Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsat Masrafı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar Noter satısnı aldım plaka aynı kalıcak acaba tek sayfa ruhsat degısımı ne kadar tutar bılgısı olan varmı acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    tek sayfa 65 tl. 20-25 tl de takipçiye verirsin 90-100 tl gibi gider

Motosikleti
    2008 bordo gsr600abs - 2006 cbr 125 repsol
    ben 2 ay önce tek sayfaya 40tl ye hallettim ek1 formuda doldurmasıyla birlikte 10 tl
    drift bilmem ne :P :queen::queen:

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yaklaşık 1 ay önce yapmıştım. 40tl emniyete+ 10 tl ek1 formu doldurma+ 3 tl fotokopi +5 tl kadar da benzin olayı.
    takipçiye gidersen vekaletname bedeli de iriyor işin içine.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Piaggio FLY
    tek sayfa 40tl, takipçiye gerek yok 5-10dk lık iş. Ek1 formunu 10tl'ye hazır alabilirsin, veya bazı trafik tescil büroları el yazımı olanları da kabul ediyor. Bu durumda da boş form 3tl'ye mal olur.

yorulmaz50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    valla kardes benim cbr 600 250 noter 110 ruhsat 100 de diğer işlemler tuttu
    kazasızz belasız ...

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    arkadaşlar geçen sene cıbır için 110 tl takipçiye vermiştim o halletmişti...

YALNIZ bu yıl ninja 250r İstanbul plaka toplam masrafım ne olur bide noter tastiğini aldıktan sonra ne kadar zamanım var???

bu arada noter bana yılbaşından sonra plaka değiştirme zorunluluğumun kalktığını söyledi ben devri aldı yılbaşını beklesem bu kanun bana da geçirli olur mu??
    en azından masraflar için bilgi verirseniz sevinirim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    ben trafıkte sormustum 62tl gıbı bır rakam soylemıstı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cevaplar ıcın tesekkurler arkadaslar

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    şimdi ben 2 hafta önce aldığım için güncel olarak söyleyim
    ben takipciye felan vermedim.takipciye verseydim 110tl.enayi değilim kendi işimi kendim yaparım vaktimde vardı toplam 85 tl tuttu...

1-trafik sigorta poliçeni yeniliceksin kendi üstüne 32 tl.(aldığın motor 2. el ise aldığın kişinin sigortadan kalan gün bedelini para olarak poliçe sahibi yani motoru alacağın kişi alabiliyor uyanık takipciler bunu sana söylemeyip parayı cebe atabiliyorlar bu parayı direk iste yada isteme kendi poliçene eklettir 32 tl. den düşersin daha sonra düştüğün parayı motoru aldığın kişiye iade etmeyi unutma çünki o onun hakkı kul hakkına düşersin allah muhafaza)
    2-EK-1 kağıdı alıcaksın şöförler odasından 5tl.(iki yaprak sarılı mavili kağıt)
    3-poliçeyi yaptırdığın adama gidiceksin EK-1 kağıdını o doldurucak
    4-son olarak emniyete gideceksin sigortacının sana verdiği kağıtları ruhsatla birlikte ilgili merciye sıran geldiği zaman vereceksin ardından dosyanın sırasını beklemek kalıcak yaklaşık 4 saat sürer bu bekleme şansın varsa dahada az sürebilir(sakın umutlanma takipcilerden sana sıra gelmicek... hahahahahasen saf saf orda dikilirken aradan dereden işi bitiricekler)neyse sıkma canını buda geçicek...
    5-dosyan sırası sende heycan yapma evrakını vericekler pembe dosya içinde
    6-buraya çok dikkat evrakı veren memur azının içinde sana birşeyler söylicek sen anlamıcaksın ( nasıl anlamadım abii) diceksin ileri ileri dicek sana bağırarak sıkma canını buda geçecek
    7-sen saf saf bu dosyayı nereye vericem diceksin hani 4. maddede demiştikya piranalar yani takipciler onlara soracan onlar zaten senin her anında olacaklar çekinme onlara sor.
    8-dosyayı verdin nihayet ...duuuuurr daha bitmedi
    9- sana dosyayı verdikten sonra eline küçük bir not kağıdı vericekler üstünde saat yazılı ve kağıdı veren memurun adı üzeri kaşeli(onu sakın kaybetme..bu ney diye sorma al kenara çekil)
    10-dosyayı alma saati geldi kağıttaki saat yani kağıdını veriyorsun dosyanı alıyolar ardından 45tl. ödüyorsun...
    11-HADİ GEÇMİŞ OLSUN

TOPLAM:83.00TL ödiceksin

hadi kolay gelsin.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    baya ugrasmıssın tesekkurler :D

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı GooD_DeviL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya ugrasmıssın tesekkurler :D
    sende aynısını belkide bir benzerini yaşıcaksın

allah işini rasgetirsin motorunda hayırlı olsun fotosu yokmu.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler