Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

koruma ekipmanları (giydirin beni) :)

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle motosiklet ile ilgili her şeyin benim için çok yeni olduğunu belirteyim. koruma ekipmanı işini aradan çıkartayım diyorum motosiklet almadan. tercihlerim komik ya da gereksiz olabilir, sebebi tamamen bilgisiz olmam, lütfen uyarın beni. Tüm ekipmanı, haliyle yaza uygun istediğimi belirteyim bir de.

Revit Air Yazlık Mont
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...377&ShowPane=2

NıC NG-1010 Yazlık Eldiven
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44545

TCX X-Square Bot
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45754

Kask?

- Şu an olmasa da boyun problemi yaşadım zamanında. Bu yüzden mümkün olduğunca hafif olsa iyi olur.

- Vizörü güneş korumalı ile değişibilmeli.

- Beni en korkutan madde ise buğu, kesinlikle buğu yapmamalı. (varmış galiba böyle bir şey...)

Son olarak bunu unutmuşsun, bunu da almalısın ya da bu kadar vermene gerek yok bu ürüne derseniz makbule geçer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    VStrom-DL650
    revitin air montunu kullanıyorum gerçekten çok güzel bir ürün tavsiye ederim.
    Diğerleri konusunda net bilgim yok..ama sırt ve böbrek korumasını da almanı tavsiye ederim..

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Pantolon ? Sıcakta giymem dersen de, dizlik mutlaka...
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolon ? Sıcakta giymem dersen de, dizlik mutlaka...
    evet ben o konuyu atlamışım

Motosikleti
    HondaCBF600
    MOnt çok açık renk,trafikte egzos vs den dolayı çabuk kararmaz mı? AÇık renk mont güzeldir şıktır ama rengi hızla bozulur...

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Alıntı Maxilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOnt çok açık renk,trafikte egzos vs den dolayı çabuk kararmaz mı? AÇık renk mont güzeldir şıktır ama rengi hızla bozulur...
    ben geçen yaz nerdeyse her gün giydim ve sadece 2 kez yıkadım..Renginde şimdilik bir bozulma yok

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    kask arai corsair.... havalandırması çok iyidir, özellikle yaz için gerekli.

mont çok güzel, sadece önünde çok hava giricek file olduğundan arkadaşların dediği gibi böbrek koruma veya bel koruma için birşeyler kullanmanı tavsiye ederim..
    muhtemel altında kot pantalon olucak o yüzden dizlik takmıycaksın
    takmalısın o ayrı !!
    ama yinede tavsiye istediğin için söylüyorum kot pantalon düştüğünde sürüklendiğinde cildini cidden çok yakar ona göre tedbirini al, belki bi kevlar pantalon -- biraz bol olsun, içine dainese ince dizlikler..
    ayakkabı konusunda şunu ekliyim karar senin tabi, yazın ayakların motora yakın olduğundan çok terliycek ne giyersen giy fazla gelicek o yüzden.. en iyisi ısı yalıtımı biraz daha fazla birşey bakmak ve mümkünse içinde demir , metal herneyse koruması olan birşey bakman..
    (felaket tellalı olmak istemem ama) düştüğünde sürükleniceksin, sürüklendiğinde bu ayakkabılar hiçbir işe yaramıycak.. düşün her tarafın sağlam ama ayakparmakları komple yanmış ve aşınmış.. yürüyemezsin bile.. o yüzden güvenli sağlam bişi..

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı Maxilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de Revit Airforce var, o da açık gri. Yıkanınca kiri pası kalmıyor. Şimdiki aklım olsa almazdım, o ayrı. Çok daha hesaplı alternatiflerden haberim yoktu o sıralar.

Deri montum beyaz. Evet, ihmal edersem epey kirlenebiliyor ama onun da temizliği atla deve değil. Deri sabunu, temizlik süngeri ve on onbeş dakikalık emekle tekrar bembeyaz oluyor.

Görünürlük önemli. Geceleri siyah giyinen motorcularla karşılaştığım oluyor. Kuyruk lambasının belli belirsiz ışığı da olmasa karanlıkta kaybolup gidecekler.

Ayrıca yazlık kıyafetin açık renk olması sıcakta pişmeyi azaltıyor. Daha geçen hafta siyah deri pantolonum ve beyaz deri montumla güneşte oturdum biraz. Bir müddet sonra pantolon cayır cayır yanmaya başladı ama mont hala sepserindi.

Siyahın çoğu zaman daha şık durup daha temiz göründüğünü kabul ediyorum ama söz konusu motosiklet olunca emniyet ve rahatlık benim için daha ön planda. Daha ziyade şıklık ve temizliğe meyleden arkadaşların tercihine de saygı duyarım, onu da belirteyim.
    [B]J şimdi asker[/B]

teşekkür ediyorum yorumlar için. belki sizin için çok sıradan bilgiler ama bilmeyince gerçekten çok kıymetli oluyor haliyle.

-mont
    kimse itiraz etmediğine göre revit air şu anda kararım. alternatifleri de merak ediyorum haliyle.

-dizlik
    yazmayı unutmuşum bunu. geçen hafta ELINT arıyordu bir konuda. ufo'ya ikna ettiler. koskaca moderatör bir bildiği vardır diyerek onda karar kıldım.

-kask
    tanıdık öğrendik bu arai'yi ama önce motosiklete devam edip etmeyeceğimi ispatlamam gerek kendime. tamam, "kafana bu kadar mı değer biçiyorsun" diyeceksiniz ama şimdilik 400-500 tl arası bir şey düşünüyorum.

sırt-böbrek koruma
    aldım listeye. bir şeyler önerirseniz sevinirim.

son olarak; bütün ekipmanları internet başından ve sıfır tecrübeyle seçtiğimi göz önüne alın lütfen. görmüş geçirmiş tayfa olarak, alternatif ürün de önerin lütfen.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kış şartlarına kesinlikle pantalon şart.
    Her ne kadar içindeki astarı çıkarsanda sıcakta dayanılmıyor.
    Sıcak havalarda dizlik alman daha uygun olur.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Bir iki alternatif:

File, 55 dolar + 60 dolar kargo.

---

File, 85 dolar + 60 dolar kargo.

---

Deri, 129 dolar + 70 dolar kargo.

Newenough'ın ucuzluktaki ürünlerini aşağıdaki adreslerde inceleyebilirsin. İtibarlı ve güvenilir bir şirkettir. Ben çok defa alışveriş yaptım.

http://www.newenough.com/street/clos...rgain_basement

http://www.newenough.com/street/closeouts/all_types
    [B]J şimdi asker[/B]

Alıntı CanTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask arai corsair.... havalandırması çok iyidir, özellikle yaz için gerekli.

mont çok güzel, sadece önünde çok hava giricek file olduğundan arkadaşların dediği gibi böbrek koruma veya bel koruma için birşeyler kullanmanı tavsiye ederim..
    muhtemel altında kot pantalon olucak o yüzden dizlik takmıycaksın
    takmalısın o ayrı !!
    ama yinede tavsiye istediğin için söylüyorum kot pantalon düştüğünde sürüklendiğinde cildini cidden çok yakar ona göre tedbirini al, belki bi kevlar pantalon -- biraz bol olsun, içine dainese ince dizlikler..
    ayakkabı konusunda şunu ekliyim karar senin tabi, yazın ayakların motora yakın olduğundan çok terliycek ne giyersen giy fazla gelicek o yüzden.. en iyisi ısı yalıtımı biraz daha fazla birşey bakmak ve mümkünse içinde demir , metal herneyse koruması olan birşey bakman..
    (felaket tellalı olmak istemem ama) düştüğünde sürükleniceksin, sürüklendiğinde bu ayakkabılar hiçbir işe yaramıycak.. düşün her tarafın sağlam ama ayakparmakları komple yanmış ve aşınmış.. yürüyemezsin bile.. o yüzden güvenli sağlam bişi..
    bu cevap üzerine de bir kaç sorum olacak. ilgilenirseniz sevinirim.

1- forumlar ve alışveriş sitelerindeki yorumlardan okuduğum kadarıyla yaz aylarında pek pantolon kullanan yok. doğru mu bu? (ciddi kilometreler harici sanırım)

2- cevaptan bu bot (TCX X-Square) o kadar da güvenli değil mesajı aldım ben. Öyleyse daha güvenli ve hava alan-termal duyarlılığı olan, marka-model önerebilir misiniz? en en iyi botu giysem yine de haşlanacak değil mi ayaklarım?

3- son olarak da; hangisi? (hiçbiri seçeneğiniz de mevcut tabii)

Lazer Vertigo Flash

SCORPION EXO-750AIR BATTLE LORD

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    http://istanbulmotoclub.com/enduroma...6r1j3nitegfh33
    birde bunları incele ihtiyacı olabilir

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    mrb,

bütçe belirtmemişsiniz ama bu işe devam edip etmemeye de karar vermemişsiniz.

güvenliğinizi ne kadar üst düzeye çıkarırsanız kendinizi o kadar rahat, adapte ve makina ile tek parça hissedersiniz.

Bu da motorda sizi kasmadığı gibi çok çok mutlu eder. Kaskın içinde sırıtmaya başlarsınız. "İnanamıyorum ya inanamıyorum" dersiniz. eh tecrübeyle sabit

diğer tarafta ister devam edin ister etmeyin, bu sarfiyatınız 1 kere meydana gelecek bri hadise halinde güvenlik amacı taşıyor. Ben de yeni sayılırım, sizi çok iyi anlıyorum.

Ben olsam furygan mont, fullface isim yapmış kask (shoei vs.), furygan eldiven, dizlik, kesinlikle profesyonel markalı çizme (en az 250-300 tl) ve kesinlikle "yazlık" değil. Bunları toplarsanız 1500-2000 arası eder. Bütçeniz müsit değilse kullanamazsınız demiyorum ancak aksilik halinde zarar görme ihtimaliniz nispeten artacaktır ve bu sebeple daha tedirgin-gergin olmanız muhtemel, bu da sizi soğutabilir.

Saygılarımla.

Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb,

bütçe belirtmemişsiniz ama bu işe devam edip etmemeye de karar vermemişsiniz.

güvenliğinizi ne kadar üst düzeye çıkarırsanız kendinizi o kadar rahat, adapte ve makina ile tek parça hissedersiniz.

Bu da motorda sizi kasmadığı gibi çok çok mutlu eder. Kaskın içinde sırıtmaya başlarsınız. "İnanamıyorum ya inanamıyorum" dersiniz. eh tecrübeyle sabit

diğer tarafta ister devam edin ister etmeyin, bu sarfiyatınız 1 kere meydana gelecek bri hadise halinde güvenlik amacı taşıyor. Ben de yeni sayılırım, sizi çok iyi anlıyorum.

Ben olsam furygan mont, fullface isim yapmış kask (shoei vs.), furygan eldiven, dizlik, kesinlikle profesyonel markalı çizme (en az 250-300 tl) ve kesinlikle "yazlık" değil. Bunları toplarsanız 1500-2000 arası eder. Bütçeniz müsit değilse kullanamazsınız demiyorum ancak aksilik halinde zarar görme ihtimaliniz nispeten artacaktır ve bu sebeple daha tedirgin-gergin olmanız muhtemel, bu da sizi soğutabilir.

Saygılarımla.
    öncelikle ne kadar teşekkür etsem az ilginize

aynı sırayla cevaplayayım. 1500 tl (belki az daha üstü) çok rahat ayırabilirim ekipmalara. devam konusuna gelince, başlayacağım kesin... 10-11 mayısta honda eğitim merkezinde olacağım. en kötü ihtimalle de 20 mayısta almış olurum motosikletimi demek bu. kararsızlığım "arai" konusundaydı daha çok. "exo 750 de olur. devam edersem zaten alırım arai'yi" dedim kıt bilgimle kendi kendime.

başa döndüm diyelim o zaman ekipman konusunda. markayı bile (furygan) ilk defa duydum çünkü. shoei'yi de yazdım aklımın bir köşesine.

çizme-bot konusuna gelince; TCX X-Square bot'a itiraz geldi zaten "canTR"den (sağolsun ). hangisi iyi-hangisi kötü, ne almalıyım, inanın hiçbir fikrim yok şu anda.

Motosikleti
    Vespa ET4 150
    Kask için X-Lite X-602 Start modellerine de bakın derim. Hafif, görüşü çok iyi, buğu önleyici aparatı içinden çıkıyor. Ayrıca iç kısım çıkarılıp yıkanabiliyor. Eksi yanı, gürültülü olması.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    böbrek korumasını bel koruması olarak düşün. beline doğru omurunun en fazla ne kadarsını kavrarsa okadar iyi olur. ucuz yolluy istiyorsan herhangi bir marka ama alırken üstündeki plastik korumaları ters yöne doğru bük biraz bakalım rengi değişiyormu veya çok esniyormu.. ne çok yumuşak olucak (koruma sağlamaz şokta) nede çok sert olucak (sert şeyler kırılır yumuşak şeyler esner) senin vucudunun esnekliğinden biraz daha sert birşeyler bak.. unutma eğer sadece böbrek koruma sorarsan yumuşak kemer tarzı şeyler verirler.. ikisni tek ürünle bitirebilecekken boşuna para verme iki gün sonra...

dizlik konusunda aynı...

kask için kabaca piyasada 100€ - 250€ - 400€ ve 700€ bantlarında ürünler var.. 700 e gitmiyim diyosan 400 civarı birşeyler bak bence.. daha düşüklere bakma derim ben.........

bot olarak biraz pahalı kaçabilir ilk malzeme için ama bu motor denen olay tek doz bağımlılığı yapar bi kere çıkarsan üstüne bi daha inemezsin o yüzden birinci seferde almışken güzel bişiler al diye söylüyorum dainiese bakbilirsin veya puma bakabilirsin.. korumaları olan modellere bak.. (ayakkabının burnuna bastır, ezemiyosan içinde illa bi metal koruma vardır)

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    dün hasanpaşayı ve kızıltoprağı dolaştım.. hasanpaşada (ismini vermiyim) outlet mağzalar var oralardan ayakkabı daha doğrusu bot bakabilirsin... bu konuda bir not daha eklemek istiyorum eklemlerini rüzgara karşı kapatan (ve bot için) ayak bileğine acil bir durumda destek olabilecek bir boğazlı ayakkabı veya en iyisi bot bak. Sidi marka ürünlerde çok iyidir siyahları günlük kullanımda da göze batmaz..

kask konusunada bir ek yapmak istedim; benim tercihim dış kabuğu çok büyük olmayan ürünler bu kategoride marushin kaskta bakabilirsiniz, yeni ürünlerinin dış kabukları çok büyük değil (shoei, suomy gibi) daha çok arai boyutlarında.. 40 seneden fazla süredir kask yapan bir markadır, japondur.. kızıltoprak tarafında bir mağzada var aynı mağza yenikapı tarafında da var (hangi tarafta oturduğunuzu bilemediğim için...)

800 TL kask - 300 TL mont - 150 TL bot - 50 TL bellik - 100 TL eldiven = 1400 TL (kaba bi hesapla) 100 küsür TL ilede bir pantalon alırsınız bütçe komple biter rahat edersiniz montun cebine koyucak para olmayınca mont daha bi hafif daha bir rahat giyiliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler