Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkdaşlar ben bu sene okul bitince honda cbr 125 r almayı planlıyorum ama açık konuşmak gerekirse hiç motor kulllanamdım bu motoru kulnamak çok mu zor bu işin altından kalkabilirmiiym eğliyet almaya gittiğimde yada adam gibi öğretirler mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    kullanırsın neden kullanamayasın.benım arkadasım benım motoru kullanıyo adam 130 kılo ve hayatında motorun gidonunu tutmuşluğu yoktu ama baya baya kullanıyo ara sıra trfiğede cıkıyo o kadar abartılacak bi durum yok

ben kilolu biri değilim 55 60 kilo civarında 1.70 bopyundayım am hiç kullanmadım bi arkdaşım biraz denyimi var motor konusunda baya zor dedi gözümü korkut valla eğliyette öğretirler mi ?

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı dgn_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkdaşlar ben bu sene okul bitince honda cbr 125 r almayı planlıyorum ama açık konuşmak gerekirse hiç motor kulllanamdım bu motoru kulnamak çok mu zor bu işin altından kalkabilirmiiym eğliyet almaya gittiğimde yada adam gibi öğretirler mi ?
    öğrenirsin canım öğrenirsin önce bi ehliyet demeyi öğrenn
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    atomu parçalayan insanoğlu motosikletimi kullanamıcak herkes anasının karnında mı öğrendi yeterki kendine güven...

valla içi rahatladı allah razı olsun sağolun okul bitirnce yazdığıma bakmayın yaş oldu 22 otuza merdiven dayadık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

bide cbr 125 nasıl otor iyi mi yeni başlayan için ?

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    valla içi rahatladı allah razı olsun sağolun okul bitirnce yazdığıma bakmayın yaş oldu 22 otuza merdiven dayadık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

bide cbr 125 nasıl otor iyi mi yeni başlayan için ?
    bende şimdi onu sorucaktım hangi okul bitince diye :D:D:DD iyi ki yazmışsın EHLİYET kurslarında nekadar öğretirler bilmiyorum ama güvenli sürüş eğitimleri var onlardan alabilirsin motor kullanmak kısmen zordur ama bi okadarda kolaydıri.... aslında şimdi aklıma gelen bir tespitimi yazıyım moturun seni kullanması çok kolayda senin motor kullanman biraz zaman alır fakat öğrenirsin..

ben istanbulda oturuyorum full bayır oturduğum yer adam gibi düz alanda yok ki öğreim bunun vitesi felan avrmış baya zor diyolar sizce ben bu motoru kullanmayı ne kadar sürede öğrenirim ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:56 ----------

okulda balıkesir üniversitesi

Motosikleti
    ben istanbulda oturuyorum full bayır oturduğum yer adam gibi düz alanda yok ki öğreim bunun vitesi felan avrmış baya zor diyolar sizce ben bu motoru kullanmayı ne kadar sürede öğrenirim ?
    süre olarak kısıtlama hergeçen km de hatta her geçen 1000 km yeni bişey öğreniceksin... ben 2000 km yaptım "kullanıyomuyum artık lan?" dedim duramadım yan yattım vs vs... yerde bowling topu gibi sürüklenirken panik frennn panik frennn diye bağıryosun ama duramıyosun sonra anlıyosun... ama atla deve bişey değil takma kafana zamanla pekişir herşey ilk etapta trafiğe çıkmamanı tavsiye ederim kesinlikle

trafik konusunda 3 5 ayndan aşa çıkcağımı sanmıyorum ebnde hız tutkusu var bisiklet azımı burnumu kaç kere kırdım ben haırlamıyorum ağaım kırıldı çok hızlı giderdim diyorum full bayır o yüzden motordan korkuyorum elime o hüç geçerse son neyse zorlarım gibi hastalık gibi bişey bende ki :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:02 ----------

klavye adam gibi yazmıyo bu arda baz tuşlar tutukluk yapıyo o yüzden kusura bakmayın

Motosikleti
    bende de hız tutkusu var arabada rüzgar gibiyimdir bisikletide küçükken öyle kullanıyodum ama motorun bi farkı var biliyomusun rüzgarı hissetmek.. rüzgarı hissetmek arabayla rüzgar yapmaktan daha keyifli. şimdiye kadar motorla 1 veya 2 sefer 110 yaptım genelde hep 70 80 gidiyorum ve inanılmaz keyif veriyor aynı şeyleri sende yaşarsın

bnm esas korkum hiç kullanamamak açık konuşmak gerekirse motoru olan bi cihaz şu ana kadar kullanamdım sadece bisiklet arkadaşlar baya korkuttu zor felan bilmem ne honda 125 r hakkında bilginiz var mı peki başlangıç motoru diyolar yani bana göre mi ?

Motosikleti
    forumu takip et açılan başlıkları oku konularda aramalar yaptır aradığın bütün sorulara cevap bulucaksın.. inan bu sitede istemediğn kadar bilgi var küçük cc ile başlamak en iyisidr o yüzden başlangıç motoru demişlerdir sana cc nekadar küçük olursa altındaki güç okadar az dolayısıyla korkutuculuğuda okadar az olucaktır

teşşekür ederim sağolun zaman ayırdığınız için elimden geleni yapcam öğrenmek üni kazandık onuda yaparız herhalde o kadar da zor değildir umarım

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Uzay mekiği değil sonuçta dostum.
    Kullanırsın tabiki.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    teşşekür ederim sağolun zaman ayırdığınız için elimden geleni yapcam öğrenmek üni kazandık onuda yaparız herhalde o kadar da zor değildir umarım
    estfrllh elimizden geldiği kadarıyla herşeyi yapmaya hazırız.. biz çömezler böyle konularda ustalar atölye başlıklarında yardım edebildiğimiz kadar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:29 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzay mekiği değil sonuçta dostum.
    Kullanırsın tabiki.
    :D:D:D:D dimi bak SinanAksu "yerle gök arasında biyerde" yaşıyor.... uzay mekiği bile olsa kullanılır istek olduktan sonra...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)