Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ölüm Anı Kamerada(Gaziantep)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan ,motosiklete binince kendisinin düştüğü zor durumları hatırlayınca sinirleniyor belki.

Bir yaya öldüğünde ise kendi ailesinden biri de bu durumda olabilir diye düşünüyor belki.

Lütfen bu hususta birbirinize karşı kırıcı olmayınız.

haklısın dostum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    çok yazık üzücü bir kaza.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    bence motosiklet sürücüsü,hani burda başlık açıyolarya 600rr la başlangıç yapmak istiyorum nasıl olur acaba gibisinden birisi.artı olarakta artist birisi,çünki okulun önünden geçiyo sesi duyuluyo yanlız kendi görünmeyecek kadar süratli.devamında trafik kurallarını ya bilmiyo yada biliyo yaaa bana bişe olmaz rossi'yi çok seyrettim,ayaklarında...

şimdi benim temenniğim bu vatandaş ceza evine girsin ve birdaha dışarı çıkmasın.buda SS üstüne çıkıpta poz kesen artistlere ders olsun.hiç acımıyorum bu tiplere.

eğerki bir araç kullanıyorsak,ister araba ister motor farketmez hangisi olursa olsun,biz aracın üstündeyken hareket kabiliyeti olan bütün cisimler kör kabul edilmeli...

biraz sert konuşmuş olabilirim kusuruma bakmayın genelinde çoğunluğu bu şekilde olan pozcu potorculardan nefret ediyorum.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben kazanın oluşumunu çözdüm arkadaşlar...Güneş ışığını gölgeleyen AĞAÇLAR yüzünden oluyor kaza...asıl nedeni bu...Yaya ışıktan karanlığın içini göremez Karanlıktan gelen motorcuda göz yanılması ile karanlıkta ışığa çıkarken kısa bir görme yetisi yaşar...olay tamamen bu...motorcuyu çok hızlı bulmadım...ama bir mobilete göre 70-80 köklüyorsa tabiki hızlıdır...

neyse gelelim asıl mevzuya...yahu o yavrular şimdi annesiz kaldı...6 çocuk anasız nasıl büyür hepside analarının kuzuları...çok büyük acı...şu an o yavrular anne anne diye ağlaşıyorlardır...belki bir oyuncakla belkide bir çikolatayla susmuşlardır...of Allahım ne büyük bir acıdır...Allah kimseye yaşatmasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    kınalı kuzu
    Arkadaşlar motor bir süpersport tarzı bir motor motor dedikleri kadar sürat yapmıyor. O kadar süratle gelse ki (Gaziantepin yerel tvlerinde süratinin 120 olduğu söyleniyor) motor yerde okadar az sürüklenmez. Ölen bir kadına mı üzülürsünüz yoksa hayatı biten gencecik bir motosikletli arkadaşamı. Malesef ateş düştüğü yeri yakıyor
    İnsanlar iki şeyin kıymetini bilmezler. Sağlık ve boş vakit.

Gaziantep Mt

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    kazaya karısan herkese buyuk geçmis olsun...
    su yayalar motorcuları bidaz daha ciddiye alsalar ne varki yani...
    benzer bır olayda benim basıma geldi...arabanın arkasinda takip mesafem 20 m var..yesil yanıyor geçmeye davam ediyoruz...tabi yayaların umurundamı..yolun ortasinda 3 kisi soldan 1 araba gecti sağdan benim önumoeki gecti...adamlar ortada tabi...adamla göz göze geldik...adam zınk atladı yola...bende zor durdum kızdım...arabayı bekliyonda beni niye beklemiyon dedim...bide tersledi beni...seytana uyup suratının ortasına bitane indirsem yarısı bosa giderde...isimiz var gücümüz var uğrasmyım dedim...
    bu 1 değil 2 değil....hiç kimsenin umrunda değil motosiklet....

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı öztürk27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor bir süpersport tarzı bir motor motor dedikleri kadar sürat yapmıyor. O kadar süratle gelse ki (Gaziantepin yerel tvlerinde süratinin 120 olduğu söyleniyor) motor yerde okadar az sürüklenmez. Ölen bir kadına mı üzülürsünüz yoksa hayatı biten gencecik bir motosikletli arkadaşamı. Malesef ateş düştüğü yeri yakıyor

fatura hep motorcuya kesildi bundan sonrada öyle olacak, 120 ile giden motor 5-10 metrede sürüklenip durmaz .... yol hakkı yayanında olsa ( ki yaya geçidi olduğu için ışık aranmaksızın yayanın geçiş hakkı vardır ) yaya biraz daha dikkatli olsa bu kaza olmayacaktı ...

o arkadaşada yazık oldu , kıvırmaca ile kurtarabilirdi
    ölen anneyede yazık oldu
    kalan çocuklarada çok yazık oldu
    motor camiasınada yazık oldu ... bir şekilde leke bulaşıyor çünkü

