Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Çamaşır makinasında kask yıkamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Fasa koku giderici sık,hiç koku kalmaz!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçi çıkmayan kask yoktur, içi zor çıkan kask vardır
    Çok güldüm yav :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazilari mevzuyu anlayamamis anlasilan.
    Ben tekrar yazayim da vebal ustumden kalksin.
    Kaskin içerisindeki strafor dedigimiz madde beyninizi koruyan yegane maddedir.
    Bu nedenle onun gorevini tam anlamiyla yapmasini engelleyecek seylerden kaçinin.
    Su ve ter bu maddenin ozelligini yitirmesine neden olur.
    Zaten en temiz kullanimda bile ömrü 2-3 yildir.
    Raf ömrü dahi maksimum 5 yildir.
    Google amcaya strafor soracaginiza, kaskin ömrünü sorun.
    iş kollarımdan birisi gereği strofor ile içli dışlıyım ve ne olduğunu gayet iyi biliyorum. bina dış cephe kaplamalarında kullanılan "söve" ürünlerinin uygulamalarını yapıyoruz. işimiz gereği, bir çok üreticiden numune gelir ve bizim ilk işimiz bu numunleri test etmektir. bilin bakalım bu testlerin ilk sırasında ne gelir : "su testi"

test ettiğimiz kısım strofor değil, dış yüzeyinin kaplandığı kaplama harcıdır. bu harcın yağmur, çamurda nasıl tepki vereceğini test etmek için bir kova suyun içinde numuneleri 2-3 gün bekletiriz. bazı kaliteli kaplamaya sahip numuneleri 3 günden fazla bile bekletiriz. peki sonuçta ne olur? kaliteli kaplamaya sahip numunelerin (özellikle dolamit kaplamalar) harcı 3 günün üstünde yavaş yavaş bozulmaya başlar, kalitesiz harçlar daha az dayanır. ama sonuç olarak bir tarafı harç kaplı diğer tarafı hiç bir koruyucu kollayıcı malzemeye sahip olmayan, çıplak halde duran strofor, 4 gün sürekli suyun içinde durduğu halde, strofor kısmı hiç bir şekilde bozulmaz, şişmez, değişmez, zarar görmez.

haaa, üreticiler 2-3 yılda değişim önerirler, doğaldır. sonuçta ticari işletme onlar. kasklar değişecek, ekonomi yürüyecek...

velhasılı, günahlarını almayalım, üreticiler belki başka nedenlere dayalı olarak kaskların ekonomik ömürlerini 2-3 yılla sınırlamış olabilirler ama bunun sebebi kesinlikle su değildir. demek ki, stroforun zarar görmesinden korkup, yıkamamak saçma olur...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Siz beyninizi koruyan kaskla insaati birbirine karistiryorsunuz abicim.

Anlamadim ki sizi!
    Insan hayatini direkt etkileyecek bir konuda nasil gönül rahatligiyla birsey olmaz, soyledir,boyledir muhabbeti yapabiliyorsunuz?

Adam diyorki çamasir makinasinda kask yikayacagim.
    Ben de diyorum ki, birak içindeki straforu, dis kabukun bile koruma ozelligi zarar görür.

Daha açik nasil anlatilirki?
    Suya strafor birakip test ediyorsunuz.
    Ne tur testler uyguluyorsunuz?
    Mukavemetini hangi araçlari kullanarak test ediyorsunuz?
    Yapisal degisikliklerin olup olmadigina dair rapor varmi bana gosterebileceginiz?
    Bu rapor hangi uzmanlar tarafindan hangi labaratuarlarda, hangi makinalar kullanilarak hazirlandi?

Ben bir baktimmi anlarim mi diyorsunuz?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kaskı tamamen suya batırıp yıkamak iyi bir fikir olsaydı sanırım kask üreticileri iç astarı tamamen çıkarılabilir kasklar yapmak için bu kadar uğraşmazdı. Piyasaya yeni çıkan DOT/Snell / E.C.E. belgeli en ucuz kaskların bile artık iç astarları çıkarılıp makinada (çamaşır ) yıkanabiliyor.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş kollarımdan birisi gereği strofor ile içli dışlıyım ve ne olduğunu gayet iyi biliyorum. bina dış cephe kaplamalarında kullanılan "söve" ürünlerinin uygulamalarını yapıyoruz. işimiz gereği, bir çok üreticiden numune gelir ve bizim ilk işimiz bu numunleri test etmektir. bilin bakalım bu testlerin ilk sırasında ne gelir : "su testi"

test ettiğimiz kısım strofor değil, dış yüzeyinin kaplandığı kaplama harcıdır. bu harcın yağmur, çamurda nasıl tepki vereceğini test etmek için bir kova suyun içinde numuneleri 2-3 gün bekletiriz. bazı kaliteli kaplamaya sahip numuneleri 3 günden fazla bile bekletiriz. peki sonuçta ne olur? kaliteli kaplamaya sahip numunelerin (özellikle dolamit kaplamalar) harcı 3 günün üstünde yavaş yavaş bozulmaya başlar, kalitesiz harçlar daha az dayanır. ama sonuç olarak bir tarafı harç kaplı diğer tarafı hiç bir koruyucu kollayıcı malzemeye sahip olmayan, çıplak halde duran strofor, 4 gün sürekli suyun içinde durduğu halde, strofor kısmı hiç bir şekilde bozulmaz, şişmez, değişmez, zarar görmez.

haaa, üreticiler 2-3 yılda değişim önerirler, doğaldır. sonuçta ticari işletme onlar. kasklar değişecek, ekonomi yürüyecek...

velhasılı, günahlarını almayalım, üreticiler belki başka nedenlere dayalı olarak kaskların ekonomik ömürlerini 2-3 yılla sınırlamış olabilirler ama bunun sebebi kesinlikle su değildir. demek ki, stroforun zarar görmesinden korkup, yıkamamak saçma olur...
    Neguzel açıklamışsın. Teşekkürederim.

Ama insnlar anlamamak için çaba sarfediyor.

Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, Çünkü cahil ne gelirse söyler diline. (La Edri)
    Cahil sual sormaz. (Benjamin Disraeli)

Adam önce diyorki strafor soyle olur strafor böyle olur. Tam olarak cümle şu (
    Kaskin iç çeperinde bulunan strafor su ile temas ederse, sertlesip ozelligini kaybedebilir.
    Beyninizi koruyan dalga da bu strafor.
    O nedenle boyle bir riske girmemenizi tavsiye ederim; )

Sonrada diyorki (Kaskin içerisindeki strafor dedigimiz madde beyninizi koruyan yegane maddedir.
    Bu nedenle onun gorevini tam anlamiyla yapmasini engelleyecek seylerden kaçinin.
    Su ve ter bu maddenin ozelligini yitirmesine neden olur.
    Zaten en temiz kullanimda bile ömrü 2-3 yildir.
    Raf ömrü dahi maksimum 5 yildir.) Hadiya demek oyle birde ömür biçmişsin.

Kardeşim adam test edıyorum diyo strafor diyo su diyo ben bu işi biliyorum diyo sen daha neyin mücadelesini veriyorsun.

Bu foruma gelen 100 kişiden 99'u bilgi almak için geliyor bilmiyorsan ısrarcı olma bilgye saygılı ol. Kimse senden teşekkür beklemiyor. Ama dalga gecmeyede hakkın yok.

Her bildiğini söyleme, fakat her söylediğini bil.

Marcel Lenoir
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı tamamen suya batırıp yıkamak iyi bir fikir olsaydı sanırım kask üreticileri iç astarı tamamen çıkarılabilir kasklar yapmak için bu kadar uğraşmazdı. Piyasaya yeni çıkan DOT/Snell / E.C.E. belgeli en ucuz kaskların bile artık iç astarları çıkarılıp makinada (çamaşır ) yıkanabiliyor.
    Daha pratik olduğu için olamaz mı
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    Evet bir video vardı. çamarış makinasına bir tuğla atıyolardı çamarış makinası pert oluyordu. Kaskta aynı etkiyi yapr zaten.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Orada makina sıkma programında çalışıyor. Yani minimum 600 devir/dk da dönüyor. Ben narin yıkamadan bahsediyorum. Çok yavaş bir hızda (elle çevirseniz daha hızlı döner) bir tur saat yönünde bir tur da ters yönde çeviriyor alet. Videodaki merkezkaç kuvvetle uzaktan yakından alakası yok...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz beyninizi koruyan kaskla insaati birbirine karistiryorsunuz abicim.

Anlamadim ki sizi!
    Insan hayatini direkt etkileyecek bir konuda nasil gönül rahatligiyla birsey olmaz, soyledir,boyledir muhabbeti yapabiliyorsunuz?

Adam diyorki çamasir makinasinda kask yikayacagim.
    Ben de diyorum ki, birak içindeki straforu, dis kabukun bile koruma ozelligi zarar görür.

Daha açik nasil anlatilirki?
    Suya strafor birakip test ediyorsunuz.
    Ne tur testler uyguluyorsunuz?
    Mukavemetini hangi araçlari kullanarak test ediyorsunuz?
    Yapisal degisikliklerin olup olmadigina dair rapor varmi bana gosterebileceginiz?
    Bu rapor hangi uzmanlar tarafindan hangi labaratuarlarda, hangi makinalar kullanilarak hazirlandi?

Ben bir baktimmi anlarim mi diyorsunuz?
    siz beynimi koruyan kaskta kullanılan straforla, inşaatta kullanılan straforun ayrı malzemelerden üretildiğini mi sanıyorsunuz? ya da işin içinde kask olunca onda kullanılan straforun teknolojik sırlara sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz?

straforların tamamı aynı malzemeden üretilirler, aralarındaki en büyük fark dansitesi yani yoğunluğudur. kask makinede yıkanır ya da yıkanmaz, neden yıkanır neden yıkanmaz orasına girmiyorum konunun ama tekrar yazıyorum :

STRAFOR SUDAN ETKİLENEN BİR MADDE DEĞİLDİR.

sıcak, yağ, basınç gibi bir çok etkenden etkilenebilir ama sudan etkilenmez. bu kadar açık ve net yazıyorum.

yıkarken makine mi kullanırsınız, elle mi yıkarsınız karışmam ama strafor su ile bozulmaz yıkayabilirsiniz...

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    ... .
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Konu biraz eski ama yeni fikirler varmıdır merak ettim doğrusu, çamaşır makinasında yıkamak biraz riskli gibi duruyor en iyisi halı yıkama makinesinde yıkamak herhalde : )

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    parfumlu islak mendille daliyorum mis gibi oluyor..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)