Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gerçekten Karbüratörü Değiştirmeli miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazardım tam ayrıntılı olarak ama gördüğün gibi okumakta zorlanmıs demiyim de İşte neyse o şekilde uzun yazı okumayı sevmeyen arkadaşlar var.
    Sanırım yazını okuyamayan arkadaş uzun yazdığın için değil, noktalama işaretlerini yeterli ve doğru kullanmadığın için okuyamamış. Ben de okurken oldukça zorlandım. Anladığım kadarıyla üniversite öğrencisisin, okunaklı ve anlaşılır yazı yazabiliyor olmalısın. Biraz daha dikkat etsen yeter.

Bu arada Keihin son derece kaliteli bir karbüratör markasıdır, aklına takılmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Alıntı eblemis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım yazını okuyamayan arkadaş uzun yazdığın için değil, noktalama işaretlerini yeterli ve doğru kullanmadığın için okuyamamış. Ben de okurken oldukça zorlandım. Anladığım kadarıyla üniversite öğrencisisin, okunaklı ve anlaşılır yazı yazabiliyor olmalısın. Biraz daha dikkat etsen yeter.

Bu arada Keihin son derece kaliteli bir karbüratör markasıdır, aklına takılmasın.

normal yazıda düzgün kullanırım noktalama işaretlerini ama dün aceleyle yazdığım için dikkat edememişim

Evet arkadaşlar bugün saat 16.00 itibariyle karbüratörü değiştirmiş bulunmaktayım.Yeni aldığım karbüratör sıfır Keihin marka.Üstünde CVK,onun altında da uzun numaralar yazıyordu.40 TL ye aldım takılması dahil.Normalde 50 tl ye takıyormuş.

5 lira da depozito hesabı para verdim .Geri kalan 35 tl yi de 10'ar tl şeklinde haftada bir ödeyeceğim.Motora gelirsek,Gaz yiyişi düzeldi,Stop etmiyor,teklemiyor Allahım nazardan saklasın (Maşşallah ) çok iyi oldu.Hemen atılıyor.İçinde 1 litreye yakın PO benzini var.Evvel gün de shell katmıştım.Bundan sonra hep Shellden alacağım benzinimi.Aynı zamanda da karbüratörle oynamayacam,oynatmayacam.Sadece servis bakacak.Kalfası çıktığı için gideceğim servise yoksa yine gitmezdim.Usta iyi biri ama Kalfası olduğu zaman fiyat miyat işlerini o yapıyordu,fazla söylüyordu.Kalfası olsa takamazdım karbüratörü.Bunca şeyden sonra 5 tl harcamak bile gözüme geliyor artık motor için.Bundan sonra hiiç mi hiç bişey yaptırmayacağım motoruma.Karbüratör servisten alındığı için garanti kapsamında.Birşey olursa tekrar ücretsiz değiştirebilme hakkım var ama inşallah birşey olmaz.İzlenimlerimi paylaşırım yine.Yardım eden,fikir veren herkese teşekkürler
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    CBR600RR
    Hadı gecmıs olsun valla bızı de buyuk bır dertten kurtardın saol
    haa benzını shel den aklı kelden derler sen benzını shel den al arkadasım.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

cözüldüyse sorun yok

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadı gecmıs olsun valla bızı de buyuk bır dertten kurtardın saol
    haa benzını shel den aklı kelden derler sen benzını shel den al arkadasım.
    sağolasın valla öyle oldu büyüüükk bi dertten kurtuldun

her zaman söylerim bu lafı artık :D Shell benim benzincim.Baskası fasa fiso:D opetten devlet arbaları alıo iyi diyolar ama benim motoruma yaramıyo işte banane

Alıntı alipaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cözüldüyse sorun yok
    çözüldü kardeş cok sukur çözüldü stop etmiyo,Gaz yemede hiç zorlanmıyo,teklemiyo.Keihin sonucta.Allah baska dert vermez inş
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)