Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

acill...blok çatlagı..:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    son 1 aydı motorumu park ettigimde oldugu yerde hafif yag kalıntıları görmeye başladım başta tahliye vidasınfdan sızdıgını zannettim ama geçen gün anladıkki motorun direksiyon tarafında bınulan şase baglantı vidasını hemen yanında çok hafif vidayı çevreleyen çatlak oldugunu gördüm sızıntı oradan geliyor,yan sehpada sızmıyor orta sehpada bırakılınca sızıyor..alüminym kaynak olayı biraz zor gibi komple sökmek gerekiyo ve yer olarak biraz riskli herkes bişey sölüyo bazı kuvvetli yapıştırıcılar var deniliyo..sizlerden her türlü öneri ve teccübekerinizi bekliyorum canımı çok sıkıyor degişimde baya bi masraf yardım lütfenn
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    aynı dertten bende müzdaripim. aluminyum kaynak yaptırma ihtimalin varsa dışardan yaptırt. yapıştırıcı ne kadar işe yarar bilinmez. birde çatlağın ilerleme riski var.motoru söküp yağını bışalttıktan sonra çatlağa kanal açmak gerekli. ondan sonra kaynak yapılır. kuvvetli yapıştırıcılarda var ama çatlak yürürse işe yaramaz. Ben kırıkt arafı değiştirene kadar yapıştırmayı düşünmekteyim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

işin zor malesef ya kaynak yada degiştirmen gerekiyor motor titredikce patlatır

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dertten bende müzdaripim. aluminyum kaynak yaptırma ihtimalin varsa dışardan yaptırt. yapıştırıcı ne kadar işe yarar bilinmez. birde çatlağın ilerleme riski var.motoru söküp yağını bışalttıktan sonra çatlağa kanal açmak gerekli. ondan sonra kaynak yapılır. kuvvetli yapıştırıcılarda var ama çatlak yürürse işe yaramaz. Ben kırıkt arafı değiştirene kadar yapıştırmayı düşünmekteyim.
    hangi motorunda var bu sorun?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    çatlagın yürüyecegi kesin diye düşünüyorum baglantı vidasının yanından başlamış aşşaya dorgu iniyo titreşim onu götürür,nasıl oldugunu anlamışta degilim tavsiyelere bakıcaz artık..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi motorunda var bu sorun?
    MCT tabikide BMW deki sorunum daha büyük ama hiç bahsetmeyeceğim ondan. Daha öncede mct nin yağ tapasının orasını kırmıştım tapayı sıkarken 5000 km kadar sunfixle yapıştırılmış bir şekilde gezdim. Çok az damlatıyordu. kaynattırdım daha sonra. Şimdi yurt dışından bir arkadaş bir aluminyum yapıştırıcı getirmiş birkaç yerde kullandığını iyi sonuç aldığını söylüyor. yarın onu deneyeceğim. sağ blok 200 TL olmuş Mondialin listesinde
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bütün çözümler geçici olacaktır, kısa sürede yine patlayacak ve seni sinir hastası edecek. bence bloğu değiştir, bir defa para ver tam ver. Veya motoru sat gitsin, bloğu çatlak olmayan bir motor alırsın ...

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    yapıştırmak çözüm değil,ya kaynak yaptıracaksın yada değiştireceksin,kaynak da öyle üstten tükürük kaynağı olmaz,kapak sökülüp çatlak yer iyice açılması lazım en sağlıklısı öyle olur

Motosikleti
    tşk önerilerinize degişim konusunda hem fikiriz anşaşılan :(

Yeğenimin 2005 Corsa'sının karterinde 1 cm çapındaki delikte denedik, sonuç başarılı Eskişehir'den Kocaeli'ye yolladım , ama subay olduğu için biraz titizdi değiştirdi karteri.

Uygulamadan önce karterdeki yağ iyice boşaltılmalı ve zerre yağ kalmamalı.

Ürün, Sun-fix marka motor ısısına dayanıklı Alman malı blok yapıştırıcı mavi-sarı macun ,fiyatı 5Tl.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kaynak da bir yere kadar seyhanların parcası ucuz yenisini al tak 3 kuruştan kaçarken 10 kuruş masraf açtırma..

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    benim yamaha fzr 1000 motorumda 2 cm lik bi catlak vardi.yapistirdim ve sonuc iyiydi.cok hafif bi sizinti oluyodu yine ancak bu benim beceriksizligimden kaynaklaniyodu sanirim,sana tavsiyem eyer gercekten motorunu seviyosan ve uzun bi sure degistirmem diyorsan kaynak yaptir problemin cozulecektir.ancak bi muddet sonra satarim diyosan yapistir.ben oyle yaptim.bazi arkadaslar kaynak saglam olmaz demis ancak tum motosiklet ramalarinin ek yerleri zaten kaynak degilmidir...

sonmez81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F /2000 MODEL
    Merhaba Arkadaşlar.
    Bende Honda Cbr 600 f (2000) arkadaşıma bırakmıştım oda antifiriz koymamış donmaz diye üstünü falan örtmüş .ben geldiğimde radyatör bağlantı borularının donduğunu fark ettim neyse motoru sıcak bir yere aldık donu çözdük motoru çalıştırdık.Daha iyi anlamak için kranejleri söktük.ve malisef yağ filresinin 3 cm yukarsından su sızdırdığını fark ettik.Gaz verince sızıntı daha artıyordu.Yağı da boşalttık Allahtan yağa su karıştırmıyor yani çatlak dışaradın.Yani özettle radyotör suyu motor orta bloğundan dışarı su sızdırıyor.Benim gibi bir sorun yaşayan veya bir bilen yardımcı olursa çok sevinirim.
    Ayrıca çıkma blok bulursam bloğu değiştirmeyi düşünüyorum. Satmayı düşünen veya arkadasında olan biri varsa lüffen bana ulaşsın Numaram: 0 535 763 54 42/Düzce

Motosikleti
    3 sene önce açtıgım konuyu görünce hoş oldum valla ben o şekilde satmıştım,alan arkadaş blogu söktürüp içerden kaynak yaptırmış,bikaç kere sordum sorun yok abi on numara oldu diyodu,senin sorun nerde pek bilemedim ama içerden kaynak en güzeli,dışardan yapıpta kurtarma ihtimalleride olabilir,işin ehli usta bakması lazım,geçmiş olsun...
    rebel_punto ve sonmez81 bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    09 yılında ybr 125imle kaza yaptığım zamanlar vites demiri sol kapağı resmen yırtmıştı..2 cm den fazla uzunluğu 1

cm kadarda eni vardı o zaman kapak 130 liraydı..30 tl kaynağa vermiştim..Alüminyum 4 cm de olmasa kaynakla çok

rahat dolar çatlağın olduğu yere bi kaynak ağzı açıp kaynak yapılıp sonra düzeltilir..Bilmeyen biri anlamaz bile

kaynak olduğunu..
    sonmez81 bunu beğendi.

sonmez81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F /2000 MODEL
    Arkadaşlar

Motor blok çatlak tıkayıcılarını kullanan varsa tecrübelerini paylaşır mı lütfen.
    blt_59 bunu beğendi.
    Derdini söylemeyen derman bulamaz.

Motosikleti
    ben bahsettigim konuda sunfix diye bi macun kullandım,iki renk bi macun,birbirine az miktarda karıştırıp,sürülecek yeiri saydam olmayacak şekle sokup bastırarak cam macunu şeklinde uygulanıyo,bu ne la;dedirtecek bişe başta ama o macun bildigin beton oluyo,ben uygulamayı beceremedim,belkide acele ettim bilemiyorum,yapılacak yer hafiften kanal açılıp etrafıda bir güzel yapışkanın tutacagı şekilde tırtıklı biçimi aldırılsa çok mükemmel sonuç verecegine şüpem yok,motor içinden sıvı gelmemesi çok önemli,yag geliyosa boşaltman şart,yabana atma dene derim..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    kesinlikle blok yapıştırmak için çift karışımlı ürünler işe yarıyorlar,
    temiz olması gerekiyor ve kir,,yağ,,pas,,vs olmaması gerekıyor,

aksi taktirde tutmayacaktır,

sağlam tutturuldugu zaman MATKAP dahi zor deliyor...
    blt_59, cenkito ve rambomert bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler