Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Zorunlu Trafik Sigortası %100 Zamlandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu akşam 115 tl verdim. İçime oturdu. Alışmıştı 20-30 tl lere
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Geçen sene 59 liraya yaptırdığım sigortayı bu yıl yine aksigortadan 89 liraya yaptırdım motoruma..
    Arabanın kaskosu ise tam bir fiyasko.. Geçen sene 930 liraya yaptırdığım kaskosunu bu yıl %30 hasarsızlık ve %5 alarm indirimi ile birlikte yani toplamda %35 indirimle 1197 liraya yaptırdım :( Geçmiş olsun..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Bende geçen aralık ayında 93 liraya yaptırdım, şehir istanbul. Fiyatı belirleyen unsurlar arasında şehir, yaş, kaza geçmişi vs'de var. Yaşlılara daha ucuz sanırsam.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pozisyon değiştirmişiz üstten alta.
    We are many...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sigorta işinin mafyadan tek farkı yasal olmasıdır.
    Mafya gelir seni koruyacağım der haraç alır, sigortacıda koruyacağım der para alır.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    bende çok araştırdım en son gittim koç alianz dan yaptırdım 73 liraya.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Sigortaların elinde oyuncak olduk.Mafya nın en büyüğü sigorta şirketleridir.Bunlar devlet tarafından desteklenen mafya dır hemde.Yıllardır hiç bir iktidar bunlara ne yapıyoprsun diyemiyor.Bu rezillik ne zaman bitecek
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    polümük var didiler geldik

taşeron zihniyetin güzellikleri diyelim,
    sigorta firmaları hayır kurumu değil dolayısı ile amme hizmeti yapmak gibi bir amaçları yok.
    amaç belli düşük maliyet ile yüksek kar elde etmek.
    sen bunun arkasına "zorunlu" diye devleti de yaslarsan,
    üstüne bir de bu fiyatlandırmalar için rekabet ortamı yaratılmasını denetlemez fiyatlandırmanın sürekli aynı seviyelerde olmasına izin verirsen olacağı budur.

sigorta şirketlerinin "mafya" olarak tanımlanması hoş değil,
    bu oluşuma izin veren yönetimsel hatalar vurgulanmalı.

elin oğlunun neden gelip bizim sigorta şirketlerine ve bankalara ortak olduğunu anlamayanınız kalmamıştır herhal.

merak ettiğim konu bu işi devlet yaparken zarar mı ediyordu ?

kralın yeterince soytarısı var,
    (ilkokul) 4. sınıf matematik problemleri ile hayat pahalılığını anlatmaya çalışmak da ayrıca tadir ettiğim bir mevzudur.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Keyfi yapılmış bir listeleme gibi,
    Taksi sigortası:
    İstanbul'da 1600 tl.
    İzmir'de 1519 tl
    Ankara'da 1000 tl. Bunun izahı nedir. (Ankaradaki taksiciler dahamı iyi sürücü... delidumrul vergileri gibi)
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    85 liraya yaptırdım 1 ay önce.. 10 tane siğorta acentası gezdim... liberty siğorta diye bir firma...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    istanbul da fiyatlar 2 katı fazla risk 2 katı fazla olduğu için geçen yıl martta 89tl ye yaptırmıştım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Sigortaları Mafya olarak değerlendirmeyen zihniyetle hiç bir yere varamayız.
    Bunlar mafianın kralıdırlar.Hemde devlet tarafından desteklenen kan emicilerdir.Elin herifleri 2-3 günlük isyanla devletleri yıkıyor,biz şu sigortaları bile protesto edemiyoruz.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bunlar şeherden şehere fark ediyor
    sen hangi şeherde yaşayorsun bilader

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    16 plaka Anadolu sigorta 32 Tl
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    bi sorum olacak trafik sigortasının günü dolalalı 5 ay oldu acaba ne kadar ceza öderim?
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    Yamaha R1
    ceza ödemezsin nahzuvay. indirimlerle ilgili sorun oluyor galiba.

bu arada bu sigorta aslında birçok konuda işe yaramıyor. başınıza birşey geldiğinde zararınızı karşılamamak için ellerinden geleni yapıyorlar. zorunlu olunca da itiraz hakkınız olmuyor. bunun zorunlu olması yeni değil bunu da hatırlatayım. yıllardır böyle... bu sigortada belki bir parça kasko içeriği olsa anlaırm ama yok. bu zorunluluğun ya derhal kalkması ya da içeriğinin genişletilmesi lazım. bu durumda fiyatı artırmaya kalkan uyanık takımına da sınırlandırma getirilmesi lazım. komik olan şu ki, birçoğu türkiyenin elit sınıfına ait sigorta şirketlerinden birinin müşterisi değilsiniz diye polis motorunuzu bağlıyor

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza ödemezsin nahzuvay. indirimlerle ilgili sorun oluyor galiba.

bu arada bu sigorta aslında birçok konuda işe yaramıyor. başınıza birşey geldiğinde zararınızı karşılamamak için ellerinden geleni yapıyorlar. zorunlu olunca da itiraz hakkınız olmuyor. bunun zorunlu olması yeni değil bunu da hatırlatayım. yıllardır böyle... bu sigortada belki bir parça kasko içeriği olsa anlaırm ama yok. bu zorunluluğun ya derhal kalkması ya da içeriğinin genişletilmesi lazım. bu durumda fiyatı artırmaya kalkan uyanık takımına da sınırlandırma getirilmesi lazım. komik olan şu ki, birçoğu türkiyenin elit sınıfına ait sigorta şirketlerinden birinin müşterisi değilsiniz diye polis motorunuzu bağlıyor
    kopat bilgilendirmen için teşekkür ederim. peki bu bidahaki sigorta zamanında ki ceza kimliğe yada ehliyete mi yoksa plakaya mı nüksediyor. yani satacak olunca sattıgım kişiye ona göre bildirmem gerekiyo etik olarak?
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortaları Mafya olarak değerlendirmeyen zihniyetle hiç bir yere varamayız.
    Bunlar mafianın kralıdırlar.Hemde devlet tarafından desteklenen kan emicilerdir.Elin herifleri 2-3 günlük isyanla devletleri yıkıyor,biz şu sigortaları bile protesto edemiyoruz.
    Tüm baskıcı, halkın üstüne çeşitli sebeplerle korku salan yönetimlerin sonudur bu. Ama ondan sonrası daha önemlidir. Atatürk boşuna söylememiş, vatanı yönetenler ( sözde bilmeyerekte olsa ) gaflet içinde olabilirler diye, bakalım bizde yansımaları nasıl olacak
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bende motoruma istanbuldan 95 tlye sigorta yaptırcaktım ki sakaryada 26 tlye yaptırdım gecen sene yaptırdığım yerden kaza yapmadığım için indirim olmuş,neyse sonra bi araç aldık kangoo zorunlu trafik sigortası 510 tl yuhh dedim bu ne meğer araba babamın üzerine ve onunda ilk arabası ilk defa trafiğe çıktığı için bu yüzdenmiş hersene kaza yapmazsak fiyat düşüyomuş ama yinede bu kadar para çok aranın vergisinin nerdeyse 2 katı sigorta sanki full kasko arkadaş anlamadım gitti.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    meeee mmmeeee mmmmeeeee!!!!!!
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)