Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar motor almak için bir plan yaptım acaba cok mu geç olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yok ama almak istiyorum xD
    İlk önce s.a diyerek söze girmek isterim.Ben motor almak istiyorum suan lise 4 de geçtim lise 4 giderken ehliyetimi alacam (tabi allah nasip kısmet ederse..) sonra liseyi bitirene kadar motor almak için azda olsa para biriktirmişliğim olur.Ben pc öğretmenliği okumak istiyorum tabikide üniversite sınavına çalışıyom kazancağıma eminim(İnşllah)üniversiteyi kazandıtan sonra 4 yıl üniversite okuyacaz bu 4 yıl içinde ben baya para biriktiririm çünkü 3 ay tatillerde çalışırım..Üniversiteyi bitirdikten sonra baya bir para birikimim olmuş olacak.(Yaklaşık böle 5.000 ytl felan)Allahın izni ile 1-2 sene atanmayı beklerken biraz daha çalışırım ve allahım sana şükürler olsun yaklaşık 10,000 ytl param olmş olacak....

İşte arkadaşlar planım böle nediyonuz....Sizce cok mu geç erken yaşta almalımıyım...Ama motora ilk başlangıcım olmuş olacak ilk motorum ne olmalı sizce bundan 5 sene sonra...
    Okuduğunuz için teşekkür ederim olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Ortalama kaç yıl içinde olucak bunlar ? 6-7 yılı bulurmu?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Abi zaten yazdım orda ta okumalısın yine ben söyliyeyim 5 sene içinde gerçekleşecek

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bu kadar ince detay hesap ederek plan kuruyorsan ve gerçekleştirebilirsen
    senin için o zaman erken sayılmaz git paranın yettiği motoru al bin
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Carpe diem!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mustanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carpe diem!
    Abi iyi güzelde anı yaşamak ama para pul olmayıca napabilirki insan oğlu buarada kandiliniz kutlu olsun..

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Türkiye şartlarında 5 senelik pılan yapmak helal olsun iyi cesaret hemde öğretmen olacakmışsın, kardeşim senin polyana ile akrabalığın varmı.

İnşallah pilanladığın gibi olur herşey
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    kawasaki 250r 2010
    kardeş sıkma kendini herşey zamanla olur ben 27 yaşında aldım ilk motorumu çin malı ikinciel scotor 3 sene bindim sevdim motorculugu bundan 2 ay evel sattım gittim kawasaki 250 aldım benden sana tavsiye uzun vadeli plan yapma bırak akışına önce hayatını kazanmaya başla herşey zamanla olur önce başarı kal sağlıcakla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye şartlarında 5 senelik pılan yapmak helal olsun iyi cesaret hemde öğretmen olacakmışsın, kardeşim senin polyana ile akrabalığın varmı.

İnşallah pilanladığın gibi olur herşey
    Amin abi amin bizde kendimizi genç yaşımızda böle avutuyoruz napaşım malum işte öğrenci hayatı ama üniversite için gece gündüz çalışıyorum inşallah kazanacağımmm

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence fazla geç kalmış olursun. Benle aynı yaştasın. Bence iyi kötü bi motosiklet al 2.000 tl lik falan tecrübelenirsin o zamana. 10.000 tl lik bi motor pek başlangıç için uygun değil diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence fazla geç kalmış olursun. Benle aynı yaştasın. Bence iyi kötü bi motosiklet al 2.000 tl lik falan tecrübelenirsin o zamana. 10.000 tl lik bi motor pek başlangıç için uygun değil diye düşünüyorum.
    Yok kardeş ben eğer bütün parayı motosiklete harcasam benzin parası kalmıyacakAma diğer cevaplardada yazdığım gibi suan hiç param yokYani bir motosiklet alamam offf be dünya offf

