Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Zorunlu Trafik Sigortası %100 Zamlandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yegen70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 250 CRUISER
    Soygundan başka bişey değil.Kaza yaptıysan ve 3.şahıs değilsen bittin.Hiçbir geçerliliği kalmıyo sigortanın.Yani tek başına motorundan düştüysen ve yaralandıysan bittin ve sgk da trafik kazası olduğu için karşılamıyo.Tabiki son çıkan torba kanunda değişmiş.Kısaca zorunlu sigorta traş.soygundan başka bişey değil.Madem karşılamıyon neden sigorta yaptırıyon?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bugün 2009 ybr me yaptırdım.güneş sigorta 50 tl.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Yuharra :((((

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    arkadaşlar 28.11.2010 da kymco agility scooterıma 72 liralık sigorta ucreti almıslardı zamanında yuh demiştim yuzde yuz artmıs diye. 2 gün once sıgorta yaptırdıgım sırketten aradılar sıgortanızın suresı dolucak yenısını 175 liraya yapabiliyoruz, fiyat yuksek cıkıyo ama sızın marka ve modelden dolayı boyle cıkmakta hasarsızlık ındırımı oldugu halde dedı. Hasarsızlık ındırımı olmasa nası olucak bılemedım yakın zamanda sigorta yaptıran var mı acaba bu fıyata sıgorta yaptırcagıma motoru satmak daha mantıklı gıbı?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 28.11.2010 da kymco agility scooterıma 72 liralık sigorta ucreti almıslardı zamanında yuh demiştim yuzde yuz artmıs diye. 2 gün once sıgorta yaptırdıgım sırketten aradılar sıgortanızın suresı dolucak yenısını 175 liraya yapabiliyoruz, fiyat yuksek cıkıyo ama sızın marka ve modelden dolayı boyle cıkmakta hasarsızlık ındırımı oldugu halde dedı. Hasarsızlık ındırımı olmasa nası olucak bılemedım yakın zamanda sigorta yaptıran var mı acaba bu fıyata sıgorta yaptırcagıma motoru satmak daha mantıklı gıbı?
    pardon!! kaç dedin o 1 fazla değil di mi ?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    0 216 636 56 56 numaralı telefondan sigortam.net'i ara fiyat iste. Olabilecek en düşük fiyata sigortanı yaptırırsın. Çünkü neredeyse her sigorta şirketinden sorgulama yapıyorlar ve sigorta şirketleri arasında uçuk faklar olabiliyor.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon!! kaç dedin o 1 fazla değil di mi ?
    1 fazla degıl ve en ucuz yapan sırkettı bu ve bıraz once baska marka bı motora yaptık 80 lira tuttu dedi kymcoda bı enteresanlık cıkmaktaymıs fılan falan. sıgortamnetten sorgulama yapıcaktım ama motosıklet harıcınde butun araclar cıkmasına ragmen motosıklet sekmesı cıkmadıgı ıcın sınırlenıp sorgulatmamı yarıda bırakmıstım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    1 fazla degıl ve en ucuz yapan sırkettı bu ve bıraz once baska marka bı motora yaptık 80 lira tuttu dedi kymcoda bı enteresanlık cıkmaktaymıs fılan falan. sıgortamnetten sorgulama yapıcaktım ama motosıklet harıcınde butun araclar cıkmasına ragmen motosıklet sekmesı cıkmadıgı ıcın sınırlenıp sorgulatmamı yarıda bırakmıstım.
    Fiyatın yüksek çıkmasının motorla bir alakası yok. Sigorta yaptıran kişiyle alakalı. Sigortam.net'te aracın markası olarak da kullanım şekli olarak da MOTOSİKLET seçiyorsun. Ama motosiklette internetten sorgulama yapınca tüm şiketleri göstermeyebiliyor. En iyisi telefonla aramak.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu şu konuyu hortlatan biraderime ne kadar teşekkür etsem azdır. Konuyu görünce benim sigorta ne alem diye bir baktım 2 gün önce süresi dolmuş. Hayatta farkedemezdim motoru bağlatmadan önce...

Biraz önce sürekli çalıştığım sigortacı arkadaşımı aradım, dediğiniz gibi sigorta firmalarının bir çoğu motosikletlerden uzak durmak istediğinden yüksek fiyat veriyorlar. Benim için baktı, sanıyorum 80 - 90 TL arasında bir fiyatla yeniliyor.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Bir ay önce gsxr ım için en uygun anadoludan yaptırabildim oda 128 tl cik...
    GT! ...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ay önce gsxr ım için en uygun anadoludan yaptırabildim oda 128 tl cik...
    2005 fazerimi 52 liraya yaptırdım....
    2008 An125 imi de 22 liraya yaptırdım....
    İkiside anadolu sigorta... Zaten en ucuzu anadolu sigorta...

Aynı rakamlar euro sigortada Fazer için 270 lira, An için 129 lira..... ) Sanırım motorları sigorta yapmak istemiyor bu firma.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    zam; gelmiş veya gelmemiş, gelecek veya gelmeyecek her neyse :D ben yinede şiddetle kınıyorum, elimizin mahkum olduğu kurum ve kuruluşları. :D çok süründürüyor sığırcıklar :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Axa en ucuzu galiba
    İstanbul
    2011 Kymco Agility City : 40,50 tl ye yaptırdım (20.10.2011)

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    siz gene iyi yaptırmışsınız ergo dan aldıgın asya motor için fiyat 250 kusur lira idi. grupama dan 40 tl ye yaptırdım.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    40 lıra olan sıgortam 1 senede 140 lıra oldu aynı sırket
    sadece 1 kazada olan bu

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    yeni gt250r aldım 2. el ve plakayı değiştirmedim zonguldak plaka olduğu 55 tl verdim istanbul plaka olsaydı 120 tl üzerinde olacağını söylediler. bence motor alırken istanbul plaka almayın fena kazıklıyorlar

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet sigortası artık yaşa göre, ehliyetin ne zaman alındığına, kullanıcının daha önce kaza yapıp yapmadığına göre vs. etkenlerden dolayı fiyat değişebiliyor.

uygunluk olarakta

anadolu sigorta
    koç alyans
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Alıntı yegen70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soygundan başka bişey değil.Kaza yaptıysan ve 3.şahıs değilsen bittin.Hiçbir geçerliliği kalmıyo sigortanın.Yani tek başına motorundan düştüysen ve yaralandıysan bittin ve sgk da trafik kazası olduğu için karşılamıyo.Tabiki son çıkan torba kanunda değişmiş.Kısaca zorunlu sigorta traş.soygundan başka bişey değil.Madem karşılamıyon neden sigorta yaptırıyon?
    Zorunlu trafik poliçesi sizin 3.şahıslara karşı sorumluluğunuzdan doğan riski kapatmak için yaptırılır.Kasko ile aynı kefeye koyarak yorum yapmışsınız,hatta "traş" demişsiniz.. Düşünün ki önünüzdeki son model Mercedes ışık sarıdan kırmızıya geçerken birden durdu ve siz duramadınız,tamponu çatladı ne yapardınız? Motorunuzun anahtarını vererek devam etmek mi daha akıllıca olur yoksa 43 liraya yaptırdığınız ve size karşı tarafa vereceğiniz hasara 20.000 TL.'ye kadar teminat veren poliçenizin olması mı? "-Düştüğünüzde karşılamıyor" demişsiniz,bunun için kasko poliçesi gibi trafik poliçenizede 43 lira değilde 1000-2500 TL arası (motora-yaşa-ile göre değişiklik gösterir) para ödüyor olsaydınız emin olun onuda karşılardı..

Eğer sakıncası yok ise forumdaki arkadaşlara poliçelerinde yardımcı olmak isterim adagroupsigorta@hotmail.com adresinden bana ulaşmanız yeterli olacaktır..

Saygılarımla.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Fatih Ada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorunlu trafik poliçesi sizin 3.şahıslara karşı sorumluluğunuzdan doğan riski kapatmak için yaptırılır.Kasko ile aynı kefeye koyarak yorum yapmışsınız,hatta "traş" demişsiniz.. Düşünün ki önünüzdeki son model Mercedes ışık sarıdan kırmızıya geçerken birden durdu ve siz duramadınız,tamponu çatladı ne yapardınız? Motorunuzun anahtarını vererek devam etmek mi daha akıllıca olur yoksa 43 liraya yaptırdığınız ve size karşı tarafa vereceğiniz hasara 20.000 TL.'ye kadar teminat veren poliçenizin olması mı? "-Düştüğünüzde karşılamıyor" demişsiniz,bunun için kasko poliçesi gibi trafik poliçenizede 43 lira değilde 1000-2500 TL arası (motora-yaşa-ile göre değişiklik gösterir) para ödüyor olsaydınız emin olun onuda karşılardı..

Eğer sakıncası yok ise forumdaki arkadaşlara poliçelerinde yardımcı olmak isterim adagroupsigorta@hotmail.com adresinden bana ulaşmanız yeterli olacaktır..

Saygılarımla.
    Zihniyet iyi değil.... Eğer ben aracımı sigorta yaptırıyorsam bu sigortanın karşı tarafınkini değil kendi aracımınkini de karşılamasını beklerim... Diyceksinki kasko yap o zaman....
    İşte mantıksızlık orda başlıyor...
    Karşı tarafın masrafını tam olarak hatırlamıyorum ama 10000 tl ye kadar olan hasarını 25-50 liralık sigorta karşılıyorsa 2 katına çıkart pirimleri... Kendi aracımızıda karşılasın...
    Sırf bunun için arada uçurumlar olan kasko bedelini almaya ne gerek var?..
    Arkadaşın dediği doğru...
    Yaralanmalardada bi halta yaramıyor... Alttan girip üsten çıkılıyor kimse bişey ödemiyor...
    Siz yaralandıysanız hepten .oku yediniz.. Hele tek başına yolda kaza yapmışsanız...

Bulsunlar şu işin orta yolunu.... 50 değil 150-200 verelim tam verelim.... Ama sonuna kadar sigortalı olalım... 1000-2000 vermenin ne mantığı var kaskoya?...
    Cılkını çıkardılar işin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Bulsunlar şu işin orta yolunu.... 50 değil 150-200 verelim tam verelim.... Ama sonuna kadar sigortalı olalım... 1000-2000 vermenin ne mantığı var kaskoya?...
    Cılkını çıkardılar işin............

+1 kesinlikle katılıyorum bu sözlerinize,nerede 50tl vermek ,nerede 1500tl. vermek arada dağlar fark var!!!!
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)