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ölenlere Allah rahmet eylesin. Kim suçlu kim değil tam doğruyu kestirmek mümkün değil. Bi gerçek varki motosiklete kimsenin saygısı yok geçen gün ana caddede gidiyorum hızımı baya düşürdüm sola dönüş yapıcam 15 km kadar düştüm sinyalimi verdim ve motorumda sesli sinyal var o kadar gıcık bi sesi varki bazen açarken utanıyorum ben dönüş yaparken yaya hiç durmadan geçiyor yolun ortasından aniden fireni sıktım ve ayağının 2cm önünde durdum napıyosun sen dedim adama yüzüme mal mal baktı ve devam etti gittiğim cadde ana caddeydi arkamda araba olsa bu kadar yavaşlayamazdım ve kesinlikle adama çarpardım ayağı kırılırdı yada düşer kafasını vurup ölürdü nolurdu peki suçlu ben olurdum

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    İşin doğrusu motosiklet hiç te hızlı gibi görünmüyor. hele yayanın yürüme hızıyla karşılaştırdığınızda.

ki daha önce bu konuya aşağıdakileri yazmıştım

Artık olan olmuş.. tamam kendi deneyimlerimden biliyorum yayaların önüme atladığını. araba 60 la gitse problem yok motosiklet gitse o hızla çok hızlıydı olur.. bunu da biliyorum..

ama çarpışmanın olduğu yer yaya geçidi.. artı şehir içi.. bu tarz yerlerde zaten 50 nin üstüne çıkarsan hata.. Allah rahmet eylesin. o yavrular ne olacak.. annesi olmayanın babası da olmaz derler. baba yoksa kadın bakar da anne yoksa adam o çocuklara nasıl baksın.. Allah yardım etsin sabır versin diyorum.

Motosiklet sürücüsü suçsuz ise umarım başı ağrımaz, suçluysa da umarım hakettiğini bulur. ne başka söyleyebileceğim ne de yapabileceğim bir şey var..

Motosikleti
    PİAGGİO X9
    Motor süratli olmakla hatalı olabilir ama görülüyorki bu süratin nekadar zamanda kendisne ulaşabileceğini kestiremeyen talihsiz rahmetli kazanın gerçekleşmesinde enaz motor sürücüsü kadar hatalı,özellikle araç kullanmayanların bunu hesap etmeleri çok zor allah korusun hepimizi herkesin çoluk çocuğu var benim eşim dahi benimleyken krşıdan karşıya geçerken gelen aracın süratini hesaba katamıyor ne kadar mesafede durabilir kestiremiyor çünkü araç kullanmıyor....

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Allah rahmet eylesin ölen anneye ailesine sabır versin.
    Benim görüşlerim:
    -Yaya geçitine gelirken yavaşlamalı ister motosikletli olsun ister büyük taşıt.
    -Yaya geçitinden geçmeden yaya önce bir bakmalı sağına soluna gelen giden varmı.
    -Motosiklet tahmin ediyorum okadar hızlı değil ama olsa olsa 100 km olsun hatası burda hızını düşürmemesi.
    -Kadının aniden karşısına çıktığını varsayıyorum ki çok yaya var motosiklette ne kadar yeni olsamda 4 tekerli araçta tecrübemden dolayı yayaların nekadar umursamaz yola atladıklarını biliyorum.

Olan bi cana oldu keşke olmasaymış takdir ilahi..
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanmı orası ? Görmüyormusunuz fişek gibi geliyor adam neyi tartışıyorsunuz ?

Al altına motoru sık hayasızca ,o yolun hakkımı o sürat ?

bomboş yol insan sağa kaçar sola kaçar , ama limitlerin üstünde olduğu için bunu yapamıyor ,
    aynen katılıyorum.yol geniş ve bomboş bence çok rahat kaçılabilirdi
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    ne olursa olsun ölümlü bir trafik kazası
    olayın detaylarını bilmeden yorum yapmayalım ve ön yargılı davranmıyalım

birde görüntü o kadar net değilken nasıl yayanın sağına soluna bakmadına kaanat getirdiniz
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    motosiklet hızlı. ayrıca yaya kırmızı da bile yolda olsa araçlar yol vermek zorundadır. orası otoban değil. yurt dışına çıkmış olanlarınız varsa bilirler, yolda yaya varsa ne olursa olsun araçlar yol verirler. bu hız meraklısı motosikletli magandalar yüzünden bir anne öldü. ya o kadın bizim annemiz olsaydı. bunu düşünün. Allah rahmet eylesin ve yakınlarına sabır versin.

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca yaya kırmızı da bile yolda olsa araçlar yol vermek zorundadır. orası otoban değil. yurt dışına çıkmış olanlarınız varsa bilirler, yolda yaya varsa ne olursa olsun araçlar yol verirler. versin.
    çok doğru bulgaristan'da bile öledir her zaman yol verirler
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu arkadaslar insaf.
    Kadin yaya geçidinden geçiyor.
    Bir daha yaziyorum.
    Yaya Geçidi.
    Bunun ne anlama geldigini bilmiyormusunuz?

Eger bir yolda yaya geçidi varsa, yavaslayacak, gerekirse duracaksiniz.
    Yaya yolu geçecek, siz devam edeceksiniz.
    Yok motor hizliydi,
    yok motor yavasti.
    Bunun ne onemi var?

Yaya geçidinde yol hakki yayanindir.
    Isigin onemi yoktur.
    Yaya,
    yesil isikta yola çikmis, ama yolun yarisinda kirmizi yanmis olabilir.
    Yaya,
    kör olabilir.
    Yaya, sakat olabilir.
    Yaya,
    bu ornekte oldugu gibi çocuklari ile olabilir.
    Yaya,
    annesinin elinden kurtulup, yola firlamis bir yavru olabilir.
    Yaya,
    akli dengesi bozuk biri olabilir.
    Yaya hersey olabilir.

Ve;
    eger yoldaysa, yol hakki onundur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaslar insaf.
    Kadin yaya geçidinden geçiyor.
    Bir daha yaziyorum.
    Yaya Geçidi.
    Bunun ne anlama geldigini bilmiyormusunuz?

Eger bir yolda yaya geçidi varsa, yavaslayacak, gerekirse duracaksiniz.
    Yaya yolu geçecek, siz devam edeceksiniz.
    Yok motor hizliydi,
    yok motor yavasti.
    Bunun ne onemi var?

Yaya geçidinde yol hakki yayanindir.
    Isigin onemi yoktur.
    Yaya,
    yesil isikta yola çikmis, ama yolun yarisinda kirmizi yanmis olabilir.
    Yaya,
    kör olabilir.
    Yaya, sakat olabilir.
    Yaya,
    bu ornekte oldugu gibi çocuklari ile olabilir.
    Yaya,
    annesinin elinden kurtulup, yola firlamis bir yavru olabilir.
    Yaya,
    akli dengesi bozuk biri olabilir.
    Yaya hersey olabilir.

Ve;
    eger yoldaysa, yol hakki onundur.
    çok güzel dedin ya gelde bunu bizim insanımıza anlat

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet hızlı. ayrıca yaya kırmızı da bile yolda olsa araçlar yol vermek zorundadır. orası otoban değil. yurt dışına çıkmış olanlarınız varsa bilirler, yolda yaya varsa ne olursa olsun araçlar yol verirler. bu hız meraklısı motosikletli magandalar yüzünden bir anne öldü. ya o kadın bizim annemiz olsaydı. bunu düşünün. Allah rahmet eylesin ve yakınlarına sabır versin.
    Hemen teşhisi koydun , helal olsun adam gözüyle hız ölçüyor radar yerine seni yerleştirelim yollara istersen ne dersin ?
    Tamam o ölen bizim annemiz olabiLirdi fakat sen fazLa çıkmıyorsun heraLde trafiğe yayaLar için motor hızlı yavaş umurlarında değil nasıLsa durar gözüyle bakıyorlar bugüne kadar kaç yaya önüme atLladı yol hakkı benim olduğu halde.
    Yurtdışında eyvaLLah dediğin doğru fakat Türkiye'de böyle yapmaya kalkarsan her 2 m 'de bir durursun emin oL herkez yola atlar.Öyle saçmalık olmaz yok nolursa olsun yaya geçer falan filan Yaya Geçidi varsa veya trafik ışığı yaya o durumlarda geçebilir.
    Bu kazada yaya geçidi varmı yokmu bakmadım varsa motosikletlinin yol vermesi gerekirdi , fakat anlamıyorum bu SS'cileri kıskanma nedir her kazada SS'ci suçlu.Daha geçen tartışmasını yaptık bu konunun.O 4 Silindir sesini duyduğu halde yola ölümüne atlayan yayalara bakaLım birazda.Bende SS yok malesef imkanlarım el vermiyor fakat kullananlara saygı duyuyorum ve bu kadar üzerlerine gidilmesi beni rahatsız ediyor.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    ya anlamıyorum arkadaş,kadıncağızın günahı ne, hani nasrettin hocanın bi fıkrası var,en son hoca deliriyo,yahu hırsızın hiç mi suçu yok diyo,sizin yaptığınız aynen bu,kadın haksız bile olsa ölen taraf

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    coq burada işler farklı...Yaya geçidi kavramı bilinci yok burada ne İstanbulda ne Anadoluda...Yaya yola fırlamakla aracda frene basmamakla mükellef sanki...Yoldan karşıya geçende aracda önceliğin kendinde olduğunu zannadere hep...Avrupada yaya geçidinde ADIM attığın an itibariyle aracların durduklarını görüyoruz...ve yaya geçmeden hareket etmiyorlar...kural anlayışı bu...uymak zorunda olduğunu biliyor...Havalimanından aldığım yolcu dış hatlardan çıkınca ilk şaşkınlığı yaya geçidinden geçememek oluyor...araclar nasıl üzerine geliyor görmelisin...alışık değil korkuyor...aptallaşıyor...

bu arada yaya geçidi olduğunu nasıl anladın o videoda...bana değil gibi geldi...yaya geçidi olduğunu belirten bariz sarı çizgiler yok ki...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler