Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hep farklı marka yağ kullanıyorum yardımmm

Motovento
    REKLAM ALANI
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar motorum daha 4000 km de kanuni windy s 125 , Bu km ye kadar farklı marka yağlar denedim bu iyi bişey deil tabi motor için (4 değişim yaptım).
    Artık motul 15 50 yarı sentetik yağ (5100 serisi) kullanmaya karar verdim devamlı olarak.
    Şimdi gelelim soruya , motorun içinde eski yağlardan kalıntılar vardır buda birbirleriyle karışmıştır bunları hep aynı yağı kullanarak temizlenebilirmi yoksa yağ temizleme ilacı varmış onu mu kullanmalımıyım
    Yardımcı olursanız sevinirim sevgi ve saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    4.000 km de 4 kez yağ değiştirmek.O motorun yerinde olmak isterdim. hep aynı yağ kullanılarak temizlenir bence kendini yorma.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.000 km de 4 kez yağ değiştirmek.O motorun yerinde olmak isterdim. hep aynı yağ kullanılarak temizlenir bence kendini yorma.

İLk yağım repsol dü , 2. yağım castrol 10 50 tam sentetik memnun değildim vites geçişleri sertti,3, yağım castrol 20 40 idi bundada vites geçişleri fena değildi ama motor sesi kötüydü , son olarakta mobil 1 10 40 yarı sentetik yağ koydum( mevsim yaz ve yağ ince olunca yanlış tercih yaptığımı anladım)
    Şimdide internetten motul 15 50 yarı sentetik(5100 serisi) yağını sipariş verdim ve memnun kalacağımı dişünüyorum ve uzun zaman kullanmayı düşünüyorum
    İşte kafama takılan soru burda geldi farklı markalı ve özellikte yağlar kullandığım için hepsinde bi parça içerde kaldığını ve bununda motor için iyi olmayacağını düşünmeye başladım ama sizin dediğiniz gibi zamanla kendini temizler heralde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)