Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Plakam düştü...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Madv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    teşekkürler arkadaşlar çok yardımcı oldunuz. Değiştireceğim plakamı
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
    http://facebook.com/batuhanuludag

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemalozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt senin gözünü seveyim

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu fena hortlamış ama bende yaptığıım işlemleri yazayım
    benimde yazın düşmüştü mahalledeki karakolda düşürdüm diye tutanak tuturdum sonrada trafik subeye gittim orada hazır dilekçe var noktalı yerleri doldurdum ve polse verdim oda bana bir kağıt verdi plakamın yazılı olduğu onunla şöförler odasına gidip 10 tl karşılığında bastırdım yanlız trafik şubeye ve karakola sizin gitmeniz gerekiyor

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    3 yıllık bir hortlatma da ben yapayım. düşmüş meret ve hiç haberim yok. inşallah art niyetli biri bulup da 300 yaparken kullanmaz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıllık bir hortlatma da ben yapayım. düşmüş meret ve hiç haberim yok. inşallah art niyetli biri bulup da 300 yaparken kullanmaz.
    Biran önce Trafik Şubeye gidip dilekçe verirseniz kaybettiğiniz plakanın yükümlülüğünden kurtulurusunuz.Dilekçe vermek 5 dakikalık iş sadece yanınızda nüfus kağıdı fotokopisi götürün.Zaten arkadaşlar yazmışlar hazır dilekçeler var siz sadece boşlukları dolduruyorsunuz.İsim,plaka,plakayı nerelerde kaybettiğiniz ne zaman kaybettiğiniz vb bilgileri dilekçede boşluklara giriyorsunuz size hemen plaka çıkarma kağıdı veriyorlar.Bu kağıtla şoförler odasında aynı gün çıkartıyorsunuz.Şu anda 2015 itibari ile tek plaka çıkarma ücreti 15 TL civarı olması gerekli.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka bastırmak 15 dakikalık iş, bu kadar kafaya takmayın o yüzden plaka kaybetmeyi. Şu An elimde yanlış bastırdığım bir plaka var mesela...
    Bana emniyette motosikleyte plaka bir tane olduğu için kaybolunca ruhsatın da depişip yeni plaka verileceği söylendi ama yine de sonucu merak ediyorum. Ben gidip dışarıdan bastırdım daha fazla para verip

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka bastırmak 15 dakikalık iş, bu kadar kafaya takmayın o yüzden plaka kaybetmeyi. Şu An elimde yanlış bastırdığım bir plaka var mesela...
    Bana emniyette motosikleyte plaka bir tane olduğu için kaybolunca ruhsatın da depişip yeni plaka verileceği söylendi ama yine de sonucu merak ediyorum. Ben gidip dışarıdan bastırdım daha fazla para verip
    Dediğiniz gibi motosiklet plaka kayıplarında ruhsatlar, plaka numarası değişiyor. Dolayısıyla emniyete gidip yeni plaka bastırma kağıdı almak gibi bir kolaylık yok, yeni motor alırken plaka için ne yapılıyorsa, o yapılıyor. Ek-1 doldurma 20 tl, çift ruhsat kağıdı 166 tl, 13 tl(yanılmıyorsam)de plaka bastırma, toplam 200 tl kadar masrafı var. Plaka numaranız da değişiyor.

Ha, herhangi bir plakacıya gidip eski plakanızı mühürsüz bastırırsanız, idare edebilirsiniz.

S.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    nasıl düşürüyorsunuz anlamıyorum adam gibi vidalayın şunu iki somonla mis gibi

Banada aynısını söylediler bende mühürsüz pilaka batırsam birde vize bitti vizeden mühürsüz pilaka ile gecermi app degil normal motosiklet pilakası ama mühürsüz cavaplarınız için tesekkurler

Geçebilme ihtimali var, tatlı dil birazcık...
    Benim motordan çıkan karton üstüne basılmış acayip bir şeydi, onunla geçmiş vizeden

bideniyimmi sizce yani gecerdiyosunuz

Motosiklette her şey düzgünse bence takılmazlar. Biraz insiyatif var işin içinde o yüzden net bir şey söylemem doğru olmaz. Ben olsam çok kalabalık ve işlek olmayan bir istasyonda denerdim şansımı.
    " küçük yerleşimlerin çevresindeki istasyonlar daha rahat oluyor"

herşeytamam motorun işallah gecerim vizeden cavaplar için saol

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar emniyete gittim ve maalesef acı sürprizle karşılaştım. 2014 yılında mevzuat değişmiş ve şak diye plakayı 20 tl ye çıkarttırma dönemi bitmiş. o yüzden ne yapın yapın PLAKANIZI KAYBETMEYİN!!!

benimki tuna servisin taktığı plakalık tamamen her tarafından kırıldığı için düşmüş. vidalar duruyor plakalık yok.

maalesef artık plaka düşünce plaka komple değişiyor tabii ruhsat da. üstelik trafik sigortasını düzenlemek daha bir sürü uğraş ve masraf.

Google dan aradın app plaka basanlar orjinale yakın yapıyorlar. Mühür yine oluyor fakat orjinalinin aynısı değil. Yani Polis özellikle incelemedikten sonra anlamaz. Bben 35 é yaptırdım bilginiz olsun

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı ilkER5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,merhaba...Bu gün uzun ve meşakkatli bir gezi yaptım.Yağmur,çamur,rüzgar,yoğun trafik,bozuk yollar...Yani ne ararsanız vardı...Gezi esnasında yol çalışmasının devam ettiği,stabilize ve bol çukurlu-yamalı yerlerden geçmek zorunda kaldım.Eve döndüğümde plakamın düşmüş olduğunu farkettim.Bu durumda, yeni plaka çıkartmak için yapılacak işlemler ve gerekli evraklar nelerdir? Prosedürü bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var...
    Temmuz 2016 itibarı ile durum şudur: Motosiklette tek plaka olduğundan, mevut plakanızı tekrar kullanamayacağınız için Trafik ve Tescil Belgelerini yenilemeniz (190 TL), bu işlem için EK-1 Belgesi ve palakayı hangi gün, hangi ilçe sınırlarında ve ne zaman kaybettiğinize dair bir dilekçe tanzim etmeniz (30 TL), Emniyetten yeni ruhsatınızla berabaer size verilen yeni plakanızın ne olduğuna dair bir makbuzu şoförler odasına götürüp 14 TL karşılığında (toplam maliyet İstanbul için 190+30+14 = 234 TL) yeni plakanızı almanız gerekecektir. Yaşanmış tecrübedir

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuz 2016 itibarı ile durum şudur: Motosiklette tek plaka olduğundan, mevut plakanızı tekrar kullanamayacağınız için Trafik ve Tescil Belgelerini yenilemeniz (190 TL), bu işlem için EK-1 Belgesi ve palakayı hangi gün, hangi ilçe sınırlarında ve ne zaman kaybettiğinize dair bir dilekçe tanzim etmeniz (30 TL), Emniyetten yeni ruhsatınızla berabaer size verilen yeni plakanızın ne olduğuna dair bir makbuzu şoförler odasına götürüp 14 TL karşılığında (toplam maliyet İstanbul için 190+30+14 = 234 TL) yeni plakanızı almanız gerekecektir. Yaşanmış tecrübedir
    Düpedüz soygun

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Daha iyi gidip sahte bastırayım ustune damgayıda vuruyolar bıde paramı vercez cok sıkıntılı ıslem bu

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Arkadaşlar yeni plaka düşüren varmı işten dönerken akşam plakam düştü.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler