Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

''DEMİR KIÇ'' denen ölüm organizasyonu !..

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N61I

Burada yazılan yorum ve görüşler tavsiye niteliğinde değildir..

İsteyen arzu ettiği şekilde, rotasını ve hızını kendisi tayin eder..

Sonucuna da katlanır..

Motorsiklet kullananlar hakkında yaptığın değerlendirme ve görüşe

katılmıyorum..

1 (bir) gün içinde aralıksız olarak ; 1600 km. yapmak! zamana karşı yarışmaktır..

Ayrıca Karayolları Trafik kanunu ve yönetmeliklerine göre kesintisiz ve

aralıksız olarak günde 12 / 13 saat motorlu araç kullanmak suçtur..

Olumsuz örnek teşkil etmektedir..

MT forum gezi topiklerine bakacak olursak..

Değerli üyeler, dostlar, arkadaşlar, canlar, cananlar;

6-7- gün içinde binlerce km yol yapmaktadırlar..

Paylaşımlarını zevkle izlemekte ve takdir etmekteyiz..

Bu nedenle yazında, sıradan motosikletçi derken neyi ve kimi

kastettiğini anlayamadım..

Yukarıdaki yazımda değindiğim üzere paylaşımlarını zevkle izlediğim ve

takdir ettiğim, ADANA MT grubunun 1600 Km.'lik gezi topiği ektedir..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...u-anadolu.html

Bu ve benzeri faydalı gezilere ve paylaşımlara imza atanları kutluyor

tebrik ediyorum..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varsa "iron heart"ın
    fiyonklarmış. peehh
    Müdür söylenecek söz bırakmamışın yine.., Kimisi buTTuna kimisi HeaRT'üne güvenip yola çıkıyo işte..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paris-dakar nasil toprakta yapilan bir dayaniklilik yarisiysa, ironbut da asfaltta yapilan bir dayaniklilik surusudur, her ikisinde de kazalar ve olumler olabilmekte, zaten bu motosikletin diger motorlu araclara gore daha fazla dogasinda yer alan bir sey, peki bu yani motosikletin kazaya acik dogasi insanlari surmekten ali koyuyor mu? hayir. demek ki bu dayaniklilik suruslerinden de ali-koymayacaktir, ve her iki tur surus icin de gerekli olan sey yeterli hazirliga sahip olmaktir bence.

motosiklet suruculeri tarafindan ironbut gibi bir organizasyona karsi one surulebilecek her turlu elestiri, motor surmeyenler tarafindan siradan motosiklet suruculerine karsi da one surulebilir. bu nedenle ironbut'i elestirirken motor surenleri elestirenlerin konumuna dusebiliriz.

motosiklet surmek pek goz onunde bir ozelligi olmasa da bir spordur. hem de tehlikeli bir spor. nasil dagda soguk kesmesinden parmaklarini kaybeden dagcilar kalan parmaklariyla tirmanmaya devam ediyorlarsa motosikletciler de risklerine ragmen bu tip "yarismalara" gireceklerdir. butun hayatini daytona pilajinda hiz rekoru kirmaya adayan ve bunu 68 yasinda basaran munro'yu hatirlayalim...

Anladığım kadarıyla iron butt yarışması "legal" bir yarışma değil ve trafiğe açık alanda yapılan bir yarışma. Bu yüzden paris dakar gibi yıllardır yapılan artık geleneksel hale gelmiş bir dayanıklılık yarışını iron butt gibi yasal olmayan bir yarış ile kıyaslamanızı bir talihsizlik olarak değerlendiriyorum.

paris - dakar otomobil - kamyon - jip ve motosiklet üreten firmaların geliştirdiği motor, model ve yeni teknolojileri test etmek için yıllarca hazırlık yaparak katıldığı ve sponsor olduğu bir yarışmadır. tüm sürücüler gps ile uydudan takip edildiği gibi yer yer helikopterler ilede görüntülenmektedir. yolda kalan kaza yapan yada yaralanan sürücülere kendi ekipleri (birden fazla branşta katılan takımlar olabiliyor otomobil jip motosiklet gibi) yolda kalanlara yardım etmektedirler. Ayrıca yarışların trafiğe kapalı alanda yapılıyor olması ayrı bir güvenlik önlemidir, iron butt'ta kendinizi tehlikeye attığınız gibi trafikteki diğer araçlarıda tehlikeye atmış oluyorsunuz. son yıllarda her ne kadar paris - dakar güzergahındaki bazı ülkelerde iç savaş olduğundan dolayı aksaklıklar olduysada böyle bir organizasyonu tutupta iron butt ile karşılaştırmak mümkün değildir.

motosiklet kullanmanın bir spor olduğu doğrudur, tehlikeli olduğuda doğru. seleye oturup kontağı çevirdiğimiz anda riski almış oluyoruz ancak insan limitlerini zorlayan yarışmaları düzenlemek ve bunlarda yarışmak sadece profesyonellerin işi olmalıdır.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyonklardan mı nerden yazıyosan arkadaş , burası türkiye, evrensel hadiseler burda başka türlü yansır. öyle dışardan gazel okumak kolay, varsa "iron heart"ın türkiye yollarında görelim seni
    fiyonklarmış. peehh
    fiyonk sadece norvecte yok sayin mira

bkz hamsilos fiyordu:

tabi ben sinopta da yasamiyorum ama gonlumuz fiyordlarda ikamet etmekte

evet bu gazlarla bi ib yapabilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:12 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ben diyecem ki;
    sen nerede yaşıyorsan oranın trafik kurallarına göre düşünüyor olabilir misin?
    .
    olamam. trafik kosullariyla ilgili fikirlerimi onceki postta yazmistim burada tekrarlamaya gerek duymuyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:19 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla iron butt yarışması "legal" bir yarışma değil ve trafiğe açık alanda yapılan bir yarışma. Bu yüzden paris dakar gibi yıllardır yapılan artık geleneksel hale gelmiş bir dayanıklılık yarışını iron butt gibi yasal olmayan bir yarış ile kıyaslamanızı bir talihsizlik olarak değerlendiriyorum.
    .
    yarisma kelimesini bu yuzden "tirnak" icinde kullandim, ib'yi anarken. bu bir gonderme. teknik anlamda yarisma anlamina gelmiyor. defacto olarak yarisma anlamina gelir mi tartisilabilir. ama bu durumda sunu da dusunmek gerekir, 24 saat icinde her hangi bir "aferin" icin degil de sadece kendisi icin suren adam da "yarismak"ta midir yoksa yarismakta midir yoksa bunlarla hic bir alakasi yok mudur?
    "yorgunum cok yorgun"

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Doğru herzaman bir tanedir. Iron butt'a göre bir doğru,tatlı su motorcusuna göre bir doğru,dört mevsim motorcusuna göre bir doğru olmaz.
    Motor çabuk hızlana bilen ve buna paralel çabuk durabilen seri,ufak tefek,kimine göre ulaşım amaçlı,k,mine göre yakıt tasarrufu,kimine göre park sorunu olmayan,kimine göre hobi ve kimine görede yarış aracıdır.

Yarış aracıdır...pistte yapıldığı taktirde,gerekli önlemler alındığında yani kısaca uygun şartlar temin edildiğinde ve belli başlı mercilerden onay alındığında (tabiki yarış amaçlı kullanıla bilinir ve büyük keyif duyulur ve seyircisine bu keyifte yansıtıla bilir)

Iron butt,uzun mesafe motor sürebilme,çok güzel sürüle bilir tabiki,hatta böyle bir ''resmi yarışma'' olsa ben en sıkı takipcisi bile olurum.

Yukarıda demiştikya hani,uygun şartlar ve izin için gerekli merci başvuru izni,bunların hiç biri yok.Ozaman bir yarış değil,yasalda değil.
    Bunun yasal olduğunu varsayalım ve Türkiyede bunun nekadar mümkün olduğuna bakalım...

Daha dün,140km.'lik bir yol gittim.Güzergah olarak,bilenler için söylüyorum.Çorum merkezden,Dodurga ilçesinin Kuyucak köyüne,''eski kırk dilim'' rahat 1 saat boyunca sürekli hiç düzlüğü olmadan çok keskin ve uçurum kenarı olmak kaydıyla ''her hangi bariyer veya beton duvar türünde hiç bir emniyeti olmayan bir yol'' inişli ve çıkışlı olan bu yolda,arabalar sürekli ensenizde.Bunlardan biride beni hatta bir kaçı hiç düşünmeden uçuruma sürükledi.

Şimdi bu tür güzergahları hadi onu geç araba sürücüleri olan bir yerde sen gelde IRON BUTT rekoru kır.Kırsan kırsan 2 yumurta kırarsın veya ''IRON YUSUF'' rekoru...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    takılan lakabın anlamsızlığına değinmeden edemeyeceğimdir.
    ola ki bir mahlukatı ademin tampon kısmı demir gibi sert olsun
    o vakit uzun süre oturmaya dayanamayacak demektir ki kendimizden biliyoruz
    söylenilenin aksine bu kadar oturmaya dayanmak için malzeme yımışak olmalıdır ki lakaben cotton but şeklinde adlandırılmalıdır.
    derhal bu yanlış isimlendirme çılgınlığına son verilmelidir.
    bu bilgilendirme de insanlığa bir armağanımız olsun

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyonk sadece norvecte yok sayin mira

bkz hamsilos fiyordu:

tabi ben sinopta da yasamiyorum ama gonlumuz fiyordlarda ikamet etmekte

evet bu gazlarla bi ib yapabilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:12 ----------

olamam. trafik kosullariyla ilgili fikirlerimi onceki postta yazmistim burada tekrarlamaya gerek duymuyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:19 ----------

yarisma kelimesini bu yuzden "tirnak" icinde kullandim, ib'yi anarken. bu bir gonderme. teknik anlamda yarisma anlamina gelmiyor. defacto olarak yarisma anlamina gelir mi tartisilabilir. ama bu durumda sunu da dusunmek gerekir, 24 saat icinde her hangi bir "aferin" icin degil de sadece kendisi icin suren adam da "yarismak"ta midir yoksa yarismakta midir yoksa bunlarla hic bir alakasi yok mudur?
    onca yazdığıma verebileceğin cevap bu muydu?
    niye ki, demir olmayan yerin yok mu?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onca yazdığıma verebileceğin cevap bu muydu?
    niye ki, demir olmayan yerin yok mu?
    o kadarla da olsa cevap vermekle hata ettigim belli kusura bakmayin.
    "yorgunum cok yorgun"

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)