Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Benzine yine zam geldi sessiz sedasiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o iyi iyi az önce 4.murat lık bir haber okuyodum buda üstüne cila gibi geldi alkolde yasaklanıyomuş e benzin malum motorada binilmez 1000cc almayı düsünüyodum ama hakgetire artık nargile kafelere yürüyerek gider oturursunuz arada
    üstad alkol yasaklanmaz bu ülkede.. ona eminim.. rahat ol merak etme.. nedeni ise alkolün maliyeye inanılmaz bi girdisi olduğundandır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sanırım %2,4 civarında bir zam olacak bu gece yarısından itibaren,

hele bir olsun da göbek atalım biraz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Basımaza gelecek haberlerı yazmayın burası turkıye benzıne hergun zam gelır bosu bosuna konu acmayalım.
    Benzın fıyatları duserse konuyu acın, ıste ozaman ulkemde bı olay cıkabılır
    BU MOTOSIKLETTE DUNYANIN EN PAHALI BENZINI KULLANILMAKTADIR

Motosikleti
    2001_MZ SEYHAN_301
    bu sorunun tek çözümü var. artık motosiklet fabrikalarının bir an önce lpg ile çalışan motor üretmesi gerekiyor. gücü artırmak için silindir hacmini biraz büyütse yeter ancak düşünce patlama sorununa karşı bir dopo üretmeleri gerekiyor yani depoyu zırhlı yaparsa bu iş olur

Motosikleti
    HONDA CbR 125R
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16751810.asp?gid=373 En çok okunan gazeteler zam haberini daha bu gün yayınlıyorlar.
    :cat:MoToLeKtrA{eSrA}::alkiis::

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı TAHSİN301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sorunun tek çözümü var. artık motosiklet fabrikalarının bir an önce lpg ile çalışan motor üretmesi gerekiyor. gücü artırmak için silindir hacmini biraz büyütse yeter ancak düşünce patlama sorununa karşı bir dopo üretmeleri gerekiyor yani depoyu zırhlı yaparsa bu iş olur
    Oda çözüm değil.
    Öyle bir durumda bu sefer LPG'ye zam yapacaklar.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Adam gibi eylem yapamıyorsanız (ki yapamıyoruz), tepkinizi seçimlere saklayın...

Ya da bizden bir b.k olmaz, boşverin. Herkes memnun hayatından.
    Ağır metal insanı...

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Çok basit, kimseyi yormayan, rahatsız etmeyen, protesto seçeneğini bile uygulamaktan aciziz...
    Haberiniz vardır mutlaka, birkaç dj sabah 08:00-08:10 ile akşam 19:00-19:10 saatlerinde dörtlüleri yaktırıp, eylemce yaptırarak, dünyanın en yüksek vergisini ödediğimiz için kendimizle gurur duymamıza vesile oluyorlar.
    Bakıyorum da o saatlerde etrafa 5-6 araç ya var ya yok dörtlüleri yanan ve eylemce yaparak kendilerini kutlayan...
    Demek ki genel olarak protesto etmek isteyenlerin sayısı çok çok az. Demek ki genel olarak hallerinden memnun insanlar...

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    eger bişeyler yapılmassa..bu çok kötü olaylara ulaşabilir..yunanda kemer sıkalım dediler savaş çıktı...bizi yıllardır dütlüyolar sesimiz çıkmıyo..ben şunu bilirim bu ülkede aglamayana meme yok.hee ben demiyorumki bizde yunanistandaki gibi ortalıgı yakalım yıkalım ama sesimiz çıksın haykıralım sesimizi duyuralım..ve burda en büyük görev medyadır..ben bütün medyaya mail yolladım bu konuya biraz daha hassasiyet göstermeleri hususunda sizde lütfen iletin tepkilerinizi

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hem benim hem motorumun yakıtını kökten kesmek isteyenleri nedense bu aralar ucubeye benzetir oldum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Akar yakit konusunda politika uretmeyen hicbir partiye oy vermeyin. Sıkıysa bunu yapın. Yok oyle dörtlü falan yakmak. Bunlar politika degil, bunlar politika kulturu uretmez.Sandiga gitme,gidersen de islevsel bir politikasi olana oy ver. Bunu yapamayacaginiza iddiaya girerim.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...2008 krizinde petrolün varili 150 dolarken 3,68 TL'ye satılan benzinin varili şu an 90 dolar civarında ve 4 TL'ye satılıyor...
    Bukadar basit bir olayı bile anlattığımızda bile hala itiraz edenler var, "petrol varil fiyatları diye bişey var" diyen gerizekalılar var...Devletteki adam tabiki böyle açıklayaca, ama buna hala gerçekten inanan vatandaş katıksız gerizekalıdır işte...

Evet, varil fiyatlarıyla birlikte yükseliyor doğru...
    Global değil, ülkenin iç mali sebepleri ile de yükseliyor fiyatlar doğru...
    Ancak Varil fiyatları düştüğü zaman fiyatlar nedense düşmüyor...Bunu nasıl görmek istemiyorlar hala. Zannediyorlarki heryer Türkiye gibi, herşey gittikçe pahalanıyor, doğal olarak varil fiyatları da yükseliyor ve biz de zam yapıyoruz sanıyor...Bu laflarım beyin özürlü vatandaşlarımızadır, herkes üstüne alınmasın...

Bu politikanın tek bir sonucu olacaktır. Alım gücü düştükçe daha zengin kesim daha rahat yaşayacak, gücü yetmeyen orta kesim ve alt sınıf sadece geçim derdine düşecek. Birçok geri kalmış ülkedeki gibi toplum içindeki sosyal uçurumlar had safhaya çıkacak. Bu da herzaman kapitalist sistemin işine gelir çünkü zengin daha zengi, fakir daha muhtaç olacaktır.

Alıntı TAHSİN301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikrinizi bende destekliyorum ancak bu zaten pahalı olan motor fiyatlarını iyice erişilemez kılacaktır. 125 lik bir makinaya 1-2 bin TL daha vermeniz gerekecek. Tabi devlet de keriz değil ya, ona göre o araçlar vergi ve verginin vergisini ekleyece, LPG li araç vergisi diye... (Buarda LPG tanklarının sağlamlık açısından üretimi hakkında pek bir bilginiz yok galiba...?)
    #sürenadam

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, dün gece biz uyurken benzine sağlam bir zam daha geldi. Uyandığımızda benzinin litre fiyatı 4-8 kuruş arası artmıştı.

Akaryakıt ürünlerinden 95 ve 97 oktan benzinlerin satış fiyatı bugünden geçerli olmak üzere litrede 4-8 kuruş artırıldı. Van'da benzin 4 lirayı aştı.

İSTANBUL - Akaryakıtta indirim bekleyen tüketiciye yeni bir zam haberi daha geldi. Yılın ilk zammına gerekçe olarak, ham petrol ve döviz kurlarındaki artış gösterildi.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinden POAŞ'da 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatı Ankara'da litrede 3,87 liradan 3,95 liraya, İstanbul ve İzmir'de 3,86 liradan 3,94 liraya, Van'da ise 3,98 liradan 4,06 liraya yükseldi.

BP bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Ankara, İstanbul ve İzmir'de 3,88 liradan 3,96 liraya, Van'da 3,98 liradan 4,06'ya yükseldi. 95 oktan benzin OPET bayilerinde ise Ankara ve İstanbul'da 3,88 liradan 3,96 liraya yükselirken, İzmir'de 3,87 liradan 3,95 liraya, Van'da da 4 liradan 4,08 liraya çıktı.

97 oktan kurşunsuz benzin ise yeni zammın ardından POAŞ bayilerinde litrede Ankara'da 3,96 lira, İstanbul ve İzmir'de 3,98 lira, Van'da ise 4,06 liradan satılmaya başladı.

BP bayilerinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de 3,99 liradan satılan 97 oktan kurşunsuz benzin, Van'da 4,09 lira, OPET bayilerinde de Ankara ve İstanbul'da 3,99 lira, İzmir'de 3,98 lira, Van'da ise 4,11 liradan satılıyor.

BEŞ YILDA YARI YARIYA ARTTI
    Son 5 yıl içinde benzinin litre fiyatı yüzde 48 arttı. Aynı dönemde motorine de yüzde 60 zam gelmesine rağmen, bu akaryakıt türü hâlâ benzine göre fiyat avantajını koruyor. 45 litre hacme sahip benzinli bir otomobilin deposu yaklaşık 175 liraya doldurulurken, araç şehir içinde bu yakıtla 620 kilometre yol yapabiliyor. Dizel yakıt kullanan otomobil ise 150 liraya doldurduğu deposuyla 920 kilometre gidebiliyor.

2006'DA 2,61 LİRAYDI
    2006 yılının Ocak ayında benzinin litre fiyatı 2,61 liradan satılıyordu. Fiyat şimdi 4 lira sınırına yaklaştı. Motorin ise 2006 yılının ilk ayında 2,07 liradan satılırken son zamlarla 3,31 liraya çıktı. 2006 yılı başında 45 litre yakıt hacmine sahip bir otomobilin deposu yaklaşık 120 liraya dolarken bugün rakam 175 lirayı buldu.

Dizel araçlarda ise 95 liraya doldurulabilen depo, bugün ancak 150 liraya doldurulabiliyor. Hesaplamalara göre bin kilometre yapabilmek için benzinli motorlu araç 280 lira, dizel motorlu araç ise 163 lira harcıyor. Böylece dizel motorlar avantaj sağlıyor.

ntvmsnbc
    Güncelleme: 11:32 TSİ 13 Ocak. 2011 Perşembe

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Yahu ben yorum yapmak icin açtim konuyu ama yazacagimi seyi unuttum
    Son kadeh hakikatten bana yaramiyor.
    Neyse yarin millet cumaya gittikten sonra sisenin kalanini icerken yorumu yaparim, aklima gelir o zamana herhal..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bp de 95 oktan 3.90
    97 oktan 3.97

po da 3.89 95 oktan
    3.93 97 oktan
    bp 95 oktan 3.98
    97 oktan 4.02

po 95 oktan 3.97
    97 oktan 4.01

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)