Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motoru olduğu yerde döndürme

Motovento
    REKLAM ALANI
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru geri götürmenin püf noktası vardır biirsen çok rahat üstündeykende geri geri götürürsün ..

Motoru geri alman lazım en zor kısım ilk hareketi vermektir. Bunun için ön freni sık motoru öne doğru it fren sıkık olduğundan motor öne gitmeyecek haliyle geriye doğru iten bir potansiyel enerji ile yüklenecektir. tam freni bıraktığın anda motor bu sefer geri doğru çek kolayca geri gittiini göreceksin ..

motoru yan ayakta döndürmekte bir yöntemdir. motor yan ayakta iken motorun soluna geçilir. sol elle sol tutamaç sağ elle motorun sağ arka tarafında sağlam bi yer tutulur, motora yan ayağa yük binecek şekilde güç uygulanır . motor yerden kesildiğinde her iki kol kullanılarak motor dengede tutulur . denge sağlandıktan sonra motor ekseni etrafında döndürülür.tek bir harekette döndürmektense kesik kesik 3-4 hamlede döndürmek dengeyi kotrol etmekte kolaylık sağlar.
    Kaptan sen ne yaptın ya
    şu frenle geri gelme olayı süper bişeymiş
    tebrikler....
    20

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    olay motoru kendine çektikten sonra arkaya yığılmamakta bitiyor sizler için.Bnm mobylette 50 küsür kilo olduğu için gerektiğinde sırtlanabilir de

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yiyosa gel benımkini çevir hasan. turgay abi bile ıkınıyo çevirirken :D
    çeviririm merak etme kanka.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 PM ----------

Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çok etkilendim bu olaydan dar yerlerde çok etkili ama ya ayaklığa bi şey olursa maddi durumu olan yapsın..
    MUSA ilk buluşmamızda sanada öğretirim merak etme...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 PM ----------

http://www.youtube.com/watch?v=maNiy...eature=related
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    KAWASAKI ZXR-900
    Biraz pratikle yapılacak olay ayaklığın sağlamlığını kontrol etmeli.
    [COLOR="Red"]ZXR-900 İLE HAYAT 11.000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR...[/COLOR]:bounce:

Motosikleti
    as t1
    genelde dar alanlarda ss tarzı motorları öyle döndürürler manevra kabiliyeti az olduğu için olayın boyla falan alakasıda yok tamamen teknik
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    daha önce denemiştim olmamıştı bugun tekrar denedim yine olmadı SS lerde ağırlık merkeizne bağlı olarak sanırım daha kolay oluyor ben motoru denilen yerlerden kavrayınca ön taraf yerden kalkmadı daha fazla yüklenmem gerekti oda ayaklığ kastırdığı için vazgeçtim akşam tekrar denicem ama ağırlık merkezi ön tarafta olan motorlarda bu iş adamı maymun eder benden soylemesi.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    ben bile 600 f i çevirir gibi oldum hani bu teknik süper gerçekten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    teşekkürler arkadaşlar, yeterince aydınlatıcı oldu. antrenmanlara başlıyorum...

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru geri götürmenin püf noktası vardır biirsen çok rahat üstündeykende geri geri götürürsün ..

Motoru geri alman lazım en zor kısım ilk hareketi vermektir. Bunun için ön freni sık motoru öne doğru it fren sıkık olduğundan motor öne gitmeyecek haliyle geriye doğru iten bir potansiyel enerji ile yüklenecektir. tam freni bıraktığın anda motor bu sefer geri doğru çek kolayca geri gittiini göreceksin ..

motoru yan ayakta döndürmekte bir yöntemdir. motor yan ayakta iken motorun soluna geçilir. sol elle sol tutamaç sağ elle motorun sağ arka tarafında sağlam bi yer tutulur, motora yan ayağa yük binecek şekilde güç uygulanır . motor yerden kesildiğinde her iki kol kullanılarak motor dengede tutulur . denge sağlandıktan sonra motor ekseni etrafında döndürülür.tek bir harekette döndürmektense kesik kesik 3-4 hamlede döndürmek dengeyi kotrol etmekte kolaylık sağlar.

Bu geri gitme tekniği her model için geçerlidir.(ön amortisörü olmayanlar hariç ) geri gitmek kolay da, ben olduğu yerde çevirmek için genelde yan ayaklıktayken (orta sehpa yok) motorun arkasına geçip hafif bi kaldırma kuvvetiyle (190 kg. olmasına rağmen arkayı yerden kesmek fazla güç istemiyor.) motorun arka tekerini sağa doğru kaydırıyorum.
    Bunun daha kolay bi yolu varsa yorumlarınızı bekliyorum
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu geri gitme tekniği her model için geçerlidir.(ön amortisörü olmayanlar hariç ) geri gitmek kolay da, ben olduğu yerde çevirmek için genelde yan ayaklıktayken (orta sehpa yok) motorun arkasına geçip hafif bi kaldırma kuvvetiyle (190 kg. olmasına rağmen arkayı yerden kesmek fazla güç istemiyor.) motorun arka tekerini sağa doğru kaydırıyorum.
    Bunun daha kolay bi yolu varsa yorumlarınızı bekliyorum

bunun daha kolay yolu bir önceki sayfada verilen linkteki videoda var.

bu arada sözümü tutuyorum ve dualarımı ediyorum. yol gösteren, bilgi veren, emeği geçen ve yorum yapan herkesten Allah razı olsun, ne muradınız varsa versin. bırakın kazayı, çiziği, sıyrığı, Allah tehlike bile yaşatmasın. sevdiklerinize ve sevenlerinize bağışlasın hepinizi ve stresinden bile uzak eylesin inşallah...

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Tamam tekniği izledim ama henüz deneme fırsatım hok.Yarın sabah deneyecem.Fakat benim chopper ayaklık tayken zaten 45 derecelik bi açıyla duruyo, levye de uzun.İnşallah kalrırabilirim.

Allah inşallah dualarını kabul eder.Dua ettiklerine vereceği mutluluğun bin katını verir sana inşallah...
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar güzel ve ve kolay bi tekniktir ama bunu sadece motoru park ettiğimiz yerden çıkaramadığımız, manevra alanı olmayan yerlerde yapmak mantıklıdır. devamlı yapıldığında yan ayaklığa ciddi yük biniyo ve bollaşmaya başlıyo.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    gs500:) 00
    peki, bir ayak yerdeyken motoru hafif yatırıp gaz vererek 180 derece dönüşün incelikleri nelerdir?

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ayaklığı baya kasar o işlem. yani çin malı motorla yapılcak iş değil. yine benim orta ayaklıkvar
    ayaklık kırılırsa çok zor durumda kalırsınız.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    koca cruıserı donduruyorum cok basıt . arka teker biraz patinaj yapıyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler