Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Tepkisiz mi kalacaksınız?!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cemtoygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Kasksız olması kesinlikle çok kötü. Burada kask takmalı mıyız? takmamalı mıyız ? diye konuşacak halimiz yok. Beynini kullanan her insan kask takmalı.

2- Şeridin tahminimce 75-100 cm civarında çarpışma gerçekleştiğinde. kamyonun tamponu ve şerit arasındaki mesafeyi oranlayınca bu civarda çıkacağını düşünüyorum.

3- Yine biraz matematik kullanma zamanı, 1km/h yaklaşık olarak 0,28 m/s yapar. motorun uzunluğu ortalama 2,5 metre civarında alındığında ekranda motorun göründüğü ve çarptığı yere kadar olan mesafede 10 tane motor ( yine ortalama olarak) sığdırabilirsiniz. bu durumda mesafenin 25 metre civarında çıkacağı görülür. Yine aşağıdaki zaman sayacından 1 saniye ve 2 saniye arasında 1 saniyeye daha yakın hissettiğimiz bir süreçte gerçekleştiğini görürüz çarpmanın.( tabi ki bu da ortalamadır, 1.10 saniyede çarpmanın gerçekleştiğini varsayarsak)

yol = hiz * zaman 25= hiz* 1,2 hız= 20,2 m/ s civarında bir değer çıkar bu da kilometre / saat cinsinden 76-77 km civarında bir hıza tekabül eder.. burada yol ve zamandan ötürü hızın en fazla 10 km belki 15 km oynayabileceğini varsaydığımızda bu hız max 90-95 km dir.

4- Beni tek düşündüren şey gerçekten kamyonun bu motorcu kardeşimizi görememesin nedeni viraj olabilir mi düşüncesiydi fakaaaat mantıklı düşününce hiç kimse benzin istasyonunu virajın dirseğine koymaz. türkiyedeki benzin istasyonlarının % 99 uzun bir düzlük alanda konuşlandırılır. ha %1 çıkıntı payı yok mu her zaman var, ona bakarsan adamın balkonun içinden elektrik direği geçen evde vardı türkiye'de. Bu yüzden viraj şüphelerimi yenmiş bulunmaktayım.

5- Fren reaksiyonu ortalama 0,75 saniyede görülür sürücülerde. En iyi fren reaksiyonuna sahip sürücü Micheal Schumacher 0,48 saniye civarında bir zamanlamaya sahip. filmde de görüldüğü gibi 1 - 2 saniye arası 1 saniye ye yakın bi zamandan bahsediyoruz. Bu zaman aralığı kamyon sürücüsünün şeridini ihlal ettiği anda başlar. Yani fren reaksiyonunun neredeyse olayla - çarpışma anıyla- aynı olduğu zamandan bahsediyoruz. Fren bile yapamayacak durumda bi adamdan manevra yapılmasını beklemek olmayacak duaya amin demekten öte yasin okumak falan olur heralde...

Dikkatli olmak yetmez, karşındakine de dikkat edeceksin , ondan sonra da senin haberini yapan zekadan ve sağduyudan yoksun basın mensubuna da dikkat edeceksin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:08 ----------

Arkadaş tepkisiz kal, sen tepkisiz kaldıkça senin üzerine kırsınlar, sen tepkisiz kaldıkça ötv yi dayasınlar, sen tepkisiz kaldıkça yedek parçanı sallasınlar..

Tepkisiz kal ya nası olsa sana bişey olmuyor, ne güzel hayat ;)
    Cem bu konudaki tüm çabaları için içtenlikle teşekkur ederim
    Ben de mailimi gonderdim
    Mail başlıgı ise şu:cahilden haberci olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende mail gönderdim. Eli klavye ve fare kullanabilen herkesi editör yaparlarsa böyle olur. Çok üzücü ve sinir bozucu bir durum...
    www.motorumla.net

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    [/QUOTE]

Öncelikle kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun dileklerimi iletirim,temennim inşallah sağlığına kavuşmasıdır.Arkadaşın göndermiş olduğu resimlere bakıldığında motosikletin kendi şeridinin dışına hiç çıkmadığı görülmektedir.Kazalarda dikkat edilen en önemli unsur şerit ihlalidir ve bu kazada da şerit ihlalini yapan kamyon olarak gözükmektedir ve kusurludur.
    Arkadaşlardan ricam, böyle bir olay karşısında birbirimizle tartışmak yerine bir olup elimizden birşey geliyorsa yapmak şeklinde olmalıdır.
    Hepinize sevgiler,

Motosikleti
    Honda CBR 125 R 2011
    ne demek, ben teşekkür ederim. açıkçası tepkisizleştirilmiş bir halk yaratmakta o kadar başarılı olmuşlar ki, bu konuda bile konuyla ilgilenip, evet tepkisiz kalacağım diyen arkadaş oldu. tabi herkesin fikrine saygı duymak lazım. bazı insanların zamanı çok çok değerli olabilir, böyle şeylerle uğraşmak için...

ama böyle şeylerle uğraşmadığı için insanlar, tepkisini koymadığı için, koyamadığı için, aman boşver sen de ci olduğu için devletin 1 numaralı gelir kapısıyız motorlu taşıt sürücüleri olarak. Kim isyan ediyor bu duruma, kim itiraz ediyor.. Sen ben bizim oğlan.. Sonuç olmuyor doğal olarak.. Bunda bile birlik olamıyorsak çok çalışmamız lazım çoooooooooook...
    it matters not how strait the gate, how charged with punishments the scroll, i am the master of my fate;
    i am the captain of my soul.

Motosikleti
    250 mct
    Görünen köy kılavuz istemez derler ama burada biz kamyoncu mu hatalı yoksa motorlu mu diye tartışıyoruz " komik " resimlerde şeritlerde kamyoncu da ve kurallarda herşeyi açıkça söylüyor bence yazık olmuş motorlu arkadaşımıza umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur

Motosikleti
    Honda CBR 125 R 2011
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem bu konudaki tüm çabaları için içtenlikle teşekkur ederim
    Ben de mailimi gonderdim
    Mail başlıgı ise şu:cahilden haberci olmaz
    ne demek, ben teşekkür ederim. açıkçası tepkisizleştirilmiş bir halk yaratmakta o kadar başarılı olmuşlar ki, bu konuda bile konuyla ilgilenip, evet tepkisiz kalacağım diyen arkadaş oldu. tabi herkesin fikrine saygı duymak lazım. bazı insanların zamanı çok çok değerli olabilir, böyle şeylerle uğraşmak için...

ama böyle şeylerle uğraşmadığı için insanlar, tepkisini koymadığı için, koyamadığı için, aman boşver sen de ci olduğu için devletin 1 numaralı gelir kapısıyız motorlu taşıt sürücüleri olarak. Kim isyan ediyor bu duruma, kim itiraz ediyor.. Sen ben bizim oğlan.. Sonuç olmuyor doğal olarak.. Bunda bile birlik olamıyorsak çok çalışmamız lazım çoooooooooook...

Ekleme: Arkadaşlar bir türlü üstteki mesajı silemedim, görüntü kirliliği için kusura bakmayın..
    it matters not how strait the gate, how charged with punishments the scroll, i am the master of my fate;

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayandım bu konu başlığına birşeyler yazmayayım diye ama olmadı.
    Motoru kullanan arkadaşın kask takmaması falan tamamen kendi tercihidir ve kazanın sebebi değildir. Elmayla armutları toplamaya kalkmayın.
    Kask bir tercih değil zorunluluktur, bunu kabul etmeden bence fikir beyan etmeyin.

Kasksız olması kesinlikle çok kötü. Burada kask takmalı mıyız? takmamalı mıyız ? diye konuşacak halimiz yok. Beynini kullanan her insan kask takmalı.
    Yazdıkların için eline ve emeğine sağlık, ama maalesef henüz gördüklerim karşısında fikirlerim değişmiş değil. Ama yine söylüyorum üslubun nedeniyle tebrik ve teşekkür ederim.

Biz motosiklet kullanıcısıyız, bizler kendi hayatlarımızdan diğer insanlardan daha fazla sorumluyuz. Arkamızda bırakacaklarımız için çok daha dikkatli olmalıyız, trafikte bizim dışımızdaki herkesi bize düşman olduğunu düşünerek sürmeli ve buna göre hayatta kalmaya çalışmalıyız.

LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT VE ÖZEN...

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Arkadaş tepkisiz kal, sen tepkisiz kaldıkça senin üzerine kırsınlar, sen tepkisiz kaldıkça ötv yi dayasınlar, sen tepkisiz kaldıkça yedek parçanı sallasınlar..

ne güzel hayat kısmına ekleme yapayım "yetmez ama evet"
    can't be worried about that shit. life goes on man.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    tepkimi tabiki koyacağım lakin bir başlıktada yazdım.

KARDEŞİM BU ÜLKEDE MOTOR KULLANIYORSAN ARABALARDAN (KAMYON TIRDA DAHİL) NE KADAR KAÇABİLİYORSAN KAÇACAKSIN !!!!!!!!!!!!!!!! BU ÜLKEDE TRAFİK KURALLARI SADECE VE SADECE KAZADAN SONRAKİ EKSPERİN EHLİKEYFİNDE !!!!!!!

ulan uyanır uyanmaz gene cinlerim tepeme çıktı bu ne ya.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    gv-650
    Merhaba;
    kazayı malesef ki ailemle birlikte seyretmek zorunda kaldım ve herkez çığlıkla izledi.o arkadaşımızın yerinde sanırım beni gördüler.
    Ve bu haberi sunuş şekli...cahilce adaletsizve ahmakça..!!!.televizyonculuk tarihinin en kara zamanlarını yaşadığı günümüzde böylesine yanlış ve cahilce haberler yapılmasına alıştık sanırım.kamyonu haklı bulan tüm yorumlar bu zihniyetin sonucu ve bu zihniyete saygı duyamıyorum.
    Olay ortada,tipik bencil,eğitimsiz,acımasız türk insanı hatası...yaşamımızın büyük kısmı trafikteyse eğitime çok fazla ağırlık vermemiz gerekiyor bence.
    Havuz problemlerinden çok tarfik derslerinin ağırlığı ile bu sorunları aşarız. Bir devrime ihtiyacımız var.bir bayram günü kaç aileye ateş düştü ve düşecek.sırf cahillik ,bencillik gibi eğitimle çözülecek sebeplerden...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R 2011
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel hayat kısmına ekleme yapayım "yetmez ama evet"
    Valla arkadaş ne yalan söyleyim yetmez ama evet derken neyi kastettiğini anlamadım..

Yetmiyorsa, daha güzel olması için çalışacaksın. Yetmez ama evet , haha bu heralde yeni bi olay yetmez ama salla abi bi şekilde yettireceğiz galiba bu sırada da bize saygı göstermeyecekler yoldayken, üstümüze kıracaklar, vergiyi allahına kadar dayayacaklar aman da aman benzin desen zaten dünyanın en pahalı benzini.. bunu ancak ilkokul çocuğu yer kusura bakma kardeş...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    kazayı malesef ki ailemle birlikte seyretmek zorunda kaldım ve herkez çığlıkla izledi.o arkadaşımızın yerinde sanırım beni gördüler.
    Ve bu haberi sunuş şekli...cahilce adaletsizve ahmakça..!!!.televizyonculuk tarihinin en kara zamanlarını yaşadığı günümüzde böylesine yanlış ve cahilce haberler yapılmasına alıştık sanırım.kamyonu haklı bulan tüm yorumlar bu zihniyetin sonucu ve bu zihniyete saygı duyamıyorum.
    Olay ortada,tipik bencil,eğitimsiz,acımasız türk insanı hatası...yaşamımızın büyük kısmı trafikteyse eğitime çok fazla ağırlık vermemiz gerekiyor bence.
    Havuz problemlerinden çok tarfik derslerinin ağırlığı ile bu sorunları aşarız. Bir devrime ihtiyacımız var.bir bayram günü kaç aileye ateş düştü ve düşecek.sırf cahillik ,bencillik gibi eğitimle çözülecek sebeplerden...
    Sözlerinize aynen katılıyorum
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    gv-650

Eylem yapalım.birlik olalım!!!!

Eğer arabalar azınlıkta motorlar çoğunlukta olsaydı yanlı medya yine paranın ve gücün yanında olacaktı.
    şunu yapabilmeliyiz biz motor sevdalıları.
    Eylemci ,tepkili ve birlik olabilmeliyiz.

şimdi bu kamyona çarpan motor haberi ve diğerlerini yapan medyanın önünde 300 400 motorlu ara gaz versek,bi slogan atsak bakın kimler nasıl haber yapıyor..bi kaza yerine yine toplu sürüş yapsak bakın nasıl haber oluyor.tıpkı zafer bayramı sürüşleri gibi...tepkimizi ortaya koyalım milleeeet.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    1- Kasksız olması kesinlikle çok kötü. Burada kask takmalı mıyız? takmamalı mıyız ? diye konuşacak halimiz yok. Beynini kullanan her insan kask takmalı.

2- Şeridin tahminimce 75-100 cm civarında çarpışma gerçekleştiğinde. kamyonun tamponu ve şerit arasındaki mesafeyi oranlayınca bu civarda çıkacağını düşünüyorum.

3- Yine biraz matematik kullanma zamanı, 1km/h yaklaşık olarak 0,28 m/s yapar. motorun uzunluğu ortalama 2,5 metre civarında alındığında ekranda motorun göründüğü ve çarptığı yere kadar olan mesafede 10 tane motor ( yine ortalama olarak) sığdırabilirsiniz. bu durumda mesafenin 25 metre civarında çıkacağı görülür. Yine aşağıdaki zaman sayacından 1 saniye ve 2 saniye arasında 1 saniyeye daha yakın hissettiğimiz bir süreçte gerçekleştiğini görürüz çarpmanın.( tabi ki bu da ortalamadır, 1.10 saniyede çarpmanın gerçekleştiğini varsayarsak)

yol = hiz * zaman 25= hiz* 1,2 hız= 20,2 m/ s civarında bir değer çıkar bu da kilometre / saat cinsinden 76-77 km civarında bir hıza tekabül eder.. burada yol ve zamandan ötürü hızın en fazla 10 km belki 15 km oynayabileceğini varsaydığımızda bu hız max 90-95 km dir.

4- Beni tek düşündüren şey gerçekten kamyonun bu motorcu kardeşimizi görememesin nedeni viraj olabilir mi düşüncesiydi fakaaaat mantıklı düşününce hiç kimse benzin istasyonunu virajın dirseğine koymaz. türkiyedeki benzin istasyonlarının % 99 uzun bir düzlük alanda konuşlandırılır. ha %1 çıkıntı payı yok mu her zaman var, ona bakarsan adamın balkonun içinden elektrik direği geçen evde vardı türkiye'de. Bu yüzden viraj şüphelerimi yenmiş bulunmaktayım.

5- Fren reaksiyonu ortalama 0,75 saniyede görülür sürücülerde. En iyi fren reaksiyonuna sahip sürücü Micheal Schumacher 0,48 saniye civarında bir zamanlamaya sahip. filmde de görüldüğü gibi 1 - 2 saniye arası 1 saniye ye yakın bi zamandan bahsediyoruz. Bu zaman aralığı kamyon sürücüsünün şeridini ihlal ettiği anda başlar. Yani fren reaksiyonunun neredeyse olayla - çarpışma anıyla- aynı olduğu zamandan bahsediyoruz. Fren bile yapamayacak durumda bi adamdan manevra yapılmasını beklemek olmayacak duaya amin demekten öte yasin okumak falan olur heralde...

Dikkatli olmak yetmez, karşındakine de dikkat edeceksin , ondan sonra da senin haberini yapan zekadan ve sağduyudan yoksun basın mensubuna da dikkat edeceksin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:08 ----------

Kaza v.s. bir yana tepkisiz bir toplum olduk. Bir türküde söylenen "koyun olduk ses anladık" mısrasında yaşıyoruz. Doğrudan muhatap kendileri olmayınca insanlar sessiz kalmayı tercih ediyor. Bir gün kendileri muhatap olduğunda ise etraflarında seslerini duyacak kimseler olmayacağını idraktan yoksunlar.

İnsanlarımız ehliyeti aldıktan sonra bütün trafik kurallarını unutuyor nedense. "Öğrendilerdemi unutacaklar" denilebilir. Bazı yorumlar en basit trafik bilgisinden yoksun. Kimileri sinyal verildiği zaman geçiş önceliği kuralının silindiğini sanıyor. Kendi iyilikleri için öğrensinler bari.

Medyanın hatalı yaklaşımına tepki göstereceğim. Ve bende mail atacağım. Duyarlı yaklaşımınızdan dolayı tebrik ederim.

Yaralanan arkadaşa acil şifalar dilerim.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Arkadaşlar daha kötü başlık www.Haberturk.com dan geldi. Tepki gösterelim. Telefon açalım.

http://www.haberturk.com/yasam/haber...-mi-intihar-mi

İzleyici Hattı: (0212) 313 60 00 pbx

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz motosiklet kullanıcısıyız, bizler kendi hayatlarımızdan diğer insanlardan daha fazla sorumluyuz. Arkamızda bırakacaklarımız için çok daha dikkatli olmalıyız, trafikte bizim dışımızdaki herkesi bize düşman olduğunu düşünerek sürmeli ve buna göre hayatta kalmaya çalışmalıyız.

LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT VE ÖZEN...

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Sözlerine kesinlikle katılıyorum kardeşim,Motorumuzun markası,tipi,gücü ne olursa olsun kesinlikle trafikte umursanmıyoruz,bize dikkat etmedikleri ne kadar doğruysa,kendimizin aşırı dikkatli olması gerektiği de o kadar doğrudur,
    Selam ve sevgiler,

Motosikleti
    Honda CBR 125 R 2011
    Alıntı cem_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha kötü başlık www.Haberturk.com dan geldi. Tepki gösterelim. Telefon açalım.

http://www.haberturk.com/yasam/haber...-mi-intihar-mi

İzleyici Hattı: (0212) 313 60 00 pbx
    habertürkün de sitenin alt tarafında bize ulaşın butonu var.

mailimi gönderdim, bu bilerek insanları yanlış bilgilendirmeye, dezenformasyona midem dayanmıyor.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Bu şartlarda bir CG ile 140 - 150 km hıza ulaşmak inanılmaz bir hız değildir öylemi? Çünkü sizin için inanılmaz olan hızı bütün motosikletler yapamıyor.

Benim inanılmaz hız tanımım, üretilen motorlu taşıtın kaldırabileceğinden fazla hız yapmak diye geçiyor aklımdan. Bu şu demek; motosiklet yada otomobil fark etmez, aerodinamik yapısı, motor gücü, manevra ve fren kabiliyetlerine göre olması gerekinin üzerinde yapılan her hareket (hız veya akrobasi) inanılmazdır ve olmamalıdır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    yani hayabusa ile olsa ve yine 90la çarpsa suçsuzmu olacaktı? bu ne saçma yorumdur.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Öncelikle üslubun için teşekkür ederim, bir konuda daha benzer yorumuma biraz daha hrslı bir arkadaş hoş bir cevap yazmamış.

Bu konuda burada tartışılması (güzellikle) gerekn bir konudur bu. Kaza hakkındaki fikirlerimi ayrıntısı ile yazıyım. Göremediğim bir şey varsa eğer beni aydınlatırsanız sevinirim.

1. Kask takmıyor bu arkadaş kafasında beyaz bir bere var; Bunun benim için anlamı, kask takmayan bir motosiklet kullanıcı şartlar ne olursa kask takmıyorsa diğer herşeyi kusurludur.

2. Yolun kendine göre en solundan gidiyor; Bunun muhtemel sebebi olarakta, çok hızlı gittiğinin farkında ve sağ taraftan çıkabilecek (benzinlik veya ara yollardan çıkabilecek) diğer araçlardan kolluyor kendini. Ama aynı kolamayı soluna karşı yapmıyor bu bir hatadır.

3. Ne oursa olsun öyle bir yolda çok çok çok hızlı gidiyor.

4. Bir arkadaş kamyonlar motorun hız farkını sormuştu... Görüntüleri tekrar izlesin, çünkü motor kamyona çarptığında kamyon duruyordu.

5. Kamyona gelelim birazda, aslında kamyonun tarafından yolun bir açısını görebilsek daha düzgün bir fikir verirdi ama... Büyük ihtimalle kamyoncu motorcuyu son anda görüyor ve bu yüzden de kafayı yola sokmasına rğmen devam etmiyor. Bunun iki sebebi olabiliri.

a) Ya dikkatsizdi görmedi ve son anda fark edip durdu.
    b) Veya, motorun geldiği noktada bir viraj söz konusu idi ve virajın dışında kaldığı için son dakikada gördü. Eğer viraj varsa bu motorcunun solda olmasının da bir açıklaması olabilir.

6. Son olarakta motorcu gencin, sıfır hamleyle kamyona çarptığını gördüm. Onun yerine koyun kendinizi.... Hiç fren yapmazmısınız? Veya hiç manevra yapmaya çalışmazmısınız? Hadi manevrayı geç, frendemi yapmazsınız?

Benim gördüklerim bunlar arkadaşlar, bunların karşısında göremediğim gözden kaçırdığım birşeyler varsa lütfen bana da gösterin. Yanlışım varsa düzeltmeye hazırım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:17 ----------

Motosiklet commuter tarzı muhtemelen 125cc bir motosiklet
    İşte burda...

Çünkü çarpmadan sonra kamyonda oluşan hasar bana motorun hızı hakkında biraz fikir veriyor.
    İnanılmazdan kastım, 200 km demek değil. Tarzına ve yapısına göre böyle bir motorda bu hasarı verecek bir hız bence inanılmaz hız sınırlarına dahildir.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Motorcu arkadaşın kask takmaması konusunda haklısınız.

Kamyoncu büyük ihtimalle motosikletin hızını anlayamadığı için dönüşünü sürdürdü.

Bunun dışında motosikletin sürüş hatalarında trafik kurallarına aykırı bir şey yok. Bunu şeritin ortasından ilerlemesini eleştirdiğiniz için yazıyorum.

Motosikletin hızınıda kestirmemiz mümkün değil. Eğer kamyonun arkasından gelen otomobilinde kamyona çarpmaktan son anda kurtulduğunu farkettiyseniz kamyonun son anda dönmeye karar verdiğini düşünebiliriz. Tabi bu sadece bir teoriden ibaret.

Ayrıca motosikletin fren yapmadığından bahsetmişsiniz, videoyu bir daha izleyin, motosikletin her iki lastiğinde fren yaptığı için kitleniyor.

Bana göre motosiklet hızlı olduğu için kusurlu olabilir (bunu kesin olarak bilemeyiz) ancak kamyon şerit ihlali yaptığından dolayı kazaya neden olmuştur.

Ayrıca konumuz kimin hatalı olup olmadığı değil, haber bültenlerinde yargısız infaz yapılıp motosikletin sorgusuz sualsiz hatalı şekilde gösterilmesi.

Motosiklet yerine bir otomobil olsaydı ve aynı şekilde kafa kafaya çarpışmış olsalardı bu sefer "kamyoncu dehşeti" "trafik canavarı kamyonlar" şeklinde başlıklar göerecektik.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sanırım uzun yazmanın zamanı geldi, anca öyle anlıyorsunuz zira.

önce tepki konusuna gelelim,
    benzine zam yapılır onlarca konu açılır esilir, gürlenir aksiyona gelince kimse olmaz, şu sitede okuduğum konulardan sadece bir tanesinde güzel kardeşim Osbourne böyle bir tepki için bir yere gitti o da Timur un karşısına çıkan Nasrettin Hoca misali börek yedi geri geldi. zaten kamyoncusu, minibüsçüsü, otobüsçüsü şusu busu dururken senin neyine benzin zammını protesto etmek ? fransa denilen memlekette emeklilik yaşı arttırıldı diye ülke iç savaşa girdi, tabi haberiniz yoktur, onu da coq anlatsın.

bu memlekette tekerine çomak sokulmadıkça kimse hiçbirşeye tepki vermez, bazen o durumda bile sessiz kalır. nasıl mı ? adamın çocuğu lögar mıdır rögar mıdır ne zıkkımdır düşer ölür, helalleşilir olur biter.

motosiklet konusuna gelince
    memleketimde motosiklet gerek kuryelerin, gerek kebapçı takımının gerek züppe zengin çocuklarının sayesinde oldukça haklı bir ünvana sahiptir. makina şeytan icadıdır, kullanan da serseridir. bir motosiklet sürücüsü olarak bu ünvanları hak ettiğimizi düşünüyorum. bu önyargıyı yıkmak için ne yaptınız ?

mt ingilizce okunuşu emti yani empty yani boş yani hiçbirşey.

mevzubahis kazaya gelince
    bir motosiklet sitesinde kamyoncunun haklı çıkacağını düşünen var mıdır ?
    bence kamyon haklı.
    çünkü kazada dikkat ederseniz kamyon yerinde duruyor sürücüsü sağlam, bu yüzden haklı.
    adamın düşüncesi " ben büyük aracım", niye millet şehir içinde kamyon gibi cip neyin kullanır sanıyorsunuz, hafta sonu dağa taşa çıktıkları için mi ?
    "ahlakın olmadığı yerde kanun da olmaz "
    büyük balık küçük balığı yutar, büyük insan küçük insanı yutar mı ? yutar.

gelelim bu konunun amacına ;

merak ederim amacınız nedir ?
    gazetelere mail atarak neyi ispatlayacaksınız ?
    birden kazalar kesilecek mi ?
    yollarda kolu, bacağı, kafası koparak ölenler huzura mı erecek ?

anlamadığım neden kaza ile ilgilenmiyorsunuz da haberi ile ilgileniyorsunuz ?
    o kaza benzinciden 200 mt sonra olsa bu durumdan haberiniz olmayacak.

madem birşeyleri protesto etmek istiyorsunuz, buyrun alalım Mustafa Güneyli'nin kaza görüntülerini, Emre Murat Çevik in Sarp Erem in Tuğper in fotoğraflarını çıkalım boğaz köprüsüne kapatalım yolu.
    hadi buna maçanız yemez bari gidip duruşmalarını takip edelim, devlete dilekçe verelim ne olacak bu hal diye. yalnız olmadığını anlasın, sesimizin çıktığını anlasınlar.

yani böyle olaylara böyle tepki verenlere yetmez az bile.
    anarşist damarıma basıp basıp durmayın, klavye başında aktivistlik(bu terime de hastayım) yapılmaz.

kurbanlık angus kadar direnemeyen bir halk için verilebilecek en güzel tepkiyi vermişsiniz tebrik ederim .

sözlerimi meeee diye bitiriyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)