Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Çini Japonu Bırakın Artık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Freedom 200
    Zeda 3000 evet doğru söylüyorsun , ama bazı arkadaşlar gerçekten marka fanatiği ,yani sen çin malı kullanıyorsun diye küçük görenler var , sanırım bu arkadaşlar kompleksli arkadaşlar , altında yamaha honda suziki var diye insanlar sana saygı duymazlar, böylede düşünüyolar çünkü... Bence bu biraz görgüsüzlüğe giriyor , herkez böyle değil ama bu tarz kişiler de var , sokakta herkez ona baksın diye bu motorlara binenler var bunlar bence motorcu falan değil çünkü motorculuk bu değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

Ayrıca bu konudan şiştim , arkadaşlar konuşucak başka bişey yokmu ya "çinmi japonmu" gerçekten bırakın bunları yaa , herkez bütçesine göre alıyor zaten.. bu sitede başka şeylerde konuşulabilir arkadaşlar yani motorculuk bununlamı sınırlı "çinmi" "japonmu" saygılar tekeriniz düz bassın.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

senede 10000 km binip en az 1000 lira yakıt,en az 300 lira ekipman, 80 lira mtv 40 lira sigorta,500 lira ehliyet, artı yediğin park radar ışık cezası,yeme içme geziyi saymıyorum, masraf ediliyor.
    çin malı motor alıp 10 liralık parça için 200 lira usta parası veriliyor. her bakkımda garantiye girmeyen çin malı motorun bakımına bir dünya para bayılınıyor ardından japon alacak paramız yok denmesi hakikaten mantıksız

1500 liraya çin malı alırsın taksitli hadi o neyse de 3500 liraya çin malı alan ne kadar eleman var şu sitede bilseniz

almayın yazık günah
    japona param yok diyenler biraz daha düşünsün bu kadar kişi boşuna yırtınmıyor. kredi kartına 12 taksitli japon alın benzin alıyor gibi taksit ödeyin

"3-5 sene motora bineceksiniz çin malıyla kendinize yazık etmeyin" diyor japon kullanıcıları

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Çinlinin çekik gözünü seveyim,küçüklüğümden bu yana motosiklet meraklısıyım ,ama babamın bütçesi elvermedi alamadık ,ben iyi kötü taksicilik yaparken para biriktirip 103 peugeot aldım ,senelerce bindim ama hep gözüm viteslilerdeydi ,bigün ihtiyaçtan 103 ü satmak zorunda kaldım ,bir anda boşlukta hissetim hendimi ,rüzgarım kesilmişti resmen işte tam o anlarda çinliler devreye girdi ,biraz dişimi sıktım ve taksit ile şu an kullandığım DAYUN 150 CC yi aldım 2006 da,öyle memnunum ki anlatılmaz vede hiç bir arıza çıkarmadı şu zamana kadar ... bu yüzden çinlinin gözünü seveyim,yoksa benim vitesli motora bineceğim mi vardı ki ...
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Çinlinin çekik gözünü seveyim
    koptumm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

arkdaslar yazdıklarınızı pür dikkat ve severek okuyorum ıyıkı varsınız tartısma ortamı olmasa kım ne ıster ne alması gerekır dıye bı kaıde olmaz bu acıdan herkse tesekkur ler

Çinlinin çekik gözünü seveyim
    bunada bıterım

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sapla samani birbirinden ayirmak lazim.

Butçesi yetmedigi için ucuz bir motosiklet soran adami asagilayarak tavsiye verenle, onun iyiligi için tavsiye vereni ayiramazsaniz, bu kavga sonsuza kadar surer gider.

Oncelikle bilinmesinde fayda var.
    Motosiklet belli bir butçe isteyen isletme giderleri olan bir alet.
    Eger zaten para biriktiremiyorsaniz, elinizdeki tum parayi bir motosiklete vermek pek de akillica degil.
    Cünkü aldiginiz andan itibaren artik hiç para biriktiremeyecek duruma gelirsiniz.
    Zaten yagi, benzini, bakim giderleri cebinizi yakacak cinsten olan motosikletin, bir de surekli ariza çikarip, ek masraflar açanina denk gelirseniz, iyice goçersiniz.

Kisacasi az daha bekle, iyi bir sey al onermesinin çikis noktasi budur.
    Eger hiç para biriktiremiyorsan, aldigin motosiklete de binemeyeceksin demektir.
    Bu durumda almanin bir anlami yok.
    Bunun yerine, alacagin ve sorun çikarma ihtimali olan motosiklete yapacagin benzin masrafini biriktirsen, bir sene sonra orta yollu iyi bir motosiklet alabilirsin.

Yani daha detayli anlatilabilir ama kisa geçmeye çalistim.
    Her sozde art niyet aramayin.
    Tabi birbirinize motosikletinize gore degil,kisiliginizle deger verin...
    Dogru olan budur.
    konu net bir şekilde özetlenmiştir... ve yukarıda anlatılanlara kendimi örnek gösterebilirim... kaç ay oldu kuyruğu doğrultamadık hala
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    yaa iyi güzel çin malı ucuz diyosunuz ama çıkardığı masrafta kendi parasını geçiyo yani onuda düşünmek lazım. fakat ben demiyorum japonlar hiç masraf çıkarmıyo.onlarda çıkarıyo ama en azından yolda bırakmaz. hem elektrik sorunu yaşamazsın yok burasından ses geliyo şurası çatladı. çin malları aşırı vibrasyondan yolda dökülüyolar. neyse motorun hangi marka hangi model olursa olsun sen motosikletinle özelsin

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı exeze491 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa iyi güzel çin malı ucuz diyosunuz ama çıkardığı masrafta kendi parasını geçiyo yani onuda düşünmek lazım. fakat ben demiyorum japonlar hiç masraf çıkarmıyo.onlarda çıkarıyo ama en azından yolda bırakmaz. hem elektrik sorunu yaşamazsın yok burasından ses geliyo şurası çatladı. çin malları aşırı vibrasyondan yolda dökülüyolar. neyse motorun hangi marka hangi model olursa olsun sen motosikletinle özelsin
    bakın işte yaptığınız yanlış bu çin motorları tamam kalitesiz olabilir ama vurdunmu dağılacak motorlar değil geçen motosiklet tamircisinde ayaküstü bir elemanla muhabbet ettim bir motor getirdi pert gibi çinli ehliyetin varmı diye soruyoruz 4 kere girmiş alamamış.Motorun yağ değişim olayından haberi yok.Piyasada bu adamlar çok olduğu için direk aklınıza bu adamları getiriyorsunuz ama bilin ki bu forumdaki çin kullanıcıları gibi motosikletini özenle kullanan ve eğitimli insanlarda var.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı Thisfalse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese İyi Forumlar ;

Arkadaşlar Forumu Takip Ettikçe Canım Çok Fena Sıkılıyor Çünkü Yardımcı Olamıyoruz Kimseye,

Mesala Bazı Arkadaşlarımız Soruyor Yuki Alıcam Nasıl Bir Motordur Kullananlar Varsa Yazabilirmi ?

Adam Yuki Alıcam Diyorsa Saten Parası Anca Çin mallarına Yetiyordur.Adamlar Başlıyorlar Çinden Uzak Dur Al Bir Honda Hayat Onda.

Sende Varsa Getir Ozaman 1.5 Milyara Bi Honda 125 lik.

Yani Arkadaşlar Lütfen Dikkat Edelim Böyle Şeylere..

İyi Forumlar ;
    arkadaşımız burda ne güzel birşey öneriyor dikkat edelim diye, hala almayın tavsiye etmem diyen var.
    bu devirde 600 lira maaş ile çalışan var arkadaşlar tamam habire servise gidersiniz diyorsunuz ama bir japona baktığınızdan 3 4 kat fazla bakım yaptığınız zaman dikkatli kullandığınız zorlamadığınız zaman eminim ki yolda bırakmaz ve servise uğratmaz.
    istek sadece ben olsam almam sakın alma aman kardeşim allah kurtarsın gibi kelimelerden uzak durulması ve pekte zor birşey değil pls...
    16 ay falan oldu alalı bendede çin var ama memnunum. bir keresinde okumuştum vidaları düşer yolda giderken diye doğru sölüyorlar kalitesiz bnimde bir vidam düşmüş yolda ama tamamen benden kaynaklanıyordu ilgilenmemiştim bakmayınca oluyor. ama genel olarak bütçe ksıtlı bu çin mallarını alan arkadaşların ki birde il defa motor kullanacak olduğu zaman mantıklı oluyor bende racer 200 var komple grenajları 400 civarı peki bi honda olsa ben düştüğümde 2 ay binebilecek miyim o motora biraz zor ki görüntüye önem veriyorsan çok zor.
    kusura bakmayın uzun oldu.
    herkeze kazasız sürüşler kim ne isterse alsın ama saygılı olmak lazım...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    iki sene önce ikinci el çinliyi taksitle zor almıştım, şimdi paraya para demiyorum yamaha aldım
    bizim yapmamız gereken bilgilendirme ve yönlendirme.
    yani kanuni racer 200'ün 200 yaptığını zannetmesin adam.
    çin motoru kalitesiz, bunu tartışmak olmaz.
    sorunsuz 1000km yaptığımı bilmem, ille çıkardı ufak tefek birşeyler.

"0 kilometre mct 250 alayım, torunlarıma bırakayım, dedemiz çapırcıydı desinler."
    o iş öyle değil işte arkadaş, bırak torunu 2 yaş küçük kardeşine bile kalmaz

alınır mı?
    ben aldım!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bir arkadaşım maksimum 15 bin liraya bir araba almak istiyordu bir aralar. az daha koy şunu al az bekle bunu al diye kafası şişti çocuğun. en son başka bir arkadaş biraz daha bekle hevesin geçsin sen de rahat et demişti. çok basit ama çok önemli mesele. herkes kendinden pay çıkarsın. bir motor alacağımız zaman son haddine kadar paramızı çıkarıyoruz. eh herkes böyle yani. o yüzden varsa 1000 liran al bir çinli kardeşim...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Evet Herkesin Bütçeye Göre Motor Var Ama Diğerlerine Göre Kalitesi Düşük
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)