Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Gs500'den CarbonFighter'a dönüşüm fotoları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar çok teşekkür ederim. kısa zamanda toplanmış fotolar da paylaşıcam sizlerle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:38 ----------

Alıntı strangerRTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çok sağlam bir makine olcak gibi görünüyor fakat;
    fotoğrafın açısındanmı bilemiyorum yeni gidon biraz fazla geniş değil mi ?
    gidonu bu aşamada özellikle geniş tuttum, kendimce yaptığım araştırmada bu tarz modifiyede hep bu ölçülerin tercih edildiğini görünce bir deneyeyim dedim. eğer kullanımda sıkıntı çıkarırsa biraz kısaltırım artık zaman gösterecek onu.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Kolay gelsin,bitmiş halini sabırsızlıkla bekliyorum.Denge topuzlarını nereden ve kaça aldın ?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayağı emek var güzel olacak belli,

acizane tavsiyem tüm takım tek ve orjinal bir renk olmalı, bu türlerde (yaptığın zaten ya cafe racer ya da street fighter karaktere dönüşecek diye tahmin ediyorum) genelde turuncu, yeşil veya buna benzer rutin dışı kaplama kullanılıyor.

aşağıda belki kaynak olur diye sana gs500 (vb.) modifiye linkleri yolluyorum

son halini mutlaka buraya resimle de görelim
    linkler için teşekkür ederim, hepsini inceliyorum tek tek şimdi. renk konusunda ise jan janlı bi renk düşünmedim carbon görünüm hep hoşuma gidiyordu o yüzden buna karar verdim. gerçi dediğin gibi fıstık yeşiki ya da parlak turuncu da çok hoş durabilir...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    gs500 en gözde modifiye motorlarındandır herhalde
    eminim biliyorsundur, şu adreste harika streetfighter lar var:
    http://gstwins.com/photogallery/

renk olarak siyah ve turuncu karışımını düşünebilirsin.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Arkaya taktığınız sinyaller hediye gelmiş sanırım. Bende onları kullanıyorum fakat görünülürlük konusunda çok zayıflar maalesef.Gidon hoş olmuş benim de aklımda böyle bişeyler vardı. Karbon kaplamanın fiyatını merak ettim. Ben ön çamurluğa uyguladım, istediğim gibi kaplamayı beceremedim. Fiyat olarak da sadece ön çamurluğa 80 dediler.(Ama bu standart uygulamalardan farklıymış çok orjinalmiş falan fistan)... Size maliyetini pm yoluyla öğrenebilirmiyim? Bir de sibop ayarının maliyetini ve sakalı hangi modelden nasıl temin ettiğinizi yazabilirseniz benim için harika olur. Bu arada, önde kullandığınız sinyalleriin linkini ben vermiştim sanırm. Çok çok güzel durmuş hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin,bitmiş halini sabırsızlıkla bekliyorum.Denge topuzlarını nereden ve kaça aldın ?
    sağolasın. bu topuzlar aslında senin carbon manetlere çok iyi olur. manetlerini bana satar mısın ciddiyim aslında düşünürsen.
    topuzları istanbul carisma motordan getirttim. 20-25 gibi bi rakama.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gs500 en gözde modifiye motorlarındandır herhalde
    eminim biliyorsundur, şu adreste harika streetfighter lar var:
    http://gstwins.com/photogallery/

renk olarak siyah ve turuncu karışımını düşünebilirsin.
    gstwinsi inceledim evet ciddi çalışmalar bar bi de customfighters diye bi forumda yapılan gs500 ler harika. ama tabi onların yaptıklarına yaklaşmak için acımayıp şaseyi kesip biçmek gerekiyo o nu da göze alamıyorum

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linkler için teşekkür ederim, hepsini inceliyorum tek tek şimdi. renk konusunda ise jan janlı bi renk düşünmedim carbon görünüm hep hoşuma gidiyordu o yüzden buna karar verdim. gerçi dediğin gibi fıstık yeşiki ya da parlak turuncu da çok hoş durabilir...
    Motor muhteşem oluyor..yalnız...
    O acerbis far gerçekten de çirkinlik abidesi...Aslında supermoto malzemesi;bizim burada millet onu grenajı veya farı kırılan motorlara modifiye diye takıp modasını çıkardı.Acerbis'in yurtdışında birçok grenaj modeli var;burda bir tek bu satıldığı için herkes yaptırıyor.Sen beğendiysen sorun yok;fakat bir tek bu oluyor diye düşünme,klasik farı bundan çok daha güzel durur üzerinde

Ayrıca dediğim gibi o çirkin şey supermoto için.İlla kafa grenaj diyorsan Acerbis naked lar için başka farlar öneriyor.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaya taktığınız sinyaller hediye gelmiş sanırım. Bende onları kullanıyorum fakat görünülürlük konusunda çok zayıflar maalesef.Gidon hoş olmuş benim de aklımda böyle bişeyler vardı. Karbon kaplamanın fiyatını merak ettim. Ben ön çamurluğa uyguladım, istediğim gibi kaplamayı beceremedim. Fiyat olarak da sadece ön çamurluğa 80 dediler.(Ama bu standart uygulamalardan farklıymış çok orjinalmiş falan fistan)... Size maliyetini pm yoluyla öğrenebilirmiyim? Bir de sibop ayarının maliyetini ve sakalı hangi modelden nasıl temin ettiğinizi yazabilirseniz benim için harika olur. Bu arada, önde kullandığınız sinyalleriin linkini ben vermiştim sanırm. Çok çok güzel durmuş hayırlı olsun
    doğru galiba senin verdiğin linkteydi sinyaller, gerçi Yürekçenin hakkını yemeyeyim o da göndermişti bunların ilanını geçen hafta favori ilanlar listem o kadar doluyduki sinyaller,aynalar, topuzlar, elcikler ıvır zıvır
    bu arada sakal hyo gt250 sakalı. biraz kesip biçmeyle uydurduk makineye.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    carbon olayına zaten bitiyorum valla son resimlerini dört gözle bekliyorum güzel olacak gibi
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor muhteşem oluyor..yalnız...
    O acerbis far gerçekten de çirkinlik abidesi...Aslında supermoto malzemesi;bizim burada millet onu grenajı veya farı kırılan motorlara modifiye diye takıp modasını çıkardı.Acerbis'in yurtdışında birçok grenaj modeli var;burda bir tek bu satıldığı için herkes yaptırıyor.Sen beğendiysen sorun yok;fakat bir tek bu oluyor diye düşünme,klasik farı bundan çok daha güzel durur üzerinde

Ayrıca dediğim gibi o çirkin şey supermoto için.İlla kafa grenaj diyorsan Acerbis naked lar için başka farlar öneriyor.
    aslında acerbis farı almadan önce ben de çok düşündüm, hem benim de gözüme çok hoş gelmiyordu hem de sanki fazla sıradandı. dediğin gibi her pertten toplanan motora takılıyo bunlardan. ebayden falan da aradım daha orjinal bi far ama pek de ekonomik değildi, mt-3, gsr600 farı adapte edeyim istedim ama onlar da ciddi rakamlara satılıyo çıkmaları dahi.
    biraz maddi mecburiyetten bu farda karar kıldım ama dün akşam montajını yaptık ve fena da durmadığı kanaatindeyim sanki. siperliğini de artık carbon olduğu için motorun geri kalanıyla uyumlu bi görünümü oldu. bakalım içime sinmese ve de elime yeni nesil bi naked farı geçerse değiştiririm onu da. ama orjinal far inan güzel durmuyo. ya triumph tarzı çiftli bi far lazım ya da agresif tasarımlı bi far

Motosikleti
    NC 700 SA
    Manetleri getirtebilirsin çok da ucuzdu hatırlıyorsan.Ben aynalarla beraber yanlış hatılamıyorsam 80-90 lira gibi birşey vermiştim kargo dahil.carismada yoktu topuzlardan gelmiş demekki ,saol.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

@chopperrider
    Ortaya gerçekten çok hoş bir modifikasyon çıkıyor.
    Sadeliğin şıklığı her zaman güzeldir. Komple karbon görünüm eminim çok güzel olacak.
    Yalnız motor komple karbon kaplama olunca ruhsattaki renkten dolayı polis amcalarla başın belaya girmez umarım.

Eline ve emeğine sağlık, Gelecek fotoğraflarıda sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gstwinsi inceledim evet ciddi çalışmalar bar bi de customfighters diye bi forumda yapılan gs500 ler harika. ama tabi onların yaptıklarına yaklaşmak için acımayıp şaseyi kesip biçmek gerekiyo o nu da göze alamıyorum
    Vaktin ve imkanın varsa hiç acıma bence
    çok abartmaya da gerek yok.
    fakat adamakıllı bir modifiye için depo, kuyruk, gidon, kafa grenajı ve sakal konusuna iyice eğilmen gerekecek.
    birzaman ciddi ciddi düşünmüştüm bu işi ama artık durum gereği hemen hemen imkansız benim için.
    öte yandan vaktim olursa yardımcı olurum sana.

Motosikleti
    NC 700 SA

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelikle kazasiz belasiz bir surus diliyorum. Eski motorum 2000 GS500 du bende bayagi ugrasmitim kullanimi cok rahat bir motordu. Oncelikle sahsi tavsiyelerim

Deponun ustune muhakak Suzuki amblemi yaptir. Motorun kimligu kaybolmasin. Reklamcida dekupe kestirirsin.

Manifoldu krom kaplat. GS500 manifoldlari hep cirkin durur. Krom kaplaninca cok sik durur.

Paran olunca arkayi cift egzoz yap. Her monifolda bir cikis ver fakat tam motorun altinda bunlar kesissin. GS500 lerin tekerleri ince oldugundan arkadan cok ciliz gorunen bir motor.Bu goruntuyu heybetli hale getirmenin tek yolu cift egzoz.

Ornek

Gostergedeki isiklari led ile degistir. Daha sik ve parlak duruyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @chopperrider
    Ortaya gerçekten çok hoş bir modifikasyon çıkıyor.
    Sadeliğin şıklığı her zaman güzeldir. Komple karbon görünüm eminim çok güzel olacak.
    Yalnız motor komple karbon kaplama olunca ruhsattaki renkten dolayı polis amcalarla başın belaya girmez umarım.

Eline ve emeğine sağlık, Gelecek fotoğraflarıda sabırsızlıkla bekliyoruz.
    aslında renk değişimi olarak ruhsata işletmeyi düşünüyorum ama kararsızım, ileride satarsam alan kişi orjinal kullanmak isterse tekrar değiştirmek zorunda kalır. bakalım ilerleyen günlerde karar vericem ona artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:30 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaktin ve imkanın varsa hiç acıma bence
    çok abartmaya da gerek yok.
    fakat adamakıllı bir modifiye için depo, kuyruk, gidon, kafa grenajı ve sakal konusuna iyice eğilmen gerekecek.
    birzaman ciddi ciddi düşünmüştüm bu işi ama artık durum gereği hemen hemen imkansız benim için.
    öte yandan vaktim olursa yardımcı olurum sana.
    teşekkür ederim. motoru bir sezondan daha uzun süre kullanmaya karar verirsem (bi tarafım hala en kısa zamanda tekrar 4 silindire dön diyor) daha radikal değişimler düşünebilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:31 ----------

evet aslında bunlardan lazım bana kesinlikle. ama sipariş versem epey sürer gelmesi. hocam ciddi ciddi seninkileri göndersene bana üzerine biraz fark vereyim sen 0 sipariş et olmaz mı ? haftasonuna yetişsin makine herşeyiyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle kazasiz belasiz bir surus diliyorum. Eski motorum 2000 GS500 du bende bayagi ugrasmitim kullanimi cok rahat bir motordu. Oncelikle sahsi tavsiyelerim

Deponun ustune muhakak Suzuki amblemi yaptir. Motorun kimligu kaybolmasin. Reklamcida dekupe kestirirsin.

Manifoldu krom kaplat. GS500 manifoldlari hep cirkin durur. Krom kaplaninca cok sik durur.

Paran olunca arkayi cift egzoz yap. Her monifolda bir cikis ver fakat tam motorun altinda bunlar kesissin. GS500 lerin tekerleri ince oldugundan arkadan cok ciliz gorunen bir motor.Bu goruntuyu heybetli hale getirmenin tek yolu cift egzoz.

Ornek

Gostergedeki isiklari led ile degistir. Daha sik ve parlak duruyor.
    teşekkür ederim. aslında çift tüp güzel fikir hiç aklıma gelmemişti. gerçi maliyeti ikiye katlar ama dediğin gibi arkadan çok tok bi görünüm elde edilebilir. araştırıcam bu konuyu.
    manifoldu kromlatmayı da soruşturayım nasıl ne maliyetle olur öğreneyim o da çok güzel durur gerçekten...

Motosikleti
    NC 700 SA
    Takılanı kırılmadan çıkartmam usta .Özür.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takılanı kırılmadan çıkartmam usta .Özür.
    biliyorum hocam takılıyorum sadece. ben internet yurt dışı internet alışverişinden anlayan arkadaşlara söyleyeyim şunlardan bi çift getirteyim hemmen

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çift tüpü 200tl gibi ( el yapımı ) bulabiliriz gibi.
    adanadan baktırmak lazım.
    bu arada sabır lazım sana. heyecanını anlıyorum ama nefsini dinlediğin kadar bence biraz da kendini dinle.
    manet ve eksoz halledilir.
    tok bir ses işini görür sanırım.
    manifolt kromayı 10-20 tl yi geçmez.
    bu ay bunları yaptın, gelecek aya da heyecan bırak ki yaz boyu hem meşgalen olur hem de sıkışmazsın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift tüpü 200tl gibi ( el yapımı ) bulabiliriz gibi.
    adanadan baktırmak lazım.
    bu arada sabır lazım sana. heyecanını anlıyorum ama nefsini dinlediğin kadar bence biraz da kendini dinle.
    manet ve eksoz halledilir.
    tok bir ses işini görür sanırım.
    manifolt kromayı 10-20 tl yi geçmez.
    bu ay bunları yaptın, gelecek aya da heyecan bırak ki yaz boyu hem meşgalen olur hem de sıkışmazsın
    ya haklısın aslında aşama aşama yapmak daha mantklı ama işte huyum kurusun hayatın her alanında böyleyim ben ya hep ya hiç derim egzos dediğin gibi tok bi ses ve şık görünüm yeterli benim için zaten 2 silindirden çok aman aman bi ses beklemiyorum ama çift tüp işi çok aklıma yattı gerçekten. bilgi alabilirsen sevinirim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler