Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Tepkisiz mi kalacaksınız?!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru olan buysa))

Yahu Remzi doğru olan o benzinliğe girmemektir. Solda bir benzinlik varsa, illa ki ilerde bir yerde, sağda da bir benzinlik vardır. Yok illa o benzinlikten alacağım diyorsan da doğru olan ileriden, müsait olan bir yerden dönüp gelmendir. Ama illa o noktadan gireceğim diye inat ettiysen senin yaptığın gibi yolun ortasında durursan arkandan gelen trafik ne olacak? (yol tek şerit gidiş, tek şerit geliş) İşte bu yüzden Türkiye'de böyle durumlarda yapılan gidiş şeridini kapamayacak biçimde en sağa çekilip, müsait olduğunda karşıya geçmektir. Ama dediğim gibi bence doğru olan ters şeritteki bir benzinliğe geçiş cep'i yoksa girmemektir.
    iste cakistigimiz nokta burasi Ante cim...
    Sizler bunu anliyamiyorsunuz sanirim..
    Eger ben o benzinlige gireceksem seridin soluna dururum ve beklerim...
    Tabi buna izin varsa...
    Yolun ortasindaki cizgi buna izin veriyorsa...
    Arkamdaki trafik bekliyecekmis duracakmis beni ilgilendirmez..
    Mecburlar beklemeye...
    Anliyormusun?????
    Ama yurdumda yesil isik yanana kadar tahammül edemeyip düt düt yapan insanima bunu anlatmak cok ama cok zor...

Burada biz bekliyoruz birisi sola sapacaksa ve sagda gecmek icin yer yoksa..
    Ben sapacaksam arkamdakilerde bekliyor öpe öpe..

Olay budur Ante cim...
    Bilmem anlatabildimmi????
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Forum da Trafik kurallarını bilmeyenler çok muş bunu öğrendim bu konuda yazık diyorum size Bireysel olarak özgüven ve sorumluluğunuz yok .

Yakınlarına baş sağlığı dilemek herşey demek değil.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iste cakistigimiz nokta burasi Ante cim...
    Sizler bunu anliyamiyorsunuz sanirim..
    Eger ben o benzinlige gireceksem seridin soluna dururum ve beklerim...
    Tabi buna izin varsa...
    Yolun ortasindaki cizgi buna izin veriyorsa...
    Arkamdaki trafik bekliyecekmis duracakmis beni ilgilendirmez..
    Mecburlar beklemeye...
    Anliyormusun?????
    Ama yurdumda yesil isik yanana kadar tahammül edemeyip düt düt yapan insanima bunu anlatmak cok ama cok zor...

Burada biz bekliyoruz birisi sola sapacaksa ve sagda gecmek icin yer yoksa..
    Ben sapacaksam arkamdakilerde bekliyor öpe öpe..

Olay budur Ante cim...
    Bilmem anlatabildimmi????
    Trafik kuralları evrensel olmalı mıdır, yoksa ülkelere göre değişkenlik gösterebilir mi?

Nüfus sayısı ve yapısı, trafikteki araç sayısı, coğrafi yapısı, karayolları yapısı çok farklı iki ülkenin trafik kuralları aynı olmalı mı. Ülkemizdeki kurallar mükemmel demiyorum, mükemmel olsa da uygulayanlar mükemmel olmayacaktır onu da iyi biliyorum.

Şehir içi ana yolları ayrı tutarak, özellikle şehirlerarası çevre yollarında (zorunlu hallerde) sola dönmek için, arkadaki trafiği bekletmek yerine yolun dışında bekleyerek trafiğin akmasını beklemek, ve uygun zamanda geçmek çok daha mantıklı geliyor bana.

Sanırım farklı kültürlerde yaşadığımız için doğrularımız farklı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ajanslara bu foto düsmüs.

Siz istediginiz kadar yirtin biyerlerinizi.
    hey allahım şu fotoya bak ya kendini düşünmüyorsun bari çocukla kadından ne istiyorsun bilgisizlik abi cahillik başka bişey değil kimse kızmasın burda cahil toplumuz işte birşeye bi kere yaptık mı kendimizi proff sanıyoruz motoru alanda kendini adamdan sayıyor şimdi bu adamı alıp karşına konuşsan ne değişicek kaskıda motora bağlamış motor kafasından daha değerli herhalde

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi sen öteki arkadaslar bihaber demissin ama..
    Bu sola dönecekken saga cekip beklemekte okadar yanlistir..
    Bunu sadece Türkiye de görebilirsin..

Eger sola döneceksem neden saga gecip bekliyeyim bana bir anlatirmisin?
    Sola döneceksem eger seridin soluna (karsi seride girmemek sartiyla) gelirim ve beklerim...

Dogru olan budur..
    Sevgili Remzi ,

Seni alkışlıyorum şu sitede bu kuralı bilmeyen o kadar çok insan varki , bilenini bulunca insanın boynuna sarılası geliyor.
    Yazdıkların harfiyen doğru olabilirdi , ancak yerdeki şerit çizgisi sürekli olmasaydı. Maalesef o kamyon oradan hiçbir şekilde o benzinliğe giremez , kesiksiz çizginin anlamı o çizginin size ait olmayan tarafına hiçbir şekilde geçemezsiniz demektir. Yani o kamyon bırak orada durmayı dönüp sola bile bakmadan yoluna devam edip girişi müsait bir benzinci bulmalı yada ileride uygun bir kavşaktan U dönüşü yapıp geri gelmeliydi.

Benzer bir kaza geçenlerde Adanada oldu ve oradaki sürücü maalesef öldü. Yine bu forumda 7 sayfa boyunca trafik cahillerine onlarca mesajla cevap vermek zorunda kaldım en sonunda konu kilitlendi ölende öldüğü ile kaldı.

Motorcunun motorcuya yaptığı ortada iken basına , kanallara yazıp çizdikleri cahilce haberler yüzünden kızamıyorum bile. Umarım günün birinde o motorcunun düştüğü duruma düşmezler.

Saygılar

Fazla söze gerek yok.. Kamyon sinyalini vermiş yavaşlamış sola doğru manevra içersinde.
    Dönüşe geçtiği andan saniyeler sonra kafasında kaskı olmayan, her hangi bir motorlu taşıt kullanımı yasak olan Asker arkadaş kafadan kamyona dalıyor. Hatalar ve hatalar bir birini kovalamış gibi görünüyor.

Gazete'nin haberine tepki veya yorum yapılacağına bence kazanın kritiği yapılsın ve ileride buna benzer hataların yaşanmaması için bu bilgiler burada yazılsın çizilsin derim..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bir kere daha oku yazdıklarımı. Senin yazdıklarını zaman zaman okuyorum zeki biri olduğunu düşünüyorum. Bir kere veya bir kaç kere daha okursan ne demek istediğimi anlayacaksın
    yazdıklarını okudum tekrar. çeşitli argümanlarla motorcuyu haksız olarak görüyorsun. kask takmaması kaza sebebi değildir ama ciddi yaralanma sebebidir. süratinin motora göre fazla olduğunu söylüyorsun. ki hızı o yolda normaldir veya normalin biraz üstüdür, motosikletin marka modeline göre hız belirlenemez, sonuçta motor belli, yapabileceği hız belli. (kaldıki motosikletlerin hız sınırıda belli, bu sınıra uyan bir kişi varsa dişimi kırarım o da ayrı konu). motorcunun manevra yapmadığını söylüyorsun, doğru yapmamış, zaten kask bile takmamasından bilinçsiz ve eğitimsiz birisi olduğu belli. manevra yapabilse kazadan belki kurtulabilirdi.
    ama tüm bu dediklerin motorcunun kazada suçlu olduğunu göstermez. çünkü kurallar bellidir. kamyoncu birden karşı şeride geçiyor ve kazaya sebep oluyor.
    motorcu eğitimli olsa, full koruma taksa, 50km hızla gitse ve aynı durumda manevra yapıp kurtulsa bile suçlu yine bellidir. illada kamyoncu haklı diyorsan karşı şeritten bir araç gelirken aynı hareketi sen yapıp benzinciye girmeye çalış. hayatta kalırsan mahkemede aynen burda söylediklerini söylersin. (umarım böyle bi hata yapmazsın)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı unique_f650g adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla söze gerek yok.. Kamyon sinyalini vermiş yavaşlamış sola doğru manevra içersinde.
    Dönüşe geçtiği andan saniyeler sonra kafasında kaskı olmayan, her hangi bir motorlu taşıt kullanımı yasak olan Asker arkadaş kafadan kamyona dalıyor. Hatalar ve hatalar bir birini kovalamış gibi görünüyor.

Gazete'nin haberine tepki veya yorum yapılacağına bence kazanın kritiği yapılsın ve ileride buna benzer hataların yaşanmaması için bu bilgiler burada yazılsın çizilsin derim..

Sevgili Dostum,

Bir an önce motorunu satıp fazla trafik olmayan ulaşımın atlarla sağlandığı bir bölgeye göçmeni şiddetle öneririm.
    Eğer sinyal vermenin , yavaşlamanın hatta manevraya başlamış olmanın dönemeyeceğin bir noktadan karşı şeride geçmeni haklı gösteriyor ve geçiş üstünlüğü sağladığını düşünüyorsan fazla yaşamazsın gibi geliyor.
    Düşün bakalım aynı kamyoncu arkadaş gelen bir motorsiklet değilde bir TIR olsaydı aynı şekilde dönerbilir veya kafasını uzatabilirmiydi ????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarını okudum tekrar. çeşitli argümanlarla motorcuyu haksız olarak görüyorsun. kask takmaması kaza sebebi değildir ama ciddi yaralanma sebebidir. süratinin motora göre fazla olduğunu söylüyorsun. ki hızı o yolda normaldir veya normalin biraz üstüdür, motosikletin marka modeline göre hız belirlenemez, sonuçta motor belli, yapabileceği hız belli. (kaldıki motosikletlerin hız sınırıda belli, bu sınıra uyan bir kişi varsa dişimi kırarım o da ayrı konu). motorcunun manevra yapmadığını söylüyorsun, doğru yapmamış, zaten kask bile takmamasından bilinçsiz ve eğitimsiz birisi olduğu belli. manevra yapabilse kazadan belki kurtulabilirdi.
    ama tüm bu dediklerin motorcunun kazada suçlu olduğunu göstermez. çünkü kurallar bellidir. kamyoncu birden karşı şeride geçiyor ve kazaya sebep oluyor.
    motorcu eğitimli olsa, full koruma taksa, 50km hızla gitse ve aynı durumda manevra yapıp kurtulsa bile suçlu yine bellidir. illada kamyoncu haklı diyorsan karşı şeritten bir araç gelirken aynı hareketi sen yapıp benzinciye girmeye çalış. hayatta kalırsan mahkemede aynen burda söylediklerini söylersin. (umarım böyle bi hata yapmazsın)

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostum,

Bir an önce motorunu satıp fazla trafik olmayan ulaşımın atlarla sağlandığı bir bölgeye göçmeni şiddetle öneririm.
    Eğer sinyal vermenin , yavaşlamanın hatta manevraya başlamış olmanın dönemeyeceğin bir noktadan karşı şeride geçmeni haklı gösteriyor ve geçiş üstünlüğü sağladığını düşünüyorsan fazla yaşamazsın gibi geliyor.
    Düşün bakalım aynı kamyoncu arkadaş gelen bir motorsiklet değilde bir TIR olsaydı aynı şekilde dönerbilir veya kafasını uzatabilirmiydi ????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 ----------

Sen o K1200 le nasıl yaşıyorsun hayret, hiç mi eğitim almadın

Hiç mi beynin çalışmıyor anlamadım

her hangi bir motorlu taşıt kullanımı yasak olan Asker arkadaş kafadan kamyona dalıyor.
    hani kaza falan bir tarafa, köle diyecektin galiba, yanlışlıkla asker çıktı klavyenden.
    nereden-nasıl akıl ediyorlar otu motu yasaklamayı?!
    biz nasıl bu kadar içselleştirebiliyoruz?!

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tartışmayı kavgaya dönüştürmeden yapabilmeliyiz diyorum. Yanlış yorum yapabiliriz. Mutlaka ben haklı olacağım dersek tartışma ortamı olmaz. Daha önce benim yaptığım yorumda da kastı aşan bir anlam çıkarılmış. Yazdığım yorumda herhangi bir kişiyi kastetmediğimi belirteyim.

Kazaya gelelim. Ben Asli kusur kamyon sürücüsündedir diyorum. Çünkü kazanın olduğu anda olmaması gereken bir yerde. Uygarca tartışalım doğruyu bulalım.

Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani kaza falan bir tarafa, köle diyecektin galiba, yanlışlıkla asker çıktı klavyenden.
    nereden-nasıl akıl ediyorlar otu motu yasaklamayı?!
    biz nasıl bu kadar içselleştirebiliyoruz?!
    Sana göre kölelik bana göre ASKERLİK...!
    Her ne olursa olsun her kim olursa olsun kural kuraldır..
    Askersen araba kullanamazsın, motosiklet kullanamazsın, bilmiyorsan ki askerlik yapmış gibi konuşmuyorsun bir gün bir şekilde gideceksin ve gösterecekler o zaman sana köleliği

Motosiklet beynini kullanabilenler için üretilmiştir. Her önüne gelen alıp biner ve bu tarz bir kültüre sahip olurlarsa kaza kaçınılmaz olur.
    Kamyon haklı olmayabilir, ama sinyal vermiş.. Kim bilir kaç metre ilerden o sinyali verdi, motosiklet hala hız kesmemiş..
    Etrafı kontrol etmeli, her hangi bir kaza anında kaçık noktaları aranmalı.
    Çevre şartlarını hiçe sayıp kendine güvenen ve kask yada korumalı bir mont giymeden hız yapabilecek cesareti alıyor ise bu insanlar demek hala motosiklet kullanım kültürü bu ülkeye gelmemiş yada ben bu kültürden bir platforma yazıyorum

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sana göre kölelik bana göre ASKERLİK...!
    Her ne olursa olsun her kim olursa olsun kural kuraldır..
    Askersen araba kullanamazsın, motosiklet kullanamazsın, bilmiyorsan ki askerlik yapmış gibi konuşmuyorsun bir gün bir şekilde gideceksin ve gösterecekler o zaman sana köleliği

Motosiklet beynini kullanabilenler için üretilmiştir. Her önüne gelen alıp biner ve bu tarz bir kültüre sahip olurlarsa kaza kaçınılmaz olur.
    Kamyon haklı olmayabilir, ama sinyal vermiş.. Kim bilir kaç metre ilerden o sinyali verdi, motosiklet hala hız kesmemiş..
    Etrafı kontrol etmeli, her hangi bir kaza anında kaçık noktaları aranmalı.
    Çevre şartlarını hiçe sayıp kendine güvenen ve kask yada korumalı bir mont giymeden hız yapabilecek cesareti alıyor ise bu insanlar demek hala motosiklet kullanım kültürü bu ülkeye gelmemiş yada ben bu kültürden bir platforma yazıyorum
    Öncelikle merhaba. Bilindiği üzere eskiden polisce yapılan kaza tutanaklarında asli ve tali kusurlar yazılırdı. Bu kazada asli kusur şerit ihlali. Bu ihlali yapan ise kamyon sürücüsü. Tali kusur olarak motosiklet sürücüsünün hızı konu edilebilir. Fakat bu kazada kamyon sürücüsünün sinyal vermesi kendisini haklı çıkaracak en küçük bir mazeret olamaz. Bu mantıkla yola çıkarsak sinyal vermek şartıyla sürücülerin her yere dalabilecekleri gibi garip bir kural icad ederiz.

Motosikleti
    Sen o K1200 le nasıl yaşıyorsun hayret, hiç mi eğitim almadın

Hiç mi beynin çalışmıyor anlamadım

Öncelikle üslubuna dikkat et !!! , sonra motorum ve sürüşüm hakkında yorum yap.

Benim ve aldığım eğitimden değil ,trafikte dolaşan eğitimsiz yüzbinlerce motor kullanıcısından bahsediyoruz. Elbette eğitimli bir sürücü orada o hatayı yapmazdı ama maalesef motor sürücümüz eğitimli bir arkadaş değildi. Asli kusur kamyon sürücüsündeydi .Kimseye eğitim almadı diye suçlu ilan edemezsin. Burada kazaya kimin neden olduğunu tartışıyoruz
    Kazanın sebebi motor sürücüsünün ;

Kasksız olması
    Korumasız olması
    Eğitimsiz olması
    Asker olması
    v.b.
    v.b.
    v.b.
    gibi sudan sebepler değildi.

O kamyon orada kuralları çiğneyerek asli kusur işledi ve bir motor sürücüsüne zarar verdi. benim için aslolan budur.

Eğitim seviyem sır değil merak ediyorsan adım aşağıda araştırır bulursun .

Okan Sinan OCAN

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hala mi kavga?!!!

Kazanin suçlusunu aramiyoruz ki siz hala yorum yapiyorsunuz.
    Suçlu belli.
    Bizim tartisacagimiz konu, motosikletli ne yapmaliydi-ya da ne yapmamaliydi-da bu kazaya karismamaliydi.

Motosiklet kullanmak için beyne ihtiyaç yoktur arkadaslar.
    En aptal adam bile motosiklet kullanabilir.
    Hatta kullaniyorlar da.
    Ama motosiklet uzerinde hayatta kalabilmek için bilgiye ihtiyaciniz var.
    Bu bilgiyi saklamak,degerlendirmek için de bir beyne tabi.

Ama amaç hayatta kalmak degil, motosiklete binmekse, unutun gitsin.

Tabi bir de pratik yapmaya ihtiyaciniz var.
    Olasi durumlari kestirip, buna gore önlem alacak refleksi gelistirmezseniz, bir çok arkadasin yazdigi gibi yapacak biseyiniz olmadigini zannedersiniz.

Halbuki çok kolay atlatilacak bir kazanin videosu bu.
    Egitim almaya bile gerek yok, biraz pratik yapan bir motosiklet surucusu bu vartayi kolayca atlatirdi.

Kisacasi, tepki falan muhabbeti için açildi bu topic ama bunun bir hayal oldugunu daha önce yazdik.
    Bir avuç insan bir yerlerde toplanir, lastik falan yakarlar, tepki yaptik zannederler.
    Sonuçta da kimse kilini kipirdatmaz.

Biz gerçekçi olup, kavgayi birakarak kazayi tartisalim ki, hiç olmazsa, bu forumu okuma zahmetine katlanan arkadaslarimizin hayatini kurtaralim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bizim tartisacagimiz konu, motosikletli ne yapmaliydi-ya da ne yapmamaliydi-da bu kazaya karismamaliydi.
    .
    .
    .
    Egitim almaya bile gerek yok, biraz pratik yapan bir motosiklet surucusu bu vartayi kolayca atlatirdi.
    .
    .
    Biz gerçekçi olup, kavgayi birakarak kazayi tartisalim ki, hiç olmazsa, bu forumu okuma zahmetine katlanan arkadaslarimizin hayatini kurtaralim.
    Aslında yazının tamamı çok güzel ama sadece bu bölümleri alıntı yaptım.

Kaç gündür izliyorum bu topiği. Yok E5'i trafiğe kapatalım, yok tepkimizi dile getiren mail atalım.
    E5'i falan kapatmaya kalkmayın da, istediğiniz kadar mail atın, ya da coq'un tabiri ile lastik falan yakın ! (güvenli bir yerde ltf.)

Ama daha önce biraz ders çıkartın !!!

Hatta kullaniyorlar da.
    En çok da bu kısmı sevdim.

Hatta aynısı "motosiklet kullanmak" yerine "motosiklet sitesinde yazı yazmak" ile ilgili de kullanılabilir diye yazacaktım ama sonra vazgeçtim.

Neme lazım, birileri üstüne alınır da polemik falan olur.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Hala mi kavga?!!!

Kazanin suçlusunu aramiyoruz ki siz hala yorum yapiyorsunuz.
    Suçlu belli.

Hatta kullaniyorlar da.
    Ama motosiklet uzerinde hayatta kalabilmek için bilgiye ihtiyaciniz var.
    Bu bilgiyi saklamak,degerlendirmek için de bir beyne tabi.

Ama amaç hayatta kalmak degil, motosiklete binmekse, unutun gitsin.

Tabi bir de pratik yapmaya ihtiyaciniz var.
    Olasi durumlari kestirip, buna gore önlem alacak refleksi gelistirmezseniz, bir çok arkadasin yazdigi gibi yapacak biseyiniz olmadigini zannedersiniz.

Kisacasi, tepki falan muhabbeti için açildi bu topic ama bunun bir hayal oldugunu daha önce yazdik.
    Bir avuç insan bir yerlerde toplanir, lastik falan yakarlar, tepki yaptik zannederler.
    Sonuçta da kimse kilini kipirdatmaz.

Sevgili COQ,

Sen burada eğitimin öneminden bahsederken hemen iki alttaki topic de insanlar eğitimin para tuzağı olduğundan , onunda iki altındaki topic de ise bu ülkenin yetiştirdiği sayılı motor eğitmenlerinden birinin makaleleri ile dalga geçen konular ile ahkam kesiyorlar.

Birde oralara göz atıver istersen , o zaman kimler ile sohbet etmek zorunda kaldığımızı daha iyi kavrayabilirsin sanırım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En çok da bu kısmı sevdim.

Hatta aynısı "motosiklet kullanmak" yerine "motosiklet sitesinde yazı yazmak" ile ilgili de kullanılabilir diye yazacaktım ama sonra vazgeçtim.

Neme lazım, birileri üstüne alınır da polemik falan olur.
    kışkırtıcı ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili COQ,

Sen burada eğitimin öneminden bahsederken hemen iki alttaki topic de insanlar eğitimin para tuzağı olduğundan , onunda iki altındaki topic de ise bu ülkenin yetiştirdiği sayılı motor eğitmenlerinden birinin makaleleri ile dalga geçen konular ile ahkam kesiyorlar.

Birde oralara göz atıver istersen , o zaman kimler ile sohbet etmek zorunda kaldığımızı daha iyi kavrayabilirsin sanırım.
    oocan, ben orada yazilanlari okudum ve yorum da yazdim ama konuyu senin gibi anlamadim.
    Orada tartistigin arkadas egitimin para tuzagi oldugunu soylemiyor.
    Egitime karsi da degil.
    Türkiye'deki bazi uygulamalarin para tuzagi oldugundan bahsediyor.
    Yani burada zamanla az çok birbirimizi taniyoruz.

Bu nedenle yaklasimimiz da farkli.
    Mesela az önce yazan Ledo hocam egitim gereksiz dese, sen belki gerçek anlaminda anlarsin, ben hocam niye boyle yazdi diye egitim sisteminin derinligini sorgularim.
    Sonuçta da onu hakli bulacagim doneler bulurum.
    Kisacasi, yazi her zaman içimizdekileri tam olarak ifade etmeye yetmiyor.
    Bu isi becermek de ayri bir yetenek vesselam.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)