Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zinciri yağlamak..

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    1) 15dk.motorla gezinirim.

2) Motoru park eder,çift ayak üzerine alırım.

3) Kullanılmış veya yeni alınmış farketmez,dişfırçası.

4) Elimde o anda nevarsa,temizlik spreyi veya gazyağı.(Gaz yağıysa kullandığım zaman,camsilin fiskiyeli kutularına doldururum ''nokta atışları için'' )

5) Diş fırçası ve temizlik için kullandığım gazyağı veya sprey ile güzelce temizlerim.

6) Kuruması için 2 saat beklerim.

7) Kuruduğuna emin olduktan sonra Kaliteli zincir yağı olduğuna inandığım ''WÜRTH'' marka yağ ile önce içten sonra dıştan olmak kaydıyla güzelce yağlarım.

......NOT:Bu işlemi,akşam motoru park edeceğim zaman yaparım ki,sabaha kadar yağ zincire tamamen yapışsın ve her tarafını sarsın diye...

Bende böyle yapıyorum
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende zincirimi temizlemek için gazyağı aradım ama arkadaşlar sivasta gazyağı bulamadım. bu sebeple ne yapacağımı şaşırdım. nasıl bir şehirde yaşamaktayım anlamadım. GAZ YAĞI YOK...
    Bıkmadan usanmadan her petrol ofisine sor. Birinde kesin vardır. Geçenlerde ücra sayılabilecek bir noktadaki PO ya bir sorayım dedim varmı gaz yağı diye. Adam var dedi, hayret ettim. O civarda birtek onlarda varmış. Doldur 2, 3 litre dedim, sanki kaçırıyorlarSivasta da aynı şekilde, sorun girdiğiniz benzinliklere, birinde vardır muhakkak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıkmadan usanmadan her petrol ofisine sor. Birinde kesin vardır. Geçenlerde ücra sayılabilecek bir noktadaki PO ya bir sorayım dedim varmı gaz yağı diye. Adam var dedi, hayret ettim. O civarda birtek onlarda varmış. Doldur 2, 3 litre dedim, sanki kaçırıyorlarSivasta da aynı şekilde, sorun girdiğiniz benzinliklere, birinde vardır muhakkak.
    genellikle sanayi çarşılarına yakın benzinliklerde ve yağcılarda bulunur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)