Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Orijinal olmayan fara 62 lira ceza.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dream Rider
    Far yıkama mevzu nedir ? Onu bilmiyorum bak. Kirlenince xenonlar daha mı çok göz alıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

normal xenon mercekli xenon hepsi hikaye boyle bişi olsa muayneden geçirmezlerdi araçları ee gectigine gore de bence sorun yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:59 ----------

Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far yıkama mevzu nedir ? Onu bilmiyorum bak. Kirlenince xenonlar daha mı çok göz alıyor.
    far yıkama bazı model arabalarda var tabikide xenon pislenmiyor farın cam kısmı için gecerli soylenen

Motosikleti
    -
    dalgamı geçiyor bunlar tabikii bir yaptırım uygulanmalı ama bu şekilde değil, ona muainede kadar vermeliler polis neyini anlicak orjinal mi cakmamı uygun mu değil mi kafalarına göre ceza kessinler ohh ne güzel..
    bu habere yapıcağım tek yorum hayırlı işlerrr

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de aklımdaki projeyı yapacagım o zaman orjınal farı ellemeden iki sis farı içine basarım xenonları
    Sis'li, puslu hava dışında sis farının kullanılması da yasaktır. Trafikte en sinir olduğum şeylerden biri bu sis farı kullanımı.

Yerinde bir uygulama ama bence de sadece ceza kesmek için yapıyorlar. Hele film konusu. Aracın marka ve modeline göre ceza yerseniz veya durdurulmazsınız bile.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Ceza çok hafif,5 sene önce sis farını farla birlikte yanlışlıkla açmışım, tak benle beraber 2 araba cezayı yedik 54Tl. Karartılmış camlara da bassınlar cezayı.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tabii ki araç aydınlatmaları için standart olması gerekir. Herkesinde buna uyması gerekir. Özellikle otomobil aydınlatmaları memleketimizde tam bir keşmekeş. Gece uzun yolda araba kullananlar bunu iyi bilir. Bir keresinde karşımdan gelen aracın farlarından son derece rahatsız oldum. Uzunları yakmış olduğunu sanarak selektör yapmaya başladım. Yaklaştığı zaman bir uzunları yaktı feleğimi şaşırdım. Bu saçmalıkların yasaklanması çok iyi olur. Ancak standartlar koyulurken pek çok motosikletin orijinal aydınlatmalarının idare lambası gibi olduğunu da göz önüne almaları gerekir.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercekli fara sahip bir xenonlu araçta far kirlenince farın aydınlatma performansı düşüyor.Farda merceğin olduğu kısım kirlense aydınlatma sekteye uğruyor.

O nedenle fabrikasyon xenonlu araçlarda far yıkama sistemi mevcuttur.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    zaman gazetesi yazıyor fala tınlamamak lazım ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    çok iyi olmuş bu ucuz merceksiz Xenon o kadar göz alıyorki karşıdan geldiğinde

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Her polise vereceksin çekici... Ne ceza ne işlem...Direk patlatacaksın farına....

Karşıdan gelenin hayatını riske atmaya kimsenin hakkı yok....
    Terbiyesizlikten başka bişey değil....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ceza kesme bahanesi ...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soldan ikinci cbf 250 benim ki.
    bakalım biz ne yapacaz bu durumda.

Dostum yolda denk gelmeyelim, benim xenon seninkini döver
    [IMG][/IMG]
    orjinal değil ama önümdeki aracın plakasını geçmeycek yükseklikte tutuyorum, kimse de sellektör yapmıyor. Ama şehir dışında kızdırmasınlar... cezayı göze alır, tavşan gibi durdururum karşıdan geleni...
    112ciyiz

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Bence de geç bile kalınmış bir uygulama. Çok sevindim. Mercekliler çok güzel, diğeri resmen saygısızlık.
    Motosiklet = Özgürlük

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    Satılık ilanlarına baktığım zaman çoğunda xenon far sonradan takılmış oluyor.xenon far hangi motorsikletlerde orjinal.Örneğin 250 cc katogorisinde fabrika çıkışı xenon far olan motor warmı?

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    benim motordada xenon var ama eski motorumda olmayan şey bunda var.xenon un önünde ampülü kaplıcak bir topuz büyüklüğünde birşey var sanırım karşıdakini kör etmemek adına ve hiç şikayet almadım(gece yolculuğundan uzun yakıyormuşum gibi sellektörler) ama şu da var bazen karşıdakini kör edicek xenon kullanmak istiyorum !

Motosikleti
    Piaggio x9 Evo
    Sırf para kazanmak için uygulanıcak cezalar.. COk yazık gerçi benm xenonlar mercekli ama olsn baska bişi bulamamıslar mı ..
    4 Teker Bedenimi 2 teker [COLOR="Cyan"]RUhuMU[/COLOR] TaŞıR... :bounce:

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler