Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motordan uzaklaşmayınca benzin vermediler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aman dostum ne yaptın ! Motor dikken benzini fazla alırsan, viraja yatınca ne olacak dersin Tahliye deliği ve borusu aracılığıyla yine fazla benzini atacak... Üstelik benzin tahliye borusunun çıkışı arka lastiğin hemen sağ önüne denk geliyor ! Virajda arka lastiğe bir de benzin bulaştırırsan... Al belayı git kadıya !
    Hiç de öyle birşey olmaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:13 ----------

Ama şimdi anlıyorum ki motoru dikleyelim daha fazla benzin alsın olayı sanırım artık eski motorlar için geçerli.
    http://www.ehow.com/how_4595978_fill...gas-tanks.html

Ben inmiyordum motordan çünkü Shell'dekiler nedenini sorunca cevap veremiyorlardı.Burayı okumasam da hala devam edecektim.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    Senin iyiliğini düşünüyorlar işte nesi saçma. Motorunda ufak bir kaçak olsa motor o an alev alır.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bencede uygulanan karar doğru, Ben sürekli inerim motordan ve bir istasyonda pompanın üzerindeki yazılarda da, motor sürücüsü araçtan inmeden benzin verilmez diye uyarı yazısını okumuştum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Benzın kokusunu genizden içeri almamızda cabası. Formulanın ordada uygulamışlardı. İlk başta karşı cıktım Almadım. Ama sonra teklıkeye karşı faydalı olabilir diye düşündüm.
    İlk başta pompacı potansıyel hırsız muamelesı yaptı gıbıme gelmişti.
    Şimdi atv var. Adamlar motorcumu arabacımı muamelesi yapacaklar şaşırıyor.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    hiç motorun üstünde benzin koyulmasını beklemedim benzinciye girer girmez kapatıp iniyorum depoyu açıyorum benzincide dolduruyor. üstünde oturuken benzin koyulması pompacıya saygısızlık gibi geliyor bana.

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    benim bu uygulamadan haberim yoktu ama hep inerim zaten,
    hem şöyle bir gerinip eklemleri esnetmek için de bir fırsat

Motosikleti
    honda cbr 125
    Saçmalık bencede
    :pr:KENDİNİ HIZINLA DEİL DİKATİNLE FARK ETTİR:wiinkk:

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Öğrendiğimiz iyi oldu.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Benzin alırken her zaman motordan inerim. Kıyafetim hem kendi içinde, hem de rüzgarla sürtünmekte, statik elektriklenme oluşmakta. Kıvılcım atma riski her zaman var, benzin buharı + kıvılcım = rosto olmak istemem.

Bir de benzine nakit vermem hiç, banka veya kredi kartıyla alırım. Nakit vermenin avantajı yok, kartla puan kazanıyorum

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    bence cok mantıklı cunku motoro benzın koyarlarkı depoya sureklı damlatıyorlar oda oradan pantolana bulasıyor böylelıklede her hangı bırsey olabılır(sigarA külü düşer ve tutuşma daha kolay olur) ve yanar mazallah allah hepimizi korusun

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    geçen sene benzin istasyonun resturanında yemek yedik üstüne bi sigara içelim dedik aradaki mesafede bayağı vardı benzin buharı arkadaşın yüzünde parladı alev aldı bir anda o yüzden bu uyarıyı ciddiye alın. hemde motordan ininde uyuşan yerleriniz açılır işte ne güzel :D

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alev Alatlı'nın sık kullandığı bir Rum atasözü var: "Taş da yumurtanın üstüne düşse, yumurta da taşın üstüne düşse olan yumurtaya olur."

Ben de diyorum ki, kıvılcım motorcudan da çıksa, pompacıdan da çıksa yangın motorcunun kucağında olur.

Ayrıca benzin muslukları mı desem, pompaları mı desem, arada arıza yapıyor. İki defa başıma geldi: Alet benzini otomatik kesmeyince depom doldu taştı, benzin sıcak motor kısmına kadar aktı ama Allahtan alev almadı. Veya muhtemelen daha sıcak olan egzoz manifolduna kadar ulaşmadı. İki adım uzağından seyretmek bile korkutucuydu. Seleden kalkmamış olsaydım o benzin kucağımı da ıslatacaktı, alev alsa "kucağımı" yakacaktı.

Fakat olay canınınızı sıktığına göre, pompacıyla müdürün tavrı pek düzgün değildi herhalde. Ayıp etmişler.
    tebrik ederim, gerçekten çok güzel anlatmışınız. benim aklıma gelmemişti. bundan sonra üşenmeyip benzin alırken motordan ineceğim ve orta sehpaya alacağım. öyle ya, yangının nereden çıktığı önemli değil ki, çıkarsa motorcunun bacakları arasında çıkacak. pompacı kaçar uzaklaşır, motorcu nasıl kaçacak?

Motosikleti
    K 1200 LT
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ne kadar güzel izah ediyorsunuz...
    Onlar ise hep bizden bir kıvılcım çıkacağını ima ediyorlar. Kendilerinden kaynaklanan hatalara ve şimdi okuyunca öğrendiğim ihtimalleri hiç değinmediler.
    İnmenin doğru olduğunu öğrendim sizlerin açıklamalarıyla.
    Geriye sadece depoyu full dolduramama kaldı sanırım.
    Full doldurmamak ( taşmayı engellemek açısından ) , daima 2 parmak aşağıda bırakmak daha emniyetlidir.ben pompa stop ettiğinde bıraktırıyorum genellikle.Tabii pompacı biraz bozuluyor bu duruma ama olsun.Taşıp yere dökülünce,üzerine basma ve ayağınızın kullanırken kayma ya da pompadan ayrılırken motorunuzun kayma riskini ortadan kaldırırsınız...
    ''Anlayabilseydin,ağlayabilirdin...''

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)