Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çamaşır makinasında kask yıkamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Ben iç astarı çıkmayan kasklarımı halı yıkama makinesiyle temizliyorum.Halı yıkama makinelerinin sabunlu su verip verdiği suyu çekme ve bunun tekrarlanması şeklinde bir çalışma sistemi var bildiğiniz üzere.Kaskın çıkarabileceğimiz kısımlarını çıkarıyoruz, onları elimizde veya arzu edlidiği şeklide yıkıyoruz, kaskı kucağımıza alıp makinenin temizliği yapan uzvuyla işlemi birkaç kez tekrar ediyoruz sonra da kuruması için uygun bir yerde bekletiyoruz.Mis gibi oluyor.Yalnız makinenin sapı büyük olmayacak yoksa nasıl sokalım kaskın içine öyle değil mi?
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ben temız hıc kullanılmamıs guzeş bır sunger ıle pırıl le dısını yıkadım tabı daha sonrada samouanla ıcını yıkadım sıcak su ıle kopugunu tamamıyle temızledımve sımdı super tertemız oldu =)))) sankı yenı alınmıs gıbııı =)))

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Alıntı opsde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünde Facebook da bir video izledim.Çalışan çamaşır makinesine tuğla atıyorlardı
    bu facebook videoları neçabuk yayılıyor yav.veba gibi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bazilari mevzuyu anlayamamis anlasilan.
    Ben tekrar yazayim da vebal ustumden kalksin.
    Kaskin içerisindeki strafor dedigimiz madde beyninizi koruyan yegane maddedir.
    Bu nedenle onun gorevini tam anlamiyla yapmasini engelleyecek seylerden kaçinin.
    Su ve ter bu maddenin ozelligini yitirmesine neden olur.
    Zaten en temiz kullanimda bile ömrü 2-3 yildir.
    Raf ömrü dahi maksimum 5 yildir.
    Google amcaya strafor soracaginiza, kaskin ömrünü sorun.
    oluroyle bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün kaskımı takmak için elime aldığımda içinden gelen koku acaba içine şeytan mı girdi diye düşünmeme sebep oldu

"İçi çıkmayan kasklar" için neler yapılabilir diye araştırdığımda enteresan şeylerle karşılaştım.

1. Kaskın etrafına bilimum pamuklu kıyafeti sarıp sonra heybe gibi birşeye atıyorsun (Kendi kılıfı olur diyorum) En narin programda ve sıkmayı iptal ederek dualar eşliğinde yıkıyorsun.

2. Bir diğer ilginç yöntem ise bulaşık makinasında yıkamak. Tabi burada deterjan yerine şampuan veya sıvı sabun kullanmak gerekiyor. Sarsma olmaması da bir artı.

Elle ovalamak, saatlerce sabunu durulamak istemiyorum ve bu iki yöntem kadar derinlemesine temizlemeyeceğini düşünüyorum. Sizlerin de bir fikrini alayım dedim, aramızda yukarıdaki yöntemleri deneyen var mı?
    İçine Şeytan Girmiş
    Cami Hocasına qöSter O ne derse o olur
    Hadi bakalım hayırlısı

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    [QUOTE=Otoburkaplan;2117099]Strafor su ile sertleşiyorsa zaten çoktan ayvayı yemiştir, o kadar ter, nem, vs..

zaten bu yüzden kask ömrü 2 senedir. kask kabugunda cizik bile olmasa 2 senede, bilemedin en fazla 3 senede kask degistirilmeli. cünkü o ter ve nem özelligini kaybettiriyor ic koruma aksaminin.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Alıntı Cbr954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçine Şeytan Girmiş
    Cami Hocasına qöSter O ne derse o olur
    Hadi bakalım hayırlısı
    sümmü haşa evlat çarpılacaksın,cami hocası şeytan çıkarmaz.

sen en iyisi bir papaz çağır

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet arkadaşlar,ben ve arkadaşlarım bulaşık makinesinde kasklarımızı yıkadık.deterjan yerine,kaliteli şampuanlardan koyduk.30 dereceye getirip yıkadık.tertemiz olarak çıktı.daha sonrada klimanın dış ünitesinin önüne koyduk ki sıcak hava dan faydalanıp kurutmak için.şimdi gayet memnunuz.ancak bizim buralarda,bu şekilde yıkanmış kaskı,bu mevsimde 1 kere kullanmanız yeterli.2.ye tekrar aynı kokuya maruz kalıyor.malum şu günlerde 45 derece.
    kask ömrünün 2-3 yıl olduğunu genellikle hepimiz biliriz de,kaçımız bu şekilde kaskımızı yenileriz.kötü kasklar bizi korumaz,iyi kasklar da fiyat olarak hepinizce malum.hadi bakalım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Ben sonradan ne yapacam diye düşüneceğime balaklava kullanıyorum. Emin olun yıkanması çok daha kolay ve terin çoğunu emiyor.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gibi uyarılar kaskı çamaşır makinasında yıkama ile aşağı yukarı aynı mentaliteye mani olmak içindir.
    Yok dostum, eğer bir Türk ile bir Amerikalıyı birbirine karıştırsan hata edersin. Bizim elimizdeki imkanlarla alternatif çözümler üretmeye çalışma girişimimizi (belki de zorunluluğumuzu), bir gerizekalının kendine zarar verip ardından çok iyi çalışan bir adalet sistemiyle dava açmasını engelleme hesabıyla karıştırmamalısın. Biz hep derme çatma çözümler üretmek zorunda olan bir toplumuz. O yüzden piknik tüpüyle giden motorsikletlerimiz, inek bokuyla yanan ocaklarımız var. 4000 cc lik jipimiz olsa keşke de, ona pinip kaskı da özel temizleyen motoshoplara bıraksak...Sprey konusuyla ilgili görüşümü de ilk sayfa da görebilirsin.

Dün akşam kaskı güzelce sarıp sarmalayıp tam makinaya atacakken makinanın kapak deliğiyle gözgöze geldim. Sonra elimdeki devasa topa baktım. Tekrar makinaya baktım, sanki bana göz kırptı Kaskın ne yastıklı ne de yastıksız o delikten geçme şansı yoktu. Dolayısıyla Project Alfa anında yattı

Bulaşık makinam olmadığı için hemen C planına geçtim. KOVA !!! Sıvı el sabununu içine boşaltıp ılık suyla doldurduktan sonra kaskı içine batırdım. Sonra üstten aşağı doğru barbarca ırsaladım, örseledim veya kaktırdım Foştuk foştuk diye bende temizlenme sesi sinyalleri uyandıran garip dalgalanmalar yaşandı. Hoşuma gitti, ben de kalp masajı yapar gibi biraz daha devam ettim. Daha sonra elle de biraz okşadım iç kısımları. Neyse sonunda bu kadar romantiklik yeter deyip duruluma safhasına geçtim. Aslında en çok korkutuğum ve bir türlü durulunmaz diye tahmin ettiğim kısım gayet kolay geçti. Önce bi musluk altında güzelce görünür köpükleri temizledim. Sonra da kovayı suyla doldurup içine daldırdım kaskı tekrar. Bi kez daha tekrarladım bu döngüyü. Kask tertemiz çıktı.

Sabaha kask bayağı kurumuştu, biraz nemliydi. Taktım, işe geldim serin serin Ne yalan söyleyeyim, öldürücü sıcaklarda içini ıslatmak aklımdan geçmedi değil
    Şimdi masamda kask, durun bi koklayayım... Ohhhh
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende dün elimde montu ve eldivenleri çitiledim ve astım.
    Akşam serin olduğu için kurumamış. Öğlen kavurucu sıcakta kesin kurur.
    Ancak ben yinede gölgeye almakta yarar var diyorum. Renkleri solmasın.

Bugünde Otoburkaplanın yaptığı gibi kaskı kovanın içine sokup sokup çıkarmak istiyorum.
    İç kısmını nazikçe okşamak istiyorum. Kısacası kaskımla birlikte duş almak istiyorum.
    Umarım tertemiz olur ve iç kısımları zarar görmez. Bu arada benim kask 4 yaşında :(
    2 sene evde dolapta yattı. 2,5 senedir de kafada geziyorum. Ömrü çoktan dolmuş.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Balaklava kullanmanız şiddetle tavsiye olunur

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Bi de T-shirt 'ün içine atlet giy derler, teri emermiş Ama bendeki senaryo şöyle ;

1. Önce terlenir
    2. Balaklava teri emer
    3. Balaklava teri emmeye devam eder
    4. Balaklava "yeter ulen ben de insanım", pardon "tekstilim" der
    5. Ter balaklavanın son savunma hattını da aşıp kaska ulaşır
    6. Yıkanması gereken bir balaklava ve kask sahibi olunur
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kaskın içide zaten bir iki tane beyin hücresi çalışır vaziyette geziyor.
    Birde üzerine Balaklava takarsan ne olur bilemiyorum. Ancak bir teorim var.
    Bu sıcaklarda kaskın içi göl olur
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Yaz kış balaklava kullanıyoruz, yazlık balaklavalar var, en azından el kadar kumaş parçasını terledikçe yıkamak kaskın içini temizlemekten daha kolay olsa gerek

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    benim bildiğim çamaşır makinesinde don yıkanır...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz kış balaklava kullanıyoruz, yazlık balaklavalar var, en azından el kadar kumaş parçasını terledikçe yıkamak kaskın içini temizlemekten daha kolay olsa gerek
    Ben hiç balaklava kullanmadım.
    Yazlık ve kışlık olabilir. kullanmadığımdan dolayı da gereksiz bir yorum yaptım sanırım Bir yazlık balaklava alıp kullanayım. Ondan sonra yorum yazayım.
    Sıkıntı verirse, motor temizleme bezi yaparım

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok dostum, eğer bir Türk ile bir Amerikalıyı birbirine karıştırsan hata edersin. Bizim elimizdeki imkanlarla alternatif çözümler üretmeye çalışma girişimimizi (belki de zorunluluğumuzu), bir gerizekalının kendine zarar verip ardından çok iyi çalışan bir adalet sistemiyle dava açmasını engelleme hesabıyla karıştırmamalısın. Biz hep derme çatma çözümler üretmek zorunda olan bir toplumuz. O yüzden piknik tüpüyle giden motorsikletlerimiz, inek bokuyla yanan ocaklarımız var. 4000 cc lik jipimiz olsa keşke de, ona pinip kaskı da özel temizleyen motoshoplara bıraksak...Sprey konusuyla ilgili görüşümü de ilk sayfa da görebilirsin.

Dün akşam kaskı güzelce sarıp sarmalayıp tam makinaya atacakken makinanın kapak deliğiyle gözgöze geldim. Sonra elimdeki devasa topa baktım. Tekrar makinaya baktım, sanki bana göz kırptı Kaskın ne yastıklı ne de yastıksız o delikten geçme şansı yoktu. Dolayısıyla Project Alfa anında yattı

Bulaşık makinam olmadığı için hemen C planına geçtim. KOVA !!! Sıvı el sabununu içine boşaltıp ılık suyla doldurduktan sonra kaskı içine batırdım. Sonra üstten aşağı doğru barbarca ırsaladım, örseledim veya kaktırdım Foştuk foştuk diye bende temizlenme sesi sinyalleri uyandıran garip dalgalanmalar yaşandı. Hoşuma gitti, ben de kalp masajı yapar gibi biraz daha devam ettim. Daha sonra elle de biraz okşadım iç kısımları. Neyse sonunda bu kadar romantiklik yeter deyip duruluma safhasına geçtim. Aslında en çok korkutuğum ve bir türlü durulunmaz diye tahmin ettiğim kısım gayet kolay geçti. Önce bi musluk altında güzelce görünür köpükleri temizledim. Sonra da kovayı suyla doldurup içine daldırdım kaskı tekrar. Bi kez daha tekrarladım bu döngüyü. Kask tertemiz çıktı.

Sabaha kask bayağı kurumuştu, biraz nemliydi. Taktım, işe geldim serin serin Ne yalan söyleyeyim, öldürücü sıcaklarda içini ıslatmak aklımdan geçmedi değil
    Şimdi masamda kask, durun bi koklayayım... Ohhhh

ben sana dememişmiydim en huzurlu çözüm kovada diye bu arada kaskının içini bence ıslak bırakma ,sonra mantar küf oluşumuna sebeb vermesin
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    İnsanlar soyledıklerını ınkar eder hadı bunu bılıyoruz da yazdıgınıda ınkar etmezkı be kardesim.

Hep derim bu forumlar cok faydalı. Çok sey ogrenıyor ınsan Allah başımızdan eksik etmesin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1960'larda alamanyaya ilk giden türklerin merdaneli çamaşır makinasında meyve sebze, ve hatta evlatlarını yıkadıkları rivayet edilir. Başka bir örnek de Amerika Birleşik devlerinde her ürünün nasıl kullanılacağı, ne amaçla kullanılacağı satın alınan ürünün üzerinde yazar ortalama ve ortalamanın hemen altındaki ABD vatandaşları anlasın diye. Star bucks gidin ve kahve alın, aldığınız bardağın üstünde mealen "sıcaktır, dikkatli için" yazar. Bu gibi uyarılar kaskı çamaşır makinasında yıkama ile aşağı yukarı aynı mentaliteye mani olmak içindir. 15/20 tlye kask içini temizleme spreyleri var, son derecede güzel temizliyor, mis gibi de kokuyor..gerisi size kalmış!

Ben Amerikada yasiyom Gecen bi tornavida aldim, paketin ustunde gozunuze sokmayin, kulaginiza sokmayin, bilmem kac yasinda cocugun eline vermeyin felan sacma sapan uyarilar vardi . Copcu almadiysa cikartip resmini cekecem . Manyak bunlar ha

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)