Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Kayıp Motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat'cım motosiklet ile alakalı olduğundan o fotoyu koydum, bizim kızlar o fotoda 4-5 aylık falanlar. Şu anda 14 aylıklar resmen koşuyorlar, pocketbike kıvamına gelmelerine çok az kaldı Senin de mi kızın olacak? Çok sevindim gerçekten.. Kızı motora bindirmemezlik etme haaa.. Bizimkiler meraklı, Pocketbike yarışı düzenleriz artık. Bu sene pek eğitim ve pist organizasyonu düzenlemek için kasacağımı sanmıyorum, doğru düzgün adam toplayamıyoruz, gazlarken birşeyler gösterebilirim belki, onun da çok faydası olmaz herhalde. Bu işi öğrenmenin doğru yeri her zaman söylediğim gibi pist. Riva yollarında viraj öğrenilmez. CSS eğitimine gelince.. İstanbul Park bu eğitim için çok büyük, İzmit ve İzmir pistlerinde yarış deneyimi olanlar için bile çok büyük bir pist. Bu eğitimler için zaten deneyim aranıyor ama öğretilen teknikleri tam anlamıyla uygulayabilmek için bazı şeylerin gerçekten oturması gerekiyor. Bir daha yarışacağımı sanmıyorum, ne doğru düzgün pist var ne de imkan var.. Yarış işini ancak şartlar uygun olursa yurtdışı için düşünebilirim, aynı maliyetlerde yurtdışında balkan şampiyonası, avrupa şampiyonasında yarışabiliyorsun.

Kızların en son fotosu :

Dejavu oldum yeminle, sanki sen daha öncede bana böyle kitlemiştin, 6 aylıkken bile kocamanlar ben napiym, maşşallah Allah nazardan sakınsın çok güzeller.

Abi pist yok mecbur rivada çalıştırcan veya istanbulpark'ın orayı mesken tutup tebeşirle virajlarımızı çizicez, ama sadece gazlarken değil, önce oturtçan ders gibi anlatıcan, sonra gazlarken göstercen, sonrada kulak çekip veliimi gazlamaya çaarcan.

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yokken yazasımda gelmiyor

Okumakla yetiniyorum...
    Bırah abi motosiklet pıs pısır ayaklarını, ertekinin yandan yemişi gibi poz kesmişsin ama ben hemen tanıdım seni;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pistlerde yarışmayın mı diyor? harbiden anlamadım taygur birader
    Sana da tercüman lazım.... Adam yarış marış hikaye... Takmayın o kadar diyor... Asıl yarış yaşam kavgası... Önemli olan o yarışı kazanmak..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gkn im canım bacom tek tekerde takriben % 105 derecelik bir açıyı görmüş biri olarak bana çok diken muhabbeti yapmamanı öneririm :

Seviyorum seni canm
    Ebet gördü bende şahidim, riva çıkışında teker yarıştırıcaktı benle, kafasına motor geçmeden hemen önce 105 te idi
    Kral kardeşimsin, bende seni seviyorum
    GKN MOTORS

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    Abi pist yok mecbur rivada çalıştırcan veya istanbulpark'ın orayı mesken tutup tebeşirle virajlarımızı çizicez, ama sadece gazlarken değil, önce oturtçan ders gibi anlatıcan, sonra gazlarken göstercen, sonrada kulak çekip veliimi gazlamaya çaarcan.
    İstanbul Park'ın çevresindeki asfalt güzel, ben birkaç kez gittim, pist kıvamında, orada çalışırız. Kamyonlar çamur döktü mü kötü ama ne olduğunu anlamadan araziye çıkarsın. Bakarız duruma, sen patlama da o zamana kadar
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    @Özer

Bunca zamandır o kadar çok tanıdığım kişi hayatını kaybetti ki bu forumda... Bazıları birçok kez gezilerde beraber olduğumuz, muhabbet ettiğimiz gencecik arkadaşlarımızdı. Onur Sual arkadaşımızın bana özelden yolladığı bir mesajı silmeye bile elim varmıyor. En son ben yarışırken destek vermek için geldiğinde görüşmüştük. Ancak bu ölümlerin çoğunun da sürücüden kaynaklandığını biliyorum. Senelerdir bu forumda insanlara birşeyler katmak adına emek harcadık, zamanımızı verdik, bilgi ve deneyimlerimizi paylaştık. Ancak hala birçok kişideki bilinçsizliği ve inadı kıramadık.. Onur arkadaşımızın mesajı da bununla ilgiliydi. Açıkçası ölümler beni motor sevdamdan vazgeçirmiyor. Unutmayın tehlikeli olan motor değildir, sürücünün kendisidir!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:04 ----------

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebet gördü bende şahidim, riva çıkışında teker yarıştırıcaktı benle, kafasına motor geçmeden hemen önce 105 te idi
    Kral kardeşimsin, bende seni seviyorum
    gökhan,
    Şile'de ninjet arkanda iken teker yaptığın anda, eşim bu delinin arkasındaki kızı kurtaralım dedi

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    asfalt meleği ve mşanveren nerede?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 den fazla gördüğüm kesin

Sınırları zorlarım 90 lar bana az gelir
    Hacı makinan yeni bence risk alma...Gökhan neden risk alıyor hep eski takalarla yapıyor şovları...yatırsada koymuyor ona...yanlışmıyım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı makinan yeni bence risk alma...Gökhan neden risk alıyor hep eski takalarla yapıyor şovları...yatırsada koymuyor ona...yanlışmıyım...
    Yalnışsın.. Makian eskide olsa yenide olsa yedek parça fiyatı aynı
    Taklaya geldinmi ağlatıyo her ikiside..
    He bide ters dönersen tekerde totonun acısından çok ağlıyosunn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gökhan,
    Şile'de ninjet arkanda iken teker yaptığın anda, eşim bu delinin arkasındaki kızı kurtaralım dedi
    Ben ona sordum bi kez, hiçmi korkmuyosun die Dediki tekerden korkmuyorumda gündüzleri bayrak yaptığında martıları görüyorum garip hissediyorum dedi..
    Olayın ciddiyetini o zaman anladım
    GKN MOTORS

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Gökhancım şimdi 1 yaşındaki R1 le 2000 kasa R1 parça fiyatları illaki farklıdır...serviste Merti öperler...sen kendin alternatifler üretirsin ebaydan parça alırsın ustan çıkma bişeyler ayarlar falan masraflar aynı olmaması lazım...senin sradları örnek verebiliriz...yani patladığında makinayı çöpe atıyorsun...o misal...gözden iyice düşüyor...ve kaza sonrası iyicve akrobasiye veriyorsun kendini...bu kazalı motosiklet psikolojisi...bizde böyle...yan yatıran motordan soğuyor satmak istiyor falan...

teker esnası dengeyi koruyamayıp düştüğünde totodan değilde sırtdan büyük darbe alınmıyormu...çok tehlikeli değilmi sence...direkt omur zedelenmelerine mahal veriyor...

bird eşunu merak ediyorum...tekere kaldırırken kimi gidona asılıyor öne çekiyor kimi çekmiyor direkt gücle şahlandırıyor...hangisi acemilik...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ne oldugunu bilmeden yapan, yaptıgının farkına varıp da zırt pırt teker deneyip motorun içine eden ve bunun sonucunda 2-3 saniye bilemedin 5 saniye tekerde giden acemidir.

istedigi zaman istedigi yerde istedigi kadar tekerde giden ise acemi değildir.
    nasıl kalkıyorsa kalkıyor, önemli olan kaldırıp kontrollü gitmek.
    böyle yazıp da milleti azdırmak istemiyorum. bırak takılsın herkes kafasına göre.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bird eşunu merak ediyorum...tekere kaldırırken kimi gidona asılıyor öne çekiyor kimi çekmiyor direkt gücle şahlandırıyor...hangisi acemilik...
    arkadaşım neden merak ediyorsun, teker mi yapacan?
    totoşunu az selenin arkasına doğru kaydır otomatik kalkar o şaha,
    fizik diye bişey var E=mc2

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım neden merak ediyorsun, teker mi yapacan?
    totoşunu az selenin arkasına doğru kaydır otomatik kalkar o şaha,
    fizik diye bişey var E=mc2
    pazartesi gel, tübitakta işbaşı yapıyosun!

"teker işi kuramsal fizik değil gönül işidir"
    joe frazier
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ünlü Türk düsünürü Mahsun Kirmizigul'un de dedigi gibi.
    "Hepimiz kardesiz kayiplar nerede?"

Topigin içine etmeyiniz beyler.
    Gelmeyeyim oraya.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    le pardon abi.
    konumuza dönüyoruz; ankara bölgesindende çok kaybımız var.
    organ mafyası mı kaçırıyo naapıyo bunları!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@aYe

İstanbul Park'ın çevresindeki asfalt güzel, ben birkaç kez gittim, pist kıvamında, orada çalışırız. Kamyonlar çamur döktü mü kötü ama ne olduğunu anlamadan araziye çıkarsın. Bakarız duruma, sen patlama da o zamana kadar
    Bencede güzel ama şu model uçakcılar parsellemişler resmen, o yaşlı oyuncak delilerini dövüp kendimize alan açmamız lazım.

Patlarsam senin motorla çalışırız be yav, yeterki sen birşeyler öğretmeye vaktini ayır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ünlü Türk düsünürü Mahsun Kirmizigul'un de dedigi gibi.
    "Hepimiz kardesiz kayiplar nerede?"

Topigin içine etmeyiniz beyler.
    Gelmeyeyim oraya.
    Abi bugünlük sen görünmezsin.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Gökhancım şimdi 1 yaşındaki R1 le 2000 kasa R1 parça fiyatları illaki farklıdır...serviste Merti öperler...sen kendin alternatifler üretirsin ebaydan parça alırsın ustan çıkma bişeyler ayarlar falan masraflar aynı olmaması lazım...senin sradları örnek verebiliriz...yani patladığında makinayı çöpe atıyorsun...o misal...gözden iyice düşüyor...ve kaza sonrası iyicve akrobasiye veriyorsun kendini...bu kazalı motosiklet psikolojisi...bizde böyle...yan yatıran motordan soğuyor satmak istiyor falan...

teker esnası dengeyi koruyamayıp düştüğünde totodan değilde sırtdan büyük darbe alınmıyormu...çok tehlikeli değilmi sence...direkt omur zedelenmelerine mahal veriyor...

@Gökhan'ın fazla servise gidiceğini düşünmüyorum giderse onuda öperler eminol arada fark olsada öyle büyük bir fark yok ikiside öpülür her türlü (yeni kasa , eski kasa).Keşke senin dediğin gibi olsa olay

Motosikleti
    var
    pizza ile sword vardı onlar nerde

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Nemrut
    ne oldugunu bilmeden yapan, yaptıgının farkına varıp da zırt pırt teker deneyip motorun içine eden ve bunun sonucunda 2-3 saniye bilemedin 5 saniye tekerde giden acemidir.
    Bu tanıma sen de uyuyorsun değil mi Hakkı'cım?

Bugüne kadar teker yapıp da kendisine ve motoruna hiçbir şekilde zarar gelmeyen tek bir kişi tanımıyorum. Bu riski göze alan çok kısa sürede teker yapmayı öğrenir ve tekerin kralını yapar. Tek Teker Arif bile hala düşüp orasını burasını parçalıyorsa bu iş hasarsız yapılamıyor demektir, en azından öğrenme aşamasında. Yurtdışında çok sayıda wheelie eğitimi veren yerler var. Herhalde en kolay ve sağlıklı öğrenmenin yolu bu olsa gerek Bence tekerden çok daha önemli ve öğrenilmesi gereken şeyler var.. Çoğu teker yapan doğru düzgün motor kullanamıyor. California Superbike School gibi eğitim veren kurumlarda tek şey öğretiliyor "cornering" yani viraj... Çünkü motorda esas olan tek tekerde gitmek değil viraja doğru şekilde girmektir Onun dışında fren teknikleri, vücut pozisyonu, gaz kontrolü gibi şeyler de var..

Motosikleti
    var
    valla zırt-pırt teker yapıp motorun içine eden bir tip değilim ama dedigim gibi ya 2-3 saniye bilemedin 5 saniye. rekorum 9 saniye
    eger kilometrelerce teker yapabiliyor olsaydım hala aynı motoru kullanıyor olmazdım veya aynı kask aynı montu kullanıyor olmazdım. motor değil de kaskla mont eskidi artık. mont su alıyor. bir düşsem de yenilesem kendim hariç herşeyi

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Nemrut
    bir düşsem de yenilesem kendim hariç herşeyi
    Olm bunları yenilemek için düşmek mi gerekiyor? Bastıracaksın parayı yenisini alacaksın

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler