Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çini Japonu Bırakın Artık

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş

Ben çin malı almak isteyene alma derim Tamirinden bakımından sorunundan bıkar, motorculuktan da soğursun. bunlar tecrübelerimle sabittir, daha önceki forumlarda uzuun uzuuun yazdım. Tek nderdim özellikle hevesli kardeşlerimi yanıltmamak ve motorculuğu uzun soluklu olarak yaşamlarının bir parçaları yapmalarına yardımcı olmak.

Arkadaşlardan biri ucuz motor alayım ki düşüp kıracağım, masraflı olmamsın demiş. Ben böyle bir motorcu mantığı daha görmedim Motorcu insan düşmeyi, kırıp parçalamayı değil,bundan nasıl sakınacağını düşünür. ayrıca Hocanın dediği gibi ''Bana damdan düşeni getir''. Düşmenin ne olduğunu ilk seferinde anlıyor insan. ikinci ve bilemedin üçüncüde (elbette basit düşme kazalarından bahsetmekteyimç..) bir çok motorcu, bir yerde yanlış yapıyorum. Binmeden önce bu eksiklikleri gidermeliyim, yoksa da binmemeliyim der!! Kendimden biliyorum.

Bir diğer arkadaş Ümmet Perkitan ağabeyimizin Çinli motoru ile bilmemkaç bin km yaptığını yazmış. Üşenmez de, internet sitesi sayesinde iletişim kurarsa, Ümmet ağabeyin kaç motorla ve hangi belaları atlatıp da o turları bitirdiğini kendisinden öğrensin Hoş, sonradan aldığı Yamaha xmax hepten mahfetti ağabeyimizi ama

Şimdi bu foruma Çin malı denen motorları kullanan arkadaşlarımızın samimi yazılarını, tecrübelerini beklemekteyim zira çoğunun karnından konuştuğunu hissediyorum. Bir arkadaşımızda ''10 motordan 5-7-9 u Çinli, bu kadar insan memnun değilde mi sürüyor-kullanıyor'' demiş. Afedersin ama babamın bir lafı vardı ben çok gençken: herkes damdan atlasa sende mi atlayacaksın

Kazasız belasız sürüşler.
    Hayatta her türlü yeniliğe evet diyen biri olarak çinli motor olup deneme ve her hafta da oluşan arızalarımı ve gittiğim yolu fotoğraflı videolu olarak yayınlamaya karar verdim =)
    Asla pes etme !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatta her türlü yeniliğe evet diyen biri olarak çinli motor olup deneme ve her hafta da oluşan arızalarımı ve gittiğim yolu fotoğraflı videolu olarak yayınlamaya karar verdim =)
    helal olsun titremek den rahatsızlık duymuyorsan bir dene

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun titremek den rahatsızlık duymuyorsan bir dene
    Vallahi bakıyorum CBF den de titrme cızır cızır ötme ve yağ akıtma sorunu baş gösteriyor. YBR de alanlar memnun fakat motorların ıdeğiştirmek istiyorlar titriyor diyorlar. Küçük kalıyor artık diyorlar. Ama razmey motor hakkında kimse pek bişe söylemiyor demkki kullanıcısı yok. Bi denemek lazım =)
    Asla pes etme !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    @ayktcnknyr
    Dediğin gibi scooter filan alsan hiiç buluşma derdim ama bu vitesliler sağlam oluyor,birde birşey sorucaktım yeni konu açmak istemedim cahillime verin:Bu enjeksiyon nedir

Motosikleti
    Bir gün olacak eminim :)
    konu bence çok gereksiz uzamış şimdi tamam 10 kişi çin almıştır 2 si sorunlu çıkar keşke böyle olsa da herkes 2 bine keyif yaparak motora binse ama olay bu değil siz savunuyosunuz tamam güzel ama birazda realist olun bunlar ucuz üretimler yani bunları kötü yapan çin malı olması değil ucuz üretim olması bu ikisini ayırt edemiyoruz yoksa çin malına karşı kimsenin art niyeti olduğunu sanmıyorum ki çoğumuzun kullandığı şeylerde zaten çin malıdır elektronik eşya vs. vs. birde savunan arkadaşlar şunu anlayamışlar burda kimse o motor gitmez demiyo gider ama gittiği kadarda sorun çıkarır
    [B]Sabırla beklenen bu günler beklendiğine değer mi bir gün gülmeyen şu baht bir gün tebessüm eder mi konuştuğumuz onca şey ve beklentiler hep hayal mi?[/B]

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Sen Yanlış Anlamışsın Konuyu ;

Çin Markası Tavsiye İsteyen Birisine Honda Veya Yamaha Al Demek Ne Kadar Mantık'lı Sence ?
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

Motosikleti
    125 KT
    Konuyu açan arkadaşa katılıyorum,kaldı ki 0 motor olmak 2.el motor almaktan çok ama çok daha kolay...

ikinci el,10 12 yaşında,milletin artığı motosikleti almaktansa 0 km çinli aldım iki gün oldu,keyiften internete giremiyorum.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Arkadaşım bu forumda kimse kimsenin kötülüğünü istemez.
    Japan motorlarını ısrarla öneren hiçbir üyenin de japon firmalarıyla anlaşması olduğunu zannetmiyorum. O yüzden tamamen iyi niyet üzerine yapılan önerilerdir bunlar.
    Üzerine 10 lira dahi koyacak paran yoksa, mantıklı olan şartlar oluşana kadar beklemektir. Çünkü Çin malı motosiklet genellikle uzun vadede kullanıcısını zarara uğratır.
    Şu ana kadar bu türden açılan hiçbir başlıkta cevap yazmadım ama şu kadar param var diyen kimseye de çin malı motor önermiyorum...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Adam gibi kullanan kişinin motoruna hiç bir şey olmaz.
    İster japon, İster çin, isterse yeni papagine'den olsun. Hiç fark etmez.
    Kenbo 125cc 4 sene 12.000 km kullandım. Bir buji, 3 kez yağ değişti.
    Başka da hiç bir haltı değişmedi. Ampul dahil. Elektronik yada mekanik arıza dahi yapmadı.
    Hani nerde çinlinin dağılması, elde kalması, arızası, satmasam Allah bilir kaç sene binecektim. Paranızın yettiğini alın. Ancak sadece motora değil. Bakım + benzin de yapın.
    Altında BMW'si olup, Cebinde sakız alacak parası olmayaları bilirim. ;)
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Şuan Yok
    Kimin Parası Neye Yetiyorsa Onu Alır Millet Muhakkak ;

Cebinde 2bin Lirası Olan Adama Gitde Yamaha Al Diyemezsin

+ Düzgün Kullanan Bakımını Yapan Yağını Değiştiren'in Motoruna Birşeycik Olmaz.

Tek Fark Var Sadece Japonun Dayandığı Kadar Dayanmaz . Lakin,
    Çin Motoru Alanlar en Fazla 2 Sene Bineceği İçin Çin Alıyor Çünkü 2 Sene Sonra Adam Saten Japon Almayı Planlıyordur.Başlangıç İçin Çine Biniyor Adam Bnm Gibi

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    eşşeği boyayıp at diye satıyorlar
    çin malı motorların kısa tanımı budur.
    bunun iyi bakımla düzgün kullanımla bir alakası yok arkadaşlar
    ortada kalitesiz mallar var, henüz eksik olan, sadece kopya çekilerek üretilen bir motor teknolojisi var. yanisi çin malı motorlar şuan için alınacak motorlar değildir, inanıyorum ki ilerde iyi motorlar yapacaklar, lakin şuan için yok.
    paranız yoksa motor almayın arkadaşlar eksik kalsın, mecbur musunuz? bu iş para ve imkan mevzusu. beklerim, biriktiririm diyorsanız işte o zaman bu işe gönül vermişsiniz demektir ki biraz daha sabrederseniz daha işin başında motordan soğumazsınız.
    kaldı ki ortada aşırı farklar yok. 2500 3000 lirayı cebinize koyduğunuzda gayet güzel seçenekler olacak önünüzde. biraz sabredeceksiniz, sabrın sonu selamettir.
    burda çin malı motor almayın diyenlerin birçoğu ya bir dönem çin malı motor kullanmıştır(ben de bu gruptanım) ya da yakinen olaya vakıftır.
    yani bazılarınız gibi daha motor sırtı görmediği halde şöyledir böyledir şeklinde yorum yapmıyorlar.
    iki çeşit adam vardır:
    birincisi laf dinleyip başkalarının aklını kullanan, ikincisi başına bir iş gelmeden laftan anlamayan
    biz birinci gruptaki arkadaşlar için bu kadar yazıyı yazma zahmetine katlanıyoruz
    ben bildiğimi okurum diyen ikinci gruptaki arkadaşlara ise bol şanslar diyorum, baya ihtiyaçları olacak.

Motosikleti
    Alıntı Thisfalse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Yanlış Anlamışsın Konuyu ;

Çin Markası Tavsiye İsteyen Birisine Honda Veya Yamaha Al Demek Ne Kadar Mantık'lı Sence ?

ben zaten önceki mesajımda bunu cevapladım şimdide arkadaşların çin malı sevgisine yorum yaptım iddalaşan arkadaşlarada zaten gereken yorum #52 mesajda yapılmış

Kimin Parası Neye Yetiyorsa Onu Alır Millet Muhakkak ;

Cebinde 2bin Lirası Olan Adama Gitde Yamaha Al Diyemezsin

+ Düzgün Kullanan Bakımını Yapan Yağını Değiştiren'in Motoruna Birşeycik Olmaz.

Tek Fark Var Sadece Japonun Dayandığı Kadar Dayanmaz . Lakin,
    Çin Motoru Alanlar en Fazla 2 Sene Bineceği İçin Çin Alıyor Çünkü 2 Sene Sonra Adam Saten Japon Almayı Planlıyordur.Başlangıç İçin Çine Biniyor Adam Bnm Gibi
    2 sene sonra o motorlara ne oluyor ?
    [B]Sabırla beklenen bu günler beklendiğine değer mi bir gün gülmeyen şu baht bir gün tebessüm eder mi konuştuğumuz onca şey ve beklentiler hep hayal mi?[/B]

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Ben 2007 yılından beri motor kullanıyorum yani daha çok yeni sayılırım. İlk motorum bi çinliydi mondial 150hs Bu motoru almamda ki en büyük etken fiyatıydı çünkü japon scooter lara göre oldukça ucuzdu. Sıfır almıştım ve yaklaşık 6bin km yol yaptım 2 yıl içerisinde ve yavaş yavaş sorunlar başlamıştı bunun haricinde titreşimdir carttır curttur sorunu kesinlikle yoktu. İkinci motorum Osmanlı motor diye geçen bisan roadstar ın aynısı 250cc lik bir chooper. Bu motorumu da yaklaşık 2-3bin km kadar kullandım ve daha 1500km de iken beyin yaktı :( Servisi ile günlerce kavga ederek garanti kapsamında yeni parça getirtebildim ve taktım. Onun haricinde motorumdan gayet memnunum henüz bir sorun çıkarmadı.

Bu yazdıklarım benim motorculuk hayatımın çok kısa bir özeti. Yani başkaları gibi kullanmadığım makinalar hakkında yorum yapmıyorum.

Ben de parası OLANA ÇİN malı tavsiye ederim parası olmayan ya da parası eksik kalana ise sabır tavsiye ediyorum çünkü çin malı motorların hepsi değil ama bir çoğu büyük piyango çok sorunda yaşayabilirsiniz sorunsuz bir şekilde motorunuzla mutlu da olabilirsiniz. Eğer paranız istediğiniz motora yetmiyor ise çin malı almayın varsın 1 sezon daha motorsuz gezin 1 sezon daha motor hayali kurun ama paranızı biriktirin ve 1 sezon 2 sezon sonra istediğiniz motoru alın inanın daha rahat edersiniz.

Saygılarımla. herkese kazasız sürüşler...

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı UnHoly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten önceki mesajımda bunu cevapladım şimdide arkadaşların çin malı sevgisine yorum yaptım iddalaşan arkadaşlarada zaten gereken yorum #52 mesajda yapılmış

2 sene sonra o motorlara ne oluyor ?
    hiç bir şey 5 yıllık çinli görüyorum sanki adam fabrikadan yeni almış motoruna bakarsan seni bırakmaz
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Motosikleti
    Kanuni Freedom 200
    Arkadaşlar meraba , bu foruma 1 aydır takılıyorum ve 5 aylık bi motosiklet kullanıcısıyım "Kanuni freedom 200" kullanıcısıyım , benim şu zamana kadar gözlemlediğim çin malı motosiklet kullananlara 2. sınıf motorcu muamelesi yapılıyor , aramızda bu şekilde masturbasyon yapıp tatmin olan arkadaşlar var , sen japon kullanıcısı olabilirsin benim maddi imkanım buna el verdi ve motosiklet aşığıyım ne yapayım japona gücüm yetmiyor diye kullanmayayımmı ?

Motosikleti
    Şuan Yok
    Kullanıcaksın Tabi Arkadaşım Herkesin Bütçesine Göre Motor Var Piyasada ;)

FAST&TEAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150 t1
    Öncelikle Herkese İyi Forumlar ;

Arkadaşlar Forumu Takip Ettikçe Canım Çok Fena Sıkılıyor Çünkü Yardımcı Olamıyoruz Kimseye,

Mesala Bazı Arkadaşlarımız Soruyor Yuki Alıcam Nasıl Bir Motordur Kullananlar Varsa Yazabilirmi ?

Adam Yuki Alıcam Diyorsa Saten Parası Anca Çin mallarına Yetiyordur.Adamlar Başlıyorlar Çinden Uzak Dur Al Bir Honda Hayat Onda.

Sende Varsa Getir Ozaman 1.5 Milyara Bi Honda 125 lik.

Yani Arkadaşlar Lütfen Dikkat Edelim Böyle Şeylere..

İyi Forumlar ;

Arkadaşlar meraba öncelikle kendi görüşümü anlatmak istiyom kardeşim kesinlikle haklı motor allacakişi bilinçsizse gercekten yanıyo ben kendimden biliyom bende bi hata yaptım gittim herk 150 cin motoru aldım 1.900 TL oysa biraz araştırsaydım belki bende yanmazdım biraz karyapim derken yani kısacası kaş yapayım derken göz çıkardım oysa Honda Activa 2.600 TL vardı ama cahilik etik bilgide yoktu bizde önümüze gelen ilk motoru aldık ve herk verdim yok tamir parası yok akü durdu yerde masraf cıkarıyo yani anlıcanız herk verdim paraya 2 tane Honda Activa alırdım benim yaptım hatayı yapmasınlar oyüzden Yani Arkadaşlar Lütfen Dikkat Edelim Böyle Şeylere..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Biz insanlara kaliteli motoru tabiki onerir iken her zaman butceyi soramiyoruz. Sordugumuzda ona uygun bir seyler onermeye calisiyoruz.

Ama bazen bu butce onerilebilecek motorlar ile pek bagdasmiyor. Simdi tutupta o zaman sen al bir Cinli motor bu paraya gonlun olsun demek bana dogru gelmiyor.

Iki gun sonra duyuyoruz. Orasi arizalandi burasi gitti. Her ustaya gidis 50 TL sene sonunda bir bakiyoruz astari yuzunden pahali bu isin.

Coqun dedigi gibi inlaki motor sahibi olacam diye bile bile lades etmekten ise bazen sabirli olmak daha iyi.

Burda bakiyorum insanlar yamali battaniye gibi motorlara biniyorlar daha 2 yasinda bile degil. Yaptirmaya paralari yok.

Soruyoruz niye yaptirmiyorsun, param yok diyor
    Niye o zaman biniyorsun, elimdeki tek ulasim araci diyor

Peki oda kendince hakli

2 hafta sonra kolu alcida geliyor

Ne oldu ?

Bilmiyorum motorun freni birden bosaldi agaca girdim. (Bu en iyi hali ile)

Sizce bu dogru bir hesapmi?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Alıntı adidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir şey 5 yıllık çinli görüyorum sanki adam fabrikadan yeni almış motoruna bakarsan seni bırakmaz
    var bende görüyorum benim sorum o değil arkadaş demiş ki :
    "çin Motoru Alanlar en Fazla 2 Sene Bineceği İçin Çin Alıyor Çünkü 2 Sene Sonra Adam Saten Japon Almayı Planlıyordur.Başlangıç İçin Çine Biniyor Adam"
    yani adam 2 sene öyle böyle biniyo tamam bindi diyelim sonra hurdayamı çıkarıyo tabiki hayır oda başkasına satıyo o alan adamın da umutlar parasıyla beraber gidiyo demek isteidğim bu yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)