Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Hırsızlığına Karşı Altarnatif Bir Yöntem...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Meraba Arkadaşlar...
    Ben motorumun çalınmasına karşı kendime göre bir yöntem geliştirdim ve bunu sizinle paylaşmak istedim. Hoşunuza giderse sizde uygularsınız...
    Olay oldukca basit motorumun görünmeyen gizli sayılabilecek bir yerine cep telefonu yerleştirdim tabi içinde hattıyla beraber ve acık konumda. Olurda motor çalınırsa bu sayede yeri kolayca bulunabilecektir.
    Telefonun şarjınıda aküye bağlıyacağınız araç şarj aletiyle sağlayabilirsiniz....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu önceden de tartışılmıştı. Ararsan konular arasında bulabilirsin. Sen telefon numaram bu motorun üzerinde açık bir telefon var diyene, gerekli resmi prosedürler tamamlanana kadar motor parçalanmış olacaktır çoktan. Ama yinede önlem önlemdir, işe yarayabilir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu önceden de tartışılmıştı. Ararsan konular arasında bulabilirsin. Sen telefon numaram bu motorun üzerinde açık bir telefon var diyene, gerekli resmi prosedürler tamamlanana kadar motor parçalanmış olacaktır çoktan. Ama yinede önlem önlemdir, işe yarayabilir.
    Daha önce basit bi çin malı motor çaldırdım. Çalındıktan 3 gün sonra pilakası sökülmüş halde arkadaşlar trafikte görmüşler ama yakalayamadık. O zaman da böyle bir şey yapmış olsaydım daha farklı olurdu.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı turgayciz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba Arkadaşlar...
    Ben motorumun çalınmasına karşı kendime göre bir yöntem geliştirdim ve bunu sizinle paylaşmak istedim. Hoşunuza giderse sizde uygularsınız...
    Olay oldukca basit motorumun görünmeyen gizli sayılabilecek bir yerine cep telefonu yerleştirdim tabi içinde hattıyla beraber ve acık konumda. Olurda motor çalınırsa bu sayede yeri kolayca bulunabilecektir.
    Telefonun şarjınıda aküye bağlıyacağınız araç şarj aletiyle sağlayabilirsiniz....
    gültekin abi bu konuyu daha ileri götürüp,avea hattıyla internetten takip ediyordu motorunu.genel olarak 1km kare olarak gösteriyor demelerine rağmen arada nokta atışı yaparak bulunduğu sokağı dahi gösteriyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Aylık 6 YTL / 40 kontör. Ayrıca belirlediğimiz bölgeden ayrılırsa mesaj geliyor. İlk başta bahsetmeyi unuttum ama hemen hemen nokta olarak gösteriyor. Bir ceşit gizli alarm olarak kullanılabilir.

Ayrıntı -> http://kimnerede.avea.com.tr/fafweb/help_tr.html

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Aylık 6 YTL / 40 kontör. Ayrıca belirlediğimiz bölgeden ayrılırsa mesaj geliyor. İlk başta bahsetmeyi unuttum ama hemen hemen nokta olarak gösteriyor. Bir ceşit gizli alarm olarak kullanılabilir.

Ayrıntı -> http://kimnerede.avea.com.tr/fafweb/help_tr.html

tamam güzel fakat cep telefonunu ararlar ise üstünde ? yani çok ufak gizli bi yerde olması lazımki işe yarasın.

yanlız fikir süper bi fikir.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    3-4 yıl önce bunu başka bir arkadaş önermişti.
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

Motosikleti
    Yamaha XVS950 MidNight
    anlamadığım aslında maliyeti bu kadar ucuz bir teknoloji neden arabalara ve motorlara konulmaz diye.
    Bu bile süper bir sektör haline gelebilir aslında
    gerçi varda sanıyorum şu zamanda biraz pahalı satılmakta...

Asıl problem aracı takip edip ipucu bulsanız bile gidip onu getirecek güvenlik elemanı ve Polistede iş bitiyor sadece araç sahibine kalan bir şey değil bu.

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Adam telefonu bulur,birde telefon saihibi olmuş olur hırkız )

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    tanıdıgım biri 0 km mopet almıştı bir hafta sonra çalındı. sonra yine gitti yenisini aldı bu sefer aldıgı gün akşam çalındı. gitti tekrar yenisini aldı en son çareyi motoru evin balkonuna koyup bir elektrikçiye gizli bir elektrik kablosuyla motoru şaseden baglamış. hırsız gelmiş gene muhtemelen aynı kişi gidonu tutar tutmaz çarpılmış ve orada gebermiş. sonuçmu ne oldu adam 5 yıldır hapiste.

motosiklet hırsızlıgına karşı en iyi önlem kasko yaptırmaktır. sonuçta 15000 lirayı verecek arkadaın 2000 lira kasko ödeyecek parasıda vardır. yok 2000 liralık bir motora binen kişi 250 lira daha verip keyfini sürebilir. sonuçta sadece çalıntı da degil allah korusun bir kazada çok işe yarar

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    adam bi de telefonu bulup almanyadaki dayısını falan arıyomuş bi de fatura geliyo 10000 lira :D
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bu tip uygulamlar ın belirli yöntemleri bar arkadaşlar, cep telefonu koymayla çakmak çıkışı alıp şarj aleti bağlamayla olucak işler deil, araç takip sistemleri var ülkemizde , bir çok yerde kullanılıyor ve yaygın, aracınıza takıyorsunuz, size verilen şifre ve parolayı firmanını internet sitesine girerek sokak sokak motorunuzu izleyebiliyorsunuz..
    doğru hatırlıyorsam motosiklete uygun bağlanabilecek bir cihaz da 350 tl civarında oluyor.. aküden enerjisini alıyor, akü bitseyada bağlantısı kesilse bile 48 saat sinyal verebiliyor
    GKN MOTORS

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Tikla şu ürüne bakın derim bide aylık parayı basit takip sistemine vereceğinize gps lisi var burda...

Tıkla bu da biraz daha ucuzu... 157$
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı MoB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığım aslında maliyeti bu kadar ucuz bir teknoloji neden arabalara ve motorlara konulmaz diye.
    Bu bile süper bir sektör haline gelebilir aslında
    gerçi varda sanıyorum şu zamanda biraz pahalı satılmakta...

Asıl problem aracı takip edip ipucu bulsanız bile gidip onu getirecek güvenlik elemanı ve Polistede iş bitiyor sadece araç sahibine kalan bir şey değil bu.
    Bir ara öyle birşey vardı içine hat takılıyordu mesaj cektiğinizde cevap veriyordu hücre bilgi ekranında yazan yer bilgisini gönderiyordu. Tabi çok eskidendi bu şimdi diğer arkadaşlarında söylediği gibi GPS araç takip sistemleri var ama fiyatı herkez için uygun olmayabilir. Benim söylediğim şeyin maliyeti 25 30 lira çivarı ekonomik bir önlem. Tabi 15 20 binlik bi makineye böyle bişey biraz garip olur ama bi kaç binlik bi makine için uygun bütceli.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 PM ----------

Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam güzel fakat cep telefonunu ararlar ise üstünde ? yani çok ufak gizli bi yerde olması lazımki işe yarasın.

yanlız fikir süper bi fikir.
    Dostum telefon sessizde ve ısıgı görünmeyecek şekilde kagıda sardım tabi ıslanmasındiye birde poşet geçirdim Türk işi ama hiç olmamasından iyidir

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    gps sistemlerini önermiyorum bunu yurt dışında bi kaç kişiyle konuştuğumda telefonun bu konuya çok daha iyi bir çözüm olduğunu sunmuşlardı banada

çünkü gps sinyallari telefonlardaki sinyallere göre daha zayıf kalıyor uydu ve bir cep telefonunun antene olan mesafesini oranlayacak olursak en basidinen kimi zaman köprü altından geçerken bile gps cihazlarının bağlantı kopuklukları yaşadığını söylemişti
    hatta bunu söyleyen kişide sitemizden biri "coq" nickli arkadaş (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Ucuz bi telefonla süper olur,Kaybedecek neyimiz var,

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gps sistemlerini önermiyorum bunu yurt dışında bi kaç kişiyle konuştuğumda telefonun bu konuya çok daha iyi bir çözüm olduğunu sunmuşlardı banada

çünkü gps sinyallari telefonlardaki sinyallere göre daha zayıf kalıyor uydu ve bir cep telefonunun antene olan mesafesini oranlayacak olursak en basidinen kimi zaman köprü altından geçerken bile gps cihazlarının bağlantı kopuklukları yaşadığını söylemişti
    hatta bunu söyleyen kişide sitemizden biri "coq" nickli arkadaş (=

Bak bu çok dogru, motoru çalan vatandaş uzun süre kapalı bir yerde saklayabilir.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Bak bu çok dogru, motoru çalan vatandaş uzun süre kapalı bir yerde saklayabilir.
    kapalı yere girmeden önceki konumuna bakarsın o kadar zor bişey değil...
    yer altından ulaşacağı yere gidip orda beklemiyorsa gps çok daha kullanışlıdır...
    facebook.com/kaskafa

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapılablir bir koruma yöntemi hemde uygun...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Honda CBR600F sattı :(
    philips'in şarjı 1 aya yakın giden cep telefonu modelleri var, heralde en uygunu bunlardan birini bağlamak. ayda bir şarj edersin artık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler