Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plakam düştü...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Er5
    Arkadaşlar,merhaba...Bu gün uzun ve meşakkatli bir gezi yaptım.Yağmur,çamur,rüzgar,yoğun trafik,bozuk yollar...Yani ne ararsanız vardı...Gezi esnasında yol çalışmasının devam ettiği,stabilize ve bol çukurlu-yamalı yerlerden geçmek zorunda kaldım.Eve döndüğümde plakamın düşmüş olduğunu farkettim.Bu durumda, yeni plaka çıkartmak için yapılacak işlemler ve gerekli evraklar nelerdir? Prosedürü bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var...
    mehmetenis bunu beğendi.
    "[B]SÖYLESEM TESİRİ YOK , SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL[/B]"[I][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Madv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    aynı sorunun cevabı banada lazım yardımcı olursanız sevinirim !
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
    http://facebook.com/batuhanuludag

Ben yan grenajımı kilitlememiştim yolda düşmüş 20 km sürdüm motoru 40 km aradım bir de baktım bizim evin caddesinde yolun ortasında duruyor,usta dolmuşçular, otobüsçüler sağolsun ortaya almışlar kırmamışlar.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ruhsat ile trafik şubeye gideceksiniz. Geliş nedeninizi söyleyeceksiniz. Onlar size yazı verecekler. Plakayı tekrar bastıracaksınız. Tekrar trafik şubeye dönüp plakayı onaylatacaksın. bu kadar
    sezgingulmez bunu beğendi.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bildiğim kadarıyla öncesinde bir bildirim..vs yapmanız gerekmiyor, bağlı olduğunuz trafik şubeye gidip derdinizi anlatan bir dilekçe yazıyorsunuz, şube basabiliyorsa plaka basıyor, basamıyorsa plakalarını bastırdığı şubeye gönderiyor sizi.
    Aldığınız plakayı yine ilk dilekçeyi teslim ettiğiniz yerden onaylatıyorsunuz.

Bir öneri, plaka bekleme esnasında ne kadar ilginç şeyler görseniz de, şube etrafında fotoğraf çekmeyin, başınız ağrıyor...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Türkiye de kaybolmus plakanin yenisini cikartmak bile ne zor ismis yahu..
    Allah sizlere kolaylik versin...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    GT250R
    ücret ne kadar ?
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.

Arkadaşlar,İçişleri bakanlığının geçen gönderdiği genelge doğrultusunda tüm plakasız motorlar toplanmaya başlandı.sizi bir trafik çevirmesinde yakalamaları gerekmiyor üstelik.park halinde görmeleri yeterli,sorgusuz sualsiz hemen tutanak tutup çekici çağrıyorlar.çekici ücreti,park parası ve yediğiniz cezada cabası..biran önce yaptırmanda fayda var..

Evet, bu işin masrafı nedir?

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Arkadaşlar önceki motorumun plaksı 3 kere çalındı 2 kere de ben düşürdüm. Her defasında sakata gelmemek için karakola gidip zabıt tutturdum. Caddebostandaki Trafik şubesine gidip yenisini çıkarttım ama 3 sene oluyor kaça mal ettiğimi hatırlamıyorum.

Motosikleti
    GT250R
    asLında benim plakam kaybolmadı duruyorda delik deşik eskidi yamuldu. Yeni bir tane istiyorum. işlem aynımı =?

Alıntı Madv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asLında benim plakam kaybolmadı duruyorda delik deşik eskidi yamuldu. Yeni bir tane istiyorum. işlem aynımı =?
    değilse bile düştü dersin alla alla

Aynı şekilde aldığımda çatlaktı yapıştırılmadık yeri de kalmadı bir de yabancı şehir plaka.
    Ne yapmalıyız.

Motosikleti
    TDM900
    Tafik şubeye gitmek lazım ruhsat sahibi ile

Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tafik şubeye gitmek lazım ruhsat sahibi ile
    Plaka yabancı oranın trafiğine mi gideceğim baştan, iğrenç işler bunlar.

Motosikleti
    TDM900
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka yabancı oranın trafiğine mi gideceğim baştan, iğrenç işler bunlar.
    E plakan nereye kayıtlıysa elbette. Sen başka ilin plakasını neden kullanıyorsun ki?

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, bu işin masrafı nedir?
    ücret ne kadar ?
    Aynı durum benim başıma da gelmişti. 20 liraya yeniden çıkartmıştım. Arkadaşların dediği gibi trafik şubesine gidiyorsun orda bi evrak doldurup plaka basımının yapıldığı yerde plaka ücretini ödüyorsun(makbuza karşılığı ) basılan plakanı alıp trafik şubesinde mühürledin mi tamamdır.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E plakan nereye kayıtlıysa elbette. Sen başka ilin plakasını neden kullanıyorsun ki?
    Yakın il 11-26 (50km) gideriz Söğüt'ün yolları virajlı güzel.

Motosikleti
    Kawasaki Er5
    Arkadaşlar,yorum ve katkılarınız için teşekkürler.Ben işimi şu şekilde hallettim;Ankara Emniyet Md.lüğü Trafik Tescil Şb.ye giderek plaka yenileme ile ilgili memura durumu anlattım.Ruhsatımı istedi,kontrol etti,yarım sayfalık matbu bir dilekçe doldurttu (kaybolan plaka numaranızı yazıyorsunuz,çalıntı/kaybolma/yıpranma nedenlerinden size uygun olanı işaretleyip imzalıyorsunuz).Bana üzerinde plakamın yazılı olduğu küçük bir kağıt verdi.Bu kağıtla plaka basılan yere (emniyetin dışında,Yenimahalle Köprüsü civarında Şoförler Odası'na ait bir atölye) giderek 8,75 TL. karşılığında 1 saat sonra plakamı bastırdım.Basılan plakayı tekrar emniyette ilk müracaat ettiğim yere götürerek mühürlettim,işim bitti.Bazı arkadaşlarım plaka kaybolunca karakola veya jandarmaya giderek tutanak tutturmak gerektiğini (plakanın kanunsuz bir işe karışması ihtimaline karşılık)söyleseler de ben yaptırmadım.Çünkü emniyete ilk müracaat ettiğimde yukarıda bahsettiğim dilekçeyi doldurmayı yeterli gördüm.Sonuçta plakamın kaybolduğunu belirten,imzalı,tarihli resmi bir belge olduğunu düşünüyorum.
    "[B]SÖYLESEM TESİRİ YOK , SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL[/B]"[I][/I]

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    geçmiş olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler