Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GPS li PDA?

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar,cep bilgisayarlari hakkinda pek bi bilgim yok.birkac tane buldum.fiyatlari son derece uygun.ama gps ozelligi olmasini istiyorum motorumda kullanmak icin.ben bu alet ile muzik dinlemek ve kablosuz ag vasitasiyla maillerimi kontrol edip skype kullanacagim.ama gps mutlaka olmasi lazim.hp ipaq hx2490b ve acer n50 bunlar hakkinda bilgisi olan varsa lutfen paylassin.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    PDA değil ama 1GHz işlemcisi ile ciddi bir alternaif. HTC HD2 ye de bir bakın derim.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben iphone kullanıyorum. Tutucusunu da yurtdışından sipariş ettim. 2 yıldır her işimi görüyor. GPS, kamera, mp3 çalar, telefon olarak kullanıyorum ,yağmurlu havalarda buzdolabı poşetine koyup öyle motora takıyorum. Yanlız parmaksız eldiven ile motoru kullanmak gerekli, o yüzden kışın pek kullanılmıyor.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Birinci özellik GPS ise direk olarak bi GPS cihazı alın derim.
    Çünkü GPS özelliği olan cep telefonu/bilgisayarı gibi cihazlarda GPS'den tam verim alamazsınız. Çünkü bu cihazların asıl amacı bu değil.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PDA değil ama 1GHz işlemcisi ile ciddi bir alternaif. HTC HD2 ye de bir bakın derim.
    şu dakikadan itibaren win7 phone alınması mantıklı değil, uygulamaları az microsoft'un platform politikasıda buna etken, bu telefon yerine htc desire hd'yi tavsiye ederim. Google'ın android platformu da dolu dizgin gidiyor.

Düzeltme üzerinde windows mobile 6.5 varmış os, win7 yüklemeside yapılamazsa bir anlamıda kalmaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:34 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü GPS özelliği olan cep telefonu/bilgisayarı gibi cihazlarda GPS'den tam verim alamazsınız. Çünkü bu cihazların asıl amacı bu değil.
    Yanlış, kullanmadan buna karar vermeyelim. Benim telefonda Igo my way 2009 var. GPS cihazımda ise Primo var görsel olarak ufak tefek farklar var bunun dışında yok, IGO IPhone için my way 2010'ı çıkarttı ve multi touch özelliği bile var yakında android için çıkacak

Telefon için ebay'den aldığım araç kitide geldi, hafta içi motosikletime takar resimlerini yollarım. Artık yanımda gps cihazı taşımamada gerek kalmadı, telefonun ekranı da 4.3" görsel olarak da fark yok ee ne kaldı geriye
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Uzun süre win tabanlı pda lar kullandım. Ve sonunda pes ettim ve yıllardır elime sürmem.
    Şiddetli stabilite sorunları ile uğraşmak bezdirdi beni sonunda.
    İllaki alıcaksanız sabit yazılımlı cihazları seçmenizi öneririm.
    Hatta herişi birarada yapabileceğiniz cihazlar pratik bir çözüm gibi görünsede kullanışlılığını kanıtlamamış bir cihaz almaktansa ayrı bir gps cihazı kullanmak daha pratk bir çözüm olabilir.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu dakikadan itibaren win7 phone alınması mantıklı değil, uygulamaları az microsoft'un platform politikasıda buna etken, bu telefon yerine htc desire hd'yi tavsiye ederim. Google'ın android platformu da dolu dizgin gidiyor.

Düzeltme üzerinde windows mobile 6.5 varmış os, win7 yüklemeside yapılamazsa bir anlamıda kalmaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:34 ----------

HTC Desire ekran olarak maalesef motosiklette GPS olarak kullanılamayacak kadar küçük.
    HTC HD2 özelliklerinden dolayı siz hangi işletim sistemini isterseniz onunla çalışabiliyor İster WM ister Android , hatta isterseniz ikisi aynı anda kullanılabiliyor. Bu i-Phone ile asla yapamayacağınız birşey.

Meraklısına Not:

HTC ve i-phone kapışması yıllardır sanal alemin cimbom-fener kapışması gibi birşey . Telefon forumlarında bu ikisi karşılaşınca yüzlerce sayfa katıksız tartışma çıkıyor :p :p :p .... Anlaşıldığı üzere ben fanatik HTC taraftarıyım.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes bende zaten gps var.ama ben hepsi bi cihazda olsun diyorum.hem gps hem muzik dinleyip klip izleyebilecegim hemde skype ile iletisim kurabilecegim bi alet istiyorum.ayrica bu pda lar burda nerdeyse bedava
    RIDE or DIE

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Blackberry cihazimi denemek icin motorda kullandim.

Acikcasi hem google map , hem kendi GPS secenekleri ile sonsuz bir bilgi akisi veriyor

GPS lerde web tarayicisi yoktur. Ama sen tutku bir sehirden geciyorsun ve meshur bir resturant ariyorsun, hemen cep telefonunun web tarayicisindan adresi bulup google map kopyaliyorsun , sonrada uydudan baglanip gps olarak oraya kadar ulasiyorsun. Yeni nesil PDA bu yuzden cok iyi.

Blackberry 9800 ve Iphone 4 sahsen denedim yeterince iyi. Arka planda muzik te caliyor istersen , dinleyebilirsin de.

Tek sikintilari dokunmatik olduklarindan eldiven ile mudahele edememen di.

Ebay dan parmak yerine gecen bir kalem aldim , o sorunu da cozuyorsun , giderken cebinden cikar kalemi dokun isini gor yerine tak. Durmana yada eldiveni cikarmana gerek yok
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    birinci olarak samsung galaxy s ikinci htc desire tek geçer...
    adresinizi girin istediğiniz yere sizi götürsün...
    latitude sayesinde yıldızlı noktalara aramadan direk gidebilme özelliği...
    hatta arkadaşınızla bu programı kullanarak yer belirlemem gibi özelliklerde mevcut..
    ki android 2.3 geliyor diğer cihazlara android uçar artık bu işletim sistemiyle...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blackberry cihazimi denemek icin motorda kullandim.

Acikcasi hem google map , hem kendi GPS secenekleri ile sonsuz bir bilgi akisi veriyor

GPS lerde web tarayicisi yoktur. Ama sen tutku bir sehirden geciyorsun ve meshur bir resturant ariyorsun, hemen cep telefonunun web tarayicisindan adresi bulup google map kopyaliyorsun , sonrada uydudan baglanip gps olarak oraya kadar ulasiyorsun. Yeni nesil PDA bu yuzden cok iyi.

Blackberry 9800 ve Iphone 4 sahsen denedim yeterince iyi. Arka planda muzik te caliyor istersen , dinleyebilirsin de.

Tek sikintilari dokunmatik olduklarindan eldiven ile mudahele edememen di.

Ebay dan parmak yerine gecen bir kalem aldim , o sorunu da cozuyorsun , giderken cebinden cikar kalemi dokun isini gor yerine tak. Durmana yada eldiveni cikarmana gerek yok
    ben yeni fark ettim bu özelliği,google mapsten kaydettiğim favori adreslerim otomatik olarak garmin gps'te konumlarım olarak karşıma çıkıyor,pratik oluyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HTC Desire ekran olarak maalesef motosiklette GPS olarak kullanılamayacak kadar küçük.
    HTC HD2 özelliklerinden dolayı siz hangi işletim sistemini isterseniz onunla çalışabiliyor İster WM ister Android , hatta isterseniz ikisi aynı anda kullanılabiliyor. Bu i-Phone ile asla yapamayacağınız birşey.

Meraklısına Not:

HTC ve i-phone kapışması yıllardır sanal alemin cimbom-fener kapışması gibi birşey . Telefon forumlarında bu ikisi karşılaşınca yüzlerce sayfa katıksız tartışma çıkıyor :p :p :p .... Anlaşıldığı üzere ben fanatik HTC taraftarıyım.
    Bu mu küçük?

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Ben de HTC Desire diyorum, Desire HD ile aralarındaki fiyat farkına değecek bir fark yok. Dip not. İphone a android işletim sistemi kurulabiliyor.

Buyrunuz izleyiniz

http://www.youtube.com/watch?v=5yO2KQHkt4A
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de HTC Desire diyorum, Desire HD ile aralarındaki fiyat farkına değecek bir fark yok. Dip not. İphone a android işletim sistemi kurulabiliyor.

Buyrunuz izleyiniz

http://www.youtube.com/watch?v=5yO2KQHkt4A
    mı acaba

http://www.gsmarena.com/compare.php3...2=3468#results

Android htc hd veya hd2 ye de yüklenebiliyor biri sanal biri işletim sistemi olarak çalışıyor. Aradaki farkıda tahmin edersiniz sanırım keza Iphone da aynı şekilde çalışabilir.

Yakında Android de Iphone uygulamalarını çalıştırabilecek. Dediğiniz windows 7 içinde winxp uyumluluk modunu çalıştırmak gibi birşey pil ve ram tüketimide cabası

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:50 ----------

Meraklısına Not:

HTC Desire 3,7" benim bahsettiğim HTC Desire HD 4.3" piyasadaki çoğu gps 4.3" hatta 3,5" bile var

Aynı anda kullanım kısmında yaşanacak sorunları yukarıda açıkladım. HTC gerçekten güzel ürünler üretiyor. Ama rakipleride artık altta kalmaz yakında çift çekirdekli telefonlar piyasaya çıkacak
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    tavsiye etmem ben E72 aldim, keske almasaydim,pirana diablo aldim,motosiklet olan icin, mis gibi kullaniyorum.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)