Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorsiklet'te 2. kişinin kask takması zorunlumudur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2007 yılında çapadan şişliye giderken arkadaşımda gelmek istedi bende kabul ettim kaskı yoktu neyse dedim. demez olaydım 3 ay sonra eve ceza pusulası gelmiş plakama yazmış sağolsun polis araştırdım ceza sebebine baktım 78/1-b resimde gözüken madde, böylelikle polis ehliyet sorduğunda kaskım var ehliyetim var diye artistlik yapmanın pekte doğru olmadığını gösteriyor kaç kişi gözlük bulunduruyor
    Tartışma bitmiştir
    sanırım gözlüğe gerek yok.kask vizörü bu kanundaki işlevi karşılıyor gibi.
    önü açık tipte kask takarsak +gözlük isterler ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    yok kardeş arkadaki takmasın o ölsün : ) tabiki zorunlu kardeş.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    laf olsun diye açılmış...saçma bir soru ...
    aklı başında, vicdanı olan her insan kasksız yolcu almaz...

Motosikleti
    yamaha xj6 diversion
    atçının takması zorunlu kanuni ceza artçının tc numarasından kendisine yazılır.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Kuşkusuz zorunludur tabi, sonuçta o da 2 teker üzerinde
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    --------- Evet. --------

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda kimse artsiklik peşinde değil bu biiirrrr......
    İkincisi bu sitedeki bir çok kişi maalesef tanıdığı kişileri korumalarının olmayışı nedeniyle kaybetmiş yada yaralanmalarına şahit olmuş.
    Son olarakta herkes aynı görüşteyken karşıt görüşte olan ilgi çekmek üzere yazar burada kiii buda sen oluyorsun.
    Kanunlarla belirlenmiş, kanun olmasa dahi insanların can sağlığını korumak üzere olmak zorun olan durumları sorgulamakta çok akıllı insanların yapacağı şeyler değil bu nedenle, tepkiliyiz.
    Ben yüzme bilmiyorum ama okyanusa, can yeleksiz balıklama atlamak istiyorum ayarında birşey bu.

Forumu biraz incele biraz vakit geçir istersen sonra yorum yapmaya başla.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Bİİİİrrr İkkiiiiii falan die konuşarak zaten bir yere varamayacağın belli... olsun ben yinede senin 1-2 lerine maddelerle cevap vereyim
    -bende tanıdıklarımı kaybettim yaralanmalarına şahit oldum kendimde düşüp yaralandım.
    -herkesin aynı görüşte olup olmaması beni ilgilendirmiyor çünkü burda görüş sorulmamış artcım kasksız binse nolur dese o zaman görüşümüzü bildirebilirdik.
    -kanunlardan bahsetmişsin arkadaşımız kanunları sorgulamamış sadece kanun varmı yok mu die sormuş öğrenmek istemiş, okyanus yüzme demişsin örnekleme yapmışsın ama neyi örneklediğin belli değil çünkü konuyu açan arkadaşımız böyle bişeyde dememiş (arkadaşımı kasksız bindiricem diye) sadece cezası varmı die sormuş.(ek mesleki bilgi: kanunları sorgulamayan bir insan kanun düzen eğilimi evresindedir bu evre ergenlik çağının ahlaksal düzeyidir. yaş ilerlemesine rağmen kişi bu evreyi atlayamamışsa bir problem olabilir.)
    -son olarak bu forumda senin gibiler kendinden az mesajı olanlara karşı üstünlük sağlamasın die mesaj sayısı kaldırıldı hergün foruma girer başlıklara göz atarım gereksiz yorumlardan kaçındığım için mesaj sayım az olabilir ama yinede bu senin forumda nekadar dolaşacağıma ya da ne zaman yorum yapıp yapamayacağıma karışman için bir gerekçe değil.
    -konunun başında arkadaşın dediği gibi soru basitti ama bu konuya cevap veremedin 2 yorumunda sadece birilerine laf yetiştirme amacın var burda herkesin istediği soruyu sormaya hakkı var. Bir insan adam öldürmek suçmu diyede sorabilir ama bunu sordu diye bu insana katil muamelesi yapamayız.

Saygılar...

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Yasa Olarak Şehir içinde Takılmayabiliyor. Şehir dışı yollarda zorunlu. Bana Memur öyle söyledi. 62 TL Cezası mevcut. Vicdanen Artçıma kask taktırmak istiyorum. Ama onlar istemiyor. Alışkanlık tabi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:02 ----------

[/QUOTE]
    Alıntı aydin_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atçının takması zorunlu kanuni ceza artçının tc numarasından kendisine yazılır.
    Yok Öyle bir şey. Ben Şehirler arası yolda Artçı yüzünden yedim. Bana girdi 15 Puan ve 62 TL
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Deniz 125 RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z250
    çokca kaza gördüm çoğu ölümleride arkadakinin kask takmamasından dolayı arkadaşlar yerım cezasını 60 küsür lira diyip takmamazlık etmeyin canın bu senın gerideki aileniz için bu soru yanlıs bi soru.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...!

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    Benim fikrime göre şehirlerarası yolda artçıda da full koruma olması gerekir.Gerçi 200 ün üzerinde gidiliyorsa full korumanında bir anlamı kalmıyor ya.
    I've woken now ,to find myself , in the shadows all I've created.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Basligi okuyunca agzim acik kaldi..
    Cevap yazmiyacagim ama duramiyorum...
    Nutkum tutuldu..
    Bu nasil bir sorudur???

Ben sevdiklerimi artci olarak almam..
    Sadece sevmedigim kisileri artci olarak alirim..
    Fazladan kaskim olsada onlara vermem..
    Ama simdiye kadar hicbirinden kurtulamadim..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    peki artçıda kask yoksa cezayı kime yazıyolar. sürücü ceza puanı alıyormu?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

çarkçıbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 25
    kural medeniyettir..kurallara uymaya ayak diremeyen insanlar, medeni insanlardır..bu basit ve belki en temel motosiklet kuralı, bu ülkede bir çok motor sürücüsüne neden zor gelir hiç anlamıyorum..avrupada türkiyede olduğundan çok daha fazla bir oranda motosiklet kullanımı var ama bir tek kask takmamış sürücü görmedim..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    artçıya ceza yazıyorlarsa sorun yok o kadar meraklı ise binecek olan kask alsın ben nasıl ehliyet ve kask aldıysam o da alsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    honda cbr 125
    Ters bir polise denk gelirsen meçbur

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar teşekkürler. Bazılarınız yanlış anlamış olabilir. Ben zaten kask takmayan birini taşımam. Hadi ısrar etti sorumluluğu ben alıyorum dedi.Falan filan bunun cezası var mıdır diye sordum kanunen. Güvenlik olarak zaten takılması lazım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)