Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu motorcular aslında nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway SL150
    Öncelikle çok sık motor kullanmasam da zevk için motora binen ve bundan çok mutlu olan birisi olduğumu söylemek istiyorum. Çünkü sorumun cevabını bunun gözönüne alınması gerektiğini düşünüyorum. Sorum şu: Bu motocular aslında nedir? Bunlar düşüncesiz, terbiyesiz, kaba saba, kural tanımaz, anlayışsız, kültürsüz, eğitimsiz insanlar mı yoksa motor üstünde sürekli kendilerire dikkat edilmediğinden şikayet eden ama aslında kendilerinden başkasını düşünmeyen bir grup mu yoksa başka bir şey mi? Yollarda abuk sabuk giden köfteciler, pizzacılar ve kuryeleri görmezden geldik diyelim. Lütfen bir düşünün, diğerlerinin ne kadarı sizlerin kafalarınızdaki gibi kullanıyorlar motorlarını. Geçen gün 10dk ara ile iki olay yaşadım. Arabamla kadıköyün ara sokaklarında giderken arkamda scooteri üzerinde iki zıpır korna çalığ duruyor. Modaya çıkarken ne kadar hızlı olabilirim tahmin edin. Yol verdim ve yanımda durup benimle niye hızlı gitmediğim hakkında tartışmaya başladılar. Hatta üstü örtülü büçümde arabamı çizmekle korkutmaya çalışıp sonunda açık açık bela olmakla tehtit ettiler. Bundan 10dk tramvay yolunda bir motora yol verip yola çıktıkran 3sn sonra tabakhaneye yetişmeye çalışan bir endurocu sanki oraların sahibi babası gibiymişçesine korna çala çala peşime geldi. Ben kendimde motor kullandığım için kuryeler dahil hepsine yol veririm, tehlikeye atmamak için elimden gelen dikkati sarfederim. Ama malesef gördüğüm o ki bu motorcu milletinin %80'i (80-20 kuralına göre) sorumun içinde sarfettiğim sıfatları hakediyor. Lütfen bunu kimse hakaret olarak algılamasın. Malesef bu , bugün İstanbul yollarında motor kullanan bir çok kişinin durumudur. Bu soruyu burada sormamın nedeni, en azından burada okuyucu olan kişilerin olaylar karşısında iki taraflı düşünebilmesi için naçizane bir katkıda bulunmak.
    Bu sırada köfteci, kuryeci, pizzacı dediğim için onlar kızmasın lütfen. 2 sene önce arkadaşımın arabasının aynasını kırıp kaçan kuryenin mazereti, e5 üzerinde sıkışık trafikte arabasını ileri alıp yol vermemesi idi. O arkadaşımın da motoru var ve o da zevk için motora binen ve bundan mutlu olan bir insan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    motorcu, öncelikle ve asıl olarak motorcudur.
    sonradan olunmaz, içten gelir. onla yatıp onla kalkar vs vs vs...

ama temelde, motorcu asıl olarak motorcudur!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    bir de şöyle modeller var

dün izmitten dönüyoruz, hava da bayaa bir yağışlı
    karamürsele giderken aracın birinden yol istedim
    sağolsun vermedi
    ben de biraz bekledim yol müsait olunca sollladım
    meğersem hırs yapmış
    dibime girdi
    ben de verdim gazı arayı açtım
    baktım olmuyor peşimden ayrılmıyor
    geçtim sağa yol verdim geçti gitti
    karamürsel girişte kırmızıda durdu
    yanına geldim bende
    açtı camı
    ya hava yağmurlu, neden hızlı gidiyorsun ki
    ben de şaşırdım, beni düşünüyor diye düşünürkene
    peki neden yol vermedin sonrada sıkıştırdın o zaman dedim
    bende motorcuyum, bende de 600lük racing var, anlarım motorcunun halinden dedi
    ben de ne derece anladığın belli, hem yol vermiyorsun hem sıkıştırıyorsun dedim
    o da bişiler dedi ama ne dediğini duyamadım 2 tekerimle yol alırken o 4 tekeri ile sıkışık trafikte kalakaldı

bu 2 teker kullanıcısı ama 4 teker kullanınca canavarlaşan kişi ile konuşmamız sonrasında canım daha fazla sıkıldı

dakkası geçmeden başka 4 tekerlilerde sıkıştırdı
    karamürselde motor kullanan arkadaşlara sabır diliyorum

tam bu olaylar sonrasında bir başkası ile münakaşaya girsyedim o kişiye patlayabilirdim
    ve o kişinin aklında serseri motorcu olarak kalırdım

aşırı uç örnekler haricinde ister 2 teker ister 4 teker kullanıcısı olsun önce hazmetmeyi bilsin

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı newbee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok sık motor kullanmasam da zevk için motora binen ve bundan çok mutlu olan birisi olduğumu söylemek istiyorum. Çünkü sorumun cevabını bunun gözönüne alınması gerektiğini düşünüyorum. Sorum şu: Bu motocular aslında nedir? Bunlar düşüncesiz, terbiyesiz, kaba saba, kural tanımaz, anlayışsız, kültürsüz, eğitimsiz insanlar mı yoksa motor üstünde sürekli kendilerire dikkat edilmediğinden şikayet eden ama aslında kendilerinden başkasını düşünmeyen bir grup mu yoksa başka bir şey mi? Yollarda abuk sabuk giden köfteciler, pizzacılar ve kuryeleri görmezden geldik diyelim. Lütfen bir düşünün, diğerlerinin ne kadarı sizlerin kafalarınızdaki gibi kullanıyorlar motorlarını. Geçen gün 10dk ara ile iki olay yaşadım. Arabamla kadıköyün ara sokaklarında giderken arkamda scooteri üzerinde iki zıpır korna çalığ duruyor. Modaya çıkarken ne kadar hızlı olabilirim tahmin edin. Yol verdim ve yanımda durup benimle niye hızlı gitmediğim hakkında tartışmaya başladılar. Hatta üstü örtülü büçümde arabamı çizmekle korkutmaya çalışıp sonunda açık açık bela olmakla tehtit ettiler. Bundan 10dk tramvay yolunda bir motora yol verip yola çıktıkran 3sn sonra tabakhaneye yetişmeye çalışan bir endurocu sanki oraların sahibi babası gibiymişçesine korna çala çala peşime geldi. Ben kendimde motor kullandığım için kuryeler dahil hepsine yol veririm, tehlikeye atmamak için elimden gelen dikkati sarfederim. Ama malesef gördüğüm o ki bu motorcu milletinin %80'i (80-20 kuralına göre) sorumun içinde sarfettiğim sıfatları hakediyor. Lütfen bunu kimse hakaret olarak algılamasın. Malesef bu , bugün İstanbul yollarında motor kullanan bir çok kişinin durumudur. Bu soruyu burada sormamın nedeni, en azından burada okuyucu olan kişilerin olaylar karşısında iki taraflı düşünebilmesi için naçizane bir katkıda bulunmak.
    Bu sırada köfteci, kuryeci, pizzacı dediğim için onlar kızmasın lütfen. 2 sene önce arkadaşımın arabasının aynasını kırıp kaçan kuryenin mazereti, e5 üzerinde sıkışık trafikte arabasını ileri alıp yol vermemesi idi. O arkadaşımın da motoru var ve o da zevk için motora binen ve bundan mutlu olan bir insan.
    Bu forum neden var ve bu forum gibi forumlar neden kuruluyor?bilgilendirmek ve dogruya en yakin kararlari alip insanlari dusunceye sevkedebilmek icin..Bir insani diger canlilardan ayirici tek ve en iyi ozelligi dusunebilme ve dusundugunu uygulayabilme yetenegidir.bu baglamda bence sizin bu olayi yazmaniz bile bu karakterde olupda burada uye olan arkadaslar var ise....bunlari dusunmeye sevkedecekdir.ben her zaman diyorum anlik ofkeler hakim olunmaz ise kaza ve yaralanma kacinilmazdir.

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sağolsun vermedi
    meğersem hırs yapmış
    dibime girdi
    yanına geldim bende
    açtı camı
    o da bişiler dedi ama ne dediğini duyamadım 2 tekerimle yol alırken o 4 tekeri ile sıkışık trafikte kalakaldı

bu 2 teker kullanıcısı ama 4 teker kullanınca canavarlaşan kişi ile konuşmamız sonrasında canım daha fazla sıkıldı

tam bu olaylar sonrasında bir başkası ile münakaşaya girsyedim o kişiye patlayabilirdim

aşırı uç örnekler haricinde ister 2 teker ister 4 teker kullanıcısı olsun önce hazmetmeyi bilsin
    Motosikletci arkadaslar(ozellikle yalova-karamursel hattina dikkat) adam gibi arac kullanan yok...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    araba parası bulamayıp da motor alan milyonlarca insan var.Ben bunlara motorcu denilebileceğini düşünmüyorum açıkcası...
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    kymco downtown
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba parası bulamayıp da motor alan milyonlarca insan var.Ben bunlara motorcu denilebileceğini düşünmüyorum açıkcası...
    sertde olsa katılıyorum
    Kymco Kymco Partizani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    +1000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000000000000000 000

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Her insan topluluğunda olduğu gibi motorcuların içinde de serseriler, suçlular, ruh hastaları, beyefendiler, centilmenler vs. vs var. Seni sıkıştıran yüzünden bütün motorculara serseri diyemeyeceğimiz gibi, sana kibar davranan biri sebebiyle de tamamına beyefendi diyemeyiz. Her ne kadar sınıflandırma yapmak istemesem de mevcut durum beni motorcuları şu üç genel sınıfa ayırmaya zorluyor
    1) Motor ile para kazananlar ( kuryeler, dağıtıcılar vs)
    2) Maddi imkansızlıklar sebebi ile ucuz taşıt aracı olarak motor kullananlar
    3) Keyif için motor kullananlar.

Hangi davranışı hangi gruba uygun göreceğin sana kalmış.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    80-20 değil, 90-10 bence. MT ve benzer forumlardaki insanlar motosiklet kullanıcılarının en bilinçli %20'lik tabakasını teşkil ediyorlar, ama buna rağmen forumlardakilerin %50'si hala kuralları falan umursamıyor.

Motosikleti
    new apache rtr black
    güzel bir konu benim bulunduğum yerde nazillide durum daha vahim uğur mondial in fabrika burada zamanında osmanlı ve asyada burada idi 2 kişiden birind motor var ilk okulu bitirmemiş insanlar maddiyat yetmeiği için motora binenler bırakın 4 tekerin yol vermemesini 2 tekerler ir birine düşman burada her an yarışmak amacı ile biniyorlar motosiklete birde bu motosikletlerin kullanıcıları egzosları delmeyi geçip boşaltıyorlar sanki manifoldan kopmuşçasına bir ses gına geldi artık erklemeden geçemeyeceğim yaşadaığım şehirdeki 4 teker kullanıcıların büyük kısmı da motosikletlere yolvermekte kollamakta babam da eski bir motosiklet kullanıcısıdır otomobil ile giderken arkasındaki otomobilleri bekletmek uğruna efendi motosikletlere ve bisikletlere yol vermektedir ancak konuyu açan arkadaşı khaklı buluyorum genel olarak motosiklet kullanıcıları kötü davranış sergilemekte
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bizim Türk milletinin genel kanısı bana birşey olmaz
    Araba kullanırkende düşündüğü basarım gider basarım durur ben araba kullanmasını babamın kucağında öğrendim ö yüzden bana birşey olamaz .

Motorsiklet kullanırkende ben mobilette bile neler yapıyordum bu makinedemi yapayacağım E5 ve yoğun trafiğin olduğu yerde de niye bekleme yapayım aralardan gecerim yoksa niye motosiklet bineyimki diye düşünüyor.

Bunlar şahsi düşünçelerim
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    her çeşit insan, her yerde var, bu ülkedede ,başka ülkelerdede ,ama ülkemizde eğitim ve ülkemize öz bazı sorunlar yüzünden, heryerde, ama heryerde sorunlar var, kaçınılmaz gerçek, varoş kültürü denilen olay bu, anlık duygularla veya cahillikten oluyor, bu olaylar, ayar yapamıyor milletimiz, sonra sakatlıklar, ölümler, her yıl 4.5000 bin insanımız trafik kazalarından ölüyor ,gene 10.000 lercesi sakat kalıyor ve maddi hasar oluyor, bizler elimizden geldiğince uyarmaya çalışıyoruz, ama asıl iş devlete düşüyor, tüm mühim konularda ve trafikte de, ehliyet verirken, iyi eğitilse insan, sonradan trafik polisleri ve ilgililer iyi takip etse, asıl suçluya ceza kesseler, alkollüye ,aşırı hızlı gidene, dikkatsiz araç kullanana, ağır cezalar verilse, inan bu olaylar yaşanmaz, ben konu ile ilgili genel bir anlatım yapmaya çalıştım, arkadaşın başına gelen her sürücünün başına geliyor, bende araba ve motor kullandığım için, biliyorum sıkıntıları, umarım artık son bulur, demekten başka uyarmak gerekir, uyarıyoruzda, ama dediğim gibi asıl görev devletimizin ,,,,,,,,,,,,,,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Triumph Thunderbird 900 Yamaha xt600-350 BSA
    Motorsiklet bir yaşam tarzıdır.
    Maddi olanaksızlıklar , seyahati ucuza getirme vs.vs sebeplerle motora binenler kusura bakmasınlar ama ne motorcular ne de sürücüler.

bu arkadaşların çoğunda kural yok. heleki şu çan çin çonlar piyasaya girdi gireli önüne gelen yukarda bahsettğim nedenlerden ötürü saldırdı bu aletlere. araçların arasından zik-zaklar ışık ihlalleri kural tanımazlık-yada bilmezlik- ki çoğunda ehliyette yok. çoğu muayenesini-sigortasını yaptırmıyor.
    ehliyet fiyatına almış adam zaten motoru. hele birde ceza yeyince çılgına dönüyorlar.
    alma o zaman kardeşim motor. alıyorsanda ehliyetini koy cebine.

böyle biri sayesinde 15 gündür bacağında 8 platin ile yatağa çakılmış biri olarak yazıyorum bunları. adam gibi kullananları tenzih ediyorum. ama gerçekler bunlar.

kalın sağlıcakla.

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sağolsun vermedi
    meğersem hırs yapmış
    dibime girdi
    yanına geldim bende
    açtı camı

Ben Karamürsel'liyim ve orada motor kullandığım süre içerisinde herhangi bir kötü davranışa maruz kalmadım.. Fakat senin Honda Deauville çok dikkat çekip insanları kıskandırmış olabilir. Gene de suç sıkıştıran da, kıskanmayıversin..

Tamamen katılıyorum. Hindistan'da durum tam da bu. Türkiye'de de kısmen öyle.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorcular aslında uzaylıdır,neden? Nereye giderseniz gidin,diğer motosiklet binicileride dahil olmak üzere uzaylı görmüş gibi bakıyorlar.Diğer derken motosikletin marka modelini kastetmiyorum,korumaları tam olan ve kurallara riayet eden motorcular uzaylı gibi karşılanıyor.Hatta geçen gün bi tanesini kırmızı ışıkta geçme diye uyardığımda,"ben geçtiğimde yeşil yanıyodu!" deyip gözümün içine baka baka yalan söyledi.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Yazdıklarınızı okudum ek olarak bende daha dün yaşadığım iki olayı paylaşayım.

ilk olan cbr 125 r sahibi beyaz kaska takan bi gencin yaptıkları Biz münibüsdeyiz ben yolcu koltuğundayım bir anda önümüze fırladı fırlaması ile zigzag yapması bir oldu biranda fırlayınca zannettimki bişi oldu düşecek zannettim hafiften bağırdımı hatırlıyorum sonrasında bu arkadaş 3 arabayı böyle sol ve sağlayarak geçti arkasından yetişip küfür edicektim yaptığının karşılığında hatta tekme tokat dalasım gelmedi değil abartmıyorum arkadaşlar .Okuyorsa Antalyalı bu genç içimden ne geçtiyse o tahmin etsin o anda.

gelelim diğer olaya tekrar eve geri dönüyorum motorsiklet kullanan bi arkadaş scooter orta sürattde orta şeritten gidiyor ben ise kaldırımda yayayım bi baktım bu korna çalmaya başladı ilerdeki yola çıkan araca süratli olduğu için zamanında farketti aracı ve korna ve farları kullanarak aracı uyarmaya çalıştı ki araç yola öyle bi çıkıyorki en sağdaki şeridi bırak orta şeride çıktı direk allahtan motor süren arkadaş freni zamanında yaptı ve en sağ şeridi kullanarak aracı solladı sonrasında el kol ile kendini aracı kullanana güzel bi ifade etti Bahsettiğim araç 2 kere hata yaptı birincisi yol vermeyerek yola çıktı ikincisi sağ şeritten yola giricek yere orta şeride çıktı direk hani görmedin nasıl görmezsin arkadaş Korna çalıyor farları kullanıyor adam daha ne yapsın yuh.

dicem şu iki tarafda da kalaslar var ama Motorsiklet kullanıcılarının daha bilinçli olması gerektiği fikrindeyim.bide şunu sormak istiyorum Racing türü kullanan arkadaşlara neden Egsozunun genelde açık ??Kusra kalmayın ama benim evim yol kenarında .Rahatsız etmek hoşunuza gidiyor tabi bu bahsettiğim yapan arkadaşlara diğerleri alınmasın.

Arkadaşlar sonuçta bişi yapacaksak En iyisini yapalım Adı üstünde Trafik kendinizi GTA oynuyor hissetmeyin insanların bi sabrı var bi duygusallığı var Toplumda yaşamayı öğrenmek ona göre hareket etmek lazım.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

sağolsun vermedi
    meğersem hırs yapmış
    dibime girdi
    yanına geldim bende
    açtı camı

+100000000000 dostum karamürselin insanları çok ilginçler yolda yürürken bile ters ters bakıyorlar zaten kavgada eksik olmaz yabancı insan gördüler mi kurtlar vadisi moduna girip saldırıyorlar :D

Motosikleti
    Keeway SL150
    Valla, buradaki cevapları görünce içim rahatladı diyebilirim. Amacım motosiklet kullanan arkadaşlara öbür tarafın bakış açısını biraz olsun yansıtmak ve pozitif bir katkıda bulunmaktı. Gördüğüm kadarıyla bu forumdaki kişiler oldukça bilinçlı ve zaten olan bitenin farkında. Trafikte olmanın amacının biraz ulaşım ama çokça zevk olduğunun farkında olan ve bunu bozmamak için öncelikle kendisiyle ve sonra arabalarla, motosikletlerle ve yayalarla barışık olan herkese teşekkür ederim.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kesinlikle haklısınız. Motorcu ile motor kullanan şahısları ayırsak da kendimizden, bunu sadece biz yapıyoruz. Yani 4 tekerin içine kurulmuş, bütün yollar benimdir tarzıyla giden şahıslarda bizi diğerleri ile bir tutup ezilmesi gereken böcek gibi görüyorlar maalesef.. Daha sabah aracın biri kaçıcak hiç bir yerim olmamasına rağmen önüme kırıyordu ki, kornamı dütlettim. Allah'tan durdu yoksa altına alıyordu. Birde bakışı var dı ki o adamı o an boğmak istedim.. Bu böyle gelmiş böyle gider. Bişey deyince binme kardeşim deyip işin içinden çıkarlar.

Binme tabii yaa, demesi öyle kolaydı zaten..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    10 yıldır hergün otomobil kullanıyorum. zamanında modifiyeyle de uğraştım, beni bilenler bilir arabam benim için her şeydi.
    toplam 3 ama ciddi olarak 2 yıldır zevk için motor kullanıyorum (ulaşım amaçlı değil) ve inanılmaz zevk alıyorum, en büyük hobim, artık otomobilim benim için sadece bi ulaşım aracı...
    ama motorcu diye bi klasmana sokmuyorum kendimi ve de kendimi her motosiklet kullanan kişiye değil ancak benim yaşlarımda ve daha büyük olup tamamen hobi amaçla motor binenlere daha yakın görüyorum ve iletişim kuruyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)