Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lütfen Yardım Motorsikleti üzerimizden Sildirmek Için Neyapmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar benim bir problemim var daha önceden geçici vekaletname ile sattığım motorsikletin vergisi sattığım kişi üzerine almadığı için doğal olarak bana gelmektedir. ben motorsikleti üzerimden sildirmek istiyorum ancak bir türlü başaramıyorum. sattığım kişide motoru başkasına satmış en son satın alan şahsıda bulamıyorum motor ortada yok yani ben bu dertten nasıl kurtulabilirim bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Email adresim : mali.10@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 250 - bmw f650gs
    adamı bulamıyosan.. ve motorda hala senin ustuneyse... ve alan sahıs vergi odemiyo.. vergiler sana patlıyosa..

hic acımıcaksın.. vericeksin calıntı ihbarını...

bulucak polis motorunu.. alıcaksın pasa pasa biniceksin.. oda akıllanıcak.. sende..!

başka yolu yokmu arkadaşlar kanuni bir düzenleme veya prosödürü filan

Motosikleti
    honda cbf 250 - bmw f650gs
    iyide motor zaten kanunen senin ustune...

vergiler motordan dahamı pahalıya geldi...?

gelmediyse vergi parasını ode.. motorunuda geri al.. bu kadar işte..

hem ustune motoru almıcak.. hem vergileri odemeyip onceki sahibe gecircek.. oh ne ala.. acıma iste. al motorunu geri... neyi dusunuyosun ki..

adamlar sana acımıyo.. senmi onlara acıcaksın.. !

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı candash adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hem ustune motoru almıcak.. hem vergileri odemeyip onceki sahibe gecircek.. oh ne ala.. acıma iste. al motorunu geri... neyi dusunuyosun ki..

kesinlikle yapacaksın!!!
    arkadaş haklı.
    şöyle düşün, bir kapkaççı o motoru aldı ve suç işledi. polis kimi bulur sence?
    kırmızda geçse, çarpıp kaçsa,-........ akıllı ol ve trafiğe gidip akıl danış ve gerekeni yap
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı candash adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gayet haklı.. eğer sen başka yollara gidiyorsan burada ben düşünürüm, sen başka bir inlik peşindesin diye kusura bakma.. kanunen olan yolu soruyorsan kanunu budur bu işin..

ya arkadaşlar kimseyi yapmadığı birşeyden dolayı hırsızlıklasuçlayamam bunu yapamam iftiraya girer kanunende sorumluluğu vardır. anlaşılan bu konuda kanunda bir boşluk var. benim derdim çaresiz gibi başına bu dertten gelen ve halleden varsa yol gösterirse sevinirim

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim kiracı silah zoruyla aldırdı.aldıktan 2gün sonra kaza yaptılar

hee bir şey daha söyliyeyim Acırsan acıncak hale düşersin unutma!!!

Alıntı mali.10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kimseyi yapmadığı birşeyden dolayı hırsızlıklasuçlayamam bunu yapamam iftiraya girer kanunende sorumluluğu vardır. anlaşılan bu konuda kanunda bir boşluk var. benim derdim çaresiz gibi başına bu dertten gelen ve halleden varsa yol gösterirse sevinirim

sen gerçekten bu olaydan muzdaripsen, motoru sattığın kişiyle irtibata geçer, kardeşim böyle böyle, al şu motoru üstüne ya da vergi borcunun parasını öde dersin, yok eğer karşındaki itiraz ederse, kanunen yapacağın çalıntı ihbarını vermektir bunu kendisine de iletirsin bu işin kanunen oluru budur hadi eyvallah..

ufak bir not sana, çok iyi niyetli olduğunu düşünerek kulağına küpe olsun diye.. yarın öbür gün o motor bir olaya karıştığında gözaltına sen alınırsın kuzum, en iyi ihtimalle ödemek zorunda kalabileceğin radar vs. trafik cezalarını paşa paşa öderim diyorsan ona da eyvallah.. çalıntı ihbarını ne kadar tez yaparsan bu olaylar olmadan kanunen hakkını savunacak durumda olursun, yoksa siddin sene kıçını kurtaramazsın hadi keyifli günler..

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Motoru ilk sattığın kişi ne hakla üzerine almadan başkasına satar? Bu işte bir iş var arkadaş. İlk sattığın kişiyi ararsın üstüne al dersin. Sattım ben falanfelan ayak yaparsak çalıntı ihbarı veriyorum ozaman de.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Eğer noterden satış yaptıysan 1 ay içinde üzerine almak zorundadır.

Almadıysa ve de vergi gibi birtakım cezalar geldiyse o artık sattığın kişinin problemidir ve kanunen o sorumludur!

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşim; Motosikletini bir başkasına taraflar arasında anlaşmaya varılmış ve elle düzenlenmiş resmi olmayan belge ile satman zaten süç. Buna benzer olayı bende yaşadım. Kısacası eğer aranızda düzenlenmiş bir belge yok sadece sözlü olarak satış yapılmış ise karşı taraf senin iyi niyetini kötüye kullanarak seni zor duruma düşürmüş. Bu durumda sende motorunun çalındığı ihbarını yapar yakalandığı yerde kullananı da içeri tıkarsın. Fakat eğer elle düzenlenmiş ve satıldığına dair üzerinde imzan olan bir belgeyi karşı taraf delil olarak gösterirse sende polisi aldatmaktan mükafat alırsın haberin olsun.

osmanba geçici vekaletname var satıldığına dair başkada birşey yok motor şu an nerde bilende yok olmadı TBMM dilekçe komisyonuna başvuracağım artık çare kalmadı

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Sizdeki satış vekaletnamesi. Belli bir süre içinde 3. şahsın sizin adınıza motoru satabilmesini sağlar. Motosikletiniz sizin malınız hala. Tavsiyem motorunuzu şu an kullanan kişiye ulaşmaya çalışın. Kibarca durumu anlatın ve motosikleti üstüne almasını isteyin. Almıyorsa motosiklet benim motorumu verin deyin. Eğer vermiyorsa adamın başı kanunen hırsızlıkla, zorla mala alıkoyma ile derde girmiş olur. Çünkü motosiklet kanunen sizindir. Sizde hemen şikayet dilekçenizi verin ve motora arama emri çıksın. Şanslıysanız motor gelir.

Arkadaşların dediği herhangi bir olaya karışma meselesi mutlaka üzerinde durmanız gereken çok önemli bir konudur. Bir kazaya karışıp insan ölümüne sebep verme durumunda da nezarethaneyi ilk görecek kişi sizsiniz. Tüm bunları yaşamadan önce bir an önce bir şeyler yapın.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

zaten meselede motorsikletin yerinin belli olmamaması, yerini bilsem ben yapacağımı biliyorum ama motor yok sattığım kişi başkasına satmış o başkasına en sonunda ipin ucunu kaybettik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    motorun markası modeli plakası neydi. belki alan arkadaş forumdadır yada aratırken görür.

Bide sahibinden com daki ilanlara bakın ara sıra arkadaş belki satar.

Alıntı mali.10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten meselede motorsikletin yerinin belli olmamaması, yerini bilsem ben yapacağımı biliyorum ama motor yok sattığım kişi başkasına satmış o başkasına en sonunda ipin ucunu kaybettik.

arkadaşım, okuduğunu anlamıyorsun galiba sen.. bak madde madde söyleyelim..
    sen sadece satış vekaletnamesi vermişin, yani kanunen senin satış yaptığını gösterecek herhangi bir imzalı belge yok elinde.. motoru İLK sattığın kişide ya da VEKALETİ verdiğin kişide bir sözleşme var mı onu kontrol et, bunu noter aracılığıyla yapmak zorundadır yoksa kanunen hükümsüzdür satış.. ara sor, ona ulaşabiliyormuşun zaten..
    motor hala senin üstüne, kanuni satış gerçekleşmiş olsaydı noterden zaten görülürdü.. hala senin üzerine kayıtlıysa demekki vekaletname kullanılmamış.. süresi de dolmuş çoktan.. sen motorun yeni sahibiyle ilgilenmek zorunda değilsin.. o motoru son alan kişi potansiyel hırsızdır.. hiçbir yetki olmadan satış o kişiye gerçekleşemezdi, burada olan olay ya o dolandırılmış ya da sen kumpasa getirileceksin..

sen kanunlar gereğince ihbarını yapmakla yükümlüsün, yapmazsan başın ileride daha büyük belaya girebilir.. senin tercihin, otur bekle..

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    ---trafikten çekme
    ---hurdaya ayırma
    trafik işlerinde takipçiler var
    danış.

polise gider durumu izah edersin,
    ben satış vekaletnamesi verdim süreli, fakat bilgim dahilinde resmi satış gerçekleşmemiş ve noterde araç benim üzerime kayıtlı görünüyor hala diye.. şu an ne motoruma ne de kullanıcısına ulaşabiliyorum, motorumun kayıp olduğunu düşünerek ileride oluşabilecek fenalıklardan sorumlu olmadığımı kanunen ispatlayabilmek için yazılı ihbarımı gerçekleştirmek istiyorum dersin olay biter.. bu kadar kolay..

savcılığa müracaat ettik takipsizlik geldi. itiraz ettik ret geldi işin tuhaf tarafı bende savcılıkta çalışıyorum. soruyorum kanunen yapılacak birşey yok gibi görünüyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)