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dostum yaşamayı erteleme
    al ehliyetini,al bir mobylette şimdiden bak keyfine.
    5-6 yıl yaşayacağımızın,5-6 yıl sonra aynı keyfi alacağımızın garantisi var mı?.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yaşamayı erteleme
    al ehliyetini,al bir mobylette şimdiden bak keyfine.
    5-6 yıl yaşayacağımızın,5-6 yıl sonra aynı keyfi alacağımızın garantisi var mı?.
    Abi süper konuşuyorsun gerçekten doğru 5-6 yıl sonra ölmeyeceğimiz ne malum..Ama dediğim gibi hiç param yok suan 0 elde var 0 hesabı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:44 ----------

offf offff aileme güzel bir dille motor almalarını söylüyorum ama çalış kendin al diyorlar eee bende üniversite sınavına çalışıyorum evde...böyle giderse benim yaşantım ancak plana göre alırım motoru offfbe dünya offfff

zenbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Universite sınavını kazanırsam alın diyebilirsin ama genede insanın kendi çalışıp kazandığığ para ile alması bambaşka bir olay. ben 20 yaşından beri istiyodum motorsiklet almayı 30 yaşında kısmet oldu. Umarım sen yakın zamanda hayallerine kavusursun

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı zenbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Universite sınavını kazanırsam alın diyebilirsin ama genede insanın kendi çalışıp kazandığığ para ile alması bambaşka bir olay. ben 20 yaşından beri istiyodum motorsiklet almayı 30 yaşında kısmet oldu. Umarım sen yakın zamanda hayallerine kavusursun
    Kardeş katılıyorum sana ve aynı durum benim için de geçerli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:17 ----------

Alıntı emolotion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin abi amin bizde kendimizi genç yaşımızda böle avutuyoruz napaşım malum işte öğrenci hayatı ama üniversite için gece gündüz çalışıyorum inşallah kazanacağımmm
    İnşallah kazanırsın, birde motorcu ortamlarına gir birkaç kişiyle tanış en azında motor sürmeyi öğrenecek kadar kullanabilirsin belki ( tabi aşkını sana ödünç verecek birini bulabilirsen )
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı zenbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah abi inşalah nasıl desem Gençlik be abi hemen herşeyin olmasını ister sen daha iyi bilirsin...Bakalım sonumuz hayırola...

Konu hala güncel ++++++++++++

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    kardeşim hayallerin çok güzel ve temiz..inşallah allah kalbine göre verir.savaskayan a katılıyorum 5-6 sene sonrasının garantisi elbette yok..ama sen de haklısın çünkü paran yok..yerinde olsam geç olacagını düşünmezdim..öncelik sırasında şu an üniv daha önemli..oku, sonra çalışır biriktirir alırsın..gün doğmadan neler doğar..ben 37 yaşındayım, daha yeni motor alacağım..yani bu işin yaşı yok bence...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim hayallerin çok güzel ve temiz..inşallah allah kalbine göre verir.savaskayan a katılıyorum 5-6 sene sonrasının garantisi elbette yok..ama sen de haklısın çünkü paran yok..yerinde olsam geç olacagını düşünmezdim..öncelik sırasında şu an üniv daha önemli..oku, sonra çalışır biriktirir alırsın..gün doğmadan neler doğar..ben 37 yaşındayım, daha yeni motor alacağım..yani bu işin yaşı yok bence...
    öğütlerin için saol abi dediğin gibi bende öss ye çalışmak istiyorum ama bu motor sevdası beni öldürcek düşünmeden yapamıyorum artık nediyelim gerisi allah kerim....

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emolotion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce s.a diyerek söze girmek isterim.Ben motor almak istiyorum suan lise 4 de geçtim lise 4 giderken ehliyetimi alacam (tabi allah nasip kısmet ederse..) sonra liseyi bitirene kadar motor almak için azda olsa para biriktirmişliğim olur.Ben pc öğretmenliği okumak istiyorum tabikide üniversite sınavına çalışıyom kazancağıma eminim(İnşllah)üniversiteyi kazandıtan sonra 4 yıl üniversite okuyacaz bu 4 yıl içinde ben baya para biriktiririm çünkü 3 ay tatillerde çalışırım..Üniversiteyi bitirdikten sonra baya bir para birikimim olmuş olacak.(Yaklaşık böle 5.000 ytl felan)Allahın izni ile 1-2 sene atanmayı beklerken biraz daha çalışırım ve allahım sana şükürler olsun yaklaşık 10,000 ytl param olmş olacak....

İşte arkadaşlar planım böle nediyonuz....Sizce cok mu geç erken yaşta almalımıyım...Ama motora ilk başlangıcım olmuş olacak ilk motorum ne olmalı sizce bundan 5 sene sonra...
    Okuduğunuz için teşekkür ederim olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum..
    sana kalmıs bisey o kardes eger ozamana kadar dayanabilirsen sorun yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)