Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu koku neden geliyor acaba

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar benim motorum şuanda 1000 küsur km lerde ama özellikle ilk çalıştırdımda sanki yağ kokusuu gibi çiğ pis benzin kokusu gibi koku ve duman çıkyor acaba neden daha rodajı bile tamm tamamlayık değil yağ yakma ihtimali zor yağını düzenli km lerde kattırdım.ani gaz verdiğimde gaza yükelndiğimdede geliyor
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mutlak basınç sensörü yani diger adı map sensörü bozulmuştur. ondan olabilir.
    103 hp

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    onla alakası yok motor zaten 125 cc çinli büyük ihtimal subap lardan yada sekmanalr aynı hizada takılmıs olabilir .. arkadaş senin sorunalrının binbirtane nedeni var hangi birini söylelyeyim
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    map sensörü bozulduysa ecu yani beyin yakıtı ayarlayamaz ve FAZLA yakıt gönderir o zamanda hem duman atar hemde pis kokar.
    103 hp

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    map sensörü bozulduysa ecu yani beyin yakıtı ayarlayamaz ve FAZLA yakıt gönderir o zamanda hem duman atar hemde pis kokar.
    babacan beyin nerde adamın motorunda . enjeksiyon yok. beyin yakıtı ayarlamıyor yani. bir tek cdi var ateşleme için ona da tam beyin diyemeyiz.

enjeksiyonlular için diyebiliriz

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    kanunı 125 bretona map sensörümüü bağlıyolar aaaa ne güzel bende baglatıcam yarın oleyyyyyy

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:19 ----------

enes kardeşim bak,sabahları calısmada yakıtında bır sorunun yoksa eğer en basit olarak sıralıyorum başta bujini kontrol et tırnak aralığına,sübap ayarları en son olarakta piston üzerindeki segmanların diziliş yönüne bakmanı tavsiye ederim.

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorum şuanda 1000 küsur km lerde ama özellikle ilk çalıştırdımda sanki yağ kokusuu gibi çiğ pis benzin kokusu gibi koku ve duman çıkyor acaba neden daha rodajı bile tamm tamamlayık değil yağ yakma ihtimali zor yağını düzenli km lerde kattırdım.ani gaz verdiğimde gaza yükelndiğimdede geliyor
    eksozun içinde yağ birikir gazı kökleyince duman olarak atar.

eksozu yağlıyor bazen ustalar yağlamış ta olabilirler.

yağ yakıyorsa daha belirgindir.

balata kokmuyor değilmi

Motosikleti
    bobcat
    yağ yakmaz 1000 km de zannetmiyorum,belkide motor çiğ yakıyordur

Alıntı kardagoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yakmaz 1000 km de zannetmiyorum,belkide motor çiğ yakıyordur
    abi ben hergün sizin tükanın önünden geçiyorum birara gelirim

Motosikleti
    bobcat
    herzaman kardeş sitede sanırım sınırlı sayıda osmaniyeli var,ben geçen sene üyeydim ama nolduysa şifreyi unuttum sonra giremedim kapanmış gitmiş nolduysa anlamadım

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onla alakası yok motor zaten 125 cc çinli büyük ihtimal subap lardan yada sekmanalr aynı hizada takılmıs olabilir .. arkadaş senin sorunalrının binbirtane nedeni var hangi birini söylelyeyim
    benşm bi redlıne devir sorunu var başkada bişey yok
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    enes cozulmedımı daha senın o sorun

Motosikleti
    bobcat
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen naptın sorunları ??

Motosikleti
    hocam bugun bıraz bos vaktım oldu sabahtan 3 ,4 saat bu boslukta hemen bı kosu CDI beyın ,bı tanede NGK buji kaptım geldım.hemen değiş tokuş bass marşa hayyy mubarek egzoslar acık tabıkı sesını duyan 600 RR sancak.son devır problemım yanı kırmızı cızgı ortadan kalktı 11 bın devır goruyor su anda aksam ustude ıbre patlatmaya gıttım basardım geldım.Neyse hersey ıyı guzel hosta usta bu seferde cdı degısınce rolantı sorunu ortaya cıktı rolantıyı 1500 rpm den asagı dusurduk mu stop edıyo sorun nedır acaba,eskı cdı takıyorum ole bır sorun yok olmuyo normal calısıyo.ŞAŞTIM

Motosikleti
    denemedimki bu aralar pek motorla alakam yok bakalım pazartesi deniyecez o zman anlatırım olup bitenleri
    buda benm arkdaşın kt

Motosikleti
    bobcat
    hehehe neyse bi ucundan yakalamışsın,st-gt-250r benim arkadaştı o bahsettide okuyup cvp yazmıştım sorunlarına CDI değiştir falan dedim,ama rolanti olayı CDI ye pek bağlı değil CDI orjinalimi,eğer karbüratördeki iğneyle oynadıysan söküp takarken biyerini yırtmış olabilirsin hava alırsa rolantide durmaz,fazla benzin girerse rolantide durmaz buji tırnak aralığı çok açık yada çok kapalı ise rolantide durmaz

Motosikleti
    çok net gozukmuyor enes kardesım ama kaza bela vermesın sahıbıne,sanada tavsıyem hıc bısıy ıle ugrasma al bıtane cdı gec kenara.

Motosikleti
    çok net gozukmuyor enes kardesım ama kaza bela vermesın sahıbıne,sanada tavsıyem hıc bısıy ıle ugrasma al bıtane cdı gec kenara.
    denedik aynı cdı etkilemedi

Motosikleti
    bobcat
    benzinin bozuk olabilir

Motosikleti
    Hocam CDI çakma ama mukemmel devir yapıyor şu anda motorum, bılmıyorumda her orjınal kt 130 vurmaz ve 11 devır yapmaz ustunde hıcbırsey yok bende şaştım bugun cdı degısınce ıyı oldu ama rolantı bıraz dusurdukmu 1500 altına hoopppp stop edıyo hemen.Bugun kurcaladıklarımı anlatayım hocam karburatoru soktum gaz pıstonu ıcınde ıgne var onu cıkardım onun ustundekı segmanı 5 kanallı yanı 2 den 3 aldım olmadı sonra tekrar ılk yerıne getırdım 2 ye yanı.YHA ustam msn adresınız varsa gonderebılırmısınz yada ben gonderıyım hem tanısmıs oluruz hem sorunları konusurz vaktınız ve mahsuru yoksa eger!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)