Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni motosiklet alıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    bildiğiniz üzere arkadaşımın fazerla yaptığı kaza sonuçu motoru tamir etmeye çalıştık ama şasesi yamulmuş zaten ön çatallat biri kırılmış dieri motora kadar eğilmiş depo ezilmiş vites ayaklığı kırılmış kadranı falan komple ön kısım yok pistondan çıkan eksoz boruları ikibüklüm olmuş .sanayide motosiklet parası kadar hesap çıkardılar bizde yeni motosiklet almaya karar verdik paranın 5de 4 ünü arkadaşım vericek fazer ayarında yeni motosiklet arayışındayız şimdi ne önerebilirsiniz 600 cc lik fiyatı 14 bin lirayı aşmıyacak sport touring tarzı motosiklet önerileri bekliyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kawasakı er6n sıfırı 15mılyar. mukkemmel motor.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    O motoru sadece kalkmaya çalışırken fazla gaza verdiği için mi o hale getirdi
    O kazanın kalkışta olduğundan emin misin?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    desenize motor perte cıktı
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    motosiklet fırlayınca bu ellerini bırakmış heyecandan .arabaya çarpınca bu hale geldi motosiklet,yani sadece devrildiği için değil

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında amaç max hız degilde yol yapmak olsa 650 v-strom fena bir öneri olmazdı. Türkiye şartlarında ideal motor. Diger birçok 600cc'ye göre düşük yakıt tüketimi , v2 olması nedeniyle bakımının kolaylıgı ve düşük bakım maliyeti, naked ve ss'lere göre yumuşak süspansiyonlar ,fazer vb. naked motorlara göre rüzgardan daha fazla korunma,naked ve ss'lere göre artçı ile daha konforlu bir sürüş vs....

Fazer gibi kafa grenajlı 4 silindir birşey arıyorsanız cbf 600 veya XJ6 Diversion modellerine bakabilirsiniz. Malum FZ6 serisi artık ülkemize gelmiyor.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Vallahi çok zor bir durum.Tekrar geçmiş olsun,bende Er-6N diyorum.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    fazer e devam edebilirsin . yada honda hornet olabilir.. gsr da seçeneklerin içinde.. gerisi sana kalmış

hee bu arada .. arkadaşına söylermisin . benim motorada bi el atarsa sevinirim
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    bende v-strom diyorum .cok hosuma giden bi motosiklet özellikle artçı konforu acısından
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    peki bu arkadaşın parası varmı ? çünkü olsaydı motora çalak kadar hevesliyse şimdiye kadar coktan almıs olurdu kendine .
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu arkadaşın parası varmı ? çünkü olsaydı motora çalak kadar hevesliyse şimdiye kadar coktan almıs olurdu kendine .
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...aza-yapti.html

Yukarıda sana güzel sorular sorulmuş. Saat 14 sularında arkadaşının ''motorunu

çaldığını kaza yaptığını'' yazarken!. bu kısa zaman aralığında ne değiştide

durum bu aşamaya geldi.

Böyle bir durum varsa ilk yazıyı neden yazdın?

Bu durum sonradan ortaya çıktıysa! Bu saate kadar neden bekledin?

4/5 olayını neden daha önce gündeme getirmedin?

4/5 olayı daha öncesinde belliyse şayet; neden motorum çalındı dedin?

Kazadan beri arkadaşınla konuları hiçmi paylaşmadın?

Paylaşdıysan! Arkadaşını neden hırsız yaptın? Motorumu çaldın diye yazdın?

Her iki gelişmede bana ters geldi. Hatalar ve yanlışlar zinciri devam etmekte.

[B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı cakob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet fırlayınca bu ellerini bırakmış heyecandan .arabaya çarpınca bu hale geldi motosiklet,yani sadece devrildiği için değil
    Ellerini bırakınca gazı da bırakmış oldu. Hadi 40 km hızla birden kalktı diyelim, elleri bırakınca da 30 km hızla önündeki araca çarpmış olsun.

Ben hala bu motorun nasıl en az 100 km hızla çarpmış gibi hasar gördüğünü anlayamadım. İlk sorumu o yüzden sordum.

Benim çinli motor 60 km gibi bir hızla takla atarak şarampole girdi, sadece debriyaj magneti ile aynalar yamuldu ve vites pedalı kırıldı.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerini bırakınca gazı da bırakmış oldu. Hadi 40 km hızla birden kalktı diyelim, elleri bırakınca da 30 km hızla önündeki araca çarpmış olsun.

Ben hala bu motorun nasıl en az 100 km hızla çarpmış gibi hasar gördüğünü anlayamadım. İlk sorumu o yüzden sordum.

Benim çinli motor 60 km gibi bir hızla takla atarak şarampole girdi, sadece debriyaj magneti ile aynalar yamuldu ve vites pedalı kırıldı.
    Katılmamak elde değil imkansız gibi bir şey kalkışta ki kazada bunların olması
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kaza mantikli olabilir eger debriyaji bi anda biraktiysa -ki tam acemiye gore bi olay- 1. viteste Fazer oyle 30 km falan yapmaz bide dim dik bi sekilde vurduysa baya guzel bi hasar cikar ortaya.

Ismi lazim degil bu siteye uye bi arkadas 70 km hizla cbr 125 le kafadan arabaya girdi karsi seritteki(neden diyor insan dimi) valla motor taninmaz haldeydi arka kuyrukta bile hasar vardi oyle diyim zaten gidon komple kopmustu lastikte baska bi yerdeydi motorun tek parca kalan kismi blok ve sasinin bi kismiydi.
    We are many...

Motosikleti
    05' CBR 125R
    nedense bu başlıklar bana hondared isimli kullanıcıyı hatırlattı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedense bu başlıklar bana hondared isimli kullanıcıyı hatırlattı

hani şu 10 yaş konuşmalarına sahip olan çocuğu değilmi??? bencede haklısın..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukarıda sana güzel sorular sorulmuş. Saat 14 sularında arkadaşının ''motorunu

çaldığını kaza yaptığını'' yazarken!. bu kısa zaman aralığında ne değiştide

durum bu aşamaya geldi.

Böyle bir durum varsa ilk yazıyı neden yazdın?

Bu durum sonradan ortaya çıktıysa! Bu saate kadar neden bekledin?

4/5 olayını neden daha önce gündeme getirmedin?

4/5 olayı daha öncesinde belliyse şayet; neden motorum çalındı dedin?

Kazadan beri arkadaşınla konuları hiçmi paylaşmadın?

Paylaşdıysan! Arkadaşını neden hırsız yaptın? Motorumu çaldın diye yazdın?

Her iki gelişmede bana ters geldi. Hatalar ve yanlışlar zinciri devam etmekte.

Ya bu kadar kasıcak bişey yok aslında adam sadece yeni motor hakkında yardım istemiş hala üstüne gidiyosunuz. tamam suçlu olabilirde insanın canı sıkılıyo yani şimdi yeni motor aldıktan sonrada bi topic açınca yine aynı şeyleri yazmaya devammı edicez. Lütfen biraz daha forumu bilgi paylaşımı için kullanalımki bu konunun altında yazanlar konuyla alakalı olursa daha zengin forumlaşırız. Saygılar

Konuyu toparlarsak nihayetinde sana ya Er6-n öneriyorum sıfırı 15milyar şuanda yada enduro tarzı bişi istersen Versys öneririm. Sonuçta erkek motoru kawasaki. arkadaşımda vardı Er6-n çokta fazer tokatladık trafikte çok rahat bi makine. Versy konusunda çok bi bilgim yok ama avrupada deli gibi satan bi motor türkiyede çok değeri bilinmiyor bence.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kendine ne alırsan alda arkadaşını unutma.onada 125lik bi motor bakın yoksa senin bütün motorların perte çıkabilir yani öyle bi potansiyel var artık. onla yaşamaya alışmalısın bence hayırlı olsun...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kaza mantikli olabilir eger debriyaji bi anda biraktiysa -ki tam acemiye gore bi olay- 1. viteste Fazer oyle 30 km falan yapmaz bide dim dik bi sekilde vurduysa baya guzel bi hasar cikar ortaya.

Ismi lazim degil bu siteye uye bi arkadas 70 km hizla cbr 125 le kafadan arabaya girdi karsi seritteki(neden diyor insan dimi) valla motor taninmaz haldeydi arka kuyrukta bile hasar vardi oyle diyim zaten gidon komple kopmustu lastikte baska bi yerdeydi motorun tek parca kalan kismi blok ve sasinin bi kismiydi.
    Yanlız olay ile senin örnek verdiğin kaza arasında epey bir fark var. 70 ile karşı şeritteki araca çarparsan, karşı şeritteki aracı da senin güzel hatrın için 50km/h ile gidiyor kabul ediyorum, 120 km/h ile duran bir cisme çarpmış gibi olursun. En iyi ihtimalle bu da. Ve bende şöyle bir örnek veriyim; çarpışma testlerine göre bir arabanın şöför mahalinde ~100km/h hız ile duvara çarptığınızda ayağınızdaki ayakkabının(nekadar sıkı bağlanırsa bağlansın) çıkmama gibi bir ihtimali yok...120 ile CBR125 e ne olur sen düşün artık...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)