Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kalite mi dandik mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bi enduro almak istiyorum.scooter çok kullandım ama enduro tarzı ilk olacak.maksimum 5,000 lira param var. sizce kaliteli ama eski model bi enduro mu alayım yoksa 2,500-3,000 liralık bir çinli enduro mu karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim. motor bakımından pek anlamam sorun çıkartmaması lazım arkadaşlar.

mesela bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-orjinal/detay

veya bunun gibi eski ama kalite
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31313125/detay
    yine eski ama kalite
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31105265/detay
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lifan Enduro tarzı değil. Ama öyle bi motor da olur diyorsan ki o fiyata alabileceğin en iyi motorlar commuter olur. 2. El veya 0 KM CBF YBR Apache almanı öneririm.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan Enduro tarzı değil. Ama öyle bi motor da olur diyorsan ki o fiyata alabileceğin en iyi motorlar commuter olur. 2. El veya 0 KM CBF YBR Apache almanı öneririm.
    aslında sıfır cbf 150 almak istiyorum ama arkadaşım da var taşa toprapa gelmez diyo caydırıyo namussuz beni uzun yola da gitmez diyo

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aga beyaz honda xl200'lere baktın mı?
    hem yola gelir hem taşa toprağa.
    tam senin kalem ha.
    kalan 1500'üde eze eze yersin
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    pegasso abimde var. 2006 model (enjeksiyonlu), ikinci sahibi. abim dikkatli kullanan birisidir ama geçtiğimiz nisan ayında 17.500km'de aldığı motorunda çeşitli sıkıntılar meydana geldi. sarsıntıdan kontağın lehimleri kırıldı mesela bodrum'a giderken yolda kaldık. düz kontak yapmak zorunda kaldık motoru (vurdurmadık, bildiğin hırsızlar gibi düz kontak yapmak zorunda kaldık). dönüş yolunda arka teker bilye dağıttı. şimdide motoru terleme yapılıyor. tabi butun bunlar aklıma aldığı motorun kilometresi düşürüldü mü acaba diye sorular getirmiyor değil. (pegasso kötü diye soylemiyorum yanlış anlaşılmasın satan kişi motorun kilometresini düşürmüş olabilir)

bunun dışında sıkışık trafikte çok ısınıyor ve fan deli gibi çalışmaya başlıyor.

iyi olan şeyler ise iki kişi için çok rahat. çekişi tabiki iyi olan bi motor. farın ince ve küçük gorundugune aldanma, çok kuvvetli. araba farı gibi aydınlatıyor (bizdeki xenon farlı değil, bildiğin halojen far). egzos sesi sayesinde trafikte kolayca farkediliyorsun.

lifana fln bulaşma derim. en kötü ihtimalle cbf150 yada ybr alırsın uzun uzun kullanırsın (tabi sana yeterli gelirse).

bu arada 600+ cc motorların bakım masraflarının yüksek olduğunuda unutma
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SolakSelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında sıfır cbf 150 almak istiyorum ama arkadaşım da var taşa toprapa gelmez diyo caydırıyo namussuz beni uzun yola da gitmez diyo
    Al sana benden savunma o zaman

Benim çin Breton bile taşa toprağa gelip sadece hava filtresini temizletiyorsa Cbf hayli hayli gelir

Benim çin Breton bile sadece molalar hariç durmadan 534 km (Varmasam daha giderdi) gidiyorsa Cbf hayli hayli gider.

Saygılar.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı SolakSelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 uzun yola gelir, biraz araştır forumlarda gezi başlıklarında bulabilirsin

ben bile cbr125 ile 740km yol yapabiliyosam cbf150 ile arkada çanta geniş sele rahat rahat gezebilirsin
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al sana benden savunma o zaman

Benim çin Breton bile taşa toprağa gelip sadece hava filtresini temizletiyorsa Cbf hayli hayli gelir

Benim çin Breton bile sadece molalar hariç durmadan 534 km (Varmasam daha giderdi) gidiyorsa Cbf hayli hayli gider.

Saygılar.
    arkadaşlar sağolun çok rahatlatınız ya teşekkür ederim.yarın ben bizim kamile okutayım bu yorumları da görsün tekrar teşekkür ederim sağolun.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    aprilia yı bir servise götürüp sağını solunu iyice incelettikten sonra OK alırsan hiç düşünme derim..
    Aprilia markası yeter bir firmadır..

Ama ezilmemiş bir motorsa tabii..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aprilia pegasoların elektrik ve marş düzeneğinde kronik problemler var.
    buralarda bikaç tane patlak pegaso var, ne atılıyo ne satılıyo.

beyaz xl200'ü düşün.
    oh mis.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    3. linkteki arkadas kafasiz birine benziyor.
    Belki ucuza alabilirsin o motoru.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    suziki dr800 lere bak yukardaki 3 alternatifte sorunlu bence kendilerine göre dez avantajları var
    fiyat olarakta kalite olarakta zun süre binersin yakıtta az hemde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30908100/detay
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprilia yı bir servise götürüp sağını solunu iyice incelettikten sonra OK alırsan hiç düşünme derim..
    Aprilia markası yeter bir firmadır..

Ama ezilmemiş bir motorsa tabii..
    sağol abi araştırmaya devam teşekkür ederim. motordan anlayan bi arkadaşla giderim her zaman.
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprilia pegasoların elektrik ve marş düzeneğinde kronik problemler var.
    buralarda bikaç tane patlak pegaso var, ne atılıyo ne satılıyo.

beyaz xl200'ü düşün.
    oh mis.
    teşekkür ederim ama xl200'ün tipini sevmiyorum ya .ok zayıf gözüküyo tabi şahsi düşüncem.
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. linkteki arkadas kafasiz birine benziyor.
    Belki ucuza alabilirsin o motoru.
    evet olabilir
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suziki dr800 lere bak yukardaki 3 alternatifte sorunlu bence kendilerine göre dez avantajları var
    fiyat olarakta kalite olarakta zun süre binersin yakıtta az hemde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30908100/detay
    yüksek cc lerden vazgeçtim ya hem ağırlık hemde bakım olarak daha küçük cc lere mümkünse 500 geçmesin.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Asyanın 200 cc cros modelleri var sağlam ve ihtiyacına uygun duruyor. Enduronun eskisine bulaşmamanı tavsıye ederim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    iki tane pegaso kullanan arkadaşım var memnunlar.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asyanın 200 cc cros modelleri var sağlam ve ihtiyacına uygun duruyor. Enduronun eskisine bulaşmamanı tavsıye ederim.
    Alıntı cenkerdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki tane pegaso kullanan arkadaşım var memnunlar.
    sağolun arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için sağolun. ama büyük ihtimalle bi cbf 150 alıcam öyle gözüküyo.ilerde belki toto loto tutturursam bi transalp olabilir

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Valla dostum bence su cinlilerden uzak dur derim sonra sana cok daha pahaliya patlar.bence eski model fazla km li de olsa temiz bakimlari zamaninda yapilmis bi motor bul,sende bakimlarini aksatma yeter.benim fikrim bu
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)