Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Konusunda Yardım Lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Kanuni Windy S motorumla devamlı uzun yol gidiyorum, 4 ayda 14000 km oldu, (4409) üretim tarihli arka lastiğimin sırt kısmı oldukça düzleşmiş. Diş derinliği mükemmel, Hava ayarı hep kontrol edildi ama sıcak havada uzun yolda kullanıldığından mı bilmiyorum, otomobil lastiği gibi düz bir şekil almış. 1 yıllık aynı motor ve lastikleri olan arkadaşım var onun lastik sırtı aynı yuvarlaklığını koruyor. Problem yaratacağını düşünüyorum ve değişirmek istiyorum.
    Biliyorsanız lütfen uygun lastik marka ve ölçüsü verebilir misiniz...
    arka 3.25 18" dubleks
    ön 2.75 18" şambriyelli.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu?
    112ciyiz

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Arkadas ben daha cok supersportlardan anliyom ama buyuk ihtimalle problem ayni. Arka lastigin duzluk ayarini tam yapmamis olabilirsin. Lastigin ortasinin anormal yenmesinin en buyuk sebebi budur. Fabrika cikisi celtikler bazen yanlis olabiliyor, bunu bi iple guzel bi ayarlayip, fabrika celtiklerine kiyasliyip o sekilde yapmak lazim. Super sport motor lastiklerinde 14,000 km lastigin degismesi icin cok bile ama senin motor tipin ve lastigin icin bi yorum yapamiycam. Zincirinde cok sert olmasin, suspansiyonu etkiler, lastigin omrunu kisaltir.

ilgine teşekkürler ama söylediğim gibi diş derinliği normal! yani lastikte aşınma değil sırt kısmında bir düzleşme vardı. 3 gün önce lastiği değiştirdim
    pirelli MT65 90/90 18 ve 2.75 18 takıldı ön-arka dubleks. siboplar da metal olanlarla değiştirildi. 700-750 km yaptım mükemmel oldular.
    112ciyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)