Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu Trafik Sigortası %100 Zamlandı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R1
    nahzuvay sigorta konusunda ceza sadece polisin seni çevirmesi ile gelir. sigortayı geciktirip de motorun bağlanmazsa (örneğin garajında yatıyorsa) hasarsızlık indirimi denilen ve yeniden sigorta yaptırırken faydalanılan indirimden faydalanamıyorsun diye biliyorm. sigorta olmayınca satamayacağın gibi sattığında da sigortanın gecikmesi ile ilgili bir ceza yemezsin. alacak kişi içinse beyaz bir sayfa gibi düşün. o ilk kez yaptıracak sigorta ve hiçbir indirimden zaten yararlanamayacak. bu durumun seninle ilgisi yok yani. istediğin zaman git yaptır. ama çevirmeye girdiğinde motoru bağlarlar ve ağır cezalar yazarlar sigorta yüzünden. sigortayı yaptırmamanın değil, sigortasız trafiğe çıkmanın cezası var. kastettiğin o gecikme cezaları muayenede oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Çok ilginç bir olay geldi bu konuda başıma,

Motoumun benden öncek sahibi senelik 26 liraya yaptırmıştı poliçeyi ben 128 lira verdim.

06 plaka İstanbul'da yaptırdım. Bilseydim gelmeden Ankara'da yaptırırdım.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bnde 1.5ay önce axadan 250 cc lik motorumu sigortalattım 116 falandı 125 cc liks cooterım yazın sigortalatmıştım oda 89 tl idi :(

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nahzuvay sigorta konusunda ceza sadece polisin seni çevirmesi ile gelir. sigortayı geciktirip de motorun bağlanmazsa (örneğin garajında yatıyorsa) hasarsızlık indirimi denilen ve yeniden sigorta yaptırırken faydalanılan indirimden faydalanamıyorsun diye biliyorm. sigorta olmayınca satamayacağın gibi sattığında da sigortanın gecikmesi ile ilgili bir ceza yemezsin. alacak kişi içinse beyaz bir sayfa gibi düşün. o ilk kez yaptıracak sigorta ve hiçbir indirimden zaten yararlanamayacak. bu durumun seninle ilgisi yok yani. istediğin zaman git yaptır. ama çevirmeye girdiğinde motoru bağlarlar ve ağır cezalar yazarlar sigorta yüzünden. sigortayı yaptırmamanın değil, sigortasız trafiğe çıkmanın cezası var. kastettiğin o gecikme cezaları muayenede oluyor
    detaylı açıklaman için çok teşekkür ederim pc-kopat. gerçekten aydınlatıcı oldu. otoparktan çıkarmadan 1 hafta önce yaptırayım o zaman
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorum olacak trafik sigortasının günü dolalalı 5 ay oldu acaba ne kadar ceza öderim?
    ayıp ayıp parana kıyda sigortanı yaptır
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    keeway land cruiser
    sigorta yapılan bölgeye nüfusa ve trafik yoğunluğuna göre değişir.benim ikametgahım küçük bir ilçede olduğu için orada yaptırıyorum ve 38 tl ödedim 1 ay önce sizinde böyle bir imkanınız varsa böyle yapın...

Motosikleti
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıp ayıp parana kıyda sigortanı yaptır
    vallaha da billahada sigortacıya gittiğimde sistem çalışmıyo dedi 2 defa bende 3üncü seferi unuttum gitti konuyu görünce ruhsatı actım baktım :D

Motosikleti
    honda cbf 150
    vallaha da billahada sigortacıya gittiğimde sistem çalışmıyo dedi 2 defa bende 3üncü seferi unuttum gitti konuyu görünce ruhsatı actım baktım :D
    motoru bağlatacan haberin yok neyse vesile olmuş bu konu yaptırırsın artık kazasız belasız
    Drift Religion

Motosikleti
    motoru bağlatacan haberin yok neyse vesile olmuş bu konu yaptırırsın artık kazasız belasız
    yatırdım motoru hastanenin kapalısına dinleniyo biraz cıkarırken yaptıracam artık

Saygılarımla Cem Abicim...

Motosikleti
    honda cbf 150
    yatırdım motoru hastanenin kapalısına dinleniyo biraz cıkarırken yaptıracam artık

Saygılarımla Cem Abicim...
    Canımsın aman yaptır bağlatma k ceza yemek falan bişey değil allah muhafaza bi kaza falan olur yükümlülüğü çok fazla ...

ya bu arada özlettin kendini bir ara buluşup iki lafın belini kıralım
    Drift Religion

Motosikleti
    Canımsın aman yaptır bağlatma k ceza yemek falan bişey değil allah muhafaza bi kaza falan olur yükümlülüğü çok fazla ...

ya bu arada özlettin kendini bir ara buluşup iki lafın belini kıralım
    aynen abim haftaiçi boşa çıkacam inşallah arayacam mutlaka ben seni

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bende plakayı 34 bırkatım bi geldim ki 250 tl diyorlar sigorta :S çıldırdım bi sürü yer gezd,m hep 140 tl civarlarındaydı en son allianza gittim 87 tl ye yaptırdım.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    böyle abuk subuk zamları görünce bisikletime olan sevgim dahada artıyo..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meeee mmmeeee mmmmeeeee!!!!!!
    çok siyasi detaylara girmek istemiyorum ama özel sektörün at koşturduğu bizim gibi 3.sınıf memleketlerde bu işler böyle...seçime giriyoruz bir kurul varmı sizce bu işlere bakan...devlet siz bu keyfiyeti neden yaptınız diyen var mı...sigorta firmalarını dolandıran zarar veren (atıyorum) %5 lik yalan beyanlar yüzünden bu primlerin yükselmesi sizce mantıklı mı...allahaşkınıza bu adamlar sigorta primini motosiklet de ortalama 500 liraya çıkartsa napabiliriz ki...yaptık oldu der tüm firmalar ortak bir karar olur ve bizde düke düke öderiz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:12 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85 liraya yaptırdım 1 ay önce.. 10 tane siğorta acentası gezdim... liberty siğorta diye bir firma...
    ula libery sigorta da ne diye araştırdım 1912 kökenli Amerikan kökenli Şeker sigortayı satın almış bir grup...uyduruk adamlar sandım...fortune 500 de 71. sıradaymış...hatta adamların finans rapor ve ratinglerini bilem inceledim...ne firmalar giriş yapmış ülkeye vay be...

http://www.libertymutualgroup.com/om...56793862&ln=en

Financial Strength Ratings Assigned to Liberty Mutual Group of Companies

A.M. Best Co. - 'A' (Excellent): Insurance companies assigned an A rating, in their opinion, have an excellent ability to meet their ongoing obligations to policyholders. The outlook for this rating is negative.

Moody's - 'A2' (Good): Insurance companies rated A offer good financial security. However, elements may be present which suggest a susceptibility to impairment sometime in the future. The outlook for this rating is stable.

Standard & Poor's - 'A-' (Strong): An insurer rated A has strong financial security characteristics, but is somewhat more likely to be affected by adverse business conditions than are insurers with higher ratings. The outlook for this rating is stable
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ganga benim sedat ın ahmet in çevremdekilerim hepsi liberty sigortaya tabi oldular.. bi acentamı acsam ne yapsam....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    sen konuyu açtıktan 2 gü sonra yani dün sigorta yaptırma şansım oldu 35 lira ödedim hatta sattığım motorun sigortası 1 sene dolmamıştı onuda satışıyla yanımda götürdüm 15 liarada oradan kestiler 20 liraya yaptırdım geldim çoğu kişi bunu bilmez arkadaşlarımıza durumu anlatalım
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ganga benim sedat ın ahmet in çevremdekilerim hepsi liberty sigortaya tabi oldular.. bi acentamı acsam ne yapsam....

ganga bildiğim acentalar ahım şahım bi para kazanmıyor...voliyi vuran havuzu dolduran büyük sigorta şirketleri...

Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen konuyu açtıktan 2 gü sonra yani dün sigorta yaptırma şansım oldu 35 lira ödedim hatta sattığım motorun sigortası 1 sene dolmamıştı onuda satışıyla yanımda götürdüm 15 liarada oradan kestiler 20 liraya yaptırdım geldim çoğu kişi bunu bilmez arkadaşlarımıza durumu anlatalım
    dostum zaten zorunlu sigortası biten bu acı gerçekle karşılaşacak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mapfre sigortadan 106 TL. %10 gecikme cezası dahil. Geçen sene 60 TL civarlarındaydı. %100 olmasa bile hayvan gibi artmış, doğru.

Sigortacı arkadaş "çarpanlar değişti" gibi bir şeyler söyledi. (Hep biz çarpılıyoruz anasını satayım!)
    Çarpanlar değişmiş ama ÇARPILANLAR hep aynı bende 26 ocakta yaptırdım AXA 114 tl fiyat verdi tanıdık olmasına rağmen. Bende çalıştığım banka olan garantiye uğradım oradanda fiyat aldım 106 tl Eureko sigorta.

Motosikleti
    Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarpanlar değişmiş ama ÇARPILANLAR hep aynı bende 26 ocakta yaptırdım AXA 114 tl fiyat verdi tanıdık olmasına rağmen. Bende çalıştığım banka olan garantiye uğradım oradanda fiyat aldım 106 tl Eureko sigorta.
    benim anlamadığım her motor için cc si kaç olursa olsun eşit rakamlar var...yani madem kullanıcının yaş..il..kaza bela siciline tramerden bakıp farklı rakamlar veriyorlar...e o zaman bu düşük ve yüksek cc arasında ciddi bir fark yok...gsr 600 ün yıllık 106 lira ödemesi yanlış anlaşılmasın bana biraz abes geliyor...sonucta gsr 600 ün bir sigorta firmasına verebileceği zarar ve risk daha yüksek...motorcuyuz kardeşiz eyvallah ama gsr 600 106 lira ödüyorsa benim 20-25 lira ödemem lazım...veya arkadaşın en az 400-500 lira ödemesi lazım...tamam bu bir kasko değil ama karşı tarafın bu teminatdan yararlanması demek primin ve riskin daha yüksek olduğunu kabul etmemiz gerek...eşit teminatlar üzerinden prim yatırıyoruz ama yine de 600 cc nin daha fazla ödemesi lazım...

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bu sigortayı ucuz olan başka bir ilde yaptıramıyormusunuz, yani illa istanbulmu olması gerekiyo
    bildiğim kadarıyla sigorta olsunda nerden olursa olsun.ama şu var plaka 34se kaçış yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)