün yeni bir çalınma başlığı açılıyor.Sigorta şirketi çalınma riski bu kadar yüksek olan bir araca 150 tl ye nasıl kasko yapsın? 30.000 tl lik motoru çalınan bir müşterimiz 2500 lira ilk yüksek gelmişti ama iyiki yaptırdınız bunu dedi parasını alıp aynı motordan alıncada gelip kaskosunu yeniden yaptırdı..
    Kaskoya bu parayı vermenin mantığıda şudur:Terör-deprem-sel/seylap-acil tedavi-hırsızlık-çarpma/çarpışma-hukuksal koruma-kötü niyetli halk hareketleri-ihtiyarı mali mesuliyet-asistans hizmet/yol yardım vs. vs. gibi bir çok teminat ve hizmet sunuyor olması ve akşam motorunuzu bıraktığınızda kafanız rahat uyutuyor olması..

Birde anlayamadığım kaza yaptıysam başkasının aracını değil kendi aracımı yaptırmak isterim diyorsunuz ama siz suçlu değilseniz zaten cebinizden birşey çıkmıyor.. Eğer suçlu sizseniz ve bu kadar teminatı komik paralara satın alıp birde bu soygundur diyorsanız bana sadece size hem suçlu hem güçlüsünüz demek kalır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şimdi anlaşamadık senle... ))

Şöyle anlatayım..Geçenlerde bir arkadaşımız kaza yaptı... Polis tutanağını tutu en başta söyleyim..Yaralanmalı kaza olduğu için....
    Suçlu karşı taraf olduğu halde arkadaş hastane masraflarına senet imzalattırdı... Karşı tarafın sigortası hiç bir şey ödemedi....

Zorunlu trafik sigortasına karşı değilim..En baştan beri dediğim 2 tarafın da işine yarasın.... Bu çalınma deprem yangın gibi etkenlerle fiyatı artırılabilir ama en azından kaza için çift taraflı olsun derim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi anlaşamadık senle... ))

Şöyle anlatayım..Geçenlerde bir arkadaşımız kaza yaptı... Polis tutanağını tutu en başta söyleyim..Yaralanmalı kaza olduğu için....
    Suçlu karşı taraf olduğu halde arkadaş hastane masraflarına senet imzalattırdı... Karşı tarafın sigortası hiç bir şey ödemedi....

Zorunlu trafik sigortasına karşı değilim..En baştan beri dediğim 2 tarafın da işine yarasın.... Bu çalınma deprem yangın gibi etkenlerle fiyatı artırılabilir ama en azından kaza için çift taraflı olsun derim...
    burada bir yanlışlık var ama,eğer tutanak sonucuna göre suçlu arkadaşınız değil ve tamamen karşı taraf ise poliçesi arkadaşınızın hasarını ödemek zorunda.. hasarın kime rücu edildiğini net olarak biliyor musun?

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bu zorunlu trafik sigortalarında sanırım bir iş var şöyleki, bir firma 40TL ye sigorta yaparken sahibi olunan farklı motora 60Tl civarı istiyor, bakıldığında önceki sigorta bedellerine göre belirleniyor fiyatlar. Mesela geçen sene 60a yaptırdıysanız en az 70-75 fiyat çıkıyor, 40 a yaptırdıysanız 50-55.

Bu farklılığın sebebi nedir insanın aklına çook şey geliyor, kazıklanıyoruz galiba, arabalarda 5bin tl lik arabanında trafik sigortası 200tl 100bin tl lik arabanında 200.

İş motosiklete gelince bu kadar fiyat çeşitliliği ne iş diye soruyor insan. Tutturabildiğine ve geçen sene ödenen prime göre bir belirleme olduğunu düşünüyorum.

Ben 68TL ye yaptırdım 1 hafta önce hasarsızlık inidirimi vs dahil, axa sigorta 42TL den yapmış forumda sıfır motosiklet alan bir arkadaşımıza.

Bu konuda motosiklet sürücülerinin suistimal edildiğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)