Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

1999 Honda Titan Alalım mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam almazdım 1 ay sonra o motor 12 yaşında olacak Honda değil Kralı olsun sonuçta 12 yaşında motor o motorlar çoktan devrini kapattı hem titreşimden üzerinde duramazsın 70 km hızdan sonra bırakın şu marka fanatikliğini o paraya giderim 2.el 2008-2009 model temiz Kanuni Windy S 125 alırım paşalar gibi binerim yada 2004-2005 model Ybr 125 alırım parana yazık etme
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha!!! yakalandın Gökhan.... binmediğin motorlar hakkında neden yorum yapıyorsun???aralarındaki farkları + ları - leri nasıl biliyorsun???

ben 20 seneden fazladır binerim bu meretlere...binmediğim motor kaldı tabi ama onlarda herkesin binemedikleri...
    arkadaşlarım biniyor,filanca kişiden duydum..yok öyle bişey kabul etmiyorum...anladın sen onu!!
    Tamam abi konuşmuyorum ama ciguliye laf geldi mi tutamıyorum başka yorumları araya döşeyiveririm, savunma sporu bir nevi.
    Sen de 20 sene balık tutmuşsun şişme botta-deniz motoru kullanmışsın, burada motosiklet diye yutturuyosun.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    balıkçılığımı yanlış biliyorsun sen...rahmetli babam,beni 5-6 yaşlarında alıştırdı denize ve balıkçılığa...hala kahveye gitmem.hiç alışkanlığım olmadı..ama yaş 36 ya geldi...kaç senedir balık tutuyorum,kaç senedir bot sandal var bende bilmiyorum..ihtiyarladım artık...

14-15 yaşımdan itibaren içten yanmalı motor sevdam başladı.ve onları seçtim...puch maxı ile başlamıştım.yeğenlerim ise bilgisayarı..onların bilgisayar dükkanı var..ama benim tamirhanem yok..ben devlet için çalışanlardanım...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    balıkçılığımı yanlış biliyorsun sen...rahmetli babam,beni 5-6 yaşlarında alıştırdı denize ve balıkçılığa...hala kahveye gitmem.hiç alışkanlığım olmadı..ama yaş 36 ya geldi...kaç senedir balık tutuyorum,kaç senedir bot sandal var bende bilmiyorum..ihtiyarladım artık...

14-15 yaşımdan itibaren içten yanmalı motor sevdam başladı.ve onları seçtim...puch maxı ile başlamıştım.yeğenlerim ise bilgisayarı..onların bilgisayar dükkanı var..ama benim tamirhanem yok..ben devlet için çalışanlardanım...
    abi bu hafta deniz müthişti , hırçın kabarık ve karanlıktı, haftaya cumartesi filan bir balık organizayonu yapsan diyorum...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu hafta deniz müthişti , hırçın kabarık ve karanlıktı, haftaya cumartesi filan bir balık organizayonu yapsan diyorum...
    ya sorma oğuz kafayı yedim ya...arkadaş haftasonlarını buluyor sanki mübarek..önümüzdeki haftasonu yapsak..hava iyi olursa...ama nereye gitsekki acep??
    galata?? üsküdar?? yada?????

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    itiş kakış omuz omuza tribün gibi olmayan her yerde atarım abi

bu arada titan n'oldu alındı mı ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

İçten yanmalı motor sevdası mı ilk defa böyle bir terim duydum. Sen çok yaşa.Balığa gelmek çok isterdim Eskişehir'de sazanlar var ilgimi çekmiyor.
    Rastgele.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hangi yırtık dondan çıktın, Eskişehir ve Ayvalık'da kurye arkadaşlar var evet.
    Ybr 125 sadece parça bolluğundan ucuzluğundan tutuluyor kuryede. Kuryeler temiz Cgl olsa diye dert yanıyor.
    Eskişehir'de bir kurye arkadaş silindir kapağını açmadan 350.000km yapmış.

Ayıp ama....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryelcilerde hala binen CGL ci kaldımı yaaa....
    Daha çıktığı ilk senede hepsi döküldü...
    İsteyene referans ta verebilirim..... ))

2 si de güzel motor... YBR de Titan da.... Titan ın bariz az yakıtı artıları..Ybr nin de konforu....

İkisinin kötü yanı 125 lik olması... İkisi de çok sağlam motor..Sahibini üzmez... Dağda taşta bırakmaz.... Cefakardır... Bir çoğumuz onlardan az ekmek yememişizdir..
    Ciguliye ayıp etmişsin ondan özür dilemelisin.

Motosikleti
    İçten yanmalı motor sevdası mı ilk defa böyle bir terim duydum. Sen çok yaşa.Balığa gelmek çok isterdim Eskişehir'de sazanlar var ilgimi çekmiyor.
    Rastgele.
    nasıl motor hocası oldun sen???
    arabaların motoru,motosiklet motorları,dizel ve benzinli motorlar,deniz motorları,eskiden inşaatlarda kullanılan lombardini motorlar....
    yani benzin yada motorin ile çalışan ,piston silindir,krank v.s parçalardan oluşan ve çeşitli amaçlarla kullanılan makinelere ''İÇTEN YANMALI MOTOR''denir....
    pistonun iki hareketi ile bir iş yapanlara 2 zamanlı,pistonun 4 hareketi ile iş yapanlara 4 zamanlı denir...
    2 zamanlıların benzinine yağ karıştırılmakla birlikte yağ pompalı olanları da vardır..
    4 zamanlılarda yakıtın yağ ile işi olmaz.karterdeki yağ balirli periyotlarda değiştirilir...

istersen işin detaylarına da girelim.ama burası uygun değil..kafana takılan bir şey olursa yardımcı olurum ...
    bu motorlara sevdalanırsan sevdanın adı içten yanmalı motor sevdası olur
    ha unutmadan bu arada 4 zamanlı olupta yağ karteri olmayan,yağ yakma yöntemiyle (2 zamanlı mantığıyla püskürterek) çalışan deniz motorları geliştirildi...motorun istenildiği açıyla taşınabilip depolanabilmesine olanak sağlıyor..haberin olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiş kakış omuz omuza tribün gibi olmayan her yerde atarım abi

bu arada titan n'oldu alındı mı ?
    titan konunun dşına çıktı artık...
    artık mesele yer mevzusu..haydarpaşaya mı gitsek?? askeriyenin önünden atarız olmazmı???

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayıp ama....
    Abuk birşey söylemişim, kusura bakma abi

4 zamanlı olupta yağ karteri olmayan,yağ yakma yöntemiyle (2 zamanlı mantığıyla püskürterek) çalışan deniz motorları geliştirildi...motorun istenildiği açıyla taşınabilip depolanabilmesine olanak sağlıyor..haberin olsun...[COLOR="Silver"]
    Deniz motorunda 4 zamanlının karterine yağ doldurmaz olur mu mutlaka yağ karteri olacak,dıştan takmalı motorun karterinden dökülen yağ ancak pozitif karter havalandırmasından dökülür kapalı kutu motor sadece Pcv 'den pistonun altındaki aşırı basıncı dışarı verir. Deniz motorundaki olay, Pcv borusu olmadığından porttan dökülür yağ.

Motosikleti
    Abuk birşey söylemişim, kusura bakma abi

Deniz motorunda 4 zamanlının karterine yağ doldurmaz olur mu mutlaka yağ karteri olacak,dıştan takmalı motorun karterinden dökülen yağ ancak pozitif karter havalandırmasından dökülür kapalı kutu motor sadece Pcv 'den pistonun altındaki aşırı basıncı dışarı verir. Deniz motorundaki olay, Pcv borusu olmadığından porttan dökülür yağ.
    hayır işte..bu yeni bir sistem...ben de şaşırmıştım duyduğumda...adamlar neler icat edecekler daha....
    karterde yağ yok.sübablar var.4 harekette bir iş var...2 zamanlı gibi yağ püskürtülüyor yanıyor gidiyor...
    bu durumda motoru istediğin şekilde taşıyabiliyorsun..sadece yağlama için kullanacağın yağın sızdırmaz kabı var...

hayır işte..bu yeni bir sistem...ben de şaşırmıştım duyduğumda...adamlar neler icat edecekler daha....
    karterde yağ yok.sübablar var.4 harekette bir iş var...2 zamanlı gibi yağ püskürtülüyor yanıyor gidiyor...
    bu durumda motoru istediğin şekilde taşıyabiliyorsun..sadece yağlama için kullanacağın yağın sızdırmaz kabı var...
    Tamam bak varmış işte sızdırmazlık kabı yoksa krank nasıl yağlanacak. Yağı püskürten ayrı bir sistem olmalı, hangi marka deniz motoru bu sistemi yapmaya uğraşıyor bir araştırayım.

Motosikleti
    Tamam bak varmış işte sızdırmazlık kabı yoksa krank nasıl yağlanacak. Yağı püskürten ayrı bir sistem olmalı, hangi marka deniz motoru bu sistemi yapmaya uğraşıyor bir araştırayım.
    iki zamanlı motorlarda krank nasıl yağlanıyor??benzine katılan yağ krankı dolanarak yanma odasına giriyor.yada püskürtme yolu ile...bahsettiğim sistemde şu kadar milde yada şu kadar saatte motor yağı değişecek diye bişey yok yani... çünkü motor yağı yok...4 zamanlı ama 2 zamanlı mantığıyla yağlanıyor..
    yeğenim yelkenlinin botuna almayı düşünüyordu oradan haberim oldu benim de..
    ama markayı unuttum. sanırım mercury olması lazım...

iki zamanlı motorlarda krank nasıl yağlanıyor??benzine katılan yağ krankı dolanarak yanma odasına giriyor.yada püskürtme yolu ile...bahsettiğim sistemde şu kadar milde yada şu kadar saatte motor yağı değişecek diye bişey yok yani... çünkü motor yağı yok...4 zamanlı ama 2 zamanlı mantığıyla yağlanıyor..
    yeğenim yelkenlinin botuna almayı düşünüyordu oradan haberim oldu benim de..
    ama markayı unuttum. sanırım mercury olması lazım...
    4 zamanlının ömür avantajını yakalıyorlarsa mümkündür,yoksa sırf motor yatıkken dökülmesin diye 2 zamanlı yağlamasını kullanmaları mantık dışı, 2 zamanlı gibi kısa sürede piston-segman isteyebilir.
    Mercury değil onu araştırmıştım.
    http://www.mercurymarine.com/engines...strokes/8-9.9/

Motosikleti
    mondial 125 uag
    kardeş 1500 tl ye 99 titan alacagına git 2011 125 uag al keyfine bak kardeş sorun yaşatmaz titan bu saatten sonra masraf üstüne masraf cıkartır sonucta 99 titan olsa ne yazar üstelik km olmuş 50000 125 UAG

kirpi48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdilik almaktan vazgeçtik, hakkaten 1.500 etmez bu alet. 89 model mobiletle yola devam...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)