Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nedir bu istanbul yollarından çektiğim ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Alıntı rocko007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlayabilmeniz için mesajlarımın tamamını okumanız gerekirdi.. arkadaş bana sende touring var ne anlarsın halimizden bizim canımız tehlikede senin değil, o yolda 30km limit yazıyor fakat arkadaki sellektör yapıyor haliyle 50-60km/h basmak zorundayım diye savunmasına karşılık verdiğim bir cevap.. belediye kusurları yok edene kadar çözüm maelesef yavaş gitmek, acele etmemek veya önümüze bakmak.. motor sürerken birinci kural önümüze ve asfalttaki değişimlere çok dikkat etmekten geçer, çünkü altımızdaki 4teker değildir.. sarsılmakla kalmaz uçarız..
    Tabiki dikkat, temkin, sakinlik motor kullanırken en önemli şeyler. Belediye kusurları yok edene kadar çözüm bu kesinlikle ama benim şikayet ettiğim belediyenin böyle bir kusur yok etme durumunun olmaması, olanları yarım yamalak yapması, yaptıklarının da çok geçmeden eski haline dönmesi. Yoksa bende demiyorum ben basarımda köklerimde düz yol olacak. Yol düz olsun biz yine dikkatli gideriz. Yolların bu hali motorlara da zarar, kaza yapmasakta bizede zarar. Akşam eve gittiğimde 5 dakika oturup dinleniyorum ki kendime geleyim. Birde söylemek istediğinizi biraz ağır şekilde söylemişsiniz tecrübenizi daha yumuşak bir şekilde "basıyolar ileride arabaya yapışıyorlar bende gülüp geçiyorum." şeklinde değilde "hız yapmasalar sakin kullansalar kazalar önlenmiş olur." tarzında aktarsaydınız daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki dikkat, temkin, sakinlik motor kullanırken en önemli şeyler. Belediye kusurları yok edene kadar çözüm bu kesinlikle ama benim şikayet ettiğim belediyenin böyle bir kusur yok etme durumunun olmaması, olanları yarım yamalak yapması, yaptıklarının da çok geçmeden eski haline dönmesi. Yoksa bende demiyorum ben basarımda köklerimde düz yol olacak. Yol düz olsun biz yine dikkatli gideriz. Yolların bu hali motorlara da zarar, kaza yapmasakta bizede zarar. Akşam eve gittiğimde 5 dakika oturup dinleniyorum ki kendime geleyim. Birde söylemek istediğinizi biraz ağır şekilde söylemişsiniz tecrübenizi daha yumuşak bir şekilde "basıyolar ileride arabaya yapışıyorlar bende gülüp geçiyorum." şeklinde değilde "hız yapmasalar sakin kullansalar kazalar önlenmiş olur." tarzında aktarsaydınız daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
    haklısınız, biraz ağır oldu fakat kendimi kaybediyorum biri gariban edebiyatıyla ajitasyona başlayınca.. neyse umuyoruz düzelir yakın zamanda yollar.. özellikle şu kazınan şeritler çok tehlikeli ne sollamaya çıkılıyor ne de sıkıştıran araçtan kaçılıyor.. girdap gibi içine çekiyor, yoldan çıkarabilir insanı.. az kaldı 2aya düzelecek inşallah..

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    rocko007 nooluyo gariban edebiyatı fln ne bu seviye derdin ne senin ??
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rocko007 nooluyo gariban edebiyatı fln ne bu seviye derdin ne senin ??
    adam akıllı izahlarıma altında touring var ben 50-60a basmak zorundayım sen ne anlarsın scooterdan şeklinde sataşmayacaktın.. lx150 kız kardeşimin scooter'ı.. 25cm çukura 20-30la girsen bile takla atarsın, fizik kurallarına aykırı.. ki 2kişi girsen şaseyi dağıtırsın.. ya olayları abartıyorsun ya da demagoji yapıyorsun.. olay budur.. bana yazdığın mesajında anlamayacak kadar salak değiliz merak etme, kafa göz dalarsın dikkat et imasının ucu nereye çıkıyor çok iyi bilirim.. bazı kelimelere susuyorsam bunu görmüyorum demek değildir hadi eyvallah, sen bildiğin yoldan şaşma..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu yamuk yumuk yollar en büyük problem zaten,avrupa gbi olsun demiyoruz o çok büyük bi hayal olur zaten ama en azından açtığınız çukuru işiniz biter bitmez kapatın be kardesm..,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    -
    rocko007 benim hakkımda hiç bir şekilde yorum yapmaya hakkın yok beni tanımıyosun olayı görmuyosun ben hiç bir şeyi abartmadan yazdım çukur olayında hız belirtmedim kendi düşüncelerinle durmadan beni suçluyosun bi yere kadar adam akıllı davran almıyım aklını
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    bellik kullanıyormusunuz acaba? bu tür kas ağrılarını önlemek için beden ve boyunuza uygun çeşitli bellik ve omurilik koruyucuları bunun için var zaten..
    Belediyenin mütahhidimisin sen kardeşim? Rezil durumda yollar, arabalar içinb tehdit yok ama bizim için var, Motosikleti araç saymayıp tem de ne işi var diyen belediye başkanına ve ekibine sahibiz, ne diyorsun sen ya? Bugün Kemerburgaza gittim geldim sağnak yağmurda, yolları göremiyorsun sudan, nasıl belediyecilikse yol su altında ve çukur tümsek hiç bir şey görmüyorsun 60 ı geçmedim ama arabalar vızır vızır maşallah nerdeyse 200 le gidiyorlar. Zıplamaktan motoru düşürmemeye çalışmaktan aynaya bile bakamadım...

Umarım sen çok iyi tecrübenle!!! 80 km hızınla!!! su altında görmediğin 30-40 cm lik çukura girmezsin...

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belediyenin mütahhidimisin sen kardeşim? Rezil durumda yollar, arablar içinb tehdit yok ama bizim için yok, Motosikleti araç saymayıp tem de ne işi var diyen belediye ekibine sahibiz, ne diyorsun sen ya? Bugün Kemerburgaza gittim geldim sağnak yağmurda, yolları göremiyorsun sudan, nasıl belediyecilikse yol su altında ve çukur tümsek hiç bir şey görmüyorsun 60 ı geçmedim ama arabalar vızır vızır maşllah nerdeyse 200 le gidiyorlar. Umarım sen çok iyi tecrübenle!!! 80 km hızınla!!! su altında görmediğin 30-40 cm lik çukura girmezsin...

olayı saptırıp kavgaya neden taşıyorsunuz, stereotype tabiri bu başlıkta kombo vuruş olur.. ben gayet ustruplu bellik kullanıyormusunuz diye sordum, kullanıldığınız takdirde bel ağrısı derdi yaşamazsınız diye.. kullanıyorum da kendimden biliyorum..

pardon draggy farklı kişiymişsiniz.. galiba bu dertten yakınıyorsunuz ki üstünüze alınmışsınız.. fizik bilgilerinizden de gayet şüphelendim.. 80km/h hızla bahsettiğin miktarda su kütlesine girerken bildiğin tüm duaları et bence.. dene ve gör ne demek istediğimi.. bunu pistte dene ki trafikte başkalarının hayatıyla oynama..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    olayı saptırıp kavgaya neden taşıyorsunuz, stereotype tabiri bu başlıkta kombo vuruş olur.. ben gayet ustruplu bellik kullanıyormusunuz diye sordum, kullanıldığınız takdirde bel ağrısı derdi yaşamazsınız diye.. kullanıyorum da kendimden biliyorum..

edit: pardon draggy farklı kişiymişsiniz.. galiba bu dertten yakınıyorsunuz ki üstünüze alınmışsınız..
    Ben genel ifadene yazdım kardeşim... Belediye de suç var nesini savunuyorsun, belediyenin hataları yüzünden bir kaç kırıkla kurtulabilecek kaç kişiyi kaybettik biliyor musun? Umarım başına gelmez...

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genel ifadene yazdım kardeşim... Belediye de suç var nesini savunuyorsun, belediyenin hataları yüzünden bir kaç kırıkla kurtulabilecek kaç kişiyi kaybettik biliyor musun? Umarım başına gelmez...
    eğer genel ifademe yazsaydınız, zahmet edip anlayarak okurdunuz tüm yazılarımı.. ama sizin için özel olarak tekrar edeyim.. hatayı önce kendimizde arayalım başkalarına kusur bulmadan önce.. bunu neden mi dedim, başlık sahibinin birçok hatası bulunuyor geçirdiği kaza tehlikelerinde.. yani belediyenin payı devede pire kalıyor bu durumda..

Motosikleti
    -
    eğer genel ifademe yazsaydınız, zahmet edip anlayarak okurdunuz tüm yazılarımı.. ama sizin için özel olarak tekrar edeyim.. hatayı önce kendimizde arayalım başkalarına kusur bulmadan önce.. bunu neden mi dedim, başlık sahibinin birçok hatası bulunuyor geçirdiği kaza tehlikelerinde.. yani belediyenin payı devede pire kalıyor bu durumda..
    ben hatasız olduğumu söylemedim. Sen kesin belediye de çalışıyosun ya da teknik bir üniversitede.. Belediyeyi koruma turkiyenin o kadar işlek yolunda o kadar buyuk kasis olamaz, ben o yolda sürekli kasis aramak zorunda değilim !!!!!!!!!!!! + kız kardeşinde lx150 var diye o motoru ezberlediğinimi sanıyosun sen ne çok şey biliyosun yaa !!!!??

kral_turna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzukı an125hk
    arkadaşlar bencede önce bireysel dikat ve refleks bunlara dikkat edersek çukurlar tümsekler sorun çıkarmazzz...erken gör erken önlem al...bukadar basit benceeee....

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Üyenin talebi üzerine kilitlenmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler