Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

viraji hizli alirken ayak surttugunuz oluyormu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Tehlikeli bir hareket,viraja o kadar hızlı giriyor ve ayağını tabandan yere basıyorsan,o kadar hızlı girme bence yolların durumu malum yoldaki bir çıkıntı veya çukura denk gelir o hızla farkedemeye bilirsin.ALLAH korusun herşey olabilir.böyle istem dışı tehlikeli bir hareket yapıyorsan,o zaman hız yapmayacaksın ve sevdiklerini üzmeyeceksin
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DL650'de pegleri ve peg üstündeki botlarımı yere sürtebilecek kadar yatırıp hızlı virajlar aldım. Yalnız bunu yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu, sadece pist şartlarında yapılmasını gerektiğini deneyimlerimle anladım. Çok şükür bir kazam olmadı ama olabilirdi.

Motosikleti normal yol koşullarında, özellikle ülkemiz yollarında sınırlarına kadar zorlamak riske girip hayatımızı tehlikeye atmaktan başka bir işe yaramaz. Artık sınırları fazla zorlamadan sürüş yapmayı tercih ediyorum. Çünkü ülkemiz yollarında neyle karşılaşabileceğinizin listesini yapsam herhalde 4 sayfa yazı çıkar.
    İSte olay budur canim kardesim keske senin gibi olumlu bilgi vereici sert olmayan yorumlar ciksa tum arkadaslardan.Simdi acikcasi ben ne yapacagimi bilmiyor degilim biliyorum ama sadece benim yaptigim istem disi bir hareket oldugundan sormustum konuyu acma sebebi bu idi ama bazilari gorunen oki nerede ise beni trafik canavari ilan edecekler(Arkadaslar Allaha sukur 1994 yilindan bu yana trafikdeyim)demem o ki iyi kullaniyorum degil dikkatliyim.Azami derecede kendimden cok cevremdekileri gozlerim ve bir cogunuzun yaptigi gibi sacma sapan sollama yapmam kac kisi acaba sollamalrdan once direk surucunun hareketlerine bakiyor ve sollarken sol acikdan yapiyor sollamasini?bu bir ornek sadece ovgu degil.Ozetle yorumlar icin tesekkurler ben sert cikan arkadaslara seslenicem.burada birbirini henuz taniyan arkadaslar var bu nedenle sert cikislar ve cevaplar onlara bir cekince olacaktir ve soramadiklari sorular hep yanitsiz olarak kalacaktir.Biraz daha olumlu cumleler lutfen.yinede katilip konu boyunca destek veren fikirlerini beyan eden tum uyelere tesekkur ediyorum.

Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tehlikeli bir hareket,viraja o kadar hızlı giriyor ve ayağını tabandan yere basıyorsan,o kadar hızlı girme bence yolların durumu malum yoldaki bir çıkıntı veya çukura denk gelir o hızla farkedemeye bilirsin.ALLAH korusun herşey olabilir.böyle istem dışı tehlikeli bir hareket yapıyorsan,o zaman hız yapmayacaksın ve sevdiklerini üzmeyeceksin
    Tesekkur ediyorum....

Alıntı rocko007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yahu SS nere supermoto nere.. deli_mavi haspel kader yollarda o hareketiyle dengede kalıyor.. kaldı ki her supermoto dönüşünde ayak ileri atılmaz.. kontra dönüşünde powerslide anında (yani arka teker patinaj çeker fakat kontra dönüş devam eder) muhtemel bir lowside düşüşünde ayak ileri uzatılır ki motorun altında kalmayalım diye.. tamamen teknikten ötürü birşeydir.. ki arkadaşın ne tekniği ne de birşeyi var.. pratik pratik bol bol eğitim pratik..
    beni iyi tanimissin sagol canim kardesim.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS makina da 2 metre de olsan sorun yok ama senin motorun oturma pozisyonu tam ss ler ile ayni degil. Hyosunglarin selesi alcak. Daha yuksek cc li profesiyonel bir makinaya binersen bu sorunu yasamayacagini kendin bizzat goreceksin
    Bu onerini dikkate alacagim tesekkurler
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)