Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GSF 600 Bandit S Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    MT halkı hepinize merhaba

Uzun zamandır düşündüğüm Bandit 600 S modelini incelemeye devam ediyorum.Kullananlar , tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum.
    Türkiye'de az sayıda olan Suzuki'nin bu modeli hakkında hep olumlu eleştiriler var herkez motorunun çok sağlam olduğundan 100.000 rahat devireceğinden bahsediyor , onun dışında yakıt performans ses ve diğer bütün konularda yorumlarınızı bekliyorum.

Sadece motor hakkında yorum , başka bir öneri istemiyorum

Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Hiç düşünme.düzgününü direk al derim.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben cok beğeniyorum

Sesi ; 4 silindir Sesi...
    Performansı ; 4 silindir Performansı; ama Bir RR kadar seri değil...
    Yakıtı ; RR serisinden daha düşük

Zamanında bunları bulmustum; arastırırken
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cok beğeniyorum

Sesi ; 4 silindir Sesi...
    Performansı ; 4 silindir Performansı; ama Bir RR kadar seri değil...
    Yakıtı ; RR serisinden daha düşük

Zamanında bunları bulmustum; arastırırken
    Anladım , peki oturuş pozisyonu nasıl gördünmü hiç?
    Diğer SS'lere göre daha dik geldi gibi fotoğraflarda yanlış mı gördüm

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    oturuş bütün naked makinalardaki gibi diktir.Makina ss değildir.teknik özelliklerini netten araştırıp inceleyebilirsin.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    fazla düşünmeden al ;)
    sesi, performansı ve yakıtı seni memnun edecektir.
    Şuan kullanmakta olduğun er-5 kadar yakıt tüketimi var...
    SS gibi fazla yakmaz parçası biraz daha pahalı bu modelin, diger suzilere göre.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Benimde çok istediğim bir motor belki birgün olur.10milyar civarı piyasası sanırım.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturuş bütün naked makinalardaki gibi diktir.Makina ss değildir.teknik özelliklerini netten araştırıp inceleyebilirsin.
    Anladım bende ss sanıyordum bu "s" modelini , spor görünümlü anlamındaymış : )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla düşünmeden al ;)
    sesi, performansı ve yakıtı seni memnun edecektir.
    Şuan kullanmakta olduğun er-5 kadar yakıt tüketimi var...
    SS gibi fazla yakmaz parçası biraz daha pahalı bu modelin, diger suzilere göre.
    Teşekkürler cevabın için herkes memnun bu motordan alıcaz gibi bu gidişle: )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 ----------

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde çok istediğim bir motor belki birgün olur.10milyar civarı piyasası sanırım.
    Hayır 7-8 Milyar piyasası düşük şuanda

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yarı Spor görünüşüyle beraber ; Oturuş pozisyonu racinglerden daha rahattır...

Fakat onun yanısıra; GSX 650 ye bakmanı öneririm...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı Spor görünüşüyle beraber ; Oturuş pozisyonu racinglerden daha rahattır...

Fakat onun yanısıra; GSX 650 ye bakmanı öneririm...
    Hocam o çok pahalı yanaşamam yanına

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Konuyu yeni görenlerdende cevap bekliyorum

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    GSX600F alana kadar çok inceledim. Ben Bandit'in 650'liğine gittim geldim ABS olması bence iyi bir özellik. Ancak istediğim fiyata ve kondisyonda motor bulamadım. Daha sonra şu anda kullandığım GSX600F'i buldum. Bandit ve Gsx600F in motoru birebir aynı. İkiside yağ ve hava soğutmalı (SACS)(Suzuki'nin efsanevi soğutma sistemi) Bandit'in oturuş pozisyonu dik olup Fazer'la aynı gibidir. GSX600F gidon poziyonu SS'ler gibidir.
    Karbüratörlü olup sabah çalıştırmaları enjeksiyona göre zor olabilir.
    Motorları asla hararet yapmaz. Düşük devirlerde torklu olduğundan şehir içi kullanımı rahattır. Motorları tipik Suzuki makinesi olduğundan biraz gürültülü çalışır bunu kötü algılamamak lazım bence. Periyodik bakımda en pahalı tutan sarf malzeme yağ ) 3,5Lt yağ alıyor. (Burgman 1.9lt idi).
    Bakımları düzgün yapılıp motor hırpalanmazsa kolay kolay hiçbir şey olmaz.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

eski bir bandit kullanıcısı olarak motor hakkında her şeyi sorabilirisin
    bir kere naket türü bir motordur. uzun yolculukları çok sever süspansiyonu çok harikadır. tek kusuru 220 kg oluşudur. altı biraz yere yakındır şehir içi motoru asla degildir. yakıtı 600 f le aynıdır. kalbiratörlüdür.230 km hıza çıkar. 1 vites 80 km hıza çıkar 4,1 sn 100 e çıkar. daha ne sormak istiyorsan sorabilirsin

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSX600F alana kadar çok inceledim. Ben Bandit'in 650'liğine gittim geldim ABS olması bence iyi bir özellik. Ancak istediğim fiyata ve kondisyonda motor bulamadım. Daha sonra şu anda kullandığım GSX600F'i buldum. Bandit ve Gsx600F in motoru birebir aynı. İkiside yağ ve hava soğutmalı (SACS)(Suzuki'nin efsanevi soğutma sistemi) Bandit'in oturuş pozisyonu dik olup Fazer'la aynı gibidir. GSX600F gidon poziyonu SS'ler gibidir.
    Karbüratörlü olup sabah çalıştırmaları enjeksiyona göre zor olabilir.
    Motorları asla hararet yapmaz. Düşük devirlerde torklu olduğundan şehir içi kullanımı rahattır. Motorları tipik Suzuki makinesi olduğundan biraz gürültülü çalışır bunu kötü algılamamak lazım bence. Periyodik bakımda en pahalı tutan sarf malzeme yağ ) 3,5Lt yağ alıyor. (Burgman 1.9lt idi).
    Bakımları düzgün yapılıp motor hırpalanmazsa kolay kolay hiçbir şey olmaz.
    Bakımlarına katlanırım şuan kullandığım ER-5'te aynı periyodik bakım masrafları çıkartıyor.Detaylı açıklaman için çok teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir bandit kullanıcısı olarak motor hakkında her şeyi sorabilirisin
    bir kere naket türü bir motordur. uzun yolculukları çok sever süspansiyonu çok harikadır. tek kusuru 220 kg oluşudur. altı biraz yere yakındır şehir içi motoru asla degildir. yakıtı 600 f le aynıdır. kalbiratörlüdür.230 km hıza çıkar. 1 vites 80 km hıza çıkar 4,1 sn 100 e çıkar. daha ne sormak istiyorsan sorabilirsin
    Şehir içi kullanmayı düşünüyorum , kg sorun olacağını zannetmiyorum ER-5'de 180 - 190 kg kontrolde zorlanmadım tabi bi 30 - 40 kg fark olucak nasıl etki eder bilemem.Tek derdim oturuş pozisyonu , SS'lerdeki oturuş pozisyonu çok hoşuma gidiyor ama oda rahatsızlık verebilir o açıdanda düşünüyorum..
    Altı yere yakın olmasıda sorun değil tam tersine hoşuma gidiyor Yakıtıda benim ER-5 gibi zaten alışmakta zorlanmam gibi.

Peki soracağım bir konuda Frenleme ? Tatmin edici düzeydemi sizce?

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlarına katlanırım şuan kullandığım ER-5'te aynı periyodik bakım masrafları çıkartıyor.Detaylı açıklaman için çok teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

Şehir içi kullanmayı düşünüyorum , kg sorun olacağını zannetmiyorum ER-5'de 180 - 190 kg kontrolde zorlanmadım tabi bi 30 - 40 kg fark olucak nasıl etki eder bilemem.Tek derdim oturuş pozisyonu , SS'lerdeki oturuş pozisyonu çok hoşuma gidiyor ama oda rahatsızlık verebilir o açıdanda düşünüyorum..
    Altı yere yakın olmasıda sorun değil tam tersine hoşuma gidiyor Yakıtıda benim ER-5 gibi zaten alışmakta zorlanmam gibi.

Peki soracağım bir konuda Frenleme ? Tatmin edici düzeydemi sizce?
    Ben Bandit kullanmadım ABS'lisi eminim farklıdır. Ancak GSX600X ile yakındır diye düşünüyorum. Fren dozajı gayet başarılı. Fren pedal ve manet yumuşak yormuyor. Ama çokta anlatılacak bir şey fren için.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Bandit kullanmadım ABS'lisi eminim farklıdır. Ancak GSX600X ile yakındır diye düşünüyorum. Fren dozajı gayet başarılı. Fren pedal ve manet yumuşak yormuyor. Ama çokta anlatılacak bir şey fren için.
    Anladım teşekkür ederim

banditin yakısı nasıl ben cbf 500 - gs500- bandit arasında kalıyorum ogrenci oldugum ıcın yakısı veyedek parca benım ıcın onemlı veya onerebılecegınız bır model varmı dha once cbf 150 ve kawa er5 kullandım ama memnun kalmadım

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    naked bir makinanın rahatlığı konforu ve görüş açıları olarak muazzam bir motor bende var ve hani taraftar gibi konuşmak istemem ama cidden çok oturaklı 600f motorumdan çıkma eksoz suan bandit e takılı ses olarakta çok tatmin edici yanlız belirli zamanlarda öndeki 3 parcanın birbirleri ile olan bağlantı yerlerideki vidalar gevsior haberrin olsun

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Eczacı arkadaşımda var 50 bin km de sorunsuz biniyor,sıfır almıştı asla satmam mükemmel diyor mekaniği en sağlam motorlarlandır,bu arada yamahanın tdm 850 modeli vardır o da mükemmeldir dükkan komşumda var o da aynı şekilde asla satmam mükemmel diyor 60 binde.Galiba yeni model motorlardansa eski modeller daha sağlam,kimden duysam asla satmam sorunsuz diyor her iki motorda bence süper.